صفحه 16 از 19 نخستنخست ... 678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 188

موضوع: تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    ماشالا
    شما تویه هر تاپیکی که نگاه میکینی، از دوراهی رفتن/نرفتن به فنلاند تا حوزه mba و ارز دانشجویی و تحصیل در ترکیه و مشاهدات در امریکا و .... پست گذاشتید. تبریک به این همه تجربه و توانایی. و البته پشتکار
    سوالم ربط داره ها پاکش نکنید! فقط چند سطر در مورد پست دوست عزیزم ماهان گذاشتم.
    اولا ارز دانشجویی مشاهدات امریکا تحصیل در ترکیه و خیلی تاپیک هایی که من نظر میارم یا جواب میدم فکر نمیکنم خیلی بی ربط به هم باشند!
    در ضمن ممکنه شما شرایط خیلی ها رو درک نکنید و به قولی prejudice بکنید! ممکنه شما فقط به فکر خودت باشی ولی من به فکر چند نفر دیگه
    راستی ممنون! یه سوالی هم باید در ادامه سوال قبلم میپرسید که شما یاداوری کردید
    الان کسی لیسانس مهندسی داشته باشه بخواد ارشد MBA اقدام کنه علاوه بر معدل و GRE و TOEFL و مقالات حالا مرتبط با مهندسی باید GMAT هم بده و بعد اقدام کنه؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    ممنونم
    کسی که در خارج از کشور MBA تموم کرده باشه اصولا کار رو از کجا شروع میکنه و بعد گسترش میده؟ فقط نکته این هست که ایا ارزش دو سال MBA خوندن رو داره با هزینه شخصی البته صرفا امریکا رو نمیگم شما کلی به قضیه نگاه کنید. فکر میکنید کشورهایی که بیشتر توریست پذیر باشند رشته MBA پر رونق هست یا سیستم حکومتی اون کشور مثل سوسیال یا سرمایه دار بودن باعث موفقیت بیشتر یا کمتر یه mba کار میشه؟!
    بعدش mba خوندن در ایران که مزیتی نداره برای خارج؟
    من درک میکنم که کمتر کسی میاد تجربه واقعی خودش تو این حوزه ها به اشتراک بذاره و شما هم سعی دارین بیشترین سوال ممکن رو بپرسین ولی پرسیدن سوال خوب مهم هست نه هر سوالی.

"اصولا کار رو از کجا شروع میکنه و بعد گسترش میده؟" شما خودتون چی فکر میکنین با توجه به اون پست طولانی من؟ من گفتم گرایش داره و هرکسی میره دنبال حوزه مورد علاقه اش

"
    ایا ارزش دو سال MBA خوندن رو داره با هزینه شخصی البته صرفا امریکا رو نمیگم شما کلی به قضیه نگاه کنید." - من سوال شما رو با سوال جواب میدم: به نظر شما خوندن مهندسی برق تو ایران کلا به درد میخوره؟ تو دنیا چطور کلا به درد میخوره؟ حالا هرگرایشی از مهندسی برق و هر جایی.

"
    فکر میکنید کشورهایی که بیشتر توریست پذیر باشند رشته MBA پر رونق هست یا سیستم حکومتی اون کشور مثل سوسیال یا سرمایه دار بودن باعث موفقیت بیشتر یا کمتر یه mba کار میشه؟!"
    شما فرض میکنین که کشور توریستی نمیتونه سوسیالیستی باشه؟ من عرض کردم MBA برای ورود به بازار کار یا پیشرفت شغلی هست ، حالا ساختار یک جامعه ممکنه 10% این مسئله رو پررنگتر یا کم رنگتر بکنه ولی در ماهیت قضیه که نباید تغییری بده وگرنه کلا اون رشته یا تدریس نمیشه یا طرفدار نداره.

