صفحه 17 از 19 نخستنخست ... 78910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 188

موضوع: تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina7676 نمایش پست ها
    حالا با این صحبت ها میشه یک نتیجهگیری کنید که ای خوندت mba با ضمینه مهندسی خوبه ؟ و درامد مدیران که مهندس بودند و شرایط یک توضیحی بدید ممنون میشیم
    البته خود آقا کاوه هم توضیح خواهند داد ولی من با نتیجه گیری که از چند تا از دوستان زبده اینجا و بعضی از افراد داخل آمریکا گرفتم به نظر خود من اگر هدف خاصی رو دنبال کنید و علاقه داشته باشید و با صرف کار مهندسی ارضا نشید میشه mba رو هم ضمیمه کار یا رشته مهندسیتون بکنید. به نظر خود من چیزی که هست اینه که قطعا ضرری نداره براتون خوندن مباحث مدیریتی فقط باید علاقه داشته باشید واقعا.
    کاری با اینش ندارم که آمریکا کار نداره این چیزا برای بین الملل ها یا اون سیاه نمایی که بعضی ها میکنن.
    شما هدف خودت رو دنبال کن بزار بعد چند سال تو همین فروم همه تو رو با انگشت نشون بدن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    البته خود آقا کاوه هم توضیح خواهند داد ولی من با نتیجه گیری که از چند تا از دوستان زبده اینجا و بعضی از افراد داخل آمریکا گرفتم به نظر خود من اگر هدف خاصی رو دنبال کنید و علاقه داشته باشید و با صرف کار مهندسی ارضا نشید میشه mba رو هم ضمیمه کار یا رشته مهندسیتون بکنید. به نظر خود من چیزی که هست اینه که قطعا ضرری نداره براتون خوندن مباحث مدیریتی فقط باید علاقه داشته باشید واقعا.
    کاری با اینش ندارم که آمریکا کار نداره این چیزا برای بین الملل ها یا اون سیاه نمایی که بعضی ها میکنن.
    شما هدف خودت رو دنبال کن بزار بعد چند سال تو همین فروم همه تو رو با انگشت نشون بدن
    بله من خودم فکر کنم اگه کسی یک مهندسی بگیره بتونه با MBA وارد مدیریتی اما با پیش ضمینه متندسی بشه
    جالب اما. MBA خیلی هم گرونه خوندنش این عجیبه

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

من بعضی وقتها در تعجب میمونم که هم وطن های من که خارج از ایران هم تحصیل کردن چرا خوب نمیتونن تصویری مناسب از غرب به بچه ها تو ایران منتقل کنن...

خط دوم شما ، یه غلط بزرگ داره و اونم اینه که مهندسی کامیپوتر - علوم کامپیوتر رو با کل مهندسی های دیگه گذاشتین توی یه کفه ترازو !
    اصلا و ابدا نمیشه اوضاع کار مهندسی کامپیوتر رو با مهندس مکانیک ، عمران ، شیمی ، مواد و... قیاس کرد ! امروزه شرایط کاری مهندسی کامپیوتر خیلی خوب شده. فقط همین !

مگه من غیر از این گفتم؟! اوضاع رشته هایی مثل مکانیک و شیمی و هوا فضا و برخی شاخه های برق برای غیر آمریکایی ها جالب نیست. اکثر جاب های خوب تو صنایع حساس وابسته به نظامی است.

خط چهارم ، مشخصه که وقتی میرین تو مایکروسافت تعداد زیادی مهندس کامپیوتر باید استخدام بشه و تعداد کمتری MBA !! شما انتظار برعکس دارین؟
    آیا تو بانک های سرمایه گذاری هم همه دنبال مهندس کامپیوتر هستن؟

خوب شما بری تو شرکت نرم افزاری ، تقاضا برای مهندس کامپیوتر قاعدتا بیشتر باید بشه !

