صفحه 18 از 19 نخستنخست ... 8910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 183

موضوع: تحصیل در آفریقای جنوبی

Banned

پیش فرض پاسخ : تحصیل در آفریقای جنوبی

دوستان سلام
    من با یک استاد از افریقای جنوبی در تماسم می خواستم بدانم شرایط زندگی در آنجا چگونه است؟ دانشگاهش در چه سطحی هستند و دیگر اینکه آیا حتما باید زبانی غیر از زبان انگلیسی (هلندی) هم بدانیم؟ و از لحاظ امنیت هم البته از یک امریکایی شنیدم که برای سپید پوستان نا امن است! آیا براستی چنین است؟
    با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Reactor نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من با یک استاد از افریقای جنوبی در تماسم می خواستم بدانم شرایط زندگی در آنجا چگونه است؟ دانشگاهش در چه سطحی هستند و دیگر اینکه آیا حتما باید زبانی غیر از زبان انگلیسی (هلندی) هم بدانیم؟ و از لحاظ امنیت هم البته از یک امریکایی شنیدم که برای سپید پوستان نا امن است! آیا براستی چنین است؟
    با سپاس
    سلام. شما از کجا میخواهین بیاین افریقای جنوبی و در چه مقطعی هدف تحصیل دارین؟
    اگر شاغل هستین در ایران و برای مدرک دکترا میاین از لحاظ اکادمیک دانشگاه ها عالیه. زبان انگلیسی کفایت میکنه. امنیت مثل اروپا نیست شبها. البته همه کشورها و شهرها محله های خاصی نا امن هستن
    موفق باشید

Junior Member

Post پاسخ : تحصیل در آفریقای جنوبی

سلام خدمت دوستان
    من کارشناسی سراسری-فناوری اطلاعات(IT) با معدل نسبتا کم
    کارشناسی ارشد علوم تحقیقات با معدل 16.50 .
    چندین مقاله بین المللی و ملی داخلی(همایش و مجلات)
    یک مقاله Short.R در ژورنال isi
    و یک مقاله isi در دست داوری.

برای مقطع دکترای آی تی- یا امنیت اطلاعات-یا شبکه کامپیوتری در کدام دانشگاه آفریقای جنوبی امکان پذیرش دارم؟ برام هزینه مناسب و کیفیت آموزش خوب مهمه.

البته مدرک زبان ندارم ولی زبان در سطح متوسط هستم.
    درحال گذراندن مدارک سیسکو و مایکروسافت هستم.

لطفا راهنمایی بفرمایید خیلی ضروریه. کدوم دانشگاه؟ کدوم شهر؟ هزینه مناسب تر و کیفیت آموزش و زندگی خوب؟
    Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidrex نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من کارشناسی سراسری-فناوری اطلاعات(IT) با معدل نسبتا کم
    کارشناسی ارشد علوم تحقیقات با معدل 16.50 .
    چندین مقاله بین المللی و ملی داخلی(همایش و مجلات)
    یک مقاله Short.R در ژورنال isi
    و یک مقاله isi در دست داوری.

برای مقطع دکترای آی تی- یا امنیت اطلاعات-یا شبکه کامپیوتری در کدام دانشگاه آفریقای جنوبی امکان پذیرش دارم؟ برام هزینه مناسب و کیفیت آموزش خوب مهمه.

البته مدرک زبان ندارم ولی زبان در سطح متوسط هستم.
    درحال گذراندن مدارک سیسکو و مایکروسافت هستم.

