صفحه 9 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 188

موضوع: تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارشد اقتصاد و مدیریت مخصوص مهندسین

سلام

من ارشد برق کنترل شریف خوندم. معدل 15.2 لیسانس هم برق کنترل امیرکبیر با معدل 15.5. زبانم بد نیست ولی هنوز امتحانی ندادم. برنامم اینه که تافل بدم و جی مت. راستش مدتهاست که دلم میخاد از برق بکنم و برم یه رشته مدیریتی بخونم. چون همیشه رویام مدیر یک بیزینس بودنه و نه مهندسی یا استاد دانشگاه و ریسرچر. فعلاً دارم روی بازاریابی تحقیق میکنم. آیا برای من که سالها در محیط مهندسی بودم شانسی هست؟ با توجه به شرایطم (و اینکه در معتبرترین ژورنالهای کنترل مقاله دارم) اگه برای رشته خودم اپلای کنم در بهترین دانشگاهها پذیرش و فاند میگیرم.

میخاستم بدونم کسی هست که این راه رو رفته باشه و پشیمون باشه؟

ممنون

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط laya_Sham نمایش پست ها
    سلام

من ارشد برق کنترل شریف خوندم. معدل 15.2 لیسانس هم برق کنترل امیرکبیر با معدل 15.5. زبانم بد نیست ولی هنوز امتحانی ندادم. برنامم اینه که تافل بدم و جی مت. راستش مدتهاست که دلم میخاد از برق بکنم و برم یه رشته مدیریتی بخونم. چون همیشه رویام مدیر یک بیزینس بودنه و نه مهندسی یا استاد دانشگاه و ریسرچر. فعلاً دارم روی بازاریابی تحقیق میکنم. آیا برای من که سالها در محیط مهندسی بودم شانسی هست؟ با توجه به شرایطم (و اینکه در معتبرترین ژورنالهای کنترل مقاله دارم) اگه برای رشته خودم اپلای کنم در بهترین دانشگاهها پذیرش و فاند میگیرم.

میخاستم بدونم کسی هست که این راه رو رفته باشه و پشیمون باشه؟

ممنون
    اگه فوق رو مدیریت خونده بودین خیلی بهتر بود ولی هنوز برای مدیریت شانس دارید البته بیشتر گرایش های کمی مثل علوم تصمیم گیری اما اون طور که بچه های مدیریت نوشتن برای گرایش های تئوری سابقه کار مفید تو همون زمینه خیلی مورد نیاز هست و کلا کسی که میخواد مدیریت بخونه باید سابقه کار مدیریتی رو داشته باشه البته شما میتونید به مدیریت مالی هم فکر کنید که تا حدودی کمی و بیشتر تئوری هست.

Junior Member ali-finance آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Financial Eng

سلام دوستان
    من لیسانسم صنایع بوده (معدل 16.35) و فوق لیسانس مهندسی مالی (معدل 16.75) خوندم و میخوام برای اپلای واسه PhD مدیریت مالی اقدام کنم- 1مقاله ISI هم تحت داوری دارم که در خصوص مدیریت سرمایه گذاریه. بنظرتون اگه تافل و جی آر ای خوبی داشته باشم (هنوز امتحان ندادم) شانس پذیرش با فول فاند برای آمریکا یا کانادا چقدره؟
    لطفا سایر رشته هایی که مرتبط به فایننس هستن و شانس پذیرش توشون خوب هست رو هم معرفی کنید
    ممنونم از همگی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یک سوال برای پذیرش در رشته MBA or Finance (مدیریت)

من امسال ارشد MBA دانشگاه تهران شاید قبول شم ولی اکه نشه واسه دکترا فاند گفت نمیخونم,دوستان كسي رو مي شناسين كه در mba PHD فاند گرفته باشه ؟؟؟؟

