صفحه 10 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 188

موضوع: تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

Member

پیش فرض پاسخ : تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirza_65 نمایش پست ها
    خیلی ممنون. من از Georgia State University پذیرش با فاند گرفتم. ظاهرا رتبه ی دانشکده در اقتصاد و علوم اجتماعی بین دانشکده های مشابه در آمریکا بد نیست... اما رتبه ی overall دانشگاه خوب نیست چون اساساً دانشگاه fully comprehensive نیست و مثلا دانشکده ی پزشکی یا فیزیک نداره و این رتبه ش رو پایین میاره... (البته من نمی دونم آیا باید نگران این موضوع باشم یا نه)
    اما در مورد خود دانشکده می دونم که *به موازات* دوره ی دکترا، دوره های Master of Arts و Master of Science در اقتصاد هم ارائه می دن. در ضمن می دونم که باید در طی دوره ی دکترا Qualifying Exam هم بدم (که ظاهراً شامل سه تا امتحانه، طبق نوشته وبسایت دانشکده: http://aysps.gsu.edu/econ/4369.html )
    و من می خواستم/می خوام که واحدهای required رو (که با توجه به رشته ی لیسانس و فوقم پاسشون نکردم) پاس کنم، gratifying exam رو هم بدم و بعد از دانشکده تقاضای مستر کنم و با اون مدرک برای جاهای بهتر اپلای کنم.
    شما از دانشکده درباره MSc Placement حتما بپرسید تا مطمئن بشید ترک دوره دکترا با فوق لیسانس ارزش داره یا نه ، اگه ارزش داشت و شما تونستید به هدفتون نزدیک بشید که چه بهتر اما ممکنه خیلی هم ارزش افزوده نداشته باشه و ترجیح بدید همون جا بمونید البته این احتمال هم هست که دانشکده رو در گرایش مورد علاقتون ضعیف تشخیص بدید که در این صورت بهتره که حتما به جای قوی تری برید
    در مورد رنک دانشکده اصلا وسواس به خرج ندید چون یه جایی مثل LSE در 10 تای اول اقتصاد دنیاست و جز رشته های علوم انسانی و اجتماعی رشته ای نداره و چون میگید در اقتصاد رنک بدی نداره جای نگرانی نیست اما بهتره درباره نقاط قوت و ضعفش با اعضای فروم Urch در بخش PhD Econ حتما مشورت کنید(در گوگل سرچ کنید لطفا).

Junior Member

سلام و خسته نباشيد
    چند تا سوال دارم
    1.ميشه با داشتن ليسانس مهندسي نرم افزار مستقيماً براي دكتراي مديريت اقدام كرد؟
    2.مقالاتي كه دانشگاه ميخواد بايد در زمينه رشته قبليم باشه يا رشته مديريت؟
    3.توصيه نامه هايي كه بايد ارسال بشه حتماً بايد از اساتيد خود دانشجو باشه يا اينكه استادي از يك دانشگاه ديگه هم ميتونه اينكار رو انجام بده؟

Banned

به نظرتون برای مستر اقتصاد در آمریکا یا کانادا شانسی دارم؟ ممکنه چند تا دانشگاه که به نظرتون میتونم پذیرش بگیرم بهم معرفی کنین؟ یا حداقل محدوده رنک رو بگید بهم؟ از این سایت: https://econtop.uvt.nl/rankinglist.php

لیسانس و فوق مهندسی از شریف و امیرکبیر، معدل لیسانس خراب! معدل ارشد 16.7، تافل 92 منقضی شده که بزودی امتحان میدم و بهترش میکنم، gre حدود 1100، مقاله ISI در رشته خودم یک عدد! چند ا کار پژوهشی مربوط به رشته خودمم دارم....اندازه درخت هم از اقتصاد حالیم نیست! اما علاقه دارم....
    ممنون میشم اگر جواب بدید....

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadtech نمایش پست ها
    به نظرتون برای مستر اقتصاد در آمریکا یا کانادا شانسی دارم؟ ممکنه چند تا دانشگاه که به نظرتون میتونم پذیرش بگیرم بهم معرفی کنین؟ یا حداقل محدوده رنک رو بگید بهم؟ از این سایت: https://econtop.uvt.nl/rankinglist.php

لیسانس و فوق مهندسی از شریف و امیرکبیر، معدل لیسانس خراب! معدل ارشد 16.7، تافل 92 منقضی شده که بزودی امتحان میدم و بهترش میکنم، gre حدود 1100، مقاله ISI در رشته خودم یک عدد! چند ا کار پژوهشی مربوط به رشته خودمم دارم....اندازه درخت هم از اقتصاد حالیم نیست! اما علاقه دارم....
    ممنون میشم اگر جواب بدید....
    کانادا تقریبا هرجایی،امریکا duke و tufts

