صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: تحصیل در رشته شیمی در دانشگاههای ایران

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته شیمی در دانشگاههای ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط mjmj12eertdssw نمایش پست ها
    سلام من امسال کنکور تجربی دادم و رتبه ام 3000 شد به نظر شما ازبین دو رشته زیر کدام رو انخاب کنم
    1 شیمی محض صنعتی شریف
    2 دارو سازی دانشگاه ازاد در یکی از شهرستان ها
    هدفم خارج شدن از ایران است
    به نظر شیمی اونم محض بهتره. داروسازی اون جایگاهی که تو ایرانه رو تو خارج نداره. کلا دکتری داروسازی دندونپزشکی تو ایرانه اون جایگاهو داره. تو خارج دکتری دندونپزشکی داروسازی مثل باقی رشته ها هستن نه چیز برتری نسبت به بقیه دارن و نه کمتر. داروسازی هم فکر کنم بیایین خارج درگیر دوره های تکمیلی میشین یا امتحانای دیگه تا استاندارد اون کشور مقصدو پاس کنین

Junior Member saeid6699 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Phd of International Law

وقتی شما صرفا هدفت خارج شدن از ایرانه و نه استعداد در اون رشته برات مهمه و نه علاقه هیچ اتفاقی نمیفته و از آخر باید تو نیازمندیها دنبال حقوق قانون کار بگردی! اگه پست های افراد موفق مهاجر رو بخونی به خوبی متوجه میشی که اونا هم استعداد در اون رشته داشتن هم علاقه و تلاش شبانه روزی ولی بازم هنوز پروسه مهاجرت براشون براحتی هضم نشده و سخته و خیلی راه دارن برای اون نقطه ایده آلی که برای مهاجرت تو ذهنشون داشتن نسبت به اونجایی که الان هستن

نصیحتی تلخ ولی کاملا مطابق با واقع : شما با این ذهنیت حتی نمیتونی به قبایل مامبوجامبو تو جنگل های آمازون مهاجرت کنی!

بله شما درست میفرمایید
    من دردبیرستان تا حدودی با رشته ها شدم (ولی نه خیلی ) و تا حدودی به رشته شیمی علاقه مند شدم ولی هیچ کدوم از این دو رشته بازار کار خوبی ندارند (البته اگه سرمایه خوبی داشته باشید داروسازی رشته پربازده ای هست ) و به نظرم در حال حاضر بهترین راه برای ساختن اینده ای بهتر مهاجرت است

سلام .من امسال کنکور دادم و با توجه به رتبه ای که آوردم میتونم رشته شیمی محض و شیمی کاربردی رو در دانشگاه فردوسی (100% قبولم) و دانشگاه اصفهان ( اینم قبولم ) و یا دانشگاه شهید بهشتی تهران ( قطعی نیست) قبول بشم. خواستم ببینم برای مهاجرت کدوم یکی از این دو رشته و دانشگاه ها بهترن؟ هدفم مهاجرته و به شیمی هم خیلی علاقه دارم. مورد بعدی اینکه آیا با ارشد هم میشه اپلای فول فاند گرفت یا فقط باید مدرک دکترا داشت؟. چون وضعیت مالی خانواده جوری هستش که از پس هزینه های تحصیل توی خارج برنمیام. خانواده هم اصرار دارن که من برم رشته های پیراپزشکی مثل کارشناسی رادیولوژی که بازار کار بهتری نسبت به رشته شیمی تو ایران دارن. حالا به نظر شما که تجربه دارین اگه امکان مهاجرت از طریق رشته شیمی هستش ارزش داره که من این رشته رو بخونم یا نه؟ کشور های مد نظرمم واسه مهاجرت آلمان و کانادا ( یا سوئد ) هستن. ممنون میشم که جواب بدین .

