صفحه 15 از 19 نخستنخست ... 5678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 188

موضوع: تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Business Management

پیش فرض پاسخ : تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedkz007 نمایش پست ها
    سلام. شاید سوالم به تاپیک بی ربط باشه .اما خواهشا جواب بدید .من ترم یک مهندسی(کارشناسی ) نفتم. اما علاقه ای ندارم و میخوام برم مدیریت بازرگانی بخونم توی دانشگاه آزاد .خواستم بدونم که توی کدوم مقاله دادن راحت تره و حقوقش بالاتره توی آمریکا و باید چه رزومه ای داشته باشم که بتونم از یکی از بهترین بیزینس اسکول های آمریکا پذیرش بگیرم
    مقاله خوب و بین المللی در رشته های مهندسی به مراتب راحتتر است

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedkz007 نمایش پست ها
    سلام. شاید سوالم به تاپیک بی ربط باشه .اما خواهشا جواب بدید .من ترم یک مهندسی(کارشناسی ) نفتم. اما علاقه ای ندارم و میخوام برم مدیریت بازرگانی بخونم توی دانشگاه آزاد .خواستم بدونم که توی کدوم مقاله دادن راحت تره و حقوقش بالاتره توی آمریکا و باید چه رزومه ای داشته باشم که بتونم از یکی از بهترین بیزینس اسکول های آمریکا پذیرش بگیرم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Predat0r نمایش پست ها
    مقاله خوب و بین المللی در رشته های مهندسی به مراتب راحتتر است
    مقاله دادن در رشته های مهندسی همونطور که دوستمون گفتن به مراتب راحت تر هستش. از طرفی شانس پذیرش و بعد از اون شانس پیدا کردن کار و بعدش هم شانس اقامت برای رشته های مهندسی باز به مراتب بیشتر هست. من خودم فارغ التحصیل نفت هستم و پیشنهاد میکنم به هیچ وجه رشتتونو حداقل به سمت رشته های غیر مهندسی تغییر ندید.

Junior Member

سلام دوستان
    بنده کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه امیر کبیر با معدل 16.5 و ارشد مکانیک شریف با معدل 16 دارم. 6 سال سابقه معاملاتی در بورس دارم و کلا به فایننس و مدیریت علاقه دارم. مدیریت ساخت ساختمان مسکونی هم به مدت یه سال به عهده داشتم. و با دوستان یک استارتاپ شکست خورده هم داشتیم متاسفانه.
    تصمیم گرفتم mba بخونم و تو این مدت نزدیک 80 هزار دلار هم پس انداز دارم به نظرتون می تونم برای mba آمریکا اقدام کنم و آیا درست هست که کل سرمایم را خرج گرفتن مدرک mba کنم و یا بهتر است که mba شریف بگیرم و برای دکترا بعدا اقدام کنم.
    زبانم هم خیلی خوبه و براورد خودم هم اینه که تافل بالای 100 و جیمت بالای 700 بگیرم.
    سپاس از همفکری دوستان

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

یه نفر پیدا میشه ک این کار رو کرده باشه و بتونه یه توضیحات کلی به ما بده؟ من سوالاتی دارم در مورد تغییر گرایش که برام مهمه با جزییات ببینم کسی که خودش این کار رو کرده تا چه حد موفق بوده.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    یه نفر پیدا میشه ک این کار رو کرده باشه و بتونه یه توضیحات کلی به ما بده؟ من سوالاتی دارم در مورد تغییر گرایش که برام مهمه با جزییات ببینم کسی که خودش این کار رو کرده تا چه حد موفق بوده.
    best example

http://gsme.sharif.edu/~madanizadeh

go talk to him if you are interested
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    best example

http://gsme.sharif.edu/~madanizadeh

go talk to him if you are interested
    Thanks Pimi
    However, I think we should ignore the exceptions
    I want a person who has master from abroad, for instance EE or ME and also entered a college to get MBA. Does having MBA diploma really help that person abroad and how? Who should really try to enter MBA and does it work outside of Iran?
    Mostly, I focus on MBA not Finance!
    Again, thanks

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

Thanks Pimi
    However, I think we should ignore the exceptions
    I want a person who has master from abroad, for instance EE or ME and also entered a college to get MBA. Does having MBA diploma really help that person abroad and how? Who should really try to enter MBA and does it work outside of Iran?
    Mostly, I focus on MBA not Finance!
    Again, thanks
    فکر میکنم من باید توضیح بیشتر بدم برای شما...

