صفحه 17 از 19 نخستنخست ... 78910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 183

موضوع: تحصیل در آفریقای جنوبی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در آفریقای جنوبی

سلام و عرض ادب دوستان
    من برای ادامه تحصیل از دانشگاه پرتوریا پذیرش دارم کسانی که اخیرا مراحل اخذ ویزا رو گذراندن امکانش هست راهنمایی بفرمایید چه مدارکی رو سفارت میخواد تا ویزا صادر بشه و این فرایند چقدر زمان میبره؟ متشکرم

Junior Member

سلام. آیا آفریقای جنوبی برای مقطع لیسانس محدودیت سنی دارد؟ من 35 سال دارم.
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed3114 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب دوستان
    من برای ادامه تحصیل از دانشگاه پرتوریا پذیرش دارم کسانی که اخیرا مراحل اخذ ویزا رو گذراندن امکانش هست راهنمایی بفرمایید چه مدارکی رو سفارت میخواد تا ویزا صادر بشه و این فرایند چقدر زمان میبره؟ متشکرم
    اگه مدارک کامل باشه یک هفته بیشتر طول نمیکشه. مراجعه کنید به سفارت فرم اصلی و فرم های پزشکی رو بگیرید. تنها چیزی که یه کم دردسر داره بیمه است که باید از طریق خود دانشگاه اقدام شه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin625 نمایش پست ها
    اگه مدارک کامل باشه یک هفته بیشتر طول نمیکشه. مراجعه کنید به سفارت فرم اصلی و فرم های پزشکی رو بگیرید. تنها چیزی که یه کم دردسر داره بیمه است که باید از طریق خود دانشگاه اقدام شه.
    متشکرم خیلی لطف کردین

در مورد هزینه زندگی و مسکن در شهر پرتوریا اطلاعاتی دارین ماهیانه چقدر میشه ماهی چند راند باید هزینه کرد
    سپاسگزارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed3114 نمایش پست ها
    متشکرم خیلی لطف کردین

در مورد هزینه زندگی و مسکن در شهر پرتوریا اطلاعاتی دارین ماهیانه چقدر میشه ماهی چند راند باید هزینه کرد
    سپاسگزارم
    خواهش میکنم. راستش در مورد پرتوریا به طور مشخص اطلاعی ندارم فقط یکی دوباری که رفتم شهر خیلی آروم و قشنگیه. برای دسترسی از ایران باید از دوبی و قطر برید ژوهانسبرگ و ازونجا با مترو برید پرتوریا (مثل متروی تهران کرج قطارش رو زمینه و نیم ساعتی طول میکشه!).
    در مورد هزینه ها هم باز بستگی داره به خودتون. معمولا خونه های دانشجویی با سرویس و آشپزخونه مشترک میشه ما ماهی در حدودسه هزار رند پیدا کرد. اگه منزل مستقل بخواین طبعا گرونتره و 5000 تایی باید کنار بذارید. خورد و خوراک باز بستگی به این داره که بیرون غذا بخورید یا خودتون درست کنید. در هرحال بعید میدونم بیش از 2000 تا بشه. بهتره خونه رو نزدیک دانشگاه بگیرین چون حمل و نقل عمومی مناسبی نداره. اینا هزینه های ضروری هستن. هزینه های جانبی هم هزینه تفریحات و خرید ماشین و... که بستگی به خودتون داره. درکل با 10000 رند (حتی کمتر) میشه یه زندگی ساده دانشجویی ترتیب داد.

Junior Member

دوستان سلام در افریقای جنوبی زندگی نامنی خواهید داشت. دیگه از ویژگی های خوب شب ها نمیتونید استفاده کنید مثل رفتن به کافی شاپ ها و رستوران هاوسینماو...که یعنی اینکه سرگرمیتون حدودا به صفر میرسه. خیلی از فستیوال ها و سرگرمی ها برای شب هاست. تو روز هم باید جیبتون رو محکم بچسبین. وگرنه اونجوری که من تو گوگل دیدم شهرهای قشنگی داره خیابوناش چیزی از استرالیاو اروپا کم نداره. ولی امنیت یکی از شاخصه های زندگی با کیفیت هست.