Junior Member

Question پاسخ : ارشد اقتصاد و مدیریت مخصوص مهندسین

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    اگه فوق رو مدیریت خونده بودین خیلی بهتر بود ولی هنوز برای مدیریت شانس دارید البته بیشتر گرایش های کمی مثل علوم تصمیم گیری اما اون طور که بچه های مدیریت نوشتن برای گرایش های تئوری سابقه کار مفید تو همون زمینه خیلی مورد نیاز هست و کلا کسی که میخواد مدیریت بخونه باید سابقه کار مدیریتی رو داشته باشه البته شما میتونید به مدیریت مالی هم فکر کنید که تا حدودی کمی و بیشتر تئوری هست.
    با سلام. من يك سوال خيلي مهم دارم كه باعث شده مدتها تو برزخ تصميم گيري در جا بزنم.من كارشناسي الكترونيك با معدل 13/5 از دانشگاه غير انتفاعي و كارشناسي ارشد مديريت بازرگاني با معدل 16/5 دارم.سابقه كار مديريتي و مهندسي به اندازه 7 سال دارم.مي خواستم ببينم امكانش هست من براي دكترا در رشته مديريت كارآفريني يا مديريت تكنولوژي پذيرش بگيرم؟ در صورت امكان مي خواستم تحصيلاتم تو آمريكا باشه و بتونم روي احتمال كمك هزينه گرفتن حساب كنم.اگه كسي محبت كنه و منو راهنمايي كنه كمك بسيار بزرگي به من كرده. با تشكر فراوان.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر گرایش از مهندسی به مدیریت یا اقتصاد

يه سوال مهم ديگه هم دارم و اينكه آيا مي تونم مستقيما تو رشته هوش مصنوعي براي دكترا پذيرش بگيرم؟ و اصولا بدون در نظر گرفتن علاقمندي من،پيشنهاد شما براي ادامه تحصيل در مقطع دكترا براي من ،ادامه تحصيل در رشته مديريته يا مهندسي؟(در واقع سوالم اينه كه امكان پذيرش گرفتن تو كدومشون بيشتره؟) ممنون از لطف و توجهتون.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farzam13 نمایش پست ها
    با سلام. من يك سوال خيلي مهم دارم كه باعث شده مدتها تو برزخ تصميم گيري در جا بزنم.من كارشناسي الكترونيك با معدل 13/5 از دانشگاه غير انتفاعي و كارشناسي ارشد مديريت بازرگاني با معدل 16/5 دارم.سابقه كار مديريتي و مهندسي به اندازه 7 سال دارم.مي خواستم ببينم امكانش هست من براي دكترا در رشته مديريت كارآفريني يا مديريت تكنولوژي پذيرش بگيرم؟ در صورت امكان مي خواستم تحصيلاتم تو آمريكا باشه و بتونم روي احتمال كمك هزينه گرفتن حساب كنم.اگه كسي محبت كنه و منو راهنمايي كنه كمك بسيار بزرگي به من كرده. با تشكر فراوان.
    هوش مصنوعی که من نمی تونم جواب بدم دوستان انجمن برق و کامپیوتر میتونن راهنمایی تون کنن اما در مورد دکترای مدیریت در امریکا در صورتی که نمره زبان و GMAT خوبی داشته باشید{تافل iBT بالای 100 و GMAT اگه اشتباه نکنم بالای 700(از دوستان آشنا خواهش می کنم تصحیح کنن) } می تونید دانشگاه های رنک 40 به بعد رو بررسی کنید که شانس هم برای فاند داشته باشید