"بعدش mba خوندن در ایران که مزیتی نداره برای خارج؟" من 2 حالت برای MBA بالا توضیح دادم یا تو بازار هست و ترفیع میگیره یا تو بازار نیست و با خوندنش میتونه راحت تر وارد بازار کار بشه ، لذا خوندن MBA تو فنلاند هیچ کمکی به کار گرفتن تو اندونزی نمیکنه. تنها حالت استثنا دانشگاه هایی مثل هاروارد و ... هست که ممکنه به علت اسم دانشگاه تو کشورهای دیگه مورد توجه کم و بیش قرار بگیره.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یک سوال برای پذیرش در رشته MBA or Finance

سلام دوستان می خواستم ببینم بااین شرا یط میتونم تو رشته اقتصاد در امریکا پذیرش بگیرم
    لیسانس کامپیوتر معدل18
    معدل فوق دیپلم 16
    ولی متاسفانه 1 ترم توی فوق دیپلم مشروط شدم در واقع ترم اول
    نمره تافل هم 99

چون من احساس کردم از سال قبل که دیگه در دنیا صرف رشته مهندسی خوندن به درد آدم نمیخوره.
    از سال قبل چه اتفاقی افتاده که منجر به این احساس شده؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    از سال قبل چه اتفاقی افتاده که منجر به این احساس شده؟
    ببخشید منظورم ایهام داشت فک کنم. منظورم این بود که من از سال پیش این احساس بعد از مطالعه و ملاقات با افراد صاحب سبک! در من بوجود امد و به این نتیجه رسیدم صرف مهندسی خوندن به درد جامعه امروزی تو خود امریکاشم نمیخوره.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

ببخشید منظورم ایهام داشت فک کنم. منظورم این بود که من از سال پیش این احساس بعد از مطالعه و ملاقات با افراد صاحب سبک! در من بوجود امد و به این نتیجه رسیدم صرف مهندسی خوندن به درد جامعه امروزی تو خود امریکاشم نمیخوره.
    that's actually not true
    engineering and especially CS is the only thing that seems to be working in the US

look at Microsoft, Apple Google, Tesla, etc

these are all hardcore technology companies that hire many engineers and few MBAs

The era of suit and tie is over!!!
    wear your T-shirt and jeans, carry your MacBook and start coding
    ;
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    من اگه اسم خودم رو بذارم alex یا jennifer و با فونت انگلیسی بنویسنم معنیش این نیست چیزی حالیم میشه
    شما با آدم های موفق اگر صحبت کرده باشی متوجه میشی راه خیلی واضحه ولی خب سخته!
    امیدوارم تصمیمات آینده تون بهتر از تصمیمات این 4-5 سال اخیر باشه. حالا خوبه سربازی معافی بودی
    سلام
    منم همین رو میگم. چطور ممکنه آدم اینقدر بدبین باشه به همه چی. پستهای ایشون رو قبل از 2012 بخونی دستت میاد منظورم چیه!
    راه خیلی هم واضح نیست ولی سخت بودنش واضحه.
    کاربری بود به نام ordibehesht خیلی قدیمی بود. فک کنم top 20 امریکا میخوند خودش میگفت با اینکه نمراتشم خوب بود و 4 تا isi داشت یه لحظه دیده از بازی با اعداد و کد نویسی لذت نمیبره رفت به سمت اقتصاد. متاسفانه الان دیگه پیداس نیس ببینم واقعا راضی بوده یا نه.
    در 4 5 سال اخیر تصمیم خاصی نگرفتم فقط یه دونه تویوتا کمری رو میخواستم عوض کنم با یه جیپ که نشد. خدمت مقدس رو هم نرفتم چون اصلا نمیزاشتن برم وگرنه میرفتم

من نظر خودم رو می گم. به نظر من مهندسی یا MBA به شخص بستگی داره و اینکه چی کار می خواهد بکنه . به شخصه اصلاً رشته های مثل اقتصاد رو توصیه نمی کنم چون بازار کاریش به خصوص توی private sector خیلی محدودتره (مگر اینکه کسی واقعاً به اقتصاد علاقه داشته باشه و بخواهد تو Federal reserve یا IMF و امثال اینها کار کنه)

تجربه ی من از مهندسی نرم افزاره که بازار کارش از بقیه ی مهندسی ها بهتره . من فوق مهندسی از ایران داشتم و MBA از اینجا. زمینه ی کاریم هم به هر دو مورد مربوطه.
    جند نکته :
    1- کد زدن اگر کارتون خوب باشه از نظز کاری و درآمد بسیار خوبه .
    2- درآمد MBA پایین تر از مهندسی (نرم افزار) شروع می شه (اصولاً) ولی اصولاً بعد از چند سال بیشتر خواهد بود. مثلاً 2 سال اول درآمد من اگر MBA نداشتم و کد می زدم 20-25% بالا تر می بود.(فقط با فوق نرم افزار)
    3- درآمد MBA و بازار کار در ضمینه های مختلف متفاوته (اصولاً finance به خصوص زمینه هایی مثل Private Equity بالاترین درآمد رو دارن و کار هایی مثل HR, یا marketing درآمدشون کمتره. همین طوز به industry بستگی داره )
    4- من قبول ندارم چیزی که شما در طول MBA یاد می گیرید خیلی مهم تر از چیز هایی که در مهندسی یاد گرفتید. به نظر من ترکیب مهندسی و MBA بسیار بهتره از کسی که لیسانس هم مدیریت یا بیزنس خونده. چون شما می تونید علاوه بر اطلاعات بیزنسی Domain Knowledge هم داشته باشید. به خصوص در زمینه هایی مثل product , consulting and marketing خیلی می تونه کمک بکنه و حتی کار کردن با تیم یا client ها رو اسون تر کنه
    5- به نظر من هیچ شغلی در دنیا "نیاز" به MBA نداره ولی MBA می تونه در هر شغلی کمک کنه. MBA به شما دید بیزنس و Big Picture می ده (که بدون MBA هم با مطالعه می شه بدست اورد ولی سخت تره) و networking
    6-دانشگاه برای MBA بسیار بسیار مهمه پیدا کردن کار به دانشگاه رنک 100 بسیار سخت خواهد بود. در صورتی که سطح آموزش حقیقتش خیلی فزقی ندازه
    7- شما اگز در coding کارتون خوب باشه نیازی به MBA ندارین و اگر توانایی و علاقه به مدیریت داشته باشید کم کم از نردبون بالا میرین و حتی CTO و CEO هم می تونید بشید . احتمالاً ضرف 3-4 سال manager . بعد مدتی directorو VP , ... (مثلا PHP, Node, Python و حتی SQL. و دونستن تکنولوژی های جدید) شما حتی مدرک CS هم الزاماً نمی خواین اگر در این زمینه ها تجزبه داشته باشیم
    8- به عنوان مهندس MBA به شما اجازه می ده که : 1- زمینه ی کازیتون رو کلاً عوض کنید مثلاً به management/strategy consultingیا investment banking .س 2- کار تون رو توی ساختاز سازمانی عوض کنید یعنی از technical به marketing,product یا business منتقل کنید

اینا چیز هایی که الان به ذهنم زسید و امیدوارم کمک کنه

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    that's actually not true
    engineering and especially CS is the only thing that seems to be working in the US

look at Microsoft, Apple Google, Tesla, etc

these are all hardcore technology companies that hire many engineers and few MBAs

The era of suit and tie is over!!!
    wear your T-shirt and jeans, carry your MacBook and start coding
    ;
    من بعضی وقتها در تعجب میمونم که هم وطن های من که خارج از ایران هم تحصیل کردن چرا خوب نمیتونن تصویری مناسب از غرب به بچه ها تو ایران منتقل کنن...

خط دوم شما ، یه غلط بزرگ داره و اونم اینه که مهندسی کامیپوتر - علوم کامپیوتر رو با کل مهندسی های دیگه گذاشتین توی یه کفه ترازو !
    اصلا و ابدا نمیشه اوضاع کار مهندسی کامپیوتر رو با مهندس مکانیک ، عمران ، شیمی ، مواد و... قیاس کرد ! امروزه شرایط کاری مهندسی کامپیوتر خیلی خوب شده. فقط همین !

خط چهارم ، مشخصه که وقتی میرین تو مایکروسافت تعداد زیادی مهندس کامپیوتر باید استخدام بشه و تعداد کمتری MBA !! شما انتظار برعکس دارین؟
    آیا تو بانک های سرمایه گذاری هم همه دنبال مهندس کامپیوتر هستن؟

خوب شما بری تو شرکت نرم افزاری ، تقاضا برای مهندس کامپیوتر قاعدتا بیشتر باید بشه !

نکته دوم این که:
    شما توی یه سازمان چندتا مهندس میگیرین چندتا مدیر؟ مشخصه که برای یه تیم Development شما 7 تا کدنویس میگیری ، یه نفر مهندس کامپیوتر با سابقه تر هم میذاری Head اینا !! ولی آخرش شرکت رو نمیدی دست مهندس کامپیوتر !!
    چندتا مهندس کامپیوتر داریم؟ 8 تا ، چندتا مدیر که واقعا بیزنس خوندن داریم یکی ! خوب معلومه که تعداد MBA ها کمتر از مهندس ها هست.

