صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41

موضوع: تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاههای ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadina نمایش پست ها
    دوستان خیلی ممنون میشم در صورت داشتن اطلاعات کافی به این سوالات پاسخ بدید:
    1- آیا امکان تغییر رشته از پزشکی (شهری غیر از تهران) به زیست شناسی دانشگاه تهران وجود داره؟
    2- حداقلی برای ترم‌های گذرانده شده وجود داره یا دانشجو در ترم یک هم می‌تونه اقدام به چنین کاری کنه؟
    3- آزمونی برای این منظور از دانشجو گرفته میشه یا نقل و انتقال به سادگی صورت می‌گیره؟
    مسلما کسی که تصمیم به انجام چنین کاری می‌گیره به جوانب قضیه هم به طول کامل فکر کرده، پس ممنون میشم مشابه سایر انجمن‌هایی که این سوال رو پرسیدم در مورد تصمیم‌م منو نصیحت نکنید
    ممنون.

دوست عزیز باید انصراف بدی و از اول کنکور شرکت کنی....کاملا وزارتخونه هاش با هم متفاوتن...ولی درسایی که خوندی اگه اورلپ داشته باشه برات کم میکنن..البته شاید شرایط ویژه ای هم وجود داشته باشه که بعید میدونم زنگ بزن وزراتخونه یا از آموزش دانشگاتم میتونی بپرسی...

Junior Member

بله کاملا همین طوره.البته تو دفترچه ارشد برای زیر گروه جانوری رشته هایی مثه علوم جانوری و بافت و جنین شناسی هم هست.اما من که سرچ میکردم این شاخه ها تو کشورهای دیگه با تفاوت در دسته بندی وجود داره.
    به نظرتون در حال حاضر در ایران بازار کار برای کدوم یک از گرایش های جانوری بهتره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular cell biology

نقل قول نوشته اصلی توسط AydA1990 نمایش پست ها
    بله کاملا همین طوره.البته تو دفترچه ارشد برای زیر گروه جانوری رشته هایی مثه علوم جانوری و بافت و جنین شناسی هم هست.اما من که سرچ میکردم این شاخه ها تو کشورهای دیگه با تفاوت در دسته بندی وجود داره.
    به نظرتون در حال حاضر در ایران بازار کار برای کدوم یک از گرایش های جانوری بهتره؟

من چن تا از دوستام جانوری و تکوین سلولی جانوری میخونن..انگار اینجا به تکوین بهای بیشتر میدن و یه جورایی کلاسش بیشتره اینجا...البته این نظر من نیس...

Junior Member

منم همین طور شنیدم از دوستام. خودم خیلی رفتارشناسی دوست دارم که تو ایران نیست!
    میخواستم سیستماتیک ادامه بدم اما دوستام اینقد گفتن بازارکارش تو ایران خوب نیست که کلا منصرف شدم

Junior Member

با سلام
    من لیسانس کامپیوتر دارم اما می خوام از اول ژنتیک یا بیوتکنولوژی بخونم اما زیاد با بیوتکنولوژی آشنا نیستم بنظرتون با زمینه ای که توی کامپیوتر دارم بیوتکنولوژی بدرد من می خوره ؟ و آیا دانشگاه تهران یا شیراز برای کارشناسی ژنتیک یا بیوتکنولوژی دارن؟

با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Microbiology - Shahid Beheshti University

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_gh نمایش پست ها
    با سلام
    من لیسانس کامپیوتر دارم اما می خوام از اول ژنتیک یا بیوتکنولوژی بخونم اما زیاد با بیوتکنولوژی آشنا نیستم بنظرتون با زمینه ای که توی کامپیوتر دارم بیوتکنولوژی بدرد من می خوره ؟ و آیا دانشگاه تهران یا شیراز برای کارشناسی ژنتیک یا بیوتکنولوژی دارن؟

با تشکر
    سلام دوست عزیز. به نظر من شما سعی کن از راه همین کامپیوترت وارد بیوتکنولوژی بشی.الان رشته ی بیوانفورماتیک شدیدا تو جهان حرف واسه گفتن داره. نمیدونم تو ایران این رشته در مقطع ارشد وجود داره یا نه که احتمالا هست. ولی اگرم نباشه من به شما پیشنهاد می کنم ارشد یکی از شاخه های زیست رو بگیری و بعد تو بیوانفورماتیک ادامه بدی.بسیار رشته ی به روز و خوبیه.

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_gh نمایش پست ها
    با سلام

با تشکر
    بهترین رشته برای شما بیوانفورماتیک هست که هم تو دنیا رو بورسه هم به کار شما میاد و موفق میشید توش
    اینکه بخواید برید ژنتیک از اول وقت حروم کردنه!
    در مقطع لیسناس همه زیست شناسی ها مثل همدیگن هیچ امتیاز خاصی هم بهم ندارن بازار کارشون هم یکی از یکی بدتر
    در مورد بیوتک هم در مقطع لیسانس یکی دشانگاه تهران هست که به صورت دکترای پیوسته این رو ارائه میکنه که اگر این رو قبول شید که شاهکاره و ارزش داره ولی 4 5 نفر بیشتر نمیگیره!!!!
    داشنگاه اطفهان هم بیوتک کشاورزی ارائه میکنه فکر کنم همین
    پولتون رو الکی بابت مهر دادگستری و امور خارجه حروم نکنید!!
    99% دانشگاه ها نیازی به این مهر ها ندارند! ترجمه رسمی داخل سربرگ قوه قضاییه برای اپلای شما کفایت میکنه!

Junior Member

با سلام
    دوستان امکانش هست که ترتیب رتبه دانشگاه های تهران برای رشته زیست شناسی در مقطع ارشد رو ذکر کنید. ممنون میشم

Junior Member

سلام. دیره واسه جواب گرفتن. اما تا جایی که من تو روند انتقال و تغییر رشته خودم متوجه شدم، ممکنه و هیچ مشکلی نداره و میشه همزمان دانشگاه یا شهر هم عوض شه. فقط یه محدودیت داره اینجور فرآیندا اونم اینکه از مقطع پایین به بالاتر نمیشه رفت. مثلا از کاردانی به کارشناسی و دکتری حرفه ای نمیشه رفت یا از کارشناسی به دکتری حرفه ای نمیشه. و اینکه اسم فرآیند مد نظر شما «انتقال دائم توام با تغییر رشته» هست و تعداد واحد گذرانده حداقل و حداکثر داره که حداقلش واسه من که کارشناسی بودم 22 بود. اینجور اطلاعات و توی برد آموزش دانشگاه دیدم و برای کار خودم استفاده کردم که مال همین سال 94 هست.
    منم دقیقا داره وزارت خونه م عوض میشه، از رشته علوم پایه(وزارت علوم)به رشته علوم پزشکی(وزارت بهداشت) و بجز دوستانی که گاهی میگفتن این نمیشه! کسی از مسئولین دو دانشگاه مبدأ و مقصد نگفت نمیشه.

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس زیست شناسی از دانشگاه علوم و تحقیقات با معدل 15 هستم. مدرک زبان آلمانی C1 دارم
    میخوام ارشد ژنتیک پزشکی بخونم
    به نطرتون شانس دارم؟؟؟
    در کل پیشنهادتون واسه ارشد چیه تو آلمان؟؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)