صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 41

موضوع: تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

پیش فرض پاسخ : شرایط پذیرش گرایش های مختلف رشته زیست شناسی ( ژنتیک ، بیوشیمی و .....)

نقل قول نوشته اصلی توسط pisko نمایش پست ها
    سلام

بنده امسال قراره به سلامتی دانشجو شم.

و دوست دارم برای مقطع کارشناسی ارشدم اپلای یا بورس بشم.

ولی خب نمی دونم کدوم یکی از زیست شناسی ها بهترن برای بورس شدن.

علاقه و گرایش خودم بیشتر به سمت جانوریه.

دانشگاه تهران هم قبولم صد در صد.

اگر معدل بالایی بیارم امکان پذیرش با فول فاند تو دانشگاه تقریبا خوب آمریکا یا اروپی چقدره برام؟

شرایط و ویژگی خاصی باید تو دوره دانشجوییم داشته باشم؟

الان مهم ترین سوالم اینه که کدوم گرایش زیست شناسیو بزنم؟

چون هرکدومو بذارم تو انتخاب اولم همونو قبول می شم.

فردا هم انتخاب رشته تموم می شه مهلتش.

محتاج و بدبخت و نیازمند و فلان و فلان کمک شماییم
    سلام. برا زیست شناسی الان بیشتر بیوتک و همینطور سلولی رو بورسن ولی خب برا اونور بیوتک بیشتر بازم باید دید تو چی علاقه داری طبیعتا تو اون موفق تری...در مورد دانشگاهای us هم تا جایی ک از بچه های فاروم شنیدم علاوه بر معدل خیلی تاپ باید نمره زبان عالی و مقاله هم داشته باشی البته برا ارشد میگن فاند کمه ولی کار نشد نداره...برا اروپا فک کنم وضعیت فاند برا ارشد بهتر باشه...حالا امیدوارم بچه های با تجربه تر هم نظرشونو بگن تا بیشتر بهتون کمک شه.موفق باشین.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

دوستان خیلی ممنون میشم در صورت داشتن اطلاعات کافی به این سوالات پاسخ بدید:
    1- آیا امکان تغییر رشته از پزشکی (شهری غیر از تهران) به زیست شناسی دانشگاه تهران وجود داره؟
    2- حداقلی برای ترم‌های گذرانده شده وجود داره یا دانشجو در ترم یک هم می‌تونه اقدام به چنین کاری کنه؟
    3- آزمونی برای این منظور از دانشجو گرفته میشه یا نقل و انتقال به سادگی صورت می‌گیره؟
    مسلما کسی که تصمیم به انجام چنین کاری می‌گیره به جوانب قضیه هم به طول کامل فکر کرده، پس ممنون میشم مشابه سایر انجمن‌هایی که این سوال رو پرسیدم در مورد تصمیم‌م منو نصیحت نکنید
    ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NA

سلام دوستان من ترم 3 بیوشیمی هستم میخواستم امسال کنکور بدم و ژنتیک بخونم حالا چند تا سوال دارم ازتون اگه میشه جواب بدین ممنون میشم:
    1-ژنتیک بهتره یا بیوشیمی؟؟؟

2-یه نفر بهم گفت برای آزمایشگاه زدن بیو 2 پوینت محصوب میشه و ژنتیک 1 پوینت الکی نرو ژنتیک که ضرر کردی خواستم بدونم درسته یا نه؟

3-شنیدم تو خارج از رشته های زیست مثل بیو و ژنتیک و اینا میشه رفت پزشکی و دندان خوند درسته ؟؟

اینم بگم آشنا دارم بخوام تو آزمایشگاهش کار کنم زبانم هم خوبه و موقعیت خارج رفتن هم دارم حالا شما اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم.

Junior Member

ببخشید من جدیدا وارد این رشته شدم می خواستم اسم دقیق انگلیسیش رو بدونم biology میگن یا biology science یا biological science ؟ خیلی ممنون

Junior Member

ببخشید دوستان میشه گرایش های زیست در ارشد رو بگید؟ آیا زنتیک هم هست؟ با تشکر

Junior Member

من اطلاعاتم کمه
    ولی میدونم ارشد ژنتیک داره
    گویا چندتا هم هستن. فک کنم ژنتیک انسانی و پزشکی و ...

Junior Member

سلام دوستان،
    من کاربر جدید این سایت هستم.
    حدود دو ساله که از دانشگاه علوم پایه گیلان در رشته زیست شناسی گرایش علوم جانوری فارغ التحصیل شدم.من خیلی به این رشته و به طور کل حیوانات و مطالعه در موردشون علاقه دارم اما الان بعد از گذشت این دوره کاملا ناامید شدم و نمیدونم چه راهی رو انتخاب کنم.!بعد از دانشگاه مدتی در یک آزمایشگاه پاتوبیولوژی کارآموز بودم ومدتی هم تدریس کردم ولی هیچ کدوم خیلی موفقیت آمیز نبود.

حالا تصمیم گرفتم درس بخونم و ادامه تحصیل بدم و دارم برای سلولی تکوین میخونم اما بازم کاملا مطمئن نیستم.برخی دوستان هم میگن برای رفتن اقدام کنم.
    از دوستان با تجربه در این زمینه درخواست میکنم که منو راهنمایی کنن.به نظرتون تو همین رشته ادامه تحصیل بدم یا بهتره به طور کل تغییر رشته بدم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

سلام
    زیست شناسی در وزارت علوم 4گرایش داره شامل زیست شناسی علوم جانوری،علوم گیاهی،علوم سلولی مولکولی و زیست دریا
    زیر گرایش های علوم جانوری شامل فیزیولوژی جانوری،تکوین سلولی جانوری و سیستماتیک جانوری برا گیاهی ام همینان منتها نوع گیاهیش!!!!!!!!!
    سلولی مولکولیم شامل ژنتیک،سلولی مولکولی،میکروب،بیوتکنولوژ ی،بیوشیمی و بیوفیزیک...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

نقل قول نوشته اصلی توسط angel69 نمایش پست ها
    سلام
    زیست شناسی در وزارت علوم 4گرایش داره شامل زیست شناسی علوم جانوری،علوم گیاهی،علوم سلولی مولکولی و زیست دریا
    زیر گرایش های علوم جانوری شامل فیزیولوژی جانوری،تکوین سلولی جانوری و سیستماتیک جانوری برا گیاهی ام همینان منتها نوع گیاهیش!!!!!!!!!
    سلولی مولکولیم شامل ژنتیک،سلولی مولکولی،میکروب،بیوتکنولوژ ی،بیوشیمی و بیوفیزیک...

وزارت بهداشتم گرایش های مربوط به زیست زیادی داره که میتونی این اطلاعاتو از دفترچه کنکور ارشد یا از سایت علوم پزشکی دات کام بگیری

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyaphad نمایش پست ها
    ببخشید من جدیدا وارد این رشته شدم می خواستم اسم دقیق انگلیسیش رو بدونم biology میگن یا biology science یا biological science ؟ خیلی ممنون

هم biology به معنی زیست شناسی و هم biological science به معنی علوم زیستی می تونند درست باشند و هردو استفاده میشند..

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)