صفحه 13 از 19 نخستنخست ... 345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 188

موضوع: تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاههاي مورد تائيد وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas2 نمایش پست ها
    سلام دوستان دانشمندم
    من دانشجوی ترم آخر مکانیک جامدات آزاد هستم با معدل15 و حدود 2.5سال مدیر فروش یک شرکت بودم زبانم هم خوبه و به زودی آیلتس را میگیرم یه اختراع هم در زمینه مکانیک دارم که تا مدتی دیگه ایشالا ثبت میشه
    مقالاتی هم دارم که هنوز فرصت انتشار نداشتم
    خیلی علاقه مند به business هستم و همونطور که گفتم 2.5سال فعالیت مرتبط و درخشان هم داشتم به طوری که شرکت رو به ورشکستگی را به سود آوری بالا رسوندم
    با توجه به اینکه هم در رشته خودم تخصص دارم و هم در business لطفا راهنمایی کنید برای master کدام یک را انتخاب کنم و کدام دانشگاه کره برای آن رشته بهتر است؟
    پیشاپیش ممنون از وقتی که میگذارید
    البته من جواب سوال اصلیتون رو نمی‌دونم اما چیزی که نوشتید نشون میده شما نیازی به مدرک مستر ندارید چراکه هم به کارِتون تسلط دارید هم موفق هستید... بهتره دنبال دوره‌های Executive MBA بگردید

پیش فرض پاسخ : دانشگاههاي مورد تائيد وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas2 نمایش پست ها
    سلام دوستان دانشمندم
    من دانشجوی ترم آخر مکانیک جامدات آزاد هستم با معدل15 و حدود 2.5سال مدیر فروش یک شرکت بودم زبانم هم خوبه و به زودی آیلتس را میگیرم یه اختراع هم در زمینه مکانیک دارم که تا مدتی دیگه ایشالا ثبت میشه
    مقالاتی هم دارم که هنوز فرصت انتشار نداشتم
    خیلی علاقه مند به business هستم و همونطور که گفتم 2.5سال فعالیت مرتبط و درخشان هم داشتم به طوری که شرکت رو به ورشکستگی را به سود آوری بالا رسوندم
    با توجه به اینکه هم در رشته خودم تخصص دارم و هم در business لطفا راهنمایی کنید برای master کدام یک را انتخاب کنم و کدام دانشگاه کره برای آن رشته بهتر است؟
    پیشاپیش ممنون از وقتی که میگذارید
    درصد بالایی از دانشجوهای mba کسانی هستن که رشته های فنی خوندن یا کار کردن و از این نظر مشکلی نیست. به نظرم Mba انتخاب خوبی هست .

من با دانشگاههای کره اشنایی ندارم ولی شما باید ببینی کدوم دانشگاه فارغ التحصیلاش کارهایی شبیه به شغل هدف شما انجام میدن. مثلا از بین دانشگاههای تاپ جهان MIT برای کارآفرینی و بین کسایی که مهندسی خوندن مشهور هست یا مثلا NYU در فاینانس شهرت داره یا kellogg قدرت اول در رشته بازاریابی هست.

در مورد executive mba هم که دوستمون پیشنهاد دادن به نظر من برای شما مناسب نیست. به اینجا نگاه نکنید که کارمند یک شرکت که 2 سال هم سابقه کاری نداره میره executive mba میگیره. کسانی که در خارج میرن mba بین 2-6 سال سابقه کاری دارن ولی executive mba حداقل 5 سال نیاز دارد و معمولا بصورت تمام وقت برگزار نمیشه.(چون دانشجوها همه شغلهای سطح متوسط به بالا کار میکنن و زن و بچه دارن و نمیتونن به مدت دو سال کار کردن را کنار بگذارن بیان دانشگاه)
    اینجا را ببینید انواع دوره های mba دانشگاه تگزاس را توی یک جدول با مشخصات کلیشون مقایسه کرده:
    http://www.mccombs.utexas.edu/MBA