ام.بی.ای مثل آچار فرانسه میمونه که شما میای توش و تصمیم میگیری کجا میخوای بری.
    من MBA دانشگاه تورنتو خوندم ، سال اول شما حدودا 16 تا درس پاس میکنین ! 4 ترم دارین ، هر ترم 4 تا درس. این لیست درس ها هست:
    Ethics
    Macro Economics
    Micro Economics
    Decision Making
    Mathematical Modeling
    Finance 1
    Finance 2
    Marketing
    Strategy
    Negotiation
    Accounting
    Data analysis
    Organizational Behavior and leadership
    Operation management
    Team project
    و غیره

خوب سال اول برای یک نفر که تو حوزه مدیریت اطلاعاتی نداره ، شروعی خوب و در عین حال سنگین هست تا با حوزه های مختلف مرتبط با مدیریت سریعا آشنا بشه (با اینکه ممکنه خیلی هم با چالش همراه باشه)
    سال دوم انتخاب شماس که چه گرایشی و چه حوزه ای رو دوست دارین ، اونوقت بین 10 تا 14 درس تو اون حوزه میتونین انتخاب کنین و باز در طی 4 ترم بردارین.
    گرایش ها متفاوت هستن و چون شما حالا دید مناسبی نسبت به مدیریت دارین میدونین چی میخواین و چی انتظار دارین...

چه کسی از مهندسی میره سمت مدیریت؟
    کسی که از کار مهندسی خسته اس
    کسی که به مدیریت علاقه داره !
    کسی که میخواد حقوقش بیشتر بشه
    کسی که بیشتر از تنهایی کار کردن علاقه داره تو کارهای تیمی و غیره درگیر بشه
    کسی که دوست داره تو شاخه های استراتژیک وارد بشه

خلاصه مردم با انگیزه های مختلف میان تو این شاخه...

مثلا من دوستی داشتم که تحصیلاتش موسیقی با گرایش پیانو بود تو لیسانس و الان کارش توی یه شرکت مخابراتی شده تحلیلگر داده ها به منظور بازاریابی و بررسی موقعیت های جدید بیزنس...

یکی از اصلی ترین دلایل ورود به MBA برای کسایی که تو اون کشور هستن و کار میکنن تغییر یکباره موقعیت شغلی هست. مثلا یکی هست که توی بانک داره کارهای معمولی مثل افتتاح حساب و راهنمایی کردن مشتری ها رو انجام میده - میخواد وارد قسمت سرمایه گذاری بشه و لذا میاد MBA میخونه.
    تو دوره MBA شما این فرصت رو داری که با مدیران عالی رتبه بانکها میتینگ داشته باشین و به نوعی نظر مثبتشون رو جلب کنین و اونها هم تو این میتینگ ها میان تا نیروی جوان با انگیزه رو جذب کنن...

برای جمع بندی) MBA برای کسانی که خارج از ایران هستن و مدتی کار کردن مثل نردبانی میمونه که میتونن از یه طبقه برن طبقه بعدی در صورتی که این کار ممکن بود 10 سال طول بکشه ، با MBA این کار رو تو 2 سال انجام میدن.
    برای کسی که توی این جامعه نبوده و MBA میخونه ، میشه مثل در که امکان ورود به مارکت رو بهتر میکنه.

امیدوارم کمک کرده باشم
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    فکر میکنم من باید توضیح بیشتر بدم برای شما...

ام.بی.ای مثل آچار فرانسه میمونه که شما میای توش و تصمیم میگیری کجا میخوای بری.
    من MBA دانشگاه تورنتو خوندم ، سال اول شما حدودا 16 تا درس پاس میکنین ! 4 ترم دارین ، هر ترم 4 تا درس. این لیست درس ها هست:
    Ethics
    Macro Economics
    Micro Economics
    Decision Making
    Mathematical Modeling
    Finance 1
    Finance 2
    Marketing
    Strategy
    Negotiation
    Accounting
    Data analysis
    Organizational Behavior and leadership
    Operation management
    Team project
    و غیره

خوب سال اول برای یک نفر که تو حوزه مدیریت اطلاعاتی نداره ، شروعی خوب و در عین حال سنگین هست تا با حوزه های مختلف مرتبط با مدیریت سریعا آشنا بشه (با اینکه ممکنه خیلی هم با چالش همراه باشه)
    سال دوم انتخاب شماس که چه گرایشی و چه حوزه ای رو دوست دارین ، اونوقت بین 10 تا 14 درس تو اون حوزه میتونین انتخاب کنین و باز در طی 4 ترم بردارین.
    گرایش ها متفاوت هستن و چون شما حالا دید مناسبی نسبت به مدیریت دارین میدونین چی میخواین و چی انتظار دارین...

