صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 188

موضوع: تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

Member djmamal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    INRS-McGill

پیش فرض تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

ببینم یه سوالی داشتم
    این دی جی ممل
    بخواد از لیسانس برق بزنه بره
    تو خط
    IT
    یا
    MBA
    آیا کانادا یا جای دیگه بورسش میکنن؟
    دوستم میگفت
    دیگه
    TA
    یا
    RA
    بهت نمیدن
    و پذیرشت سخت میشه
    نظرتون چیه؟ ???
    Don't wait for the perfect moments. Catch the moments and make them perfect

پیش فرض پاسخ : تغییر گرایش

ممل جون !
    دی جی جون !
    عزیز !
    تو دنیا قضیه یکم بر عکس کشور ما است ! بچه هایی که بازرگانی خوندن ادامه رو میرن MBA ! معمولا 50 تا 60 % ورودی های هر سال دانشگاه های تو این رشته مربوط به همیناس ! تو اینجا اکثر بچه های فنی میرن !
    ولی غیر ممکن نیست پذیرش گرفتن...
    مشکل هزینه اش هست که منم توش موندم ! یه چیزی حدود 160 هزار دلار کل دوره با هزینه زندگی تو یه دانشگاه با رنکینگ خوب در میاد ! بورس و مورس و TA , RA هم خبری نیست...
    شاید یه کارایی تو دانشگاه بهت بدن مثلا تو کتابخونه کار کنی که چندغاز آخر هر ماه بهت میدن !!! مثلا ماهی 400 دلار !!! که پولی در مقابل هزینه های تو نیست...
    بیشتر از اونی که پذیرشش سخت باشه ، گرفتن کمک هزینه مالی و از پس هزینه بر اومدن سخته !
    فکر کن مثلا دانشگاه ( الف ) 100 تا ام.بی.ای میخواد - 2500 نفر درخواست میدن و حاضرن پول بدن و بیان درس بخونن !!!!! اونوقت باید یکم خل باشه که کسی رو بورس کنه !!!

IT رو اصلا نمیدونم ، ولی چیزی که واضحه اینه که اینا برای رشته های مدیریت متقاضی به اندازه کافی دارن !!!!
    ......

Member djmamal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    INRS-McGill

پیش فرض پاسخ : تغییر گرایش

آقا مرسی از راهنمائیت
    راستش من واسه مهندسی اقدام کردم
    گفتم سنگ مفت
    گنجیشک مفت
    اینم بکنیم
    مثه اینکه باید بیخیال بشم!
    :-\
    Don't wait for the perfect moments. Catch the moments and make them perfect

Junior Member

پیش فرض یک سوال برای پذیرش در رشته MBA or Finance (مدیریت)

من یک سوال خیلی مهم دارم که حدس می زنم سوال خیلی های دیگر هم باشد.
    من علاقه زیادی به رشته های با زمینه اقتصاد مثلMBA or Finance دارم که میخوام برای فوق لیسانس وارد یکی از این رشته ها بشوم.ولی من الان لیسانس صنایع دارم و در سایت های خیلی از دانشگاه ها دیدم که برای ورود به رشته های Finance باید لیسانس Finance داشته باشیم.به نظر شما چیکار کنم؟(مخصوصا برای MBA که دانشگاه ها برای پذیرش در این رشته حداقل 2 سال سابقه کار میخواهند)
    یک نکته دیگر اینکه رشته صنایع یک ارتباطهایی با رشته های اقتصادی دارد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یک سوال برای پذیرش در رشته MBA or Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط ffac_200
    من یک سوال خیلی مهم دارم که حدس می زنم سوال خیلی های دیگر هم باشد.
    من علاقه زیادی به رشته های با زمینه اقتصاد مثلMBA or Finance دارم که میخوام برای فوق لیسانس وارد یکی از این رشته ها بشوم.ولی من الان لیسانس صنایع دارم و در سایت های خیلی از دانشگاه ها دیدم که برای ورود به رشته های Finance باید لیسانس Finance داشته باشیم.به نظر شما چیکار کنم؟(مخصوصا برای MBA که دانشگاه ها برای پذیرش در این رشته حداقل 2 سال سابقه کار میخواهند)
    یک نکته دیگر اینکه رشته صنایع یک ارتباطهایی با رشته های اقتصادی دارد.
    کسی جواب من را نمیده؟

شما می توونید با لیسانس مهندسی تون اقدام کنید. نکته مهم اینه که مقاله یا زمینه تحقیقاتی تون مرتبط باشه. در ضمن همه MBAها سابقه کار نمی خوان ولی اگر سابقه کار داشته باشید خوبه.
    دوباره میگم، نکته مهم مقاله و نمره های زبانتونه. حتی شاید پایه ریاضی تون نکته مثبتی هم محسوب بشه.