دوست عزیز به ازای یک Goldman Sacs ما 100 تا شرکت تکنووژی تاپ داریم. ورد به investment bank فوق العاده مشکله و افراد اندکی وارد اون شغلها میشن.
    در ثانی Wall street شدیدا داره دکترای ریاضی و فیزیک و مهندس کامپیوتر و فایننس و اینا استخدام میکنه.

نکته دوم این که:
    شما توی یه سازمان چندتا مهندس میگیرین چندتا مدیر؟ مشخصه که برای یه تیم Development شما 7 تا کدنویس میگیری ، یه نفر مهندس کامپیوتر با سابقه تر هم میذاری Head اینا !!
    ولی آخرش شرکت رو نمیدی دست مهندس کامپیوتر !!
    چندتا مهندس کامپیوتر داریم؟ 8 تا ، چندتا مدیر که واقعا بیزنس خوندن داریم یکی ! خوب معلومه که تعداد MBA ها کمتر از مهندس ها هست.

شرکت رو نمیدن دست مهندسی کامپیوتر!!!!!!!!!!!!! شما خیلی پرتید دوست عزیز! اکثر قریب به اتفاق شرکتهای techسیلیکون ولی توسط افراد با بک گرواند CS و برق تاسیس و اداره میشه. اینجا بحث تجربه ست و سابقه کار نه مدرک. شما بدون بک گرواند tech و با مدرک MBA حرف زیادی برای گفتن تو شرکتهای تکنولوژی ندارید به عنوان مدیر. اگر از Sales و marketing و finance سر در میارید که مثل همون مهندس کامپیوتر entry level وارد مبشید و در دپارتمان خودتون می تونید بالا برید.
    professional CEO داستانش فرق داره و خیلی از این افراد به دلیل تجربه و کانکشنهایی که دارن مدیر میشن و اکثر هم بالای 20 سال سابقه مدیریتی دارن. اینجا بحث بیشتر شبیه سیاسته تا مدیریت.

خط 5 ام که دیگه اینقد عالیه نمیدونم از کجا شروع کنم به توضیح !
    هزینه تحصیل مهندس کامپیوتر تو 100 تا دانشگاه برتر دنیا اگه صفر نباشه (چون بورسیه دارن) دیگه بیشتر از 40-50 هزار دلار نیست !
    هزینه تحصیل MBA تو 100 تا دانشگاه برتر دنیا مینیمم 70 هزار تاس که میره بالاتر از 120 هزار تا برای تاپ 10.
    اونوقت طبق استدلال خط 5 ام ، باید خلقی که برای 100 تای اول MBA اپلای میکنن رو بریم از گمراهی در بیاریم که اینقد هزینه نکنن ، Because the era of suit and tie is over

کی گفته بورسیه دارن؟ گرفتن لیسانس کامپیوتر از دانشگهای تاپ آمریکا به همون اندازه MBA خرج داره و فشار کاریشم فوق العاده بالاتره.

تورو قرآن نگین این چیزها رو
    من درک میکنم که بچه ها نسبت به رشته تحصیلیشون حس غرور دارن ولی این دلیل نمیشه که چشممون رو روی واقعیت ببندیم.
    من 100% قبول دارم که شرایط کاری مهندس کامپیوتر فوق العاده اس الان ، خصوصا تو کانادا !! اینقدر مارکت جا داره که شرکت ها از هم دیگه مهندس میدزدن !! کلی کانادا هنوز مهندس کامپیوتر نیاز داره.[/QUOTE]

تازه همه این چیزهایی که شما در مورد MBA گفتید به شرطی بازدهی داره که شما تسلط بسیار خوبی به زبان و فرهنگ آمریکای شمالی داشته باشید که برای اکثر افراد این بدون تحصیل لیسانیس در آمریکای شمالی یا انگلستان و نظیر آن حاصل نمیشه.

من به دوستانی که می خوان درک صحیحی از واقعیت داشته باشن توصیه می کنیم:
    1. برید در سایت linkedin عضو شوید.
    2. پروفایل شرکتهای مطرح تکنولوژی آمریکا رو پیدا کنید و لیست کارمندا و مدیرانشون رو ببینید.