چه کسی از مهندسی میره سمت مدیریت؟
    کسی که از کار مهندسی خسته اس
    کسی که به مدیریت علاقه داره !
    کسی که میخواد حقوقش بیشتر بشه
    کسی که بیشتر از تنهایی کار کردن علاقه داره تو کارهای تیمی و غیره درگیر بشه
    کسی که دوست داره تو شاخه های استراتژیک وارد بشه

خلاصه مردم با انگیزه های مختلف میان تو این شاخه...

مثلا من دوستی داشتم که تحصیلاتش موسیقی با گرایش پیانو بود تو لیسانس و الان کارش توی یه شرکت مخابراتی شده تحلیلگر داده ها به منظور بازاریابی و بررسی موقعیت های جدید بیزنس...

یکی از اصلی ترین دلایل ورود به MBA برای کسایی که تو اون کشور هستن و کار میکنن تغییر یکباره موقعیت شغلی هست. مثلا یکی هست که توی بانک داره کارهای معمولی مثل افتتاح حساب و راهنمایی کردن مشتری ها رو انجام میده - میخواد وارد قسمت سرمایه گذاری بشه و لذا میاد MBA میخونه.
    تو دوره MBA شما این فرصت رو داری که با مدیران عالی رتبه بانکها میتینگ داشته باشین و به نوعی نظر مثبتشون رو جلب کنین و اونها هم تو این میتینگ ها میان تا نیروی جوان با انگیزه رو جذب کنن...

برای جمع بندی) MBA برای کسانی که خارج از ایران هستن و مدتی کار کردن مثل نردبانی میمونه که میتونن از یه طبقه برن طبقه بعدی در صورتی که این کار ممکن بود 10 سال طول بکشه ، با MBA این کار رو تو 2 سال انجام میدن.
    برای کسی که توی این جامعه نبوده و MBA میخونه ، میشه مثل در که امکان ورود به مارکت رو بهتر میکنه.

امیدوارم کمک کرده باشم
    با توجه به اینکه بنده اطلاعاتم کمه شنا طوری توضیح دادید که بسیار مفید بود برام. هرچند واقعا سوالات زیادی در ذهنم است ولی با این توضیحات اولیه تونستم کمی اشناتر بشم.
    نمیدونم بازم میتونم سوال بپرسم یا نه ازتون. شما م درک مهندسی مثلا ارشد هم داشتید؟ در تورنتو که فاند نگرفتید؟
    پس عقیده دارید که فردی اگر ا رشد تموم کنه در رشته مهندسی بعد بره یه دوره دو ساله mba هم بخونه واقعا می ارزه؟ چون من احساس کردم از سال قبل که دیگه در دنیا صرف رشته مهندسی خوندن به درد آدم نمیخوره.
    بعدش شما اگر وارد دوره MBA بشین ممکنه اون همه زحمت که کشیدین واسه رشته مهندسی مثل برق و مکانیک از بین بره و کلا وارد فاز جدید بشید؟ یا ممکنه از اون اطلاعات هم نهایت بهره رو ببرید و استفاده کنید؟
    باز هم تشکر میکنم.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