Junior Member

میتونید این لینک رو هم مشاهده کنید
    https://www.numbeo.com/crime/country...y=South+Africa

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه آزاد اسلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط arshameh نمایش پست ها
    دوستان سلام در افریقای جنوبی زندگی نامنی خواهید داشت. دیگه از ویژگی های خوب شب ها نمیتونید استفاده کنید مثل رفتن به کافی شاپ ها و رستوران هاوسینماو...که یعنی اینکه سرگرمیتون حدودا به صفر میرسه. خیلی از فستیوال ها و سرگرمی ها برای شب هاست. تو روز هم باید جیبتون رو محکم بچسبین. وگرنه اونجوری که من تو گوگل دیدم شهرهای قشنگی داره خیابوناش چیزی از استرالیاو اروپا کم نداره. ولی امنیت یکی از شاخصه های زندگی با کیفیت هست.
    سلام آرشام عزیز

من الان بیشتر از 5 ساله که دارم توی پریتوریا زندگی میکنم . تجربم و اون چیزی که دیدم تا حدود زیادی متفاوته با اون چیزی که شما گفتی.
    اینجا رستوران ها تا ساعت 10 شب باز هستن . تا جایی که خبر دارم توی کانادا و اروپا هم ساعت 10 متداوله . قطعا رستوران هایی هم هستن که تا دیروقت تر باز باشن ولی اکثرا برنامه هاشونو بر اساس همون ساعت 10 میبندن . سینماها تا حدود 11 - 12 بسته به مدت زمان فیلم باز هستن . تفریح های شبانه هم برقرار هست ( Club یا Bar) . فروشگاهها ساعت 6 یا نهایتا 7 میبندن . یعنی خرید و بازار رو نهایتا تا 7 میتونی انجام بدی . این هم فقط مختص آفریقای جنوبی نیست .

شب ها شما خیلی پیاده نمیبینی و دلیلش هم به خاطر پایین بودن امنیته . از طرف دیگه به دلیل مناسب نبودن سیستم حمل و نقل ، توی اکثر خونه ها بیشتر از یه ماشین وجود داره و به طبع همون کسی پیاده نمیره بیرون . توی فرهنگ ما قدم زدن توی بازار و پیاده روی توی خیابون یه جور تقریحه ولی اینا اینطوری نیستن . منظورم اینه که اگه حتی خیلی امنیت مناسبی میداشت باز هم خیلی آدم نمیدیدی که در حال پیاده روی توی شب باشن .

صبح ها و بعد از ظهر ها تا قبل از تاریکی هوا به وفور آدم میبینی که در حال ورزش کردن و دویدن توی پیاده روها هستن .

توی این مدت تنها تجربه ی ناخوشایندی که خودم داشتم که همین اخیرا هم بود ، این بود که موبایل خانومم رو از توی کیفش دزدیدن . اطرافیان هم تک و توک شنیدم براشون داستان مشابهی پیش اومده باشه .

هر روز توی رادو و روزنامه پر از خبرای سرقت و .... ولی میتونم بگم بخش اعظم این اتفاقات همه جا ی شهر اتفاق نمیفته . دلیلشم اینه که من هر روز با بیست نفر سر و کار دارم و مواقع استراحت در مورد اتفاقات روزمره با هم صحبت میکنیم .
    اصلا سعی ندارم بگم اینجا خیلی کشور امنی هست ولی اینطورم که اخبار هم میگن نیست .

رعایت کردن یه سری مسائل ساده میتونه از خیلی از مشکلات جلوگیری کنه . مثلا بدونین دارین کجا میرین ، کدوم محله ، وسایل غیر ضروری همراهتون نباشه ، مثل یه توریست رفتار نکنین ، پول نقد زیاد با خودتون راه نبرید ، اگه هم همراهتون دارین ، جلوی بقیه کیفتون رو باز نکنید که ببینن چه خبره . یکی از اتفاقات خیلی شایع دزدی گوشی و یا کیف از توی ماشینه وقتی که پشت چراغ راهنمایی هستید . خوب خیلی راحت آدم میتونه در ماشین رو قفل کنه ( این روزا اکثر ماشینا قفل مرکزی دارن و وقتی شروع به رانندگی میکنید ، در اتوماتیک قفل میشه ) و اگر قراره از موبایل استفاده کنید ، پنجره ی ماشین باز نباشه .

اینجا به دلیل فقر در جامعه و بالا بودن نرخ بیکاری ، دزدی اتفاق میفته و اکثر اوقات هم فقط وسیله ی قیمتی شما رو میگیرن و میرن . با خودتون کاری ندارن ، خط نمیندازن رو بدنتون ، کتکتون هم نمیزنن. خودشون هم همیشه میگن اگه دزد اومد سروقتتون ، کیفتون رو پرت کنین یه طرف دیگه ، اون میره دنبال کیف ، دیگه دنبال شما نمیاد .

