صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41

موضوع: تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

Junior Member

پیش فرض تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

باسلام.
    من امسال کنکور کارشناسی دادم و رتبه ی 3300 منطقه 2 رو آوردم.
    می خواستم ازتون بپرسم که توی رشته های زیست شناسی-علوم سلولی مولکولی چقدر شانس دارم که یه دانشگاه خوب بتونم در آینده پذیرش بگیرم.
    به علاوه اینکه میخواستم ببینم از بین دانشگاه های شهید بهشتی، تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، کرمان کدوم یکی شرایط بهتری رو میتونه واسه ی من داشته باشه و کادر علمی قوی تری داره.
    کلا به نظره شما رشته ی زیست شناسی سلولی مولکولی رشته ی خوبی هستش؟
    از نظر آینده ی شغلی چه طور هستش؟
    خیلی خیلی ممنون میشم اگه به عنوان یه فارغ التحصیل بتونین منو کمک کنید و از سردرگمی بیرون بیارید.
    در ضمن ایا زیست شناسی سلولی مولکولی با ژنتیک فرق دارد؟
    و اینکه به نظر شما چه رشته ای اینده ی تحقیقاتی بهتری داره؟
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

سلام دوست عزیز. به نظرمن البته که شما شانس قبول شدن تو ی دانشگاه خوبو دارین با توجه رتبهتون.اما در مورد زیست شناسی باید بگم ک رشته ای هس ک تا توش علاقه نباشه تورو ب هیج جا نمیرسونه البته همه رشته ها اینجورین ولی رشته ما ی کم بیشتر..آیندهشغلی چندانی هم با لیسانسو ارشد نداره البته تو ایران...چون کلا رشته های علوم توابران بازار کار ندارن...ولی من معتقدم اگه علاقه باشه معجزه میکنه چون رشتهزیبا و شگفت انگیزی هست و با علاقه میتونی توش شاهکار کنی وبدرخشی...و در جواب سوال بعدیتون باید بگم زیست شناسی سلولیمولکولی خودش شامل گرایشهایی هست چون ژنتیک،میکروبیولوژی،بیوشیم ی،سلولی مولکولی،بیوتکنولوژی،بیوفی ریک ونانوتکنولوژی.کلا رشته های علوم جوری هس ک اصل کار تحقیقاته...و تو رشته ی ما هم تو کل گرایشا همه چی با تحقیق و بررسی و کشف وکند وکاو عجین شده...موفق باشید.

Junior Member

سلام دوست عزیز
    تبریک، و خسته نباشید از امتحان و کنکور!:-)
    در مورد شانس پذیرش همه چی به فعالیت شما در طول تحصیل شما بر می گرده و نیاز جامعه به رشته شما و برنامه ریزی که صورت گرفته! ولی خب همیشه شانس هست:-)
    در مورد دانشگاه ها چون خودم تحصیل کرده شهید بهشتی هستم اگه بخوام الان بین تهران و شهید بهشتی انتخاب کنم دانشگاه تهران رو انتخاب می کنم! در مورد بقیه اطلاعی ندارم!
    خوب بودن رشته یعنی چی!؟ اگه یه رشته ای تو دنیا تعریف شده یعنی نیاز به تحقیق در اون رشته احساس شده ولی اگه یه زمانی خیلی اون رشته بهش بها داده نمی شه به بد و یا خوب بودن رشته بستگی نداره و به میزان نیاز اون رشته در یه مدت معین بر می گرده.
    همون طوری که دوستمون هم گفتن این رشته نیازمند علاقه مندی بالا است!
    امیدوارم که بهترین ها براتون رقم بخوره
    شاد باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh74 نمایش پست ها
    باسلام.
    من امسال کنکور کارشناسی دادم و رتبه ی 3300 منطقه 2 رو آوردم.
    می خواستم ازتون بپرسم که توی رشته های زیست شناسی-علوم سلولی مولکولی چقدر شانس دارم که یه دانشگاه خوب بتونم در آینده پذیرش بگیرم.
    به علاوه اینکه میخواستم ببینم از بین دانشگاه های شهید بهشتی، تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، کرمان کدوم یکی شرایط بهتری رو میتونه واسه ی من داشته باشه و کادر علمی قوی تری داره.
    کلا به نظره شما رشته ی زیست شناسی سلولی مولکولی رشته ی خوبی هستش؟
    از نظر آینده ی شغلی چه طور هستش؟
    خیلی خیلی ممنون میشم اگه به عنوان یه فارغ التحصیل بتونین منو کمک کنید و از سردرگمی بیرون بیارید.
    در ضمن ایا زیست شناسی سلولی مولکولی با ژنتیک فرق دارد؟
    و اینکه به نظر شما چه رشته ای اینده ی تحقیقاتی بهتری داره؟
    با تشکر

