صفحه 7 از 19 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 188

موضوع: تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

پیش فرض پاسخ : ارشد اقتصاد و مدیریت مخصوص مهندسین

نقل قول نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
    سلام
    من خودم اقتصاد نظری دانشگاه تهران خوندم. اگر میخواین برای ارشد اقتصاد اقدام کنید، حتما و حتما این درسها را بگیرید:

مهترینش اقتصاد سنجی و اقتصاد سنجی کاربردی (درس ترکیبی از آمار و ریاضی و اقتصاده که مهمترین درس تخصصی دوره کارشناسی اقتصاد محسوب میشه)
    سنجی کاربردی کار با نرم افزارهای اقتصاده، همه جا ارائه نمیشه اما درسیه که خیلی دانشگاه های خارج از ایران روش حساب میکنن
    اقتصاد ریاضی
    خرد
    کلان
    آمار

به نظر من (البته نظر من هست) اینکه چه دانشگاهی ادامه تحصیل بدین بسیار مهم تر از اینه که رایگان باشه. کانادا و آمریکا دانشگاه های عالی ای برای اقتصاد داره. دانشگاه مدیسن میلواکی آمریکا، دانشگاه خوبیه که فکر کنم سخت هم پذیرش نمیده. سایمون فریزر کانادا، تورنتو، دانشگاه گلف کانادا و خیلی دانشگاه های دیگه. اگه بگین چه کشوری بیشتر مد نظرتونه، میتونم بیشتر کمک کنم. شما برای فرانسه تصمیم قطعی گرفتین؟
    مرسی از جوابت راستش برای من دانشگاه رایگان مهمتره چون زیاد نمی تونم هزینه کنم . و اینکه شنیدم که کلا توی آمریکا و کانادا هزینه ی زندگی هم بالاست. واسه همینم دارم فرانسه می خونم.
    حالا به نظر شما توی آمریکا و کانادا دانشگاه رایگان پیدا میشه؟؟
    فرسایشـــــــــــــــــی ترین قسمت خارج رفتن، انتــــــــــــــظار برای صدور ویزاست، خــــیـــــــــــــــــــ ـــــلی صــــــــــبر و اســــــــــــتــــــــقا مت می خواد.

Junior Member

سلام.
    من کارشناسیمو از دانشگاه امیرکبیر گرفتم تو رشته مهندسی صنایع.معدلمم 17.43 دارم برای تافل میخونم الان که یکی از فرم های مربوط یه دکترای اقتصاد رو دیدم خیلی ناامید شدم.خیلی ها نوشتن پذیرش با فاند تو این رشته خیلی سخته من میخاستم تمرکزمو واسه دکترای اقتصاد بزارم نه ارشد صنایع...حتی با تافل و جی ار ای خوب هم نمیشه پذیرش گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط simol نمایش پست ها
    سلام.
    من کارشناسیمو از دانشگاه امیرکبیر گرفتم تو رشته مهندسی صنایع.معدلمم 17.43 دارم برای تافل میخونم الان که یکی از فرم های مربوط یه دکترای اقتصاد رو دیدم خیلی ناامید شدم.خیلی ها نوشتن پذیرش با فاند تو این رشته خیلی سخته من میخاستم تمرکزمو واسه دکترای اقتصاد بزارم نه ارشد صنایع...حتی با تافل و جی ار ای خوب هم نمیشه پذیرش گرفت؟
    اصلا از این فکرها نکن... فوقش موقع اپلای کردن یه چندتا دانشگاه متوسط رو به پایین رو هم بزن وقتی پات رسید به کشور مورد نظرت باز اپلای کن یه دانشگاه بهتر و برو رو مخ استادها... معدلت به این خوبی.... اصلا فکرش رو نکن فقط بخون... حتما میشه

Junior Member

سلام.من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم.معدلم 13.ارشد هم مدیریت دولتی.معدلم 17.82.البته مال یک ترمم.میخوام مهر واسه اپلای اقدام کنم.gre:570-720.به نظرتون شانسی واسه فاند گرفتن دارم؟تو مدیریت یا شیمی؟تافل هم شهریور امتحان دارم.