Junior Member

سلام به همه.
    رشته‌ ی کارشناسی و ارشد من مهندسی برق بوده (جفتش از امیرکبیر). زمستون پارسال برای دکترای اقتصاد اپلای کردم و از 3 جا در آمریکا پذیرش گرفتم که فقط یکیشون با فاند هست. منتها مسأله اینجاست که این دانشگاهی که بهم پذیرش داده، توی لیست وزارت علوم جزو دانشگاه های خوب هست و نه ممتاز و کلا دانشگاه متوسطیه.
    می خواستم ببینم (با توجه به اینکه توی کارشناسی و ارشد، اصلا درس اقتصادی پاس نکرده بودم):
    آیا می تونم توی دو سال اول حضورم در این دانشگاه جدید، یه سری واحدهای اقتصاد رو پاس کنم و بعد ازشون تقاضا کنم که بابت همین دو سال بهم یه master بدن (به جای دکترا؟)
    در واقع قصدم اینه که تعدادی واحد اقتصادی رو در اینجا بگذرونم و مستر بگیرم و بعد شانسم رو برای دکترا در جاهای دیگه امتحان کنم.
    میخواستم ببینم کسی قبلا این کارو کرده؟ آیا همچو چیزی شدنیه؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirza_65 نمایش پست ها
    سلام به همه.
    رشته‌ ی کارشناسی و ارشد من مهندسی برق بوده (جفتش از امیرکبیر). زمستون پارسال برای دکترای اقتصاد اپلای کردم و از 3 جا در آمریکا پذیرش گرفتم که فقط یکیشون با فاند هست. منتها مسأله اینجاست که این دانشگاهی که بهم پذیرش داده، توی لیست وزارت علوم جزو دانشگاه های خوب هست و نه ممتاز و کلا دانشگاه متوسطیه.
    می خواستم ببینم (با توجه به اینکه توی کارشناسی و ارشد، اصلا درس اقتصادی پاس نکرده بودم):
    آیا می تونم توی دو سال اول حضورم در این دانشگاه جدید، یه سری واحدهای اقتصاد رو پاس کنم و بعد ازشون تقاضا کنم که بابت همین دو سال بهم یه master بدن (به جای دکترا؟)
    در واقع قصدم اینه که تعدادی واحد اقتصادی رو در اینجا بگذرونم و مستر بگیرم و بعد شانسم رو برای دکترا در جاهای دیگه امتحان کنم.
    میخواستم ببینم کسی قبلا این کارو کرده؟ آیا همچو چیزی شدنیه؟
    مسله اینه که دانشکده Terminal Master رو به رسمیت میشناسه یا نه،چون تو امریکا بعضی دانشگاه ها اگرچه دوره ای به اسم Master برای اپلای ندارن و شما برای PhD تقاضا میفرستید اما عملا در دوره بعد از 2 سال اول به شما مدرک Master داده میشه .یه حالت دیگه هم اینه که این امکان رو به شما میدن که بعد از 2 سال اول ازشون تقاضای مدرک فوق لیسانس بکنید که بعضی جاها این کار رو انجام میدن اما بعضی جاها مثلا MIT که از نمونه های برجسته هست هیچ کدوم رو انجام نمیده.حالا میشه بفرمایید از کجا پذیرش با فاند گرفتید؟ این رو هم فراموش نکنید که اکثر مسترهای دانشکده های اقتصاد امریکا برای ادامه تحصیل دکترا در دانشگاه بهتر مزیت زیادی ایجاد نمی کنه چون اصلا همچین هدفی نداره نمونه این دوره ها مستر اقتصاد بین الملل جان هاپکینز یا مستر دانشگاه یِیل هست تنها دو برنامه فوق لیسانس دانشگاه دوک و تافتز همچین هدفی رو دنبال می کنن (خیلی از فارغ التحصیلان اقتصاد دانشگاه های برتر امریکا در رشته اقتصاد که عملکرد مناسبی در دوره لیسانس نداشتن برای بهبود پروفایلشون میرن اروپا و از اونجا یه مستر میگیرن و دوباره برمیگردن امریکا)
    این لیست رو ببینید: http://www.aeaweb.org/gradstudents/Schools.php