Junior Member

سلام دوستان.
    من امسال کنکور دادم و رتبه‌ی زیر گروه یکم 1600 هست و از منطقه‌ی 2 هستم.
    در انتخاب رشته بین پزشکی و زیست‌شناسی بسیار دچار شک و تردید هستم. از یک طرف مشاورها همگی توصیه می‌کنند که پزشکی انتخاب کنم و رتبه‌ام برای زیست‌شناسی حیفه و هدر میره و از طرفی علاقه‌ی من به ادامه‌ی تحصیل در زمینه‌ی «رفتارشناسی» و «تکامل شناسی» هست (تکامل حیات و جانوران)
    1- با رتبه‌ام «قطعا» در دانشگاه تهران پذیرفته میشم؟
    2- انتخاب رشته‌ی زیست شناسی با علاقه‌ی بسیار و تلاش زیاد، در ایران؛ منو به هدف‌ام می‌رسونه؟
    3- اگر دانشجوی زیست‌شناسی بوده یا هستید این رشته رو چطور ارزیابی می‌کنید؟ مشاوران به من میگن که دانشجوهای فارغ التحصیل این رشته از سطح دانش کمی برخوردارند :|

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physiology

Smile پاسخ : تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadina نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من امسال کنکور دادم و رتبه‌ی زیر گروه یکم 1600 هست و از منطقه‌ی 2 هستم.
    در انتخاب رشته بین پزشکی و زیست‌شناسی بسیار دچار شک و تردید هستم. از یک طرف مشاورها همگی توصیه می‌کنند که پزشکی انتخاب کنم و رتبه‌ام برای زیست‌شناسی حیفه و هدر میره و از طرفی علاقه‌ی من به ادامه‌ی تحصیل در زمینه‌ی «رفتارشناسی» و «تکامل شناسی» هست (تکامل حیات و جانوران)
    1- با رتبه‌ام «قطعا» در دانشگاه تهران پذیرفته میشم؟
    2- انتخاب رشته‌ی زیست شناسی با علاقه‌ی بسیار و تلاش زیاد، در ایران؛ منو به هدف‌ام می‌رسونه؟
    3- اگر دانشجوی زیست‌شناسی بوده یا هستید این رشته رو چطور ارزیابی می‌کنید؟ مشاوران به من میگن که دانشجوهای فارغ التحصیل این رشته از سطح دانش کمی برخوردارند :|

دوست عزیز و ناشناس من.من رشته ام زیست شناسی بوده وسالی که امتحان دادم سال 1377 رتبم بود 2007 از منطقه 1 و الزهرا قبول شدم و اینطوری هم نبود که من سطح علمیم پایین باشه تو کلاسمون 600 منطقه 2 هم داشتیم این چیزی که دارم برات میگم برای حدود 15 سال پیشه واون موقع میدونی که شرایط قبولی خیلی بد بود الانو نمیدونم..من الان دانشجوی دکتری باهنر کرمانم و برای پست دکتری می خوام از ایران برم ببین چند ساله دارم درس میخونم هنوزم هیچی.ولی دوستانه بهت میگم برای زیست شناسی کاری وجود نداره اگه علاقه داری که حرف دیگه ای هست ولی اگه می خوای بعدا با این رشته چرخ زندگیتو بچرخونی باید بگم زیاد امیدوار نباش که از توش پولی دربیاد.زیست شناسی فقط یه علمه تو جهان سوم هم علوم پایه یعنی هیچ .به هرحال تصمیم با خودته امیدوارم تصمیم درستی بگیری و همیشه شاد و موفق باشی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

سلام دوست عزیز.منم رشته ام زیست بود..دانشگاه تهرانم نبودم ولی خداروشکر فک میکنم در رشته خودم چیزایی ک لازمه رو میدونم و اصلا این درس نیس ک بهتون گفتن بچه های زیست اطلاعاتی ندارن..و همه چی صددر صد بستگی ب خود شخص داره.دوستمون درس میگن ک تو زیست پول نیس ن زیست همه رشته های علوم پایه متاسفانه اینجا ارزشی ندارن بازم میگم اگه علاقه باشه شما شاهکار میکنی...و حتما باید دنبال علاقه ات بری...تا شیرینی درس خوندن رو حس کنیموفق باشی.