یه نکته ی دیگه هم پلیس و سیستم قضایی بسیار ضعیفی هست که دارن و همین باعث شده آمار جرم بالا بره . یعنی وقتی دزدی اتفاق میفته واقعا کسی امیدی به پیدا شدنش نداره و حتی اگه طرف رو پیدا کینین و ببرین تحویل پلیس بدین ، طرف میتونه با 100 رند که میشه تقریبا 25000 هزار تومن رشوه بده و بیاد بیرون و دیگه هم پیداش نکنین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vodot_03 نمایش پست ها
    سلام آرشام عزیز

من الان بیشتر از 5 ساله که دارم توی پریتوریا زندگی میکنم . تجربم و اون چیزی که دیدم تا حدود زیادی متفاوته با اون چیزی که شما گفتی.
    اینجا رستوران ها تا ساعت 10 شب باز هستن . تا جایی که خبر دارم توی کانادا و اروپا هم ساعت 10 متداوله . قطعا رستوران هایی هم هستن که تا دیروقت تر باز باشن ولی اکثرا برنامه هاشونو بر اساس همون ساعت 10 میبندن . سینماها تا حدود 11 - 12 بسته به مدت زمان فیلم باز هستن . تفریح های شبانه هم برقرار هست ( Club یا Bar) . فروشگاهها ساعت 6 یا نهایتا 7 میبندن . یعنی خرید و بازار رو نهایتا تا 7 میتونی انجام بدی . این هم فقط مختص آفریقای جنوبی نیست .

شب ها شما خیلی پیاده نمیبینی و دلیلش هم به خاطر پایین بودن امنیته . از طرف دیگه به دلیل مناسب نبودن سیستم حمل و نقل ، توی اکثر خونه ها بیشتر از یه ماشین وجود داره و به طبع همون کسی پیاده نمیره بیرون . توی فرهنگ ما قدم زدن توی بازار و پیاده روی توی خیابون یه جور تقریحه ولی اینا اینطوری نیستن . منظورم اینه که اگه حتی خیلی امنیت مناسبی میداشت باز هم خیلی آدم نمیدیدی که در حال پیاده روی توی شب باشن .

صبح ها و بعد از ظهر ها تا قبل از تاریکی هوا به وفور آدم میبینی که در حال ورزش کردن و دویدن توی پیاده روها هستن .

توی این مدت تنها تجربه ی ناخوشایندی که خودم داشتم که همین اخیرا هم بود ، این بود که موبایل خانومم رو از توی کیفش دزدیدن . اطرافیان هم تک و توک شنیدم براشون داستان مشابهی پیش اومده باشه .

هر روز توی رادو و روزنامه پر از خبرای سرقت و .... ولی میتونم بگم بخش اعظم این اتفاقات همه جا ی شهر اتفاق نمیفته . دلیلشم اینه که من هر روز با بیست نفر سر و کار دارم و مواقع استراحت در مورد اتفاقات روزمره با هم صحبت میکنیم .
    اصلا سعی ندارم بگم اینجا خیلی کشور امنی هست ولی اینطورم که اخبار هم میگن نیست .

رعایت کردن یه سری مسائل ساده میتونه از خیلی از مشکلات جلوگیری کنه . مثلا بدونین دارین کجا میرین ، کدوم محله ، وسایل غیر ضروری همراهتون نباشه ، مثل یه توریست رفتار نکنین ، پول نقد زیاد با خودتون راه نبرید ، اگه هم همراهتون دارین ، جلوی بقیه کیفتون رو باز نکنید که ببینن چه خبره . یکی از اتفاقات خیلی شایع دزدی گوشی و یا کیف از توی ماشینه وقتی که پشت چراغ راهنمایی هستید . خوب خیلی راحت آدم میتونه در ماشین رو قفل کنه ( این روزا اکثر ماشینا قفل مرکزی دارن و وقتی شروع به رانندگی میکنید ، در اتوماتیک قفل میشه ) و اگر قراره از موبایل استفاده کنید ، پنجره ی ماشین باز نباشه .

اینجا به دلیل فقر در جامعه و بالا بودن نرخ بیکاری ، دزدی اتفاق میفته و اکثر اوقات هم فقط وسیله ی قیمتی شما رو میگیرن و میرن . با خودتون کاری ندارن ، خط نمیندازن رو بدنتون ، کتکتون هم نمیزنن. خودشون هم همیشه میگن اگه دزد اومد سروقتتون ، کیفتون رو پرت کنین یه طرف دیگه ، اون میره دنبال کیف ، دیگه دنبال شما نمیاد .