اینا چیزی نیست secret باشه و خودتون هم می تونید verify کنید.
    ویرایش توسط pimi810 : September 3rd, 2016 در ساعت 02:22 AM
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina7676 نمایش پست ها
    حالا با این صحبت ها میشه یک نتیجهگیری کنید که ای خوندت mba با ضمینه مهندسی خوبه ؟ و درامد مدیران که مهندس بودند و شرایط یک توضیحی بدید ممنون میشیم
    دانشگاه خوب بخونین ارزش داره و حقوقش بالاس. دانشگاه معمولی بخونین مشکل دارین تو کار پیدا کردن. بکگراند مهندسی هم کمک میکنه که کارهای محاسباتی رو راحت تر انجام بدین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

رشته و دانشگاه

من بعضی وقتها در تعجب میمونم که هم وطن های من که خارج از ایران هم تحصیل کردن چرا خوب نمیتونن تصویری مناسب از غرب به بچه ها تو ایران منتقل کنن...

خط دوم شما ، یه غلط بزرگ داره و اونم اینه که مهندسی کامیپوتر - علوم کامپیوتر رو با کل مهندسی های دیگه گذاشتین توی یه کفه ترازو !
    اصلا و ابدا نمیشه اوضاع کار مهندسی کامپیوتر رو با مهندس مکانیک ، عمران ، شیمی ، مواد و... قیاس کرد ! امروزه شرایط کاری مهندسی کامپیوتر خیلی خوب شده. فقط همین !

مگه من غیر از این گفتم؟!
    Engineering and especially CS is the only thing that seems to be working in the US
    الان جمله بالا رو من نمیدونم چی ترجمه کنم که منظور پایین شما از توش در بیاد !!! شما خودتون زحمت بکشین ما استفاده کنیم !

اوضاع رشته هایی مثل مکانیک و شیمی و هوا فضا و برخی شاخه های برق برای غیر آمریکایی ها جالب نیست. اکثر جاب های خوب تو صنایع حساس وابسته به نظامی است.

خط چهارم ، مشخصه که وقتی میرین تو مایکروسافت تعداد زیادی مهندس کامپیوتر باید استخدام بشه و تعداد کمتری MBA !! شما انتظار برعکس دارین؟

خوب شما بری تو شرکت نرم افزاری ، تقاضا برای مهندس کامپیوتر قاعدتا بیشتر باید بشه !

دوست عزیز به ازای یک Goldman Sacs ما 100 تا شرکت تکنووژی تاپ داریم.

؟؟ الان چی رو دارین توضیح میدین؟ من میگم ، مادامی که شما تمرکز روی تکنولوژی بکنین معلومه که مهندس کامپیوتر میگیرن !! تکرار حرف من که کمکی به شما نمیکنه !
    البته مثال شما از گلدمن عین این میمونه که من بیام مثال گوگل رو بزنم ! معلومه که تو بیزنس و فاینانس کلی شرکت های سرمایه گذاری ریز و درشت داریم !! اینم شد استدلال؟

ورد به investment bank فوق العاده مشکله و افراد اندکی وارد اون شغلها میشن.
    در ثانی Wall street شدیدا داره دکترای ریاضی و فیزیک و مهندس کامپیوتر و فایننس و اینا استخدام میکنه.
    به خدا درک میکنم و قبول دارم که شما چیزی از فاینانس و بیزنس نمیدونین ، اصلا نیازی نیست اینطوری با فشار صحبت کنین. وقتی میگیم MBA یکی از زیر شاخه هاش فاینانس هست لذا آوردن فاینانس تک اینجا رو من نمیفهمم یعنی چی ! اینکه تو وال استریت ریاضی و فیزیک و کامپیوتر میگیرن ، عین این میمونه که شرکتهای تکنولوژی هم MBA با گرایش مارکتینگ و Operation میگیرن !!! چه ربطی داره؟ وقتی میگیم تکنولژی که این معنی رو نمیده از دم در تا اون بالا رو مهندس کامپیوتر میگیریم !!