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

ببخشی آیا میشه از زیست گیاهی یا جانوری ، هر شهری ، انتقال رشته داد به زیست سلولی مولکولی ؟ یا نه دوباره باید کنکور داد ؟

برا انتقال به شهره دیگه چی ؟

Junior Member

ممنون از راهنمایی‌های شما دوستان عزیز،
    من باز هم بیشتر به راهنمایی و تجربیات شما دوستان نیاز دارم.
    طبیعتا من نمی‌تونم ده سال دیگه رو پیشبینی کنم که آیا می‌تونم در خارج از کشور ادامه تحصیل بدم یا نه.
    لطفا یک موضوعی رو برای من حل کنید: بسیاری از دانشجوهای زیست‌شناسی رو دیدم که از سختی درس‌های این رشته می‌نالند و به گفته‌ی خودشون میگن که از پزشکی هم سخت‌تره. چنین چیزی رو قبول دارید؟
    اما سوال اصلی و درگیری اصلی ذهنی ام این سوال هست: من در ایران زندگی می‌کنم و قراره دانشگاه برم. در این کشور اگر من به رشته‌ی زیست شناسی علاقه بیشتری دارم، درحالی که پزشکی قبول میشم این رشته رو انتخاب کنم یا با توجه به شرایط کشور (ارزش اجتماعی/درآمد و بازار کار/و...) سراغ رشته پزشکی برم؟ (لطفا اگر رشته زیست‌شناسی یا پزشکی می‌خونید بهم پاسخ بدید)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadina نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی‌های شما دوستان عزیز،
    من باز هم بیشتر به راهنمایی و تجربیات شما دوستان نیاز دارم.
    طبیعتا من نمی‌تونم ده سال دیگه رو پیشبینی کنم که آیا می‌تونم در خارج از کشور ادامه تحصیل بدم یا نه.
    لطفا یک موضوعی رو برای من حل کنید: بسیاری از دانشجوهای زیست‌شناسی رو دیدم که از سختی درس‌های این رشته می‌نالند و به گفته‌ی خودشون میگن که از پزشکی هم سخت‌تره. چنین چیزی رو قبول دارید؟
    اما سوال اصلی و درگیری اصلی ذهنی ام این سوال هست: من در ایران زندگی می‌کنم و قراره دانشگاه برم. در این کشور اگر من به رشته‌ی زیست شناسی علاقه بیشتری دارم، درحالی که پزشکی قبول میشم این رشته رو انتخاب کنم یا با توجه به شرایط کشور (ارزش اجتماعی/درآمد و بازار کار/و...) سراغ رشته پزشکی برم؟ (لطفا اگر رشته زیست‌شناسی یا پزشکی می‌خونید بهم پاسخ بدید)
    سلام دوست عزیز.کسی ک زیست شناسی میخونه باید تقریبا چیزای زیادی راجب سیستماتیک ساختار ومکانیسم های خیلی از گونه ها رو بدونه شاید ب خاطر این تنوع و گستردگی مطالب بهتون گفتن ک سختر از پزشکی هس وگرنه هر رشته ای سختی خودش رو داره..و در ج سوال بعدیت باید بگم ک اگه رفتنت به اونور برا ادامه معلوم نیس و از اونجایی ک زیست هم اینجا آنچنان آینده ای نداره شاید...به نظرم بهتره اول پزشکی ها رو بزنی و بعد زیستای دانشگاه های خوبو...چون حتی اگه بخای در آینده بری انور میتونی تو زیست ادامه بدی..البته این جواب سوالت بود با توجه به چیزایی ک گفتی و گر ن تصمیم نهایی با خودته...امیدوارم موفق باشی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

سلام

بنده امسال قراره به سلامتی دانشجو شم.

و دوست دارم برای مقطع کارشناسی ارشدم اپلای یا بورس بشم.

ولی خب نمی دونم کدوم یکی از زیست شناسی ها بهترن برای بورس شدن.

علاقه و گرایش خودم بیشتر به سمت جانوریه.

دانشگاه تهران هم قبولم صد در صد.

اگر معدل بالایی بیارم امکان پذیرش با فول فاند تو دانشگاه تقریبا خوب آمریکا یا اروپی چقدره برام؟

شرایط و ویژگی خاصی باید تو دوره دانشجوییم داشته باشم؟

الان مهم ترین سوالم اینه که کدوم گرایش زیست شناسیو بزنم؟

چون هرکدومو بذارم تو انتخاب اولم همونو قبول می شم.

فردا هم انتخاب رشته تموم می شه مهلتش.

محتاج و بدبخت و نیازمند و فلان و فلان کمک شماییم

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)