صفحه 8 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 188

موضوع: تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : ارشد اقتصاد و مدیریت مخصوص مهندسین

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اگه به فکر رفتنی که با MBA ایران می خوای بری اونور چی کار کنی؟ با همون مکانیک قطعا شانس رفتنت بیشتره. ظهور MBA تو ایران بر اساس جوسازی بود و کماکان هم جو ادامه داره....

اگرم واقعا به مدیرین و MBA علاقه داری و رفتن هم برات مهمه قطعا باید اونور MBA بخونی. فقط یادت نره MBA خوندن یه شرایطی داره که اگه نداشته باشی وقت و هزینه تلف کردی.

مهمترین پیش نیازهاشم داشتن سابقه کار و زبان قوی هستش.
    یعنی MBA ایران اینقدر تعطیله؟
    حتی دانشگاه هایی مثل شریف و تهران؟
    inactive account

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    یعنی MBA ایران اینقدر تعطیله؟
    حتی دانشگاه هایی مثل شریف و تهران؟
    برای اپلای و فاند گرفتن خوب قطعا مهندسی بهتر جواب میده. من همزمان با فوقم کلاسهای MBA شریف رو میرفتم مستمع آزاد، به نظرم هنوز خیلی مونده تا به اون حد مطلوبش برسه و کیفیتش فاصله داره با رشته هایی مثل برق و مکانیک و .... تو همون دانشگاه. از طرفی کیفیت ارایه ی این رشته تو خارج به مراتب بالاتره و البته هزینه ها هم به شدت گرون تر.

MBA به درد یه اقتصاد خصوصی با قوانین شفاف و روشن می خوره که هر کسی سر کار خودش باشه و گردش مالی معین و روشن باشه و فرصتها برابر و مناقصه ها قانونی. اون موقع مدیریت اقتصاد معنی میده. طبیعیه ایران با اون نقطه خیلی فاصله داره.

به نظر من MBA خوندن تو ایران فقط واسه یه تیپ آدم خیلی مفیده: اونایی که یه پست دولتی درست و حسابی دارن و یا می دونن که در آینده خواهند داشت.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق علوم تحقیقات

با سلام..من کارشناسیم رو با معدل 13 در رشته مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه ازاد گذروندم
    الان می خوام واسه مستر مدیریت (هر گرایشی)اقدام کنم...به نظرتون کدوم کشورها شانس من بیشتره که بتونم فاند بگیرم؟
    ضمنا با در نظر گرفتن ilts 7.......خودم بیشتر از همه علاقه مندم که امریکا بشه...واسه اونجا شانسم چقدره؟؟؟
    و اینکه اگه واسه مستر رشته خودم اقدام کنم شانس فاند بیشتره یا مستر مدیریت؟؟؟
    ممنون از همکاری و لطف شما...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

پیش فرض پاسخ : از فوق لیسانس مهندسی به دکترای مدیریت یا اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط she نمایش پست ها
    لطفا دوستان عزیزی که در این زمینه تجربه داشته و خود یا دوستانشان الان در حال خواندن چنین دوره هایی در امریکا یا کانادا هستند، به سوال این دوستمان پاسخ دهند چون من هم لیسانس را شریف بودم و الان اینجا فوق لیسانس مهندسی میخوانم به این امید که برای دکتری بتوانم از یک دانشگاه خوب با فاند مناسب پذیرش بگیرم. با توجه به ملیت و پیش زمینه ای که ایرانیها در این زمینه دارند، علاوه بر اطلاعاتی که در حالت عادی از منابع دیگر میتوان کسب کرد، نظر و راهنمایی دوستانی که چنین مسیری را رفته اند یا دوستانشان چنین کاری کرده اند، کمک بزرگی به امثال بنده خواهد بود.
    آره چرا که نه اما باید یجوری استادت رو قانع کنی که میتونی روی موضوعی که قراره کار کنی
    البته نگفتی لیسانس و فوقت چیه

Junior Member

سلام

چند تا سوال دارم وممنون از دوستاني كه اطلاعاتشونو در اختيار بنده براي انتخاب درست قراربدن.1- ليسانس الكترونيك دانشگاه آزاد با معدل 15/3 دارم و ميخوام براي فوق در كشور نروژ يا كانادا اقدم كنم.متاهلم و برنامه من و همسرم فقط رفتن از ايرانه .فوق هم بهانه اي براي رفتن است.رشته خودمو دوست ندارم.اگه بتونم ميخوام مديريت بخونم حتي الامكان mba .البته راجع به گرايشهاي مديريت اطلاعات ندارم .پيشنهاددوستان چيه؟ 2- دانشگاهي باشه كه رايگان باشه وفقط هزينه زندگيمون باشه؟3-واسه ilets ثبت نام كردم و هنوز امتحان ندادمو2 ماه ديگه امتحان دارم.امتحان ديگه اي هم لازمه كه بدم؟ 4- ازاين طريق ميتونم با همسرم همزمان برم يا اينكه اول بايد من برم و بعد اون بياد؟

Member

من سوال 1و2 رو می تونم جواب بدم بقیه سوالا با بقیه!
    اگه اشتباه نکنم نروژ هنوز مجانی هست و شاید شانسی داشته باشین ولی برای کانادا تقریبا از مسیر تحصیل(با شرایطی که دارین) شانسی ندارید اما از مسیر مهاجرت رو نمی دونم(خودتون اون مسیر رو چک کنید)

سلام
    واقعا كه !! اينهمه دوستان اقتصاددان و اقتصادخوان اينجا هستند ولي هيچكي نمياد قسمت سوالات درسي به ما كمك كنه ؟!!!!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی ماشینهای ریلی - علم و صنعت

سلام
    من می خوام برای ارشد اقتصاد اپلای کنم از مهندسی.
    کسی هست که این کار رو کرده باشه و sop خودش در اختیارم قرار بده.
    ممنون

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1366 نمایش پست ها
    سلام
    من می خوام برای ارشد اقتصاد اپلای کنم از مهندسی.
    کسی هست که این کار رو کرده باشه و sop خودش در اختیارم قرار بده.
    ممنون
    خیلی ها هستن و در واقعیت اکثر ایرانی های اقتصاد خوانده یا درحال خواندن در خارج اینجا مهندسی خوندن

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره تغییر رشته

سلام دوستان، راستش فکر کنم این شایعاتی که در مورد MBA و درامداش مطرح میشه کاملا غلطه! مسلما هیچ جا با داشتن مدرک MBA میلیاردر نمیشی! و این آماری هم که در مورد MBA میدن برا اینه که دانشجو رو به سمت دانشگاشون بکشن چون هزینه تحصیلش خیلی بالاس! به نظر من درآمد مهندسی هرجای دنیا از مدیریت و امثالهم بیشتره! اونایی هم که مدیرن و صاحبان شرکت های بزرگ، در واقع زحمت و ایده خودشون بوده نه رشتشون! بهرحال وقتی درآمد MBA رو هم سرچ میکنی چیزی حدود 60 تا 90 هزار دلار بیشتر نیست، درحالیکه دوست من که آمریکاس با مدرک ارشد مهندسی نفت 110 هزار دلار همین اول کار درآمد داره! و البته جراحان تا 600 هزار دلار هم درآمد دارن! بهرحال من فکر میکنم که تو آماراشون بیل گیتس رو هم به عنوان فارغ تحصیل MBA در نظر میگیرن!

اما بهرحال مدیریت خیلی ساده تر از مهندسیه! اصلا قابل مقایسه نیست، من خودم لیسانس مهندسی نفت بودم و دانشجو ارشد MBA اما واقعا مدیریت همش شعاره!