نکته دوم این که:
    شما توی یه سازمان چندتا مهندس میگیرین چندتا مدیر؟ مشخصه که برای یه تیم Development شما 7 تا کدنویس میگیری ، یه نفر مهندس کامپیوتر با سابقه تر هم میذاری Head اینا !! ولی آخرش شرکت رو نمیدی دست مهندس کامپیوتر !!
    چندتا مهندس کامپیوتر داریم؟ 8 تا ، چندتا مدیر که واقعا بیزنس خوندن داریم یکی ! خوب معلومه که تعداد MBA ها کمتر از مهندس ها هست.

شرکت رو نمیدن دست مهندسی کامپیوتر!!!!!!!!!!!!! شما خیلی پرتید دوست عزیز! اکثر قریب به اتفاق شرکتهای techسیلیکون ولی توسط افراد با بک گرواند CS و برق تاسیس و اداره میشه. اینجا بحث تجربه ست و سابقه کار نه مدرک. شما بدون بک گرواند tech و با مدرک MBA حرف زیادی برای گفتن تو شرکتهای تکنولوژی ندارید به عنوان مدیر. اگر از Sales و marketing و finance سر در میارید که مثل همون مهندس کامپیوتر entry level وارد مبشید و در دپارتمان خودتون می تونید بالا برید.
    professional CEO داستانش فرق داره و خیلی از این افراد به دلیل تجربه و کانکشنهایی که دارن مدیر میشن و اکثر هم بالای 20 سال سابقه مدیریتی دارن. اینجا بحث بیشتر شبیه سیاسته تا مدیریت.
    خوب من با شما مودبانه صحبت کردم و شما زیادی از حد دارین تند میرین. تا اینجا هم تمام تلاش من این بود که در کمال ادب و احترام به شما بگم که لطفا ادامه ندین و به همون کار خودتون لطفا ادامه بدین. چه کاریه وقتی آدم چیزی رو نمیدونه اظهار فضل کنه؟ شما تا اینجا رفرنستون خودتون هستید ، من به شما رفرنس از بلومبرگ میدم که معتبرترین خبرگزاری بیزنس و تجارت هست (امیدوارم فردا نگین اینو قبول ندارین). احتمالا سطح زبانتون دیگه باید خوب باشه:
    Silicon Valley’s trash talking of the MBA obscures the reality that U.S. tech companies are hiring B-school grads in ever-larger numbers. Business schools sent 16 percent of their 2015 graduates into technology jobs, according to a Bloomberg Businessweeksurvey of students who’d accepted offers by that spring, making it the No. 3 industry for MBA grads after finance and consulting.
    By one measure, Silicon Valley values MBAs more than Wall Street does. In 2015 tech companies paid business school graduates more than financial companies did, according to Businessweek’s poll of more than 9,000 MBAs.
    Among those CEOs are Apple’s Tim Cook (Duke’s Fuqua School of Business) and Microsoft’s Satya Nadella (Chicago’s Booth School of Business).
    امیدوارم نگین اپل و مایکروسافت رو قبول ندارم

هزینه تحصیل مهندس کامپیوتر تو 100 تا دانشگاه برتر دنیا اگه صفر نباشه (چون بورسیه دارن) دیگه بیشتر از 40-50 هزار دلار نیست !
    هزینه تحصیل MBA تو 100 تا دانشگاه برتر دنیا مینیمم 70 هزار تاس که میره بالاتر از 120 هزار تا برای تاپ 10.
    اونوقت طبق استدلال خط 5 ام ، باید خلقی که برای 100 تای اول MBA اپلای میکنن رو بریم از گمراهی در بیاریم که اینقد هزینه نکنن ، Because the era of suit and tie is over

