صفحه 2 از 19 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 188

موضوع: تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : یک سوال برای پذیرش در رشته MBA or Finance

مقاله دادن توی همچین علومی برای ما ایرانی که خیلی بیشتر از رشته های فنی عقبیم مشکل تره ..
    منم لیسانسم فنی بوده و تا حدی آشنایی دارم ... برای اینکه بچه های فنی بیشتر سرشون توی این چیزاست مقاله های IEEE و ISI زیاد دادن خیلی راحتتر می تونن از تجربیات هم استفاده کنن و استادا هم واقعآ استقبال می کنند ... در حالی که توی رشته های مدیریت و اقتصاد زیاد نیستند ... شما باید برین و با چندتا از استادا و بچه هایی که مقاله های هم زمینه با علایق شما دادن مشورت کنین ... اخه سوالاتی هم که می پرسین خیلی گسترده است .. مدیریت خودش هزارتا فیلد رو شامل می شه یا MBA حتی ! ...
    البته اگه MBA مالزی بخواین برین هیچی لازم نداره ... ! اساس کار همون چیزیه که توی مقاله های فنی می بینین با این تفاوت که مقالاتی که 10 سال پیش اونا جمعش کردن هنوز توی ایران کسی نبوده شروع کنه ..

فقط می تونم بگم برای ما ایرانی ها مشکل تره ! ...

اما شما بازم باید برین و با کسانی که این مسیر رو تا آخرش رفتن صحبت کنین ..

به نظر من از مقاله نوشتن در رشته مهندسی، حداقل خیلی خیلی شیرین تره. من خودم از دانسته های مهندسی ام خیلی استفاده کردم. مثلا از لیسانس برقم، تئوری بازیها می دونستم، کاربرد اون رو در زنجیره تامین مطالعه کردم و دیدم چقدر مقاله در موردش وجود داره. یا مثلا چون یکی از زمینه های تحقیقاتی دوره لیسانسم بازار برق و سنجش رقابتی بودن آن بود، اون رو به زنجیره تامین بسط دادم و ازش یه مقاله دراومد.
    از طرف دیگه، درسهایی هم که در دوره فوق آدم می خوونه گرچه ممکنه کیفیت خوبی نداشته باشه ولی می توونه جرقه های خوبی بزنه و شما به سمت یه زمینه خاص سوق پیدا کنید.
    فقط یه نکته خیلی مهم: زمینه تحقیقاتی تون رو در یک راستا انتخاب کنید و مدام از این شاخه به اون شاخه نپرید. این جوری حاصل فوق لیسانستون به قول حسین، دلیل محکمه پسندی خواهد بود.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    اخه سوالاتی هم که می پرسین خیلی گسترده است .. مدیریت خودش هزارتا فیلد رو شامل می شه یا MBA حتی ! ...
    بله کاملا حق با شماست سوالای من خیلی کلیه چون اول راهم و هنوز هدفم رو به صورت detail انتخاب نکردم. من دارم موازی با مطالعه یه سری منابع, اطلاعات دیگه ای که دیر یا زود لازم خواهم داشت رو از کسایی که این راه رو رفتن یا حداقل جلوتر از من هستند جمع آوری می کنم. خوب بالاخره اینجاییم که به هم کمک کنیم دیگه! من هم از شما ممنونم که هر چند سوالام کلیه ولی تا اونجایی که از دستتون بر میاد کمک می کنید. منم سعی می کنم تا سریعتر به یه جمع بندی برسم و هدفمو واسه خودم مشخص تر کنم.

یه چیز دیگه که الان به ذهنم رسید بپرسم اینه که تو CV دیگه مقاله ها, سابقه کار و .... که مربوط به فیلد قبلی بود رو نباید بیاریم؟ (چون کارای گذشته من CFD بوده و خیلی تخصصی (تو رشته مکانیک) بوده). این طوری که از CV فقط چند خط بیشتر نمی مونه!

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

توی رشته هایی مثل MBA که سابقه کاری و کارهایی که توی زمینه های دیگه کردین خیلی خوب و مفیده ! ... اما من بازم روی کارهایی که توی دوران فنی کردم حساب می کنم ... بالاخره باید یه چیزایی بیاریم که بفهمن از همون اول active بودیم ... به نظر من که بهتره بیارین ... یعنی خیلی بهتره که اونا هم باشن ... هر چی باشه جز سوابق آکادمیک و کاریتون هستن ! ... هیچی ازشون نگین می گن که 4 سال چی کار می کردین پس ؟؟ ...