موفق باشید.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

اره بعضی هاشون نوشته که باید رشته های لیسانس مرتبط باشه ... ولی اونقدر مهم نیست و همونطور که آرام گفت بیشتر به زمینه های تحقیقاتی و مقاله ها نگاه می کنند ..
    بالاخره هر کسی می تونه تغییر رشته و گرایش بده به این شرط که قبلش یه چیزی از خودش نشون داده باشه ...
    فکر نکنم در مقطع ارشد یا دکتری ، اینکه بگی چند واحد اقتصاد و اقتصاد مهندسی پاس کردم کافیه ! ... ولی اونقدرا هم سخت نیست ...
    در مورد MBA ... همشون اینطوری نیستن ... زیادم سابقه کار تراشیدن سخت نیست ... شما باید چندتا زمینه رو انتخاب کنین و کار کنین ! بعدش هم نمره های زبانتون مخصوصآ GMAT بالایی داشته باشین ...

پایه ریاضی هم که آرام گفت خیلی مهمه ... و اینکه حتی با یه سری از درس های مخصوص اقتصادی ها هم آشنا باشین ... مثل سری های زمانی ، اقتصادسنجی و سایر درسای شاخشون ! ...

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

یه سوال واسه من پیش اومد. کسی که داره تغییر فیلد میده و می خواد بره مدیریت, MBA یا ... و سابقه کار مرتبط هم نداره! چطوری می تونه مقاله داشته باشه؟ (مسلما منظور شما از مقاله, مقاله مرتبط در فیلد مقصد هست دیگه! چون مقاله تو زمینه های دیگه که به درد نمی خوره)
    بالاخره برای مقاله دادن یا باید تو اون زمینه سابقه آکادمیک داشته باشی یا سابقه کاری دیگه!
    اگه راه دیگه ای داره خوشحال میشم بگین

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

بالاخره کسی که می خواد این تغییر فیلد رو بده باید یه مدرک محکمه پسند داشته باشه که یه کاری توی این زمینه کرده که به این نتیجه رسیده به این رشته علاقه داره و استعداد داره و خوشش اومده ;D ... لزومآ نباید سابقه رسمی آکادمیک داشته باشه ... قبول دارم اینکه خود آدم بخواد خود جوش بره سراغ این کارا یه ذره وقت و انرژی بیشتر مطالبه می کنه ... اما شما اینجا هم بخواین توی ارشد تغییر گرایش بدین مجبورین چندتا کتاب جدید بخونین که ربطی به درسای لیسانستون نداره ... ...

راه دیگه اینکه : برین شروع کنین به مقاله خوندن و اینکه اصلآ زمینه های تحقیقاتی مورد علاقتون چیه و بعدش قدم به قدم برین جلو ...
    یه ذره هفت خوان ه !

البته دوستانی که تغییر گرایش دادن بهتر می تونن کمک کنن ...

برای MBA شاید زیاد این صادق نباشه ... برای اینکه MBA بیشتر زمینه های سازمانی و استراتژیک و تصمیم گیری داره ... راحتتره ! ... اما اقتصاد و finance یه جوریه که ما که رشتمون اینه توش یه مایه هایی موندیم

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

کسایی که از رشته های فنی مهندسی تغییر فیلد دادن به رشته های مدیریت, MBA و زمینه های مشابه لطفا یه کم توضیح بدن که نوشتن مقاله تو این زمینه ها مثل رشته های فنیه؟ (تو رشته های فنی باید تو یه تخصصی خیلی مطالعه داشته باشی و خیلی کار کرده باشی که بتونی یه مقاله بدی که جایی تو CVبتونه اشغال کنه) یا نه آسون تره؟ آیا اصلا مدل مقاله نوشتن تو این دو نوع فیلد با هم فرق داره!
    اصلا چه جوری باید استارت زد؟ باید کار تحقیقاتی کرد؟ چه جوری؟ یا مطالعه یه سری منابع مختلف تویه موضوع و جمع بندی اونا میشه یه مقاله!!!
    لطفا یه کم بیشتر توضیح بدین. ممنون

صفحه 1 از 19 1234567891011 ... آخرینآخرین