کی گفته بورسیه دارن؟ گرفتن لیسانس کامپیوتر از دانشگهای تاپ آمریکا به همون اندازه MBA خرج داره و فشار کاریشم فوق العاده بالاتره.
    میشه ما 2 تا چیز قابل قیاس رو با هم مقایسه کنیم لطفا؟ لیسانس کامپیوتر با فوق لیسانس بیزنس قابل قیاس نیست (فکر کنم اینو دیگه شما باید بدونی !) لیسانس تو دانشگاه های خوب دنیا غالبا بورس نداره ، حالا میخواد هرچی باشه !
    فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر تو دانشگاه های تاپ دنیا همیشه بورس داره اگر هم نداشته باشه هزینه اش 40-50 هزار تا بیشتر نیس
    لطفا روی استدلال منطقی خودتون خوب کار کنین

من درک میکنم که بچه ها نسبت به رشته تحصیلیشون حس غرور دارن ولی این دلیل نمیشه که چشممون رو روی واقعیت ببندیم.
    من 100% قبول دارم که شرایط کاری مهندس کامپیوتر فوق العاده اس الان ، خصوصا تو کانادا !! اینقدر مارکت جا داره که شرکت ها از هم دیگه مهندس میدزدن !! کلی کانادا هنوز مهندس کامپیوتر نیاز داره.[/QUOTE]

تازه همه این چیزهایی که شما در مورد MBA گفتید به شرطی بازدهی داره که شما تسلط بسیار خوبی به زبان و فرهنگ آمریکای شمالی داشته باشید که برای اکثر افراد این بدون تحصیل لیسانیس در آمریکای شمالی یا انگلستان و نظیر آن حاصل نمیشه

اینم از اون حرفهاس که ترسو بمون و ریسک نکن ، چون نمیتونی ! فرهنگ رو نمیدونی !! تسلط به زبان نداری ! همونجا که هستی بمون !

2. پروفایل شرکتهای مطرح تکنولوژی آمریکا رو پیدا کنید و لیست کارمندا و مدیرانشون رو ببینید.

من تا همینجا هم تلاشم رو کردم که به شما بگم که در اشتباه هستین و یه مثال مهندسی کامپیوتر رو تعمیم به بقیه رشته ها ندین. اونم تازه در شرایطی که مهندس کامپیوتر هم جای بحث و حرف و حدیث زیاد داره که از حوصله من یکی دیگه خارجه بخوام شما رو توجیح کنم. واقعیتش تجربه به من ثابت کرده که شما به این بحث با استدلال ها ضعیف تر ادامه میدین و من هم هی توضیح میدم تا جایی که دیگه نمیاین پیغام بدین !! لذا من ترجیح میدم همینجا اعلام کنم که هرچی شما از این به بعد میگین قاعدتا حرف آخر بحث من و شماس.
    لطفا بیشتر روی حرفهای مردم دقت کنین قبل از جواب دادن ، سریع جواب دادن همیشه خوب نیست ، خوب استدلال کردن مهمه.
    خیلی جاها شما اصلا جان کلام بنده رو متوجه نشدین و نشون میده یکمی عجول هستین.

تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

MBA is overrated
    :and Silicon Valley’s trash talking of the MBA is the reflection of the reality

according to Bloomberg, only 16% of MBAs end up in technology jobs, and if you dive into it large number of those MBAs have tech background

MBA without tech background/experience is almost useless in SV

you can always be B2C or B2B though
    as most MBAs do

Back to Banking
    Back to Consultant
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها

بعضی وقتها در تعجب میمونم که هم وطن های من که خارج از ایران هم تحصیل کردن چرا خوب نمیتونن تصویری مناسب از غرب به بچه ها تو ایران منتقل کنن...

مگه من غیر از این گفتم؟!
    Engineering and especially CS is the only thing that seems to be working in the US
    الان جمله بالا رو من نمیدونم چی ترجمه کنم که منظور پایین شما از توش در بیاد !!! شما خودتون زحمت بکشین ما استفاده کنیم !