لطفا راهنمایی بفرمایید خیلی ضروریه. کدوم دانشگاه؟ کدوم شهر؟ هزینه مناسب تر و کیفیت آموزش و زندگی خوب؟
    برای دانشگاه پرتوریا اپلای کنید کیفیت دانشگاهش بالاست در کشور و میتونید با هزینه متوسطی دوره تحصیل رو بگذرونید در شهر پرتوریا. شایدم موفق شدین فاند بگیرین با اساتید دپارتمان مربوطه مکاتبه کنید
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    من 29 سالمه و می خوام برای خوندن دندونپزشکی برم خارج از کشور... نهایت بتونم 200 میلیون هزینه کنم.... چند تا سوال داشتم:
    1. افریقای جنوبی برای دخترها امن هست(دزدی به کنار، منظور تجاوز و اینا(ببخشید البته))؟
    2. من زبانم خیلی خوب نیست، مثلا یه متنو چندین بار باید گوش بدم تا بفهمم...آیا به حدی هست که راه بیفته آدم؟ این دوره های زبانش رو کسی شرکت کرده، به نظرتون چند وقته ادم راه میفته؟
    3. برای دندونپزشکی پذیرش مشروط داره، مثل مثلا فیلیپین که زبانو می گذرونی بعد میتونی بری سرکلاس، یا اینکه حتما مدرک رو می خواد؟ (اخه احساس می کنم هر چی ایران می خونم زبانو پیشرفتی ندارم و از طرفی سنم اجازه نمی ده وقت کشی کنم در این باره)
    4. در شهر کیپ تاون براورد هزینه تون برای یک ماه چقدره(اجاره خونه و ..)؟ پرتوریا چطور؟
    5. ایا در پایان ادم در زبان به حدی خواهد رسید که بعدش بتونه بره کانادا یا نیوزلند(چون بالاخره کشور مشترک المنافع هست)
    6. بهتره اینجا برم یا بنگلادش(میدونم نظر دوستان شاید این باشه که چرا این کشورها، برو کشورهای بهتر، ولی من برای عشق درس خوندن دارم می رم و به جیبم دارم نگاه می کنم، وگرنه که اینجا هیات علمی هستم و زندگیم خوبه چرا دنبال دردسر باشم)
    ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ana27 نمایش پست ها
    سلام
    من 29 سالمه و می خوام برای خوندن دندونپزشکی برم خارج از کشور... نهایت بتونم 200 میلیون هزینه کنم.... چند تا سوال داشتم:
    1. افریقای جنوبی برای دخترها امن هست(دزدی به کنار، منظور تجاوز و اینا(ببخشید البته))؟
    2. من زبانم خیلی خوب نیست، مثلا یه متنو چندین بار باید گوش بدم تا بفهمم...آیا به حدی هست که راه بیفته آدم؟ این دوره های زبانش رو کسی شرکت کرده، به نظرتون چند وقته ادم راه میفته؟
    3. برای دندونپزشکی پذیرش مشروط داره، مثل مثلا فیلیپین که زبانو می گذرونی بعد میتونی بری سرکلاس، یا اینکه حتما مدرک رو می خواد؟ (اخه احساس می کنم هر چی ایران می خونم زبانو پیشرفتی ندارم و از طرفی سنم اجازه نمی ده وقت کشی کنم در این باره)
    4. در شهر کیپ تاون براورد هزینه تون برای یک ماه چقدره(اجاره خونه و ..)؟ پرتوریا چطور؟
    5. ایا در پایان ادم در زبان به حدی خواهد رسید که بعدش بتونه بره کانادا یا نیوزلند(چون بالاخره کشور مشترک المنافع هست)
    6. بهتره اینجا برم یا بنگلادش(میدونم نظر دوستان شاید این باشه که چرا این کشورها، برو کشورهای بهتر، ولی من برای عشق درس خوندن دارم می رم و به جیبم دارم نگاه می کنم، وگرنه که اینجا هیات علمی هستم و زندگیم خوبه چرا دنبال دردسر باشم)
    ممنونم
    سلام من به واسطه ی یکی از دپستان که اونجا زندگی میکنه اطلاعاتی در اوردم هزینه ی ماهانه چیزی حدود ۶ میلیون میشه برای تحصیل در دانشگاه ویتز ژوهانسبورگ ظاهرا ذانشگاه های امریکا قبولش ندارن ولی مشکلی برای ایران نیست ، امنیتش متاسفنه از هرنوع حتی مورد مد نظر شما بسیار پایینه اما عمدتا دانشگاه ها در مواقع مورد نیاز گارد براتون میفرستن اگر تا دیروقت بیرون باشین و اینکه اگر ماشینی بتونین داشته باشین مشکل نیست که حدود ۴۳ میلیون میشه در کل من دو دل شدم دیگه چه برسه به شما اوضاع خیلی جالب نیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه آزاد اسلامی