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    کانادا تقریبا هرجایی،امریکا duke و tufts
    دوست عزیزم فکر نمیکنین یه مقدار خوشبینانه نظر دادین؟ ممکنه لطفاً بدترین شانس رو برای من لحاظ کنین و کف دانشگاهها رو برای من در نظر بگیرین و بگین؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    نمیدونم سوالم رو در جای درست خودش پرسیدم یا خیر.
    من فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار دانشگاه شاهد و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی دانشگاه خواجه نصیر هستم. میخواستم بدونم آیا امکان داره برای دکترای رشته های مدیریت ، در امریکا یا اروپا اقدام کنم یا نه باید در مقطع دکترا رشته خودم رو ادامه بدم؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط monro نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    نمیدونم سوالم رو در جای درست خودش پرسیدم یا خیر.
    من فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار دانشگاه شاهد و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی دانشگاه خواجه نصیر هستم. میخواستم بدونم آیا امکان داره برای دکترای رشته های مدیریت ، در امریکا یا اروپا اقدام کنم یا نه باید در مقطع دکترا رشته خودم رو ادامه بدم؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    درود بر شما دوست عزیز، بله سوالتون رو در جای مناسب مطرح فرمودین. در مورد آمریکا و کانادا بله میشه این کار رو کرد و بیاین دکتری مدیریت ادامه بدین. البته این رو در نظر داشته باشین که پذیرش برای مقطع دکترا مدیریت واقعا کار دشواریه، رقابت خیلی شدیده و کسایی که مدرکشون مدیریته از یک مزیت رقابتی نسبت به شما برخوردارن که این مسئله کار رو برای شما سخت تر میکنه اما غیر ممکن نمیکنه! شما باید به دنبال نمره زبان خوب و نمره gmat یا gre عالی باشین، و در sopخودتون باید توجیه کنید که چرا به مدیریت علاقه مند شدین و در مصاحبه هم آمادگی جواب دادن به سوالهایی مثل این که چرا مدیریت؟جرا فکر می کنید که در مدیریت موفق خواهید شد؟ رو داشته باشین.
    در مورد اروپا؛ بزینس اسکول ها؛ معیارها و شیوه های متفاوتی نسبت به هم دارن؛ بعضی ها کاملا مثل بیزینس اسکولهای آمریکا هستن و بعضی ها کاملا متفاوتن. من چون خودم رو اروپا وقت چندانی نگزاشتم، بهتره اظهار نظر نکنم.
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - Amirkabir

دوستان در مورد ایتالیا کسی میدونه که امکان درس خوندن تو بیزینس اسکول ها و رشته های مدیریتی و مالی چجوریه برای من که:
    لیسانس مهندسی صنایع امیرکبیر خوندم
    ارشد دارم مهندسی مالی علم و فرهنگ میخونم
    میخوام رشته های مدیریتی و مالی یا سیستم های اطلاعاتی رو تو این کشور ادامه بدم اما نمیدونم وضعیت پذیرش گرفتن چجوریه منظورم اینه چقد شانس قبولی تو اینا رو دارم؟

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

سلام دوستان، من لیسانس مهندسی شیمی دارم ولی دارم دنبال یه رشته باحال میگردم که واسه ارشد ایران بخونم و بعدش برای دکترا برم، به نظرتون اقتصاد انرژی چطوره؟ کسی هست که این رشته رو خونده باشه یا در حال خوندنش باشه؟ وضعیت بازار کار فوق لیسانس اقتصاد انرژی به نسبت دکتراش چطوره؟ مثل مهندسی وضعیت phD ها خرابه یا بهتره؟
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moein749 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من لیسانس مهندسی شیمی دارم ولی دارم دنبال یه رشته باحال میگردم که واسه ارشد ایران بخونم و بعدش برای دکترا برم، به نظرتون اقتصاد انرژی چطوره؟ کسی هست که این رشته رو خونده باشه یا در حال خوندنش باشه؟ وضعیت بازار کار فوق لیسانس اقتصاد انرژی به نسبت دکتراش چطوره؟ مثل مهندسی وضعیت phD ها خرابه یا بهتره؟
    خلاصه بگم پذیرش برای رشته اقتصاد بسیار سخت تره تا رشته های مهندسی اما وضعیت بازار کار و ... رو نمی دونم
    ویرایش توسط studentz : February 6th, 2013 در ساعت 11:28 PM دلیل: نقل قول