سلام دوستان عزیز بنده در این قسمت فقط تجربیات خودم را که از یک سفر علمی به آفریقای جنوبی(شهرهای پرتوریا، ژوهانسبورگ و کیپ تاون) بیان میکنم.
در مورد خود کشور آفریقای جنوبی باید بگم که فوق العاده زیبا و دیدنی و توریستیه...حدود 80% مردم سیاهن ولی این کاملا بستگی به شهر و حتی منطقه داره....مردم خونگرم و مهربونی هستن(بصورت کلی)....هزینه های زندگی مناسبه با توجه به پول ایران....دانشگاه های فوق العاده زیبایی داره و اکثر دانشجوهاش سفید پوستن(به سفید پوست های اونحا میگن آفریکانس که نژادشون هلندی هست) با توجه به اینکه مستعمره انگلیس بودن لهجه بریتیش دارن که فهمیدنش خیلی سخته... بطور کلی 11 تا زبان رسمی دارن ولی همشون انگلیسی رو خیلی خوب صحبت میکنن....سطح دانشگاه هاشونم بد نیست که البته بستگی به رشته داره مثلا در رشته معدن دانشگاه پرتوریا فوق العاده قویه...
اما با تمام این نکات مثبت و ارزنده، جنبه های منفی هم داره که باید حتما به اونها توجه کنیم...مهمترین عامل امنیت اونجاست که برای خارجی ها مخصوصا مشکل سازه البته بعد از قضیه جام جهانی خیلی خیلی خوب شده در روز فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه ولی امنیتش توی شب خوب نیست(اونطوری که من فهمیدم) مشکل دیگه ای هم که هست اینه که با توجه به آمار خود اونجا از هر 5 یا 6 نفر یک نفر اچ آی وی مثبت داره ولی مردم خیلی شاد و شنگولن و کارهای روزمره خودشونو به نحو احسن انجام میدن... مسائل مربوط به فقر و چیزهای دیگه هم فکر نمیکنم ربطی به امثال ما داشته باشه چون خیلی کم با این چیزها مواجه خواهید شد