با توجه به اینکه بنده اطلاعاتم کمه شنا طوری توضیح دادید که بسیار مفید بود برام. هرچند واقعا سوالات زیادی در ذهنم است ولی با این توضیحات اولیه تونستم کمی اشناتر بشم.
    نمیدونم بازم میتونم سوال بپرسم یا نه ازتون. شما م درک مهندسی مثلا ارشد هم داشتید؟ در تورنتو که فاند نگرفتید؟
    پس عقیده دارید که فردی اگر ا رشد تموم کنه در رشته مهندسی بعد بره یه دوره دو ساله mba هم بخونه واقعا می ارزه؟ چون من احساس کردم از سال قبل که دیگه در دنیا صرف رشته مهندسی خوندن به درد آدم نمیخوره.
    بعدش شما اگر وارد دوره MBA بشین ممکنه اون همه زحمت که کشیدین واسه رشته مهندسی مثل برق و مکانیک از بین بره و کلا وارد فاز جدید بشید؟ یا ممکنه از اون اطلاعات هم نهایت بهره رو ببرید و استفاده کنید؟
    باز هم تشکر میکنم.
    من مدرک ارشد داشتم مهندسی. فاند برای MBA عملا خیلی وجود نداره ، مگه اینکه سابقه کار فوق العاده داشته باشین که 99% شرکتهای ایرانی شناخته شده نیستن و ارزشی برای اینها نداره !! باید نمره جیمت فوق العاده خوب داشته باشین و معدل 2 سال آخر تحصیلیتون هم عالی باشه. اونوقت یه 40-50 درصدی ممکنه تخفیف بدن ! (تاپ 50 ها معمولا خیلی تو فاند راه نمیان)

من نمیدونم که اگه ارشد بخونه یا نخونه می ارزه یا نه ! بستگی به هرکسی داره. کلا به جز چند شاخه خیلی محدود معمولا دانش مهندسی شما جز یکمی کدنویسی و آمار احتمالات و ریاضیات چیز خاصیش به کار نمیاد ! حالا یه وقتی هست شما ارشد برق دارین ، MBA میگیرین و بعد میشین مدیر برنامه ریزی و توسعه اداره برق فلان ایالت ! خوب این مربوطه ولی این چیزها نادر هست و باید بپذیرین که اگه اومدین MBA باید آماده این باشین که همه چیز رو بذارین کنار و از صفر شروع کنین...

اطلاعات مهندسی شما ممکنه یه جاهایی به کار بیاد ولی میشه گفت تو MBA اونقدر مطلب برای یاد گرفتن هست که دانش مهندسی 5% اطلاعات مورد نیاز شما برای تحصیل / کسب شغل و موفقیت در اون شغل رو شامل میشه !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    من مدرک ارشد داشتم مهندسی. فاند برای MBA عملا خیلی وجود نداره ، مگه اینکه سابقه کار فوق العاده داشته باشین که 99% شرکتهای ایرانی شناخته شده نیستن و ارزشی برای اینها نداره !! باید نمره جیمت فوق العاده خوب داشته باشین و معدل 2 سال آخر تحصیلیتون هم عالی باشه. اونوقت یه 40-50 درصدی ممکنه تخفیف بدن ! (تاپ 50 ها معمولا خیلی تو فاند راه نمیان)

من نمیدونم که اگه ارشد بخونه یا نخونه می ارزه یا نه ! بستگی به هرکسی داره. کلا به جز چند شاخه خیلی محدود معمولا دانش مهندسی شما جز یکمی کدنویسی و آمار احتمالات و ریاضیات چیز خاصیش به کار نمیاد ! حالا یه وقتی هست شما ارشد برق دارین ، MBA میگیرین و بعد میشین مدیر برنامه ریزی و توسعه اداره برق فلان ایالت ! خوب این مربوطه ولی این چیزها نادر هست و باید بپذیرین که اگه اومدین MBA باید آماده این باشین که همه چیز رو بذارین کنار و از صفر شروع کنین...

اطلاعات مهندسی شما ممکنه یه جاهایی به کار بیاد ولی میشه گفت تو MBA اونقدر مطلب برای یاد گرفتن هست که دانش مهندسی 5% اطلاعات مورد نیاز شما برای تحصیل / کسب شغل و موفقیت در اون شغل رو شامل میشه !
    ممنونم
    کسی که در خارج از کشور MBA تموم کرده باشه اصولا کار رو از کجا شروع میکنه و بعد گسترش میده؟ فقط نکته این هست که ایا ارزش دو سال MBA خوندن رو داره با هزینه شخصی البته صرفا امریکا رو نمیگم شما کلی به قضیه نگاه کنید. فکر میکنید کشورهایی که بیشتر توریست پذیر باشند رشته MBA پر رونق هست یا سیستم حکومتی اون کشور مثل سوسیال یا سرمایه دار بودن باعث موفقیت بیشتر یا کمتر یه mba کار میشه؟!
    بعدش mba خوندن در ایران که مزیتی نداره برای خارج؟
    ویرایش توسط apply1361 : August 17th, 2016 در ساعت 12:08 PM