نکته مهم دیگه این هست که سابقه کار شما برای پذیرش mba از بعد از فارق التحصیل شدن حساب میشه. البته این کارهایی که تا الان انجام دادید برای پذیرش گرفتن کمک میکنه ولی کمیته ادمیشن دانشگاهها کار تمام وقت بعد از لیسانس براشون مهم هست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فاند برای رشتهٔ مدیریت

سلام بچه ها من این سوالو 2بار پرسیدم کسی جواب نداد ممنون میشم اگر نظرتونو بگید
    من لیسانس صنایع دارم با معدل 13.5 از دانشگاه آزاد تهران جنوب و ارشد مدیریت صنعتی دانشگاه تهران با معدل 17 میخوام برای دکتری صنایع یا مدیریت اقدام کنم و 3 تا مقاله کنفرانسی دارم، یدونه ژورنال و یدونه هم از پایان نامم برای ISI میخوام کار کنم امتحان GRE دادم و منتظر جوابش هستم و امتحان تافل هم 3 ماه دیگه میدم
    میخواستم اولا بگین بهتره برای مهندسی صنایع اقدام کنم یا مدیریت؟ و اینکه برای کدوم کشورها شانس بیشتری میتونم داشته باشم برای فاند کامل گرفتن؟

Junior Member

کارشناسی مکانیک
    معدل 15.5
    نمره زبان ندارم ولی فرض کنید تافل بالای 100 تا 110 میگیرم و gre q165 v 155 w 3.5-4

سوابق کاری در زمینه مهندسی صنایع مثل کنترل پروژه، نماینده مدیریت در سیستم های مدیریت و iso و تدوین مدیریت راهبردی و ... وفعالیت به عنوان مشاور در زمینه تدوین طرح های توجیهی برای صنایع و ... میشه برای ارشد یا دکترای مستقیم مهندسی صنایع یا مدیریت بورس گرفت ؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط yetsy نمایش پست ها
    کارشناسی مکانیک
    معدل 15.5
    نمره زبان ندارم ولی فرض کنید تافل بالای 100 تا 110 میگیرم و gre q165 v 155 w 3.5-4

سوابق کاری در زمینه مهندسی صنایع مثل کنترل پروژه، نماینده مدیریت در سیستم های مدیریت و iso و تدوین مدیریت راهبردی و ... وفعالیت به عنوان مشاور در زمینه تدوین طرح های توجیهی برای صنایع و ... میشه برای ارشد یا دکترای مستقیم مهندسی صنایع یا مدیریت بورس گرفت ؟
    نمره جی.آر.ای شما 650-660 جیمت هست ، معدلتون بد نیست. اگه سمت مدیریت میخواین برین بهتره روی گرایش های مدیریت عملیات - مهندسی مدیریت و ... برین ، گرایش هایی که محاسباتی بیشتر هست. ولی فکر کنم برای فوق صنایع شرایطتون خوبه. کلا مدیریت یکمی زیادی سخته لذا باید خیلی خوب باشین تا بورس کنن (جیمت بالای 700)
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : MBA

