صفحه 4 از 19 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 188

موضوع: تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

s1234567
    Guest

Question از فوق لیسانس مهندسی به دکترای مدیریت یا اقتصاد

سلام دوستان
    من لیسانس و فوقم رو از شریف دارم و می خوام واسه دکترای مدیریت یا اقتصاد اروپا اپلای کنم.
    می خواستم بدونم :
    - با چه نمره تافل و gre یا gmat و همچنین با چه معدلی میشه واسه دانشگاه های خوب اروپا اپلای کرد؟
    - آیا واسه DBA (همون دکترای MBA) میشه از فوق مهندسی رفت ؟!
    - اصلاً امکان اپلای از فوق مهندسی واسه مدیریت یا اقتصاد (اروپا) وجود داره ؟

از دوستانی که اطلاعات خوبی دارن، ممنون میشم یه کم راهنمایی کنن

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA, Finance, Malaysia

پیش فرض پاسخ : یک سوال برای پذیرش در رشته MBA or Finance (مدیریت)

سلام دوست عزیز

من رشته‌ام finance -MBA ، و این ترم، ترم اخرم. دانشجوی دانشگاه MMU، مالزی هستم. خوشحال میشم اگه بتونم کمک کنم. تا اونجایی که ما اینجا یاد گرفتیم و دیدیم کار مقاله نویسی توی فیلد مدیریت کاملا با مهندسی‌ جداست. لا aghal طبقه گفتهٔ چند تا از هم کلاسی‌های خودم که مهندسی‌ خوندند و مقاله هم داشتند.
    Vision without action is only a dream, action without vision is just passing time, Vision with Action can change the world.
    "Genius is one percent inspiration, ninety-nine percent perspiration."– Thomas Alva Edison

Saeideh7
    Guest

پیش فرض MBA

سلام. سعيده هستم فوق MBA از هند براي اين رشته اگر در كشور هاي اروپايي مي خواين اقدام كنيد غير از IELTS بايد GMAT هم داده باشيد اما در هند لازم نيست GMAT داشته باشين . براي بچه هاي مهندسي كه زمينه رياضي دارن اين رشته اسونتره چون مديريت نياز به قدرت تحليل داره كه بچه هاي رياضي بد نيستند .
    موفق باشين

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

پیش فرض پاسخ : از فوق لیسانس مهندسی به دکترای مدیریت یا اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط s1234567 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس و فوقم رو از شریف دارم و می خوام واسه دکترای مدیریت یا اقتصاد اروپا اپلای کنم.
    می خواستم بدونم :
    - با چه نمره تافل و gre یا gmat و همچنین با چه معدلی میشه واسه دانشگاه های خوب اروپا اپلای کرد؟
    - آیا واسه DBA (همون دکترای MBA) میشه از فوق مهندسی رفت ؟!
    - اصلاً امکان اپلای از فوق مهندسی واسه مدیریت یا اقتصاد (اروپا) وجود داره ؟

از دوستانی که اطلاعات خوبی دارن، ممنون میشم یه کم راهنمایی کنن
    لطفا دوستان عزیزی که در این زمینه تجربه داشته و خود یا دوستانشان الان در حال خواندن چنین دوره هایی در امریکا یا کانادا هستند، به سوال این دوستمان پاسخ دهند چون من هم لیسانس را شریف بودم و الان اینجا فوق لیسانس مهندسی میخوانم به این امید که برای دکتری بتوانم از یک دانشگاه خوب با فاند مناسب پذیرش بگیرم. با توجه به ملیت و پیش زمینه ای که ایرانیها در این زمینه دارند، علاوه بر اطلاعاتی که در حالت عادی از منابع دیگر میتوان کسب کرد، نظر و راهنمایی دوستانی که چنین مسیری را رفته اند یا دوستانشان چنین کاری کرده اند، کمک بزرگی به امثال بنده خواهد بود.
    لطفا لینک سوال خود در فروم را با پیغام خصوصی برایم فرستاده تا در فروم به ان پاسخ دهم. ضمنا من از کسی که متن مفیدی در فروم نوشته یا پست هایش به دیگران کمک میکند، با زدن "اضافه کردن به امتیاز کاربر" تشکر میکنم.

Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

Lightbulb مشورت درباره تغییر رشته

سلام دوستان
    من یه سری سوال داشتم که اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم.البته همشون کاملا ابتدایی هستن ولی‌ من چون اطلاعاتم زیاد نیست گفتم از کسایی که تخصصشون هست بپرسم
    من دانشجوی ترم‌های آخر مهندسی‌ مکانیک هستم.ولی‌ خیلی‌ خیلی‌ زیاد به تجارت علاقه دارم.و همینطور بازرهایی مثل فارکس و ...
    سوال اول که میدونم خیلی هاتون بهش میخندید اینکه فرق رشته‌ اقتصاد و Finance چیه‌؟و اسم رشتهٔFinance به فارسی چیه‌؟
    و با توجه به علایقم باید در چه رشتهای ادامه تحصیل بدمو پذیرش بگیرم؟
    از لحاظه درامد کدوم یک رو پیشنهاد می‌کنید ؟فوق مکانیک یا رشته ی پیشنهادیه بالا؟
    راستی درسته اطلاعاتی ندارم ولی با توجه علاقه شدیدم به تجارت و یادگیری آکادمیک اون اگه راهنماییم کنید شاید شاید موفق بشم
    مرسی
    راستی هدف من برای مهندسی اول آمریکا و بعد اروپا هستش ولی برای این رشته اول اروپا رو مد نظر دارم
    ویرایش توسط proshuttle : August 9th, 2010 در ساعت 01:33 AM
    زندگی تنــــها به این درد می خورد كه انـــسان به دو كار مشغـــول شود:
    اول ریاضیـــات بخواند. دوم ریاضیـــات درس بدهد.

The earth turns, but we don't feel its move, and one night, you look up, One spark and sky one fire

پیش فرض پاسخ : ليسانس صنايع و فوق مديريت مالي؛ دكتراي صنايع يا مالي؟

سلام

من احتیاج به راهنمایی دارم در این مورد که برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای صنایع اگه فوق رو MBA تو ایرن بخونم و برای دکترای صنایع بعدا Apply کنم بهتره یا اینکه از ابتدا همین صنایع رو ادامه بدم؟

من لیسانس صنایع دارم و هدفم اینه که با بهتر کردن شرایط خودم در مقطع فوق لیسانس، شانس گرفتن دکترام رو بالا ببرم.

نمی دونم که آیا بین این دو مقطع یک فوق mba داشتن عجیب نیست بدون سابقه کاری خاص؟ و به علت اشتراک کمتر دروس (شاید فقط OR) شانس research و مقاله و پذیرش دکترای صنایع پایین نمیاد.

ممنون می شم منو راهنمایی کنید خواهشا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت-دانشگاه شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : اگه می‌شه من رو راهنمایی کنید.تغییر رشته؟؟؟

من تغییر رشته رو پیشنهاد نمیدم
    finance عموماً معادل همان مدیریت مالی است و برای شما که لیسانس مهندسی داری و از طرفی به کارهای تجاری علاقه داری، پیشنهاد می کنم MBA بخوانی یا همان رشته خودت
    رشته مکانیک از لحاظ ادامه تحصیل و وضع درآمدی وضعیتش در داخل کشور بهتر از خارج است.در حالیکه امروزه رشته های مدیریتی مثل MBA و مالی جزو پرطرفدارترین و پول آورترین رشته های در خارج از کشور-بخصوص آمریکا- می باشند

نقل قول نوشته اصلی توسط proshuttle نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سری سوال داشتم که اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم.البته همشون کاملا ابتدایی هستن ولی‌ من چون اطلاعاتم زیاد نیست گفتم از کسایی که تخصصشون هست بپرسم
    من دانشجوی ترم‌های آخر مهندسی‌ مکانیک هستم.ولی‌ خیلی‌ خیلی‌ زیاد به تجارت علاقه دارم.و همینطور بازرهایی مثل فارکس و ...
    سوال اول که میدونم خیلی هاتون بهش میخندید اینکه فرق رشته‌ اقتصاد و Finance چیه‌؟و اسم رشتهٔFinance به فارسی چیه‌؟
    و با توجه به علایقم باید در چه رشتهای ادامه تحصیل بدمو پذیرش بگیرم؟
    از لحاظه درامد کدوم یک رو پیشنهاد می‌کنید ؟فوق مکانیک یا رشته ی پیشنهادیه بالا؟
    راستی درسته اطلاعاتی ندارم ولی با توجه علاقه شدیدم به تجارت و یادگیری آکادمیک اون اگه راهنماییم کنید شاید شاید موفق بشم
    مرسی
    راستی هدف من برای مهندسی اول آمریکا و بعد اروپا هستش ولی برای این رشته اول اروپا رو مد نظر دارم
    سلام

من اقنصاد رو نمی دونم ولی خودم finance پذیرش دارم. فارکس به finance بیشتر می خوره تا اقتصاد. البته این رو بگم که همه رشته ها از جمله finance به خصوص در مقطع دکترا خیلی به کارای عملی ربط نداره. یعنی فکر نکنید که مثلاً تو finance بهتون یاد می دن که چجوری تو فارکس معامله کنید. این کارها بیشتر تجربیه و بستگی به هوش داره نه به رشته تحصیلی.

از لحاظ درامد هم به نظر من economics, finance, MBA از رشته های مهندسی بهتره. البته به طور متوسط. نه اینکه نشه مهندسی رو پیدا کرد که از یه اقتصاددان بیشتر درامد داشته باشه.

درنهایت اگر به کار عملی و پول زیاد علاقه دارید به نظرم فوق لیسانس بهتره اما احتمال بورس گرفتنش کمتره نسبت به PhD.

اگه سوال بیشتری داشتید پیغام خصوصی بدید.

موفق باشید

Junior Member

سلام
    من عضو جديد هستم و در مورد تغيير رشته سوال داشتم. رزومه من اينه:
    1- ليسانس فيزيک از دانشگاه تهران با معدل 14
    2- فوق ليسانس فيزيک از علم و صنعت با معدل 16 با يک مقاله ISI
    3- 6 سال کار تو مخابرات (در زمينه موبايل)
    4 سن: 31
    با توجه به اينکه علاقه ای به ادامه تحصيل در رشته فيزيک ندارم، آيا شانسی به ادامه تحصيل تو يک رشته مديريتی دارم (مخصوصاً فوق ليسانس). fund گرفتن هم برام خيلی مهمه
    می تونيد رشته ای پيشنهاد کنيد که بعداً بتونم باهاش کار گير بيارم؟
    نظرتون در مورد رشته project management چيه؟

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط tamasha نمایش پست ها
    سلام
    من عضو جديد هستم و در مورد تغيير رشته سوال داشتم. رزومه من اينه:
    1- ليسانس فيزيک از دانشگاه تهران با معدل 14
    2- فوق ليسانس فيزيک از علم و صنعت با معدل 16 با يک مقاله ISI
    3- 6 سال کار تو مخابرات (در زمينه موبايل)
    4 سن: 31
    با توجه به اينکه علاقه ای به ادامه تحصيل در رشته فيزيک ندارم، آيا شانسی به ادامه تحصيل تو يک رشته مديريتی دارم (مخصوصاً فوق ليسانس). fund گرفتن هم برام خيلی مهمه
    می تونيد رشته ای پيشنهاد کنيد که بعداً بتونم باهاش کار گير بيارم؟
    نظرتون در مورد رشته project management چيه؟
    مسلما شانس پذیرش برای فوق دارید. اما توجه کنید که منابع مالی برای فوق لیسانس محدو هست به خصوص توی فیلد مدیریت. به هر حال اگه بگردید شاید جایی پیدا بشه.
    بستگی داره بخواید کجا کار کنید. ایران و یا خارج از کشور؟