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط mjmj12eertdssw نمایش پست ها
    سلام من امسال کنکور تجربی دادم و رتبه ام 3000 شد به نظر شما ازبین دو رشته زیر کدام رو انخاب کنم
    1 شیمی محض صنعتی شریف
    2 دارو سازی دانشگاه ازاد در یکی از شهرستان ها
    هدفم خارج شدن از ایران است
    درود به دوست خوبم
    داروسازی، توی حداقل امریکا و کانادا، رجیستر شدن و دو سه تا سرتیفیکیت گرفتن میخواد.
    یعنی چند سال کار میبره.
    و همینطور، شما وقتی توی جو دانشگاه شریف قرار بگیرین، اتوماتیک راحت تر خارج شدن از کشور عزیزمون رو figure out خواهید کرد.
    چون اغلب دارن به همین فکر میکنن.
    من اگه جاتون بودم و واقعنی اگه قرار نیست نظرتون عوض شه در ده سال اینده، به شیمی فکر میکردم مخصوصا که شاخه هاش زیاده و جای مانور زیاد داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrshad_Mbr نمایش پست ها
    سلام .من امسال کنکور دادم و با توجه به رتبه ای که آوردم میتونم رشته شیمی محض و شیمی کاربردی رو در دانشگاه فردوسی (100% قبولم) و دانشگاه اصفهان ( اینم قبولم ) و یا دانشگاه شهید بهشتی تهران ( قطعی نیست) قبول بشم. خواستم ببینم برای مهاجرت کدوم یکی از این دو رشته و دانشگاه ها بهترن؟ هدفم مهاجرته و به شیمی هم خیلی علاقه دارم. مورد بعدی اینکه آیا با ارشد هم میشه اپلای فول فاند گرفت یا فقط باید مدرک دکترا داشت؟. چون وضعیت مالی خانواده جوری هستش که از پس هزینه های تحصیل توی خارج برنمیام. خانواده هم اصرار دارن که من برم رشته های پیراپزشکی مثل کارشناسی رادیولوژی که بازار کار بهتری نسبت به رشته شیمی تو ایران دارن. حالا به نظر شما که تجربه دارین اگه امکان مهاجرت از طریق رشته شیمی هستش ارزش داره که من این رشته رو بخونم یا نه؟ کشور های مد نظرمم واسه مهاجرت آلمان و کانادا ( یا سوئد ) هستن. ممنون میشم که جواب بدین .
    سلام
    من سوالاتتون رو به ترتیب اینجا مینویسم و جواب میدم:
    - من امسال کنکور دادم و با توجه به رتبه ای که آوردم میتونم رشته شیمی محض و شیمی کاربردی رو در دانشگاه فردوسی (100% قبولم) و دانشگاه اصفهان ( اینم قبولم ) و یا دانشگاه شهید بهشتی تهران ( قطعی نیست) قبول بشم. خواستم ببینم برای مهاجرت کدوم یکی از این دو رشته و دانشگاه ها بهترن؟ هدفم مهاجرته و به شیمی هم خیلی علاقه دارم.
    پاسخ:
    هر دوی این گرایش ها به درد مهاجرت میخورن، بستگی داره کدام دپارتمان برین.
    ولی هر دوشون به درد میخورن و نگرانی نداره، شیمی کاربردی یه سری کورسها رو نداره مثلا کوانتوم و یا طیف سنجی مولکولی رو. در عوض کورسهای کاربردی و ازمایشگاهی یا یه چیزی تو مایه های اینترنشیپ داره.
    برین outline یا همون چارت تحصیلی هر دو رو نگاه کنین توی اینترنت ببینین کدوم رو بیشتر دوست دارین.
    معمولا بچه ها سر این کوانتوم و طیف سنجی مولکولی و دو سه تا کورس دیگه خیلی گریه میکنن چون مخلوط شیمی و فیزیک با هم رو دوست ندارن اصلا.