سلام ذوستان
    من فوق مهندسی عمران از دانشگاه تهران دارم و برای دکترای عمران و مارکتینگ هر دو با فاند پذیرش دارم از آمریکا. سابقه کاریم در زمینه عمران بوده اما با اینکه اطلاعات کافی از بیزینس ندارم همیشه نیم نگاهی به اون داشتم و به خاطر همین اپلای کرذم. نمی خوام در آینده researcher و یا استاد دانشکاه بشم. انتخاب برام خیلی سخته. از طرفی از مارکتینگ هیچی نمی دونم و نگزان آینده کاریش هستم(با توجه به اینکه نمی خوام تو دانشکاه باشم) و از طرفی هم احساس می کنم فرصت بسیار خوبی است که حتما باید ازش استفاده کنم. از اون طرف هم با اینکه تعصب خاصی روی عمران ندارم ولی خوب تمام دانشم در این زمینه هست و فکر می کنم شاید علاوه بر داشتن یک دوره دکتری راحت تر(مطمئن نیستم) بعدا راحننر بتونم باهاش وارد بازار کار شم. ممنون می شم دو ستان اگر راهنمایی کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط panaroma نمایش پست ها
    سلام ذوستان
    من فوق مهندسی عمران از دانشگاه تهران دارم و برای دکترای عمران و مارکتینگ هر دو با فاند پذیرش دارم از آمریکا. سابقه کاریم در زمینه عمران بوده اما با اینکه اطلاعات کافی از بیزینس ندارم همیشه نیم نگاهی به اون داشتم و به خاطر همین اپلای کرذم. نمی خوام در آینده researcher و یا استاد دانشکاه بشم. انتخاب برام خیلی سخته. از طرفی از مارکتینگ هیچی نمی دونم و نگزان آینده کاریش هستم(با توجه به اینکه نمی خوام تو دانشکاه باشم) و از طرفی هم احساس می کنم فرصت بسیار خوبی است که حتما باید ازش استفاده کنم. از اون طرف هم با اینکه تعصب خاصی روی عمران ندارم ولی خوب تمام دانشم در این زمینه هست و فکر می کنم شاید علاوه بر داشتن یک دوره دکتری راحت تر(مطمئن نیستم) بعدا راحننر بتونم باهاش وارد بازار کار شم. ممنون می شم دو ستان اگر راهنمایی کنید.
    اولا بابت پذیرش هات بهت تبریک میگم
    اما بزار چند نکته رو بهت بگم شاید کمکت کنه....
    ببین یک سری گرایش های مدیریت مثل مارکتینگ اکثر کسانی که توش دستی دارند عموما زمینه ی لیسانسشون علوم انسانی بوده و باید بدونی بخاطر ذات مارکتینگ نقش یک چیزی مثل زبان خیلی خیلی افزایش پیدا میکنه و البته مهم تر از زبان بحث آشنایی با فرهنگ امریکاست...لذا شاید یکی از دلایلی که بجه های ایرانی در امریکا به سمت گرایش های تکنیکال تر مثل فاینانس میرن همین باشه.............
    مساله ای دوم هم که بسیار مهم است اینکه شما برنامه ات برای بعد از فارغ التحصیلی چیه؟؟آیا میخوای در امریکا کار کنی؟؟؟؟؟؟؟؟یا میخواهی برگردی؟؟؟؟من فرض رو بر این میگذارم که میخوای همونجا بمونی......
    ببین دو تا نکته ی منفی در مورد مدیریت هست که باید توجه کنی.....اولا فاز چیزی که شما در دوره ی دکترای مدیریت میخونی کاملا با MBA متفاوت است و دوره ی دکترا برنامه اش آماده کردن شما برای کار دانشگاهی و تحقیقاتی است......به غیر از فاینانس و تا حدودی استراتژی شما شانس زیادی برای پیدا کردن کار با مدرک دکترا نداری.......اما نکتهی دوم ...ببین اکثر افرادی که میان و در آمریکا زندگی میکنن یکی از مهم ترین دغدغه هاشون گرفتن کار با ویزای داغون ایرانی و تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار و نهایتا دریافت گرین کارت است......برای این کار هم شرکت های امریکایی که میخواهند یک خارجی را استخدام کنند باید مراحل قانونی را با وزارت امور کارگران طی کنند....اولا یک شرکت باید نشون بده که برای این کار فردی که دارای مجوز قانونی کار است را پیدا نکرده و ثانیا هر شرکت برای این مدل درخواست محدودیت دارد و نمی تواند به هر تعدادی خارجی بگیره........حالا نهایتا فعلا طبق قانون امریکا برای رشته های مهندسی آنهم برای تحصیلات تکمیلی امکان استخدام وجود داره و این هم بخاطر اینکه خود امریکایی ها به سمت مهندسی کمتر میروند......اما در مورد MBA و رشته هایی مثل اون و مدیریت قصه کاملا متفاوت است و چون تقاضای خود امریکایی ها برای این زمینه ها بسیار بالاست لذا طبق قوانین جدید گرفتن اقامت از طریق کار و اونهم در این زمینه ها تقریبا نا ممکن است.....
    در آخر هم اگر اسم دانشگاه هایی که پذیرش گرفتی رو میگفتی خوب بود که بشه مقایسه کرد....ولی نهایتا با دکترای مهندسی حتی از یک دانشگاه نه جندان درجه 1 شانس بسیار بیشتری برای پیدا کردن کار خواهی داشت......

