صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41

موضوع: تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

باسلام.
    من امسال کنکور کارشناسی دادم و رتبه ی 3300 منطقه 2 رو آوردم.
    می خواستم ازتون بپرسم که توی رشته های زیست شناسی-علوم سلولی مولکولی چقدر شانس دارم که یه دانشگاه خوب بتونم در آینده پذیرش بگیرم.
    به علاوه اینکه میخواستم ببینم از بین دانشگاه های شهید بهشتی، تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، کرمان کدوم یکی شرایط بهتری رو میتونه واسه ی من داشته باشه و کادر علمی قوی تری داره.
    کلا به نظره شما رشته ی زیست شناسی سلولی مولکولی رشته ی خوبی هستش؟
    از نظر آینده ی شغلی چه طور هستش؟
    خیلی خیلی ممنون میشم اگه به عنوان یه فارغ التحصیل بتونین منو کمک کنید و از سردرگمی بیرون بیارید.
    در ضمن ایا زیست شناسی سلولی مولکولی با ژنتیک فرق دارد؟
    و اینکه به نظر شما چه رشته ای اینده ی تحقیقاتی بهتری داره؟
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

سلام دوست عزیز. به نظرمن البته که شما شانس قبول شدن تو ی دانشگاه خوبو دارین با توجه رتبهتون.اما در مورد زیست شناسی باید بگم ک رشته ای هس ک تا توش علاقه نباشه تورو ب هیج جا نمیرسونه البته همه رشته ها اینجورین ولی رشته ما ی کم بیشتر..آیندهشغلی چندانی هم با لیسانسو ارشد نداره البته تو ایران...چون کلا رشته های علوم توابران بازار کار ندارن...ولی من معتقدم اگه علاقه باشه معجزه میکنه چون رشتهزیبا و شگفت انگیزی هست و با علاقه میتونی توش شاهکار کنی وبدرخشی...و در جواب سوال بعدیتون باید بگم زیست شناسی سلولیمولکولی خودش شامل گرایشهایی هست چون ژنتیک،میکروبیولوژی،بیوشیم ی،سلولی مولکولی،بیوتکنولوژی،بیوفی ریک ونانوتکنولوژی.کلا رشته های علوم جوری هس ک اصل کار تحقیقاته...و تو رشته ی ما هم تو کل گرایشا همه چی با تحقیق و بررسی و کشف وکند وکاو عجین شده...موفق باشید.

Junior Member

ببخشید من جدیدا وارد این رشته شدم می خواستم اسم دقیق انگلیسیش رو بدونم biology میگن یا biology science یا biological science ؟ خیلی ممنون

Junior Member

ببخشید دوستان میشه گرایش های زیست در ارشد رو بگید؟ آیا زنتیک هم هست؟ با تشکر

Junior Member

من اطلاعاتم کمه
    ولی میدونم ارشد ژنتیک داره
    گویا چندتا هم هستن. فک کنم ژنتیک انسانی و پزشکی و ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

سلام
    زیست شناسی در وزارت علوم 4گرایش داره شامل زیست شناسی علوم جانوری،علوم گیاهی،علوم سلولی مولکولی و زیست دریا
    زیر گرایش های علوم جانوری شامل فیزیولوژی جانوری،تکوین سلولی جانوری و سیستماتیک جانوری برا گیاهی ام همینان منتها نوع گیاهیش!!!!!!!!!
    سلولی مولکولیم شامل ژنتیک،سلولی مولکولی،میکروب،بیوتکنولوژ ی،بیوشیمی و بیوفیزیک...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

نقل قول نوشته اصلی توسط angel69 نمایش پست ها
    سلام
    زیست شناسی در وزارت علوم 4گرایش داره شامل زیست شناسی علوم جانوری،علوم گیاهی،علوم سلولی مولکولی و زیست دریا
    زیر گرایش های علوم جانوری شامل فیزیولوژی جانوری،تکوین سلولی جانوری و سیستماتیک جانوری برا گیاهی ام همینان منتها نوع گیاهیش!!!!!!!!!
    سلولی مولکولیم شامل ژنتیک،سلولی مولکولی،میکروب،بیوتکنولوژ ی،بیوشیمی و بیوفیزیک...

وزارت بهداشتم گرایش های مربوط به زیست زیادی داره که میتونی این اطلاعاتو از دفترچه کنکور ارشد یا از سایت علوم پزشکی دات کام بگیری

Junior Member

بله کاملا همین طوره.البته تو دفترچه ارشد برای زیر گروه جانوری رشته هایی مثه علوم جانوری و بافت و جنین شناسی هم هست.اما من که سرچ میکردم این شاخه ها تو کشورهای دیگه با تفاوت در دسته بندی وجود داره.
    به نظرتون در حال حاضر در ایران بازار کار برای کدوم یک از گرایش های جانوری بهتره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyaphad نمایش پست ها
    ببخشید من جدیدا وارد این رشته شدم می خواستم اسم دقیق انگلیسیش رو بدونم biology میگن یا biology science یا biological science ؟ خیلی ممنون

هم biology به معنی زیست شناسی و هم biological science به معنی علوم زیستی می تونند درست باشند و هردو استفاده میشند..

Junior Member

سلام دوست عزیز
    تبریک، و خسته نباشید از امتحان و کنکور!:-)
    در مورد شانس پذیرش همه چی به فعالیت شما در طول تحصیل شما بر می گرده و نیاز جامعه به رشته شما و برنامه ریزی که صورت گرفته! ولی خب همیشه شانس هست:-)
    در مورد دانشگاه ها چون خودم تحصیل کرده شهید بهشتی هستم اگه بخوام الان بین تهران و شهید بهشتی انتخاب کنم دانشگاه تهران رو انتخاب می کنم! در مورد بقیه اطلاعی ندارم!
    خوب بودن رشته یعنی چی!؟ اگه یه رشته ای تو دنیا تعریف شده یعنی نیاز به تحقیق در اون رشته احساس شده ولی اگه یه زمانی خیلی اون رشته بهش بها داده نمی شه به بد و یا خوب بودن رشته بستگی نداره و به میزان نیاز اون رشته در یه مدت معین بر می گرده.
    همون طوری که دوستمون هم گفتن این رشته نیازمند علاقه مندی بالا است!
    امیدوارم که بهترین ها براتون رقم بخوره
    شاد باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh74 نمایش پست ها
    باسلام.
    من امسال کنکور کارشناسی دادم و رتبه ی 3300 منطقه 2 رو آوردم.
    می خواستم ازتون بپرسم که توی رشته های زیست شناسی-علوم سلولی مولکولی چقدر شانس دارم که یه دانشگاه خوب بتونم در آینده پذیرش بگیرم.
    به علاوه اینکه میخواستم ببینم از بین دانشگاه های شهید بهشتی، تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، کرمان کدوم یکی شرایط بهتری رو میتونه واسه ی من داشته باشه و کادر علمی قوی تری داره.
    کلا به نظره شما رشته ی زیست شناسی سلولی مولکولی رشته ی خوبی هستش؟
    از نظر آینده ی شغلی چه طور هستش؟
    خیلی خیلی ممنون میشم اگه به عنوان یه فارغ التحصیل بتونین منو کمک کنید و از سردرگمی بیرون بیارید.
    در ضمن ایا زیست شناسی سلولی مولکولی با ژنتیک فرق دارد؟
    و اینکه به نظر شما چه رشته ای اینده ی تحقیقاتی بهتری داره؟
    با تشکر

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)