موفق باشین !

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

با توجه به اينكه دانستن نرم افزارهاي مختلف و البته مرتبط جزء لاينفك معلومات يك مهندس خوب هست، آيا در رشته‌هاي مديريت و MBA نيز چنين مسأله اي وجود دارد؟ اگر اين طور باشد، دانشجويان اين رشته‌ها به چه نرم افزارهايي بايد آشنايي داشته باشند؟ (چه در مراحل ابتدايي و چه در مراحل پيشرفته)

يك پيشنهاد هم براي مدير عزيز داشتم: لطفاً در صورت امكان تاپيك اين موضوع را از
    "يك سوال براي پذيرش در رشته MBA or Finance"
    به
    "يك سوال براي پذيرش در رشته MBA، Finance و يا مديريت"
    تغيير دهيد تا بچه‌هاي مديريتي هم بيان و نظراتشون رو بدن.

خيلي ممنون

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نرم افزارهایی که بچه های مدیریتی باید بلد باشن بیشتر برمی گرده به applicationهایی آماری و تحلیلی ! ... بستگی به گرایش داره ... اما اکثرآ SPSS , SAS و یه چیزایی شبیه به اینه ... حتی Excel رو اگه به طور اساسی بلد باشین خیلی به درد می خوره .. MATLAB هم هست ... اگه توی کنترل پروژه کار کنین Primavera و اینا می آد وسط ... کلی نرم افزار دیگه هم هست که دیگه تخصصی می شه , Eveiws و WinQSB و چیزای دیگه .. اینطوری نمی تونین بگین که یه چیزی هست مثل نرم افزارهای مکانیکی ها Catia (!) و خیلی به درد همه رشته ها و گرایش ها می خوره ...

پ . ن : عنوان تاپیک به نظر من برای بچه های مدیریتی به قدر کافی روشن هست که بیان ! .. اما چون درخواست شما زمین نمونه ، چشم !

Junior Member

پیش فرض ليسانس صنايع و فوق مديريت مالي؛ دكتراي صنايع يا مالي؟

من ليسانس صنايع با معدل 17.5 هستم و در حال تحصيل مديريت مالي هستم. ميخواستم ببينم با توجه به اينكه گرفتن پذيرش در رشته هاي مديريتي سخت تر است آيا امكان دارد براي دكتراي صنايع اپلاي كنم و اصلا شانسي دارم؟ يا بهتر است براي مالي اپلاي كنم؟

پیش فرض پاسخ : ليسانس صنايع و فوق مديريت مالي؛ دكتراي صنايع يا مالي؟

کاش تو نظر سنجی به جای 1 و 2 اسمشونو می نوشتی. خوب تا اونجا که من می دونم مالی هم کم هستش هم پذیرشش سخت تره. ولی باز هم دلیل خوبی نیست، بسته به شرایطتون داره. من جای شما بودم هر دو رو در نظر می گرفتم!
    دوستان عزیز، متاسفانه امکان مشاهده پیام‌های شما در اینجا برام مقدور نیست، همچنین اطلاعات من دیگه به روز نیست. اگر در زمینه کار پژوهشیتون سوالی هست که فکر می‌کنید می‌تونم کمک کنم، حتما ایمیل بزنید. در خصوص معلم زبانم باید بگم که ایشون ایران نیستن. موفق باشید!

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

بستگی به رزومتون داره خب ..
    اگه توی این مدتی که مالی می خوندین کار صنایعی نکرده باشین و مقاله هایی که دارین توی این زمینه باشه بهتره مالی اپلای کنین ... اما معدل مهندسی تون هم خوبه ...
    من بودم یه پرس و جو می کردم روی دکتری صنایع ...
    البته شما می تونین گرایش هایی مثل OR هم اپلای کنین .. هم توی بعضی موارد فاینانس رو می تونین قاطی کنین و هم درس اصلی لیسانستون بوده ...
    بهتر بود در مورد کل رزومتون یه اطلاعاتی می دادین ..

موفق باشین

Junior Member

با تشكر از جوابتون
    براي شما پيغام خصوصي گذاشتم