اوضاع رشته هایی مثل مکانیک و شیمی و هوا فضا و برخی شاخه های برق برای غیر آمریکایی ها جالب نیست. اکثر جاب های خوب تو صنایع حساس وابسته به نظامی است.

دوست عزیز به ازای یک Goldman Sacs ما 100 تا شرکت تکنووژی تاپ داریم.

؟؟ الان چی رو دارین توضیح میدین؟ من میگم ، مادامی که شما تمرکز روی تکنولوژی بکنین معلومه که مهندس کامپیوتر میگیرن !! تکرار حرف من که کمکی به شما نمیکنه !
    البته مثال شما از گلدمن عین این میمونه که من بیام مثال گوگل رو بزنم ! معلومه که تو بیزنس و فاینانس کلی شرکت های سرمایه گذاری ریز و درشت داریم !! اینم شد استدلال؟

ورد به investment bank فوق العاده مشکله و افراد اندکی وارد اون شغلها میشن.
    به خدا درک میکنم و قبول دارم که شما چیزی از فاینانس و بیزنس نمیدونین ، اصلا نیازی نیست اینطوری با فشار صحبت کنین. وقتی میگیم MBA یکی از زیر شاخه هاش فاینانس هست لذا آوردن فاینانس تک اینجا رو من نمیفهمم یعنی چی ! اینکه تو وال استریت ریاضی و فیزیک و کامپیوتر میگیرن ، عین این میمونه که شرکتهای تکنولوژی هم MBA با گرایش مارکتینگ و Operation میگیرن !!! چه ربطی داره؟ وقتی میگیم تکنولژی که این معنی رو نمیده از دم در تا اون بالا رو مهندس کامپیوتر میگیریم !!

نکته دوم این که:
    شما توی یه سازمان چندتا مهندس میگیرین چندتا مدیر؟ مشخصه که برای یه تیم Development شما 7 تا کدنویس میگیری ، یه نفر مهندس کامپیوتر با سابقه تر هم میذاری Head اینا !! ولی آخرش شرکت رو نمیدی دست مهندس کامپیوتر !!

خوب من با شما مودبانه صحبت کردم و شما زیادی از حد دارین تند میرین. تا اینجا هم تمام تلاش من این بود که در کمال ادب و احترام به شما بگم که لطفا ادامه ندین و به همون کار خودتون لطفا ادامه بدین. چه کاریه وقتی آدم چیزی رو نمیدونه اظهار فضل کنه؟ شما تا اینجا رفرنستون خودتون هستید ، من به شما رفرنس از بلومبرگ میدم که معتبرترین خبرگزاری بیزنس و تجارت هست (امیدوارم فردا نگین اینو قبول ندارین). احتمالا سطح زبانتون دیگه باید خوب باشه:
    Silicon Valley’s trash talking of the MBA obscures the reality that U.S. tech companies are hiring B-school grads in ever-larger numbers. Business schools sent 16 percent of their 2015 graduates into technology jobs, according to a Bloomberg Businessweeksurvey of students who’d accepted offers by that spring, making it the No. 3 industry for MBA grads after finance and consulting.
    By one measure, Silicon Valley values MBAs more than Wall Street does. In 2015 tech companies paid business school graduates more than financial companies did, according to Businessweek’s poll of more than 9,000 MBAs.
    Among those CEOs are Apple’s Tim Cook (Duke’s Fuqua School of Business) and Microsoft’s Satya Nadella (Chicago’s Booth School of Business).
    امیدوارم نگین اپل و مایکروسافت رو قبول ندارم

میشه ما 2 تا چیز قابل قیاس رو با هم مقایسه کنیم لطفا؟ لیسانس کامپیوتر با فوق لیسانس بیزنس قابل قیاس نیست (فکر کنم اینو دیگه شما باید بدونی !) لیسانس تو دانشگاه های خوب دنیا غالبا بورس نداره ، حالا میخواد هرچی باشه !
    فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر تو دانشگاه های تاپ دنیا همیشه بورس داره اگر هم نداشته باشه هزینه اش 40-50 هزار تا بیشتر نیس
    لطفا روی استدلال منطقی خودتون خوب کار کنین

من 100% قبول دارم که شرایط کاری مهندس کامپیوتر فوق العاده اس الان ، خصوصا تو کانادا !! اینقدر مارکت جا داره که شرکت ها از هم دیگه مهندس میدزدن !! کلی کانادا هنوز مهندس کامپیوتر نیاز داره.