خط 5 ام که دیگه اینقد عالیه نمیدونم از کجا شروع کنم به توضیح !
    هزینه تحصیل مهندس کامپیوتر تو 100 تا دانشگاه برتر دنیا اگه صفر نباشه (چون بورسیه دارن) دیگه بیشتر از 40-50 هزار دلار نیست !
    هزینه تحصیل MBA تو 100 تا دانشگاه برتر دنیا مینیمم 70 هزار تاس که میره بالاتر از 120 هزار تا برای تاپ 10.

اونوقت طبق استدلال خط 5 ام ، باید خلقی که برای 100 تای اول MBA اپلای میکنن رو بریم از گمراهی در بیاریم که اینقد هزینه نکنن ، Because the era of suit and tie is over

تورو قرآن نگین این چیزها رو
    من درک میکنم که بچه ها نسبت به رشته تحصیلیشون حس غرور دارن ولی این دلیل نمیشه که چشممون رو روی واقعیت ببندیم.
    من 100% قبول دارم که شرایط کاری مهندس کامپیوتر فوق العاده اس الان ، خصوصا تو کانادا !! اینقدر مارکت جا داره که شرکت ها از هم دیگه مهندس میدزدن !! کلی کانادا هنوز مهندس کامپیوتر نیاز داره.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    من بعضی وقتها در تعجب میمونم که هم وطن های من که خارج از ایران هم تحصیل کردن چرا خوب نمیتونن تصویری مناسب از غرب به بچه ها تو ایران منتقل کنن...

خط دوم شما ، یه غلط بزرگ داره و اونم اینه که مهندسی کامیپوتر - علوم کامپیوتر رو با کل مهندسی های دیگه گذاشتین توی یه کفه ترازو !
    اصلا و ابدا نمیشه اوضاع کار مهندسی کامپیوتر رو با مهندس مکانیک ، عمران ، شیمی ، مواد و... قیاس کرد ! امروزه شرایط کاری مهندسی کامپیوتر خیلی خوب شده. فقط همین !

خط چهارم ، مشخصه که وقتی میرین تو مایکروسافت تعداد زیادی مهندس کامپیوتر باید استخدام بشه و تعداد کمتری MBA !! شما انتظار برعکس دارین؟
    آیا تو بانک های سرمایه گذاری هم همه دنبال مهندس کامپیوتر هستن؟

خوب شما بری تو شرکت نرم افزاری ، تقاضا برای مهندس کامپیوتر قاعدتا بیشتر باید بشه !

نکته دوم این که:
    شما توی یه سازمان چندتا مهندس میگیرین چندتا مدیر؟ مشخصه که برای یه تیم Development شما 7 تا کدنویس میگیری ، یه نفر مهندس کامپیوتر با سابقه تر هم میذاری Head اینا !! ولی آخرش شرکت رو نمیدی دست مهندس کامپیوتر !!
    چندتا مهندس کامپیوتر داریم؟ 8 تا ، چندتا مدیر که واقعا بیزنس خوندن داریم یکی ! خوب معلومه که تعداد MBA ها کمتر از مهندس ها هست.

خط 5 ام که دیگه اینقد عالیه نمیدونم از کجا شروع کنم به توضیح !
    هزینه تحصیل مهندس کامپیوتر تو 100 تا دانشگاه برتر دنیا اگه صفر نباشه (چون بورسیه دارن) دیگه بیشتر از 40-50 هزار دلار نیست !
    هزینه تحصیل MBA تو 100 تا دانشگاه برتر دنیا مینیمم 70 هزار تاس که میره بالاتر از 120 هزار تا برای تاپ 10.

اونوقت طبق استدلال خط 5 ام ، باید خلقی که برای 100 تای اول MBA اپلای میکنن رو بریم از گمراهی در بیاریم که اینقد هزینه نکنن ، Because the era of suit and tie is over

تورو قرآن نگین این چیزها رو
    من درک میکنم که بچه ها نسبت به رشته تحصیلیشون حس غرور دارن ولی این دلیل نمیشه که چشممون رو روی واقعیت ببندیم.
    من 100% قبول دارم که شرایط کاری مهندس کامپیوتر فوق العاده اس الان ، خصوصا تو کانادا !! اینقدر مارکت جا داره که شرکت ها از هم دیگه مهندس میدزدن !! کلی کانادا هنوز مهندس کامپیوتر نیاز داره.
    حالا با این صحبت ها میشه یک نتیجهگیری کنید که ای خوندت mba با ضمینه مهندسی خوبه ؟ و درامد مدیران که مهندس بودند و شرایط یک توضیحی بدید ممنون میشیم