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MIREMA نمایش پست ها
    اولا بابت پذیرش هات بهت تبریک میگم
    اما بزار چند نکته رو بهت بگم شاید کمکت کنه....
    ببین یک سری گرایش های مدیریت مثل مارکتینگ اکثر کسانی که توش دستی دارند عموما زمینه ی لیسانسشون علوم انسانی بوده و باید بدونی بخاطر ذات مارکتینگ نقش یک چیزی مثل زبان خیلی خیلی افزایش پیدا میکنه و البته مهم تر از زبان بحث آشنایی با فرهنگ امریکاست...لذا شاید یکی از دلایلی که بجه های ایرانی در امریکا به سمت گرایش های تکنیکال تر مثل فاینانس میرن همین باشه.............
    مساله ای دوم هم که بسیار مهم است اینکه شما برنامه ات برای بعد از فارغ التحصیلی چیه؟؟آیا میخوای در امریکا کار کنی؟؟؟؟؟؟؟؟یا میخواهی برگردی؟؟؟؟من فرض رو بر این میگذارم که میخوای همونجا بمونی......
    ببین دو تا نکته ی منفی در مورد مدیریت هست که باید توجه کنی.....اولا فاز چیزی که شما در دوره ی دکترای مدیریت میخونی کاملا با MBA متفاوت است و دوره ی دکترا برنامه اش آماده کردن شما برای کار دانشگاهی و تحقیقاتی است......به غیر از فاینانس و تا حدودی استراتژی شما شانس زیادی برای پیدا کردن کار با مدرک دکترا نداری.......اما نکتهی دوم ...ببین اکثر افرادی که میان و در آمریکا زندگی میکنن یکی از مهم ترین دغدغه هاشون گرفتن کار با ویزای داغون ایرانی و تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار و نهایتا دریافت گرین کارت است......برای این کار هم شرکت های امریکایی که میخواهند یک خارجی را استخدام کنند باید مراحل قانونی را با وزارت امور کارگران طی کنند....اولا یک شرکت باید نشون بده که برای این کار فردی که دارای مجوز قانونی کار است را پیدا نکرده و ثانیا هر شرکت برای این مدل درخواست محدودیت دارد و نمی تواند به هر تعدادی خارجی بگیره........حالا نهایتا فعلا طبق قانون امریکا برای رشته های مهندسی آنهم برای تحصیلات تکمیلی امکان استخدام وجود داره و این هم بخاطر اینکه خود امریکایی ها به سمت مهندسی کمتر میروند......اما در مورد MBA و رشته هایی مثل اون و مدیریت قصه کاملا متفاوت است و چون تقاضای خود امریکایی ها برای این زمینه ها بسیار بالاست لذا طبق قوانین جدید گرفتن اقامت از طریق کار و اونهم در این زمینه ها تقریبا نا ممکن است.....
    در آخر هم اگر اسم دانشگاه هایی که پذیرش گرفتی رو میگفتی خوب بود که بشه مقایسه کرد....ولی نهایتا با دکترای مهندسی حتی از یک دانشگاه نه جندان درجه 1 شانس بسیار بیشتری برای پیدا کردن کار خواهی داشت......
    خیلی ممنونم بابت توضیحات کامل و مبسوط. هر دو پذیرش از یک دانشگاه است که اصلا هم درحه یک نیست یعنی تو عمران 80 و تو بیزینس نمی دونم! یعنی نمی دونم چقدر بالای صد هست. می خواستم بپرسم اگر امکان اینکه بعد از دکتری مارکتینگ از این دانشگاه استاد دانشگاه شد هست یا نه؟ و اینکه آیا استاد دانشکاه هم می تونه در پروسه کرفتن گرین کارت قرار بگبره یا نه؟
    به نظرشما می شه با مارکتینگ شروع کرد و بعد به فایننس تغییرش داد؟ متاسفانه امسال برای فاینیس دانشجو نمی خواست وگرنه قطعا اونو ترجیح می دادم. یا می شه بعد دو سال با یک مستر مارکتینگ اومد بیرون؟