یه نکته ی دیگه هم پلیس و سیستم قضایی بسیار ضعیفی هست که دارن و همین باعث شده آمار جرم بالا بره . یعنی وقتی دزدی اتفاق میفته واقعا کسی امیدی به پیدا شدنش نداره و حتی اگه طرف رو پیدا کینین و ببرین تحویل پلیس بدین ، طرف میتونه با 100 رند که میشه تقریبا 25000 هزار تومن رشوه بده و بیاد بیرون و دیگه هم پیداش نکنین.

سلام دوست عزیز الان همون چیزایی که شما گفتین بیانگر نوشته بنده هست.یه دانشجو مثلا ازکجابیاره ماشین بخره؟که شبهاراحت باشه؟راستی من میخاستم بیام اونجا ینی برای دانشگاه پرتوریا میخام خونه اشتراکی اجاره کنم.میشه محلات فقیر نشین یا همون ناامن رو بگین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه آزاد اسلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط arshameh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز الان همون چیزایی که شما گفتین بیانگر نوشته بنده هست.یه دانشجو مثلا ازکجابیاره ماشین بخره؟که شبهاراحت باشه؟راستی من میخاستم بیام اونجا ینی برای دانشگاه پرتوریا میخام خونه اشتراکی اجاره کنم.میشه محلات فقیر نشین یا همون ناامن رو بگین؟
    سلام آرشامه جان
    منم نگفتم حرف شما و آمار اون وبسایت کاملا اشتباهه . تفاوت توی میزان این اتقاقات و تاثیرشون توی زندگی روزمره هست . اگه قرار باشه اون درصد کاملا درست باشه ، یعنی اینکه اینجا از هر ده عابر پیاده ای که میبینی باید هفت تاشون دزد باشن. در صورتی که این نیست . اگه قرار باشه اون آمار واقعی باشه ، عملا نباید این کشور جزو 20 اقتصاد برتر دنیا باشه . چون اولین پارامتری که هر سرمایه گذار بهش دقت میکنه بعد از میزان بازدهی ، امنیت سرمایه هست . اینجا اونقدر امن و معتبر هست که از دانشگاه پریتوریا جزو 500 تا ی برتر دنیاست ، دانشگاه کیپ تاون جزو 100 تا ی برتر دنیاست . از خیلی از کشورهای دنیا میان اینجا برای تحصیل . نه تنها بخاطر پایین بودن هزینه ها ی تحصیل و زندگی ، بلکه بخاطر اعتبار مدرکشون . و مطمئن باشید چنین اعتباری از شرایط اجتماعی با ثبات میاد و نه با هرج و مرج .

داستان دانشجو و خرید ماشین و پول از کجا میتونه بیاره رو میشه دربارش صحبت کرد . بیرون رفتن هزینه داره . اگه کسی بخواد شبا بره بیرون ، خوب طبعا پولشم داره و اگه کسی پول برای تفریحات شبانه داره ، احتمال اینکه پول برای خرید ماشین هم داشته باشه زیاده . اینجا تفریحات خیلی ارزون نیست . میشه بجای ماشین ، یه Scooter خرید و خیلی هم ارزون تر و مفید تر و کاربردی تر هست . یه سیستم دیگه هم که اخیرا راه اندازی شده ، تاکسی Uber هست . یه شرکت بین المللی هست که توی خیلی از کشورها داره کار میکنه . چند سالی بود که توی کیپ تاون شروع کرده بود و الان یک سالی هست که توی ژوهانسبورگ و پریتوریا هم فعال شده . بسیار مقرون به صرفه و سریع و امن .

برای دانشگاه پریتوریا ، بهترین محله ، Hatfield هست . یه کم گرون تر هست ولی خیلی خیلی مزایا داره برای چندماه اول . بسیار نزدیک به دانشگاه هست . دسترسی به فروشگاه ، رستوران ، فست فود ، سینما و مترو خیلی عالیه . محله ی شلوغ و دانشجویی هست و بعضی از مغازه ها بعد از 10 هم باز هستن . اگه خونه پیدا کردید ، حتما اول اسم خیابون رو گوگل کنید وببینید چقدر از دانشگاه فاصله داره . اگه خواستید میتونید برای من بفرستید ، منم چک کنم .

موفق باشید .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)