صفحه 8 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 183

موضوع: تحصیل در آفریقای جنوبی

پیش فرض پاسخ : تحصیل در آفریقای جنوبی

نقل قول نوشته اصلی توسط Orod1 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز... امیدوارم حالتون خوب باشه
    لطف کنید یکم از شرایط دانشگاه و شهر کیپ تاون بگید...
    تو سایت دانشگاه دیدم که آیلتس 7 میخواد ولی نفهمیدم که آیا بدون مدرک زبان هم پذیرش صادر میکنند یا نه!؟ منظورم پذیرش مشروط و گرفتن مدرک زبان تو همون دانشگاهه
    متاسفانه تو سایت دانشگاه نتونستم هزینه دانسگاه رو در مقطع ارشد پیدا کنم... هزینه ها به چه صورت هست؟
    یه چیزی که فکر میکنم خیلی مهمه امنیت اونجاست... از امنیتش بگید لطفاً
    و سوال آخر اینکه هزینه های زندگی به چه صورته؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    سلام
    ممنونم
    اگه منظورتون از دانشگاه UCT هست که فکر نمیکنم مشروط بپذیره ولی باز هم بپرسید چون من دانشجو نیستم اینجا
    در مورد امنیت هم که گفتم قبلا خیلیم امنه
    هزینه دانشگاه هم تو هندبوکهای سایت موجوده
    هزینه زندگی هم به خودتون بستگی داره ولی اجاره یه خونه کوچیک از 500$ به بالاست هزینه خورد و خوراک هم از300$ به بالا
    کاش وطن جایی برای ماندن بود ....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط camaro1977usa نمایش پست ها
    با سلام
    دوستای گلم من پستارو خوندم و چند نکته به نظرم رسید
    اینجا نا امن نیست اقلا از ایران البته من کیپ تاون زندگی میکنم
    کار پیدا کردن سخته بخصوص کار جنرال
    مدرنه و مردم بسیار با فرهنگی داره
    مسجد و مسلمون و غذای حلال فراوونه
    سئوالی دارید بفرمایید در خدمتم
    من به بچه ها قول داده بودم البته تو قسمت شیلی که وقتی رفتم تجربیاتمو در اختیارشون بزارم که خوشبختانه یا متاسفانه شیلی نشد البته الان خوشحالم چون مطمئن نیستم اینقدر که اینجا موفق بودم اونجا هم میبودم
    سلام
    راستش من یه پذیرش پست داک دارم از اونجا اما دوستان خیلی تو دلمو خالی کردن! مطمئنا شما که اونجا هستی خیلی بهتر از کسانی مثل من که از دور قضاوت میکنن میتونین نظر بدین. من چند تا سوال دارم ازتون که شاید جوابش به بقیه هم کمک کنه. ممنون میشم اگه جواب بدین.

1- برخوردشون با ما خارجیا بخصوص ایرانیا چجوریه؟‌آیا راحت تو جمعشون پدیرفته میشیم؟ رفتارشون دوستانست؟
    2- وضعیت امنیت چجوریه؟
    3- از نظر بهداشتی چطوریه اوضاع؟ دوستان در مورد ایدز گفتن. مثلا شما با خیال راحت آرایشگاه میری؟ یا مثلا اگه خدای نکرده مریض شه کسی وضعیت درمانگاه و مطب و اینا از نظر بهداشتی چطوریه؟ بیماری های واگیردار خاصی اونجا شایع نیست؟‌مثل مالاریا یا بیماری های پوستی و...؟
    4- برای پست داک معمولا چقدر فاند میدن؟
    5- از دانشگاه north-west و شهر Mahikeng اطلاعی دارین؟‌ چون در مورد این شهر چیزی تو نت ندیدم.
    در پایان اگه در مورد مشکلات احتمالی که تو این مدت باهاش برخورد داشتین هم کمی اطلاع بدین ممنون میشم.

قبل از هر چیز باید بگم که من کیپ تاون هستم،طبق گفته بومیها کیپ تاون بهترین شهر برای زندگیه(البته راستم میگن،بسیار شیک و لوکس و پیشرفته است) و گرانترین شهر آفریقای جنوبی و پیداکردن کار هم سختهو حقوقها هم پایینتره
    پس در نتیجه از حرفهای من نمیتونین نتیجه مشابه برای شهرهای دیگه بگیرید
    1.بسیار مهمان نواز هستند و اصولا اینجا همه خارجین که یا توریستن یا مثه ما مقیمند
    2.من که با مشکلی برخورد نکردم ولی اصولا خارجی طعمه خوبیه واسه تبهکاران ولی به نظر من شما در خارج از کشور بیشتر باید از طرف هموطنان عزیز احساس ناامنی بکنید
    3.واسه بهداشت درمان هم کلی بیمارستان و دکتر وجود داره که اصلا مشکلی وجود نداره و ایدز هم تا شما باهاش کاری نداشته باشید سراغتون نمیاد
    4.در مورد فاند هم امیدوار نباشید
    5.منم در مورد این شهر و دانشگاهش چیزی نشنیدم و نباید هم جای خوب و معتبری باشه البته از یکی از دوستان پرسیدم که توضیح مفصلی داد که خلاصش یه چیزی مثه پیام نور کبودرآهنگ خودمونه
    بنزین و کرایه و اینترنت و تلفن خیلی از ایران گرونتره البته حمل ونقل عمومی بسیار مرتب و منظمه
    من خودم از ماشینم فقط آخر هفته یا شبها استفاده میکنم چون به شدت در وقت صرفه جویی میشه
    دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه ولی بپرسید در خدمتم

Junior Member

خیلی ممنون از توضیحاتتون. فقط دو تا سوال دیگه دارم. اول در خصوص خرید ماشین، یه ماشین ارزون قیمت و در عین حال کم مصرف حدودا با چه قیمتی میشه پیدا کرد و اینکه با ترجمه گواهی نامه ایران میشه رانندگی کرد؟ دومین سوالم در مورد هزینه هاست. به من به فاند 180000راندی در سال بدون مالیات و... پیشنهاد شده. با این پول در چه سطحی میشه زندگی کرد؟‌ برای یه خانواده دو نفره کافیه؟ و چیزی برای پس انداز میمونه؟

خواهش میکنم
    شما با این فاند زندگی متوسطی میتونید داشته باشید و مشکلی ندارید این مبلغ برای یه زندگی نرمال(نه ولخرجی و نه کمبود) کافیه
    در مورد پس انداز بستگی به خودتون داره
    ماشین هم اینجا گرون نیس با 50،000 تا 60،000 رند میتونید تهیه کنید و گواهینامه بینالمللی ایران تا پایان اعتبارش اینجا معتبره
    فقط اینجا قوانین و ماشینها مثه انگلیسه که یه کم کارو مشکل میکنه

دوستان هزینه زندگی و تحصیل در افریقا چه قدره و ایا رنکینگ خوبی دارن دانشگاهاش؟

Junior Member

با گوگل امروز چه چرخی هم تو افریقای جنوبی زدیم(خدا پدر و مادرشون رو بیامرزه).
    بعضی جاهاش فکر میکنی اروپا یا استرالیا است ولی در بیشتر مناطقش هم فقر رو می تونی احساس کنی.البته شهرداریش هم هنوز ظاهرا زیاد کار داره.
    در مورد تحصیل،خوب اگه واقعا بخوای تحصیل کنی،دانشگاهش خوب باشه همه جا میشه تحصیل کرد.
    ولی در مورد زندگی،خوب از اونجایی که بعضیا گفتن این مسائل ایدز و فقر و امنیت و اینا دروغ یا حواشی (یا حالا روز به جای شب میریم بیرون)فقط خواستم بگم این سخنان مبنای علمی دارند و درسته و امنیت خوبی نداره.به نظر من همون باسه توریستی خوبه
    ویرایش توسط Q44 : August 13th, 2014 در ساعت 02:44 PM

Junior Member

ببخشید دوستان اینجا مطرح میکنم ولی تاپیک جدا ندیدم
    کسی در مورد ویزای کار و کارپیدا کردن تو آفریقای جنوبی اطلاع خاصی داره؟

ممنون

Junior Member

شما از کدوم دانشگاه فاند گرفتی؟ من تاییدیه مدرک ار SAQA گرفتم و دنبال یک دانشگاه با هزینه مناسب و البته شرایط مناسب برای ارشد فناوری اطلاعات و یا رشته های مرتبط هستم.
    ممنون میشم با توجه به نزدیک بودن زمان اخذ پذیرش پاسخ بدین.

سلام به همگی!
    دوستان امروز داشتم سایت دانشگاه پرتوریا رو میدیدم یه نکته ای که با توجه به انگلیسی زبان بودن این کشور نظرمو جلب کرد شهریه های پایین این کشور بود میتونید خودتون ببینید:
    http://web.up.ac.za/default.asp?ipkC...84&subid=20684
    شهریه رشته پزشکی یه چیزی حدود 3500-4000 دلار در سال هست که با توجه به امکانات این کشور عالیه!دوستان یه چیزی که ذهنمو مشعول کرده اینه که بنظرتون میشه برای رشته پزشکی از این کشور پذیرش گرفت؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)