    خیلی ممنونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط panaroma نمایش پست ها
    خیلی ممنونم بابت توضیحات کامل و مبسوط. هر دو پذیرش از یک دانشگاه است که اصلا هم درحه یک نیست یعنی تو عمران 80 و تو بیزینس نمی دونم! یعنی نمی دونم چقدر بالای صد هست. می خواستم بپرسم اگر امکان اینکه بعد از دکتری مارکتینگ از این دانشگاه استاد دانشگاه شد هست یا نه؟ و اینکه آیا استاد دانشکاه هم می تونه در پروسه کرفتن گرین کارت قرار بگبره یا نه؟
    به نظرشما می شه با مارکتینگ شروع کرد و بعد به فایننس تغییرش داد؟ متاسفانه امسال برای فاینیس دانشجو نمی خواست وگرنه قطعا اونو ترجیح می دادم. یا می شه بعد دو سال با یک مستر مارکتینگ اومد بیرون؟
    خیلی ممنونم.
    ببین رفیق نکته ی مهم اینکه کلا رفتن به سمت کارهای آکادمیک دشواری های خودش رو داره....کلا تعداد افرادی که دکنرا میگیرن از تعداد صندلی های خالی استادی توی دانشگاه ها خیلی بیشتره و لذا رقابت برای استاد شدن خیلی بالاست.....ببین بچه هایی که از دانشگاه های تاپ فارغالتحصیل میشوند هم جز رقبای شما محسوب میشن و اونها هم میخواند که بیایند و هیئت علمی بشوند و خوب اونها شانسون بیشتره.....خوب وقتی از دانشگاه خیلی تاپ فارغ التحصیل نشی اگر خیلی شانس بیاری و اوضاع خوب پیش بره باید بری از درس دادن توی کالج شروع کنی (اگر مجبور به رفتن به مدرسه نشی) و آرام آرام بیایی بالا.....اصلا به اینکه یک ضرب بری دانشگاه فکر نکن......خوب این باعث میشه هم روند بسیار کند بشهو هم درآمدت نسبت به کار توی کمپانی ها بسیار پایین تره....در ضمن گفته بودی قبلا استاد شدن رو دوست نداری.................. گرچه برای استاد شدن در مهندسی هم با توجه به شرایطت اوضاع فرق زیادی نمی کنه(گرچه من میگم بازهم توی مهندسی شانست بیشتره)، اما اگر از مهندسی فارغ التحصیل بشی شانس خوبی برای کار توی کمپانی ها ذاری........در زمینه ی تغییر گرایش هم بگم که کلا کار که نشد نداره و چون شما هم پیش زمینه تو مدیریت نداری احتمالا دوره ات طولانی تر میسه و یک یا دو سال اول درس های عمومی را میگذرونی و امکان جابجایی هست....اما نکته اینکه شما رو الان یک استاد ساپورت میکنه و اون گرایش کاریش مارکتینگ است و اگر بخوای تغییر گرایش بدی باید اینو در نظر داشته باشی که باید یک استاد که فاند هم داره بتونی پیدا کنی که این تضمینی توش نیست.......اینم بگم فاینانس در MBA با دکترای فاینانس از زمین تا آسمان تفاوت داره و در دکترا بسیار با مفاهیم سنگین ریاضی سر و کله می زنید و خوب بسیار هم سخت و دشواره..........روی هم رفته من اگر جای شما بودم ، جون به مهندسی علاقه دارین( من رفتم به سمت بیزینس به خاطر اینکه اصلن به مهندسی علاقه نداشتم و در ضمن مطمئن بودم تو که بیزنس بسیار بهترم) حتما دکترای عمران رو انتخاب میکردم......

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی؟ مخصوصا در آمریکا

http://www.applyabroad.org/forum/sho...8C%DA%A9%D8%A7