-
    مورد بعدی اینکه آیا با ارشد هم میشه اپلای فول فاند گرفت یا فقط باید مدرک دکترا داشت؟. چون وضعیت مالی خانواده جوری هستش که از پس هزینه های تحصیل توی خارج برنمیام. خانواده هم اصرار دارن که من برم رشته های پیراپزشکی مثل کارشناسی رادیولوژی که بازار کار بهتری نسبت به رشته شیمی تو ایران دارن. حالا به نظر شما که تجربه دارین اگه امکان مهاجرت از طریق رشته شیمی هستش ارزش داره که من این رشته رو بخونم یا نه؟ کشور های مد نظرمم واسه مهاجرت آلمان و کانادا ( یا سوئد ) هستن.
    پاسخ: بله بله. ارشد توی کانادا و امریکا (استرالیا رو نمیدونم)، میتونین فول فاند بشین. بله مهاجرت از طریق شیمی ممکن ترین راه هست.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

سلام
    وقت بخیر
    اگه وقت داشته باشین ممنون میشم که منو راهنمایی کنین
    من کنکوری سال99 هستم تا همین الانم خوب درسامو خوندم و تموم کردم و در انتظار رتبه زیر500 منطقه هستم هدفم تا یه ماه گذشته داروسازی بود میخواستم دارو بخونم و بعدش اپلای کنم و برای همیشه از این کشور برم
    ولی متوجه شدم که داروسازی تو کشورای دیگه مثل ایران دارای ارزش نیس از طرفیم شدیدا به سنتز دارو و تحقیقات علاقه مندم
    با یکی از اشنایانم که خودش دانشجوی داروسازی هس مشورت کردم اونم گفت اگه هدفت موندن تو ایران نیست همون شیمی دانشگاه شریف قبول شو بعدم اپلای کن و تو زمینه دلخواهت ارشد بگیر
    نظر شما چیه؟به نظرتون شیمی شریف بخونم یا داروسازی ؟
    کشور مقصدمم یا کاناداس یا کره جنوبی
    خیلی ممنون از اینکه وقت ارزشمندتونو در اختیار من میزارین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Moon0Girl نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    من کنکوری سال99 هستم تا همین الانم خوب درسامو خوندم و تموم کردم و در انتظار رتبه زیر500 منطقه هستم هدفم تا یه ماه گذشته داروسازی بود میخواستم دارو بخونم و بعدش اپلای کنم و برای همیشه از این کشور برم
    ولی متوجه شدم که داروسازی تو کشورای دیگه مثل ایران دارای ارزش نیس از طرفیم شدیدا به سنتز دارو و تحقیقات علاقه مندم
    با یکی از اشنایانم که خودش دانشجوی داروسازی هس مشورت کردم اونم گفت اگه هدفت موندن تو ایران نیست همون شیمی دانشگاه شریف قبول شو بعدم اپلای کن و تو زمینه دلخواهت ارشد بگیر
    سلام
    برای اپلای که قطعا شیمی راحتتر و بهتر از داروسازی است.
    و دکترای حرفه ای داروسازی ایران معادل لیسانس و برای بعضی کشورها فوق لیسانس حساب میشود.
    درهر صورت هرکدوم علاقه داری برو.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Moon0Girl نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    نقل قول نوشته اصلی توسط tahafgh96 نمایش پست ها
    سلام
    برای اپلای که قطعا شیمی راحتتر و بهتر از داروسازی است.
    و دکترای حرفه ای داروسازی ایران معادل لیسانس و برای بعضی کشورها فوق لیسانس حساب میشود.
    درهر صورت هرکدوم علاقه داری برو.
    دوست عزیزم،
    شما بین شیمی و داروسازی کدام رو دوست دارید؟!
    این دو رشته خیلی با هم فرق دارند.
    قصدتون خارج شدن از ایران با فاند هست؟! و ادامه تحصیل؟ پیشنهاد میکنم که شیمی بخونید.
    شیمی فاند بیشتر داره.
    داروسازی در امریکا کانادا خیلی سخته وارد شدن بهش. باید پی ار یا گرین کارد هم داشته باشید.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)