تازه همه این چیزهایی که شما در مورد MBA گفتید به شرطی بازدهی داره که شما تسلط بسیار خوبی به زبان و فرهنگ آمریکای شمالی داشته باشید که برای اکثر افراد این بدون تحصیل لیسانیس در آمریکای شمالی یا انگلستان و نظیر آن حاصل نمیشه

اینم از اون حرفهاس که ترسو بمون و ریسک نکن ، چون نمیتونی ! فرهنگ رو نمیدونی !! تسلط به زبان نداری ! همونجا که هستی بمون !

من تا همینجا هم تلاشم رو کردم که به شما بگم که در اشتباه هستین و یه مثال مهندسی کامپیوتر رو تعمیم به بقیه رشته ها ندین. اونم تازه در شرایطی که مهندس کامپیوتر هم جای بحث و حرف و حدیث زیاد داره که از حوصله من یکی دیگه خارجه بخوام شما رو توجیح کنم. واقعیتش تجربه به من ثابت کرده که شما به این بحث با استدلال ها ضعیف تر ادامه میدین و من هم هی توضیح میدم تا جایی که دیگه نمیاین پیغام بدین !! لذا من ترجیح میدم همینجا اعلام کنم که هرچی شما از این به بعد میگین قاعدتا حرف آخر بحث من و شماس.
    لطفا بیشتر روی حرفهای مردم دقت کنین قبل از جواب دادن ، سریع جواب دادن همیشه خوب نیست ، خوب استدلال کردن مهمه.
    خیلی جاها شما اصلا جان کلام بنده رو متوجه نشدین و نشون میده یکمی عجول هستین.

[/QUOTE]
    کلا فلسفه وجود ایشون در فروم سیاه نمایی هست انگار استخدام شدن هر از چند گاهی تکرار کنن : چون نمیتونی ! فرهنگ رو نمیدونی !! تسلط به زبان نداری ! همونجا که هستی بمون !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی و ارشد صنایع از شریف. دکتری از علم و صنعت

سلام
    سوالی از محضر شما دارم به زودی دکتری خود را در رشته مهندسی صنایع - گرایش تحلیل سیستم تمام میکنم.
    قصد دارم برای پسادکتری (یا هر مقطع دیگری) به یکی از دانشگاه های آمریکا بروم. باتوجه به تجربه و شناخت شما کدام رشته بازار کار بهتری در خارج از کشور دارد؟ مدیریت؟ سیستم؟ یا تحقیق در عملیات؟ و کدام دانشگاه ها رو توصیه میکنید؟

قصد مهاجرت به خارج رو دارم. اساسا هیئت علمی شدن رو پیشنهاد میکنید یا کار کردن؟ برای هر کدوم چه مسیری رو برای تحققش پیشنهاد میکنید؟از جهت تحصیلی و کاری و ویزا و امثالهم.

موضوع تزم نیز در زمینه مدیریت، سیستم و تحقیق در عملیات بوده است.