    ولی برای حالت دوم یعنی درخواست جدا برای مدرک مستر حتما باید از دانشکده کسب اطلاع کنید مثلا در لیست بالا هاروارد مدرک ترمینال مستر نداره اما خیلی ها درخواست کردن و این مدرک براشون صادر شده که خب اکثرا ادامه دادن و دکترا گرفتن و تعداد کمی هم با همون مدرک وارد بازار کار شدن (البته این مورد در گذشته وجود داشته و الان از امر اطمینان ندارم)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    مسله اینه که دانشکده Terminal Master رو به رسمیت میشناسه یا نه،چون تو امریکا بعضی دانشگاه ها اگرچه دوره ای به اسم Master برای اپلای ندارن و شما برای PhD تقاضا میفرستید اما عملا در دوره بعد از 2 سال اول به شما مدرک Master داده میشه .یه حالت دیگه هم اینه که این امکان رو به شما میدن که بعد از 2 سال اول ازشون تقاضای مدرک فوق لیسانس بکنید که بعضی جاها این کار رو انجام میدن اما بعضی جاها مثلا MIT که از نمونه های برجسته هست هیچ کدوم رو انجام نمیده.حالا میشه بفرمایید از کجا پذیرش با فاند گرفتید؟ این رو هم فراموش نکنید که اکثر مسترهای دانشکده های اقتصاد امریکا برای ادامه تحصیل دکترا در دانشگاه بهتر مزیت زیادی ایجاد نمی کنه چون اصلا همچین هدفی نداره نمونه این دوره ها مستر اقتصاد بین الملل جان هاپکینز یا مستر دانشگاه یِیل هست تنها دو برنامه فوق لیسانس دانشگاه دوک و تافتز همچین هدفی رو دنبال می کنن (خیلی از فارغ التحصیلان اقتصاد دانشگاه های برتر امریکا در رشته اقتصاد که عملکرد مناسبی در دوره لیسانس نداشتن برای بهبود پروفایلشون میرن اروپا و از اونجا یه مستر میگیرن و دوباره برمیگردن امریکا)
    این لیست رو ببینید: http://www.aeaweb.org/gradstudents/Schools.php
    ولی برای حالت دوم یعنی درخواست جدا برای مدرک مستر حتما باید از دانشکده کسب اطلاع کنید مثلا در لیست بالا هاروارد مدرک ترمینال مستر نداره اما خیلی ها درخواست کردن و این مدرک براشون صادر شده که خب اکثرا ادامه دادن و دکترا گرفتن و تعداد کمی هم با همون مدرک وارد بازار کار شدن (البته این مورد در گذشته وجود داشته و الان از امر اطمینان ندارم)
    خیلی ممنون. من از Georgia State University پذیرش با فاند گرفتم. ظاهرا رتبه ی دانشکده در اقتصاد و علوم اجتماعی بین دانشکده های مشابه در آمریکا بد نیست... اما رتبه ی overall دانشگاه خوب نیست چون اساساً دانشگاه fully comprehensive نیست و مثلا دانشکده ی پزشکی یا فیزیک نداره و این رتبه ش رو پایین میاره... (البته من نمی دونم آیا باید نگران این موضوع باشم یا نه)
    اما در مورد خود دانشکده می دونم که *به موازات* دوره ی دکترا، دوره های Master of Arts و Master of Science در اقتصاد هم ارائه می دن. در ضمن می دونم که باید در طی دوره ی دکترا Qualifying Exam هم بدم (که ظاهراً شامل سه تا امتحانه، طبق نوشته وبسایت دانشکده: http://aysps.gsu.edu/econ/4369.html )
    و من می خواستم/می خوام که واحدهای required رو (که با توجه به رشته ی لیسانس و فوقم پاسشون نکردم) پاس کنم، gratifying exam رو هم بدم و بعد از دانشکده تقاضای مستر کنم و با اون مدرک برای جاهای بهتر اپلای کنم.
    ویرایش توسط Alirza_65 : May 4th, 2012 در ساعت 09:21 PM