Member

با کمال احترام به دوستی که لیسانس اقتصاد دانشگاه تهران دارن و توصیه کردن که درس های آمار و خرد و کلان و سنجی رو بگیرن باید بگم حرفی که زدید فقط در مورد دانشجو های رشته اقتصاد صدق میکنه نه مهندسی و علوم چرا که توجه نکردن تا رسیدن به درس سنجی(با فرض اینکه آمار و احتمال مهندسی به عنوان 8 واحد آمار 1 و2 پذیرفته بشه)ایشون باید 8 واحد اقتصاد خرد بگیرن ،همین قدر کلان یعنی دقیقا 16 واحد یا 1 ترم،من به آقای afshinG توصیه می کنم اگه می تونن بیشتر درس های ریاضی و آمار بگیرن به خصوص آمار و اینکه اگه تمایل داشتن نهایتا درس مبانی اقتصاد رو پاس کنن که به نظر من اصلا ضرورت نداره و فراموش هم نکنید که دوره های فوق لیسانس اونجا از ب بسم الله شروع میشه(دقیقا مفاهیم ساده و پایه ای دوباره گفته میشه) یعنی اصلا نگران نباشین که چیزی نمی دونید یا کم می دونید(یه جورایی از خداشونه شما هر قدر تجارب و تخصص غیر اقتصادی دارین همون قدر درباره اقتصاد چیزی ندونین)
    و در مورد دوست عزیز simol،شما شرایطتتون خیلی خوبه به شرط اینکه یا به فکر دانشگاه های سطح متوسط(زیر رنک 40) در اقتصاد باشین که در این صورته که احتمال گرفتن فاند رو دارین با اینکه باید به فکر یه مستر با فاند تو دانشگاههای بهتر باشید(بین رنک 30 و 40 محتمل تره) با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

Junior Member majidmohajera آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مطالعات منطقه ای

سلام دوستان
    من كارشناسي مهندسي ماشين آلات كشاورزي دارم و يك ارشد مطالعات منطقه اي (سياست خاورميانه) + تافل 95 به نظر شما من براي يك ارشد اقتصاد كجا اقدام كنم بهتره؟

من مهندسی مکانیکو با معدل ۱۵ گرفتم،الانم دارم برای ارشد می‌خونم،می‌خواستم ببینم به نظر شما همون مکانیکو ادامه بدم بهتره واسه رفتن به اونور یا mba بخونم؟ سر دو راهی‌ گیر کردم.خواهش می‌کنم یکی‌ بهم کمک کنه، مرسی‌، درضمن ارشدو می‌خوام تو همین ایران بگیرم،به نظر شما بازار کار کدوم رشته بهتره واسه اونور رفتنو اقامت گرفتن؟؟؟ اگه mba بخونم می‌تونم اونور راحت تر از مکانیک واسه دکترا پذیرش بگیرم یا واسه کار و اقامت یا مکانیک بخونم بهتره؟ کلا قصدم اینکه وقتی‌ ارشدو گرفتم از ایران برم،چه برای ادامه تحصیل یا چه برای کارو زندگی‌،می‌خوام ببینم تو کدوم رشته آیندم بهتر تضمین می‌شه؟ merc

Member

به هر حال شما می خواین بعد از فوق لیسانس از ایران برید اگه قصد دارین که اونجا دکترا بگیرید به نظر من رشته MBA تنها میتونه شما رو برای DBA آماده کنه و از شانس پدیرش شما کم میکنه(به خصوص اینکه این رشته تو ایران فقط تو 2 یا 3 جا با کیفیت قابل قبول هست و فلسفه وجودیش با تمام دنیا فرق داره) به هر حال اگه مکانیک بخونید شانستون به مراتب بیشتره.

Junior Member

سلام.من کارشناسی مهندسی شیمی علم و صنعت خوندم با معدل 14.5 و امسالم ارشد مهندسی شیمی امیرکبیر با معدل 17.5 تموم میشه.میخوام واسه Engineering management واسه ارشد اروپا(پرتغال) اپلی کنم.به نظر شما احتمال فاند گرفتن هست؟اگه GRE بدم شانس فاند پرفتنم بیشتر نسیت؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saberkiller نمایش پست ها
    من مهندسی مکانیکو با معدل ۱۵ گرفتم،الانم دارم برای ارشد می‌خونم،می‌خواستم ببینم به نظر شما همون مکانیکو ادامه بدم بهتره واسه رفتن به اونور یا mba بخونم؟ سر دو راهی‌ گیر کردم.خواهش می‌کنم یکی‌ بهم کمک کنه، مرسی‌، درضمن ارشدو می‌خوام تو همین ایران بگیرم،به نظر شما بازار کار کدوم رشته بهتره واسه اونور رفتنو اقامت گرفتن؟؟؟ اگه mba بخونم می‌تونم اونور راحت تر از مکانیک واسه دکترا پذیرش بگیرم یا واسه کار و اقامت یا مکانیک بخونم بهتره؟ کلا قصدم اینکه وقتی‌ ارشدو گرفتم از ایران برم،چه برای ادامه تحصیل یا چه برای کارو زندگی‌،می‌خوام ببینم تو کدوم رشته آیندم بهتر تضمین می‌شه؟ merc
    اگه به فکر رفتنی که با MBA ایران می خوای بری اونور چی کار کنی؟ با همون مکانیک قطعا شانس رفتنت بیشتره. ظهور MBA تو ایران بر اساس جوسازی بود و کماکان هم جو ادامه داره....

اگرم واقعا به مدیرین و MBA علاقه داری و رفتن هم برات مهمه قطعا باید اونور MBA بخونی. فقط یادت نره MBA خوندن یه شرایطی داره که اگه نداشته باشی وقت و هزینه تلف کردی.

مهمترین پیش نیازهاشم داشتن سابقه کار و زبان قوی هستش.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness