صفحه 9 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 183

موضوع: تحصیل در آفریقای جنوبی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در آفریقای جنوبی

با سلام به همه دوستاندر مورد یه نوع ویزای خاص که اسمش QUETTA یا همون کاریابی هست اطلاعاتی به دستم رسید از توی وبسایت HOME-AFFAIR و از سفارت افریقای جنوبی توی تهران هم که پرسیدم تایید کرد. فقط موردی که هست اینه که اوضاع کار اونجا چجوریه؟ آیا واقعا" بدلیل نیازشون به نیروی کار متخصص هست که این روش رو گذاشتند؟ دوستانی که اونجا هستند و یا بودند و یا به نحوی اطلاعات موثق دارن لطف می کنند اگر کمک کنند. ضمنا" ببخشید که سوالم توی جای غیر مرتبطه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Orod1 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز... امیدوارم حالتون خوب باشه
    لطف کنید یکم از شرایط دانشگاه و شهر کیپ تاون بگید...
    تو سایت دانشگاه دیدم که آیلتس 7 میخواد ولی نفهمیدم که آیا بدون مدرک زبان هم پذیرش صادر میکنند یا نه!؟ منظورم پذیرش مشروط و گرفتن مدرک زبان تو همون دانشگاهه
    متاسفانه تو سایت دانشگاه نتونستم هزینه دانسگاه رو در مقطع ارشد پیدا کنم... هزینه ها به چه صورت هست؟
    یه چیزی که فکر میکنم خیلی مهمه امنیت اونجاست... از امنیتش بگید لطفاً
    و سوال آخر اینکه هزینه های زندگی به چه صورته؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    با سلام
    دوست عزیز من چند سال قبل اونجا بودم تجربیاتی که دارمو بصورت خلاصه میگم:
    آفریقایی ها فوق العاده آدمای مهربون و مهمون نواز هستن.(و هم چنین آدمای easy going از این نظر که اصلا هیچ چیزی رو سخت نمیگیرن و یه جورایی بی خیال تو بعضی موارد)
    کشور پیشرفته ای هست و فکر نکنین چون آفریقاست،میرین تو یه کشور داغون.بهترین ماشین ها رو تو خیابونا میبینین.رستوران و فروشگاه های مدرن.
    همه سیاه پوست نیستن و خیلی خیلی سفید پوست زیاده
    پیدا کردن شغل سخته ،مخصوصا اگر خارجی باشین.
    مسجد و عذای حلال فراوونه.
    تو این کشور مثل کشورهای اروپایی دوچرخه سواری نمیبینی و بعنوان وسیله نقلیه استفاده نمیشه.
    برای حمل و نقل یا اتوبوس باید استفاده کنین یا تاکسی هایی دارن به نام "بلک تاکسی " که مثل ون های خودمون هست ولی فقط خود سیاه ها سوار میشن و سفید پوست ها میگن نا امن هستن
    از یه ساعتی به بعد تو فروشگاه ها نیروهای امنیتی و نگهبان های اونجا میا و میگن ساعت کار تموم شده و فروشگاه میخواد تعطیل بشه.
    فکر نکنین مثل تهران تا ساعت 1-2 شب مردم تو خیوبون هستن.از ساعت 9-10 شب کمترکسی تو خیابون هست ولی خوب هر کسی بخواد تو رستوران ها و .... هست
    هزینه ها فکر نکینین چون واحد پولش کم هست از ایران کمتر میشه.بیشتر اگه نشه حداقل یر به یر میشه.
    هزینه حمل و نقل و تاکسی بالاست.هزینه تلفن و بنزین هم همینطور.هزینه مواد خوراکی نسبتا مثل ایرانه
    هوای خوب و معتدلی هم داره.خودشون میگفتن که تا حالا برف ندیدن اصلا
    سایت دانشگاه رو برای اپلای همیشه و همیشه چک کنین چون نسبتا بی نظم هستن و تاریخ ددلاین ها و زمان ثبت نامو هی تغییر میدن
    در مورد ناامنی:فکر نکینین که تو خیویون چاقوکش و قاتل راه میره ولی خوب به نظر من امنیتش از کشورای اروپایی کمتره و مثلا شب نمیتونین بیاین بیرون راه برین

نقل قول نوشته اصلی توسط FRDAZADI1 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستاندر مورد یه نوع ویزای خاص که اسمش QUETTA یا همون کاریابی هست اطلاعاتی به دستم رسید از توی وبسایت HOME-AFFAIR و از سفارت افریقای جنوبی توی تهران هم که پرسیدم تایید کرد. فقط موردی که هست اینه که اوضاع کار اونجا چجوریه؟ آیا واقعا" بدلیل نیازشون به نیروی کار متخصص هست که این روش رو گذاشتند؟ دوستانی که اونجا هستند و یا بودند و یا به نحوی اطلاعات موثق دارن لطف می کنند اگر کمک کنند. ضمنا" ببخشید که سوالم توی جای غیر مرتبطه.
    دوست عزیز من از همین روش ویزای کار گرفتم و به ژوهانسبورگ اومدم. الان 2 ماه نیم هست که اینجا هستم. من فقط در زمینه ی رشته ی خودم (IT و شبکه های کامپیوتری) اطلاع دارم. اولا پروسه ی ویزا بسیار راحت هست و زمانی که من تمامی مدارک رو به سفارت دادم دو هفته ی بعد ویزای من آماده بود. از زمانی که شما وارد خاک افریقا ی جنوبی بشید 3 ماه فرصت دارید که کار در زمینه ی ویزاتون پیدا کنید. البته این زمان قابل تمدید به 3 ماه دیگر هست. اینجا کلا دو وب سایت هست که همه ی کارها در آن پست میشه و می تونید در سایت برای کارها اپلای کنید. من خودم حدودا یک ماه صرف امتحان دادن و گرفتن مدارک سیسکو کردم و بعد از آن اقدام به اپلای برای کار کردم. با توجه به اینکه برادرم اینجا هست و در زمینه ی کاری من مشغول به کار هست تونستم در همان جایی که برادرم کار می کنه با پارتی بازی وقت مصاحبه بگیرم و استخدام بشم. ولی باید بگم که حتی یک مورد از کارهایی که در سایت اپلای کردم جواب ندادند. اگر تصمیم دارید به اینجا بیایید چند مورد رو در نظر داشته باشید:
    1- هزینه ی حداقل 3 ماه تون رو داشته باشد
    2- ممکن هست تا 5 یا 6 ماه کار پیدا نکنید چون اینجا خیلی پروسه ی استخدام و مصاحبه طولانی هست
    3- خود مردم اینجا هم در اکثر موارد به سختی کار پیدا میکنند و اولویت کاری با سیاه ها هست
    ولی اگر سابقه ی کاری خوبی دارید و در کارتان واقعا خوب باشید حتما می توانید کار پیدا کنید. به قول معروف دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره

Junior Member

با سپاس فراوان از شما دوست عزییز جناب persian_maani
    اگر لطف کرده و به سوالت زیر پاسخ بدبد لطف زیادی کردید:
    - متوسط درآمد مهندسین با سابقه و هزینه ماهیانه زندگی توی ژوهانسبورگ و یا کیپ تاون چقدره؟
    - هزینه دریافت ویزا چقدره؟
    - هزینه و روش ارزشیابی مدرک تحصیلی دانشگاهی ؟
    - نام سازمان ارزشیابی کننده مدرک و مدت زمان دریافت پاسخ از سازمان ارزشیابی کننده مدرک تحصیلی چقدره؟
    - در نهایت بازار کار خوب هست یا خیر؟

بسیار ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_smr نمایش پست ها
    البته 3 چیز آنجا گران هست
    1- اینترنت ( هر گیگ 8000 هزار تومان )
    2- کرایه تاکسی
    3- هزینه موبایل
    حداکثر سرعت اینترنت تو آفریقا جنوبی چنده؟

Junior Member

سلام
    دوستانی که در اینجا ساکن هستن، از چه شرکتی موبایل و اینترنت میگیرن؟ آیا اینجا هم میشه مثل کشورهای دیگه گوشی های قفل شده رو با قیمت ارزون از شرکت ها خرید و به شرط استفاده از سیمکارت همون شرکت ازش استفاده کرد؟ اگه در مورد شرایط توضیح بدین ممنون میشم بخصوص برای کسی که واسه اولین بار وارد این کشور میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Queen's University Belfast, Electrical Enginering

بابا اینجا تاپیک تحصیل تو آفریقاس جنوبیه نه مسائل دیگه
    من دانشگاه پریتوریا پذیرش گرفتم و استادمم گفته که پول و هزینه هات با من
    میخواستم بدونم برای ویزای تحصیلی برا مقطع دکترا چه چیزایی رو باید فراهم کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه آزاد اسلامی

سلام دوستان
    من بیشتر از سه سال هست که اومدم آفریقای جنوبی و در شهر پرتوریا ساکن هستم. خیلی از مدارک و نحوه ی پذیرش دانشگاهها، اطلاعات ندارم. ولی خوشحال میشم اگه سوالی دارین راجع به اینجا، اگر بلد بودم راهنمایی کنم.
    تقریبا اکثر اطلاعاتی که از دانشگاه لازم دارین رو میتونین رو وبسایت همون دانشگاه پیدا کنین. اگر هم چیزی بیشتر می خواستین ، می تونین ایمیل بزنین و تقریبا دو یا سه روزه جواب میدن.
    باز هم اگه اطلاعاتی خواستین در خدمتم.

Junior Member

مهندسی مکانیک دانشگاه سراسری معدل 17 کارشناسی
    S:20... R:25 ...W:25... L:25
    TOEFL IBT 95
    GRE 315 Q:170...V:145
    میخواستم بدونم واسه پذیرش با فاند کامل از دانشگاه کیپ تاون برای مستر چقدر شانس دارم؟؟؟

سلام دوستان
    من میخوام واسه ویزای کار در افریقای جنوبی درخواست بدم میخاستم بدونم مدارک لازم برای اخذ ویزای کار که به سفارت افریقای جنوبی باید تحویل بدم چی هستش؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)