سوابقم نیز به شرح زیر است:

کارشناسی : صنایع شریف معدل 17.5- رتبه برتر استعداد درخشان

کارشناسی ارشد : صنایع شریف 16.5

دکتری : صنایع علم و صنعت 19

زبان انگلیسی نمره عالی

مقالات حدود 10 فارسی - 4 انگلیسی

توصیه نامه از اساتید شریف و علم و صنعت

سوابق تدریس : بالغ بر 10 ترم به صورت TA و استاد مدعو در شریف و علم وصنعت

استاد مشاور تعدادی پایان نامه ارشد

بالغ بر 10 پروژه یا سازمان در نقش مدیر میانی و ارشد- حدودا 7 سال سابقه کار مدیریتی

پیشاپیش از پاسخ شما ممنون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeganemahz نمایش پست ها
    یکی رک و پوست کنده بگه کسی که لیسانس مهندسی خونده در ایران و رزومه خوبی داره میخواد فوق رو مدیریت بخونه ولی پول خیلی زیادی نداره مثلا امریکا بخونه کجا بخونه واقعا ارزش داره؟ کدوم کشور میشه موند بعد خوندن mba برای کسی که به مباحث استراتژیک علاقه داره؟ یع نفر روشن گری کنه خیلی خوب میشه.
    بعد امتحان gmat علاوه بر gre لازمه؟
    رک و پوست کنده:

رزومه خوب رو هرکسی یه توصیفی ازش داره !
    اگه معدل بالای 16 دارین با نمره تافل 100 و جیمت بالای 650 ، میتونین پذیرش از دانشگاه های خوب برای MBA بگیرین ولی بورسی در کار نیست و یه چیزی حدود 300 میلیون تومن با هزینه زندگی (میانگین گفتم) خرجتون میشه.
    اگه رنک MBA رو بیارین پایین میشه بورس براش گرفت کار پیدا کردن بعدش سخت میشه.
    هم خر رو بخواین و هم خرما رو ، راه حل نداره وگرنه قبل شما هندی ها و چینی ها کشفش کرده بودن !!!
    1. این پست برای شروع

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeganemahz نمایش پست ها
    ممنون از این همه رک بودن ولی سوالم نصفه نیمه موند!
    300 میلیون کجا؟ من گفتم نمیخوام امریکا باشه. کجا بخونه ارزش داره؟ رزمه هم معدل 17.8 لیسانس مهندسی اصفهان تافل 103 و جی ار ای 319 یه isi
    ممکنه بگین چرا رسته خودت اپلای نمیکنی؟ میگم اپلای کردم مستقیم دکتری هم پذیرش داشتم از فلوریدا ولی و ارشد کالگاری که هر دو با فند بود ولی نرفتم احساس کردم علاقه به مهندسی ندارم.
    سوال دوم ایا حتما gmat نیازه واسه منی که gre دارم؟
    شما اون بالا نوشتی آمریکا بخونه !

300 میلیون کجا یعنی چی؟
    اگه دانشگاه تاپ 50 آمریکا برین ، شهریه اتون حدودا بین 60 تا 100 هزار دلار نوسان میکنه که اگه با خرج زندگی جمع بشه میشه گفت که متوسط تاپ 50 ها 300 میلیون هست ! حالا کجا بخونه ارزش داره ، عرض کردم دانشگاه تاپ بخونه. تاپ 50.
    اینم رنکینگ بشینین و چک کنین کجا خوبه براتون:
    http://rankings.ft.com/businessschoo...a-ranking-2016

من چرا رشته خودم اپلای نمیکنم؟
    آخه اینم شد سوال ! عین این میمونه که بگم : من آلبالو پلو با مرغ دوست دارم ، نوشابه هم باهاش میل ندارم ! بعد شما بگی چراااا؟

ترجیح زندگی هرکسی یه طوری حکم میکنه ! من اینجوری دوست داشتم زندگی کنم !

وقتی GRE دارین میتونین اپلای کنین ولی دانشگاه ها این حق رو برای خودشون محفوظ دارن که با سیستم خودشون یا سیستم ETS اینو به جیمت تبدیل کنن ، لذا ممکنه هر عددی بدست بیاد.
    طبق سیستم ETS نمره GRE شما اینطوری تفسیر میشه:
    متوسط 660 ولی با رنج 600 تا 710 !!!
    لذا هر دانشگاهی ممکنه یه جوری تفسیرش کنه...
    1. این پست برای شروع