نقل قول نوشته اصلی توسط ana27 نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم
    سلام دوست عزیز.
    امیدوارم جوابهام برات کارگشا باشه .
    1- فرقی بین پسر و دختر نیست . شب ها پیاده روی خیلی توصیه نمیشه . رفت و آمد توی محله های پایین شهر ریسک سانحه رو بیشتر میکنه . این سانحه که دربارش صحبت میکنم دزدیه . ینی اگزم اتفاقی بیفته ، برای جیب شما میفته . که اگه عاقل باشی و مقاومت نکنی ، اصلا کاری با خودت ندارن . من بیشتر از 5 سال آفریقای جنوبی زندگی کردم . حتی یکبار هم نشنیدم واسه یکی از ایرانی ها یا حتی ملیت های دیگه اتفاق دیگه ای غیر از دزدی افتاده باشه ( به شزطی که حماقت مقاومت کردن به خرج نداده باشن ) .
    2- زبان رو اول یاد بگیرید بعد تصمیم به مهاجرت کنید. اگه فقط تحصیل مد نظر هست ، شایدی با زبان معمولی تر بتونین کارتون رو راه بندازین . در غیر اینصورت من توصیه نمیکنم بدون دونستن زبان مهاجرت کنید.
    3- من اطلاعات خیلی خیلی موثق ندارم . ولی از چند تا از سفید های اونجا شنیدم که بعضی از رشته های پزشکی رو فقط به سیاه ها پذیرش میدن ( به خاطر داستان نژاد پرستی ) . این رسمی نیست ینی هیچ کجا ننوشتن ولی در واقعیت این اتفاق میفته. جتما با دانشگاه مکاتبه کنید. اونجا شما یه مدرک باید برای زبان ارائه بدی مثل آیلتس که بسته به رشته میزان سطحی که میخواد متفاوته.
    4- هزینه های خورد و خوراک و رفت و آمد تقریبا یکی هستن . چیزی که توی این شهرها متفاوت هست هزینه ی اجاره خونه و شرایط کاریابی هست . هزینه ی زندگی برای یک نفر حدود 13000 رند هست . البته اگه بتونین خوابگاه بگیرین ارزون تر براتون در میاد و ....
    5- اونجا همه انگلیسی صحبت میکنن و یادگیری به خود آدم بستگی داره . درسته محیط تاثیر داره ولی همه ی ماجرا نیست.
    6- به نظرم اگه قصد دارید بعد از گرفتن مدرک به کانادا بیاین ، بهتره از اول برای کانادا اقدام کنین . چون اینجا مدرک شما رو قبول ندارن و باید یه دوره معادل بگذرونین . و اون زمان رو اگه از اول توی کشوری که مقصدتون هست بگذرونین ، خیلی خیلی دستتون جلو خواهد بود. هم از لحاظ سنی و هم از لحاظ مالی.

موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vodot_03 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    امیدوارم جوابهام برات کارگشا باشه .
    1- فرقی بین پسر و دختر نیست . شب ها پیاده روی خیلی توصیه نمیشه . رفت و آمد توی محله های پایین شهر ریسک سانحه رو بیشتر میکنه . این سانحه که دربارش صحبت میکنم دزدیه . ینی اگزم اتفاقی بیفته ، برای جیب شما میفته . که اگه عاقل باشی و مقاومت نکنی ، اصلا کاری با خودت ندارن . من بیشتر از 5 سال آفریقای جنوبی زندگی کردم . حتی یکبار هم نشنیدم واسه یکی از ایرانی ها یا حتی ملیت های دیگه اتفاق دیگه ای غیر از دزدی افتاده باشه ( به شزطی که حماقت مقاومت کردن به خرج نداده باشن ) .
    2- زبان رو اول یاد بگیرید بعد تصمیم به مهاجرت کنید. اگه فقط تحصیل مد نظر هست ، شایدی با زبان معمولی تر بتونین کارتون رو راه بندازین . در غیر اینصورت من توصیه نمیکنم بدون دونستن زبان مهاجرت کنید.
    3- من اطلاعات خیلی خیلی موثق ندارم . ولی از چند تا از سفید های اونجا شنیدم که بعضی از رشته های پزشکی رو فقط به سیاه ها پذیرش میدن ( به خاطر داستان نژاد پرستی ) . این رسمی نیست ینی هیچ کجا ننوشتن ولی در واقعیت این اتفاق میفته. جتما با دانشگاه مکاتبه کنید. اونجا شما یه مدرک باید برای زبان ارائه بدی مثل آیلتس که بسته به رشته میزان سطحی که میخواد متفاوته.
    4- هزینه های خورد و خوراک و رفت و آمد تقریبا یکی هستن . چیزی که توی این شهرها متفاوت هست هزینه ی اجاره خونه و شرایط کاریابی هست . هزینه ی زندگی برای یک نفر حدود 13000 رند هست . البته اگه بتونین خوابگاه بگیرین ارزون تر براتون در میاد و ....
    5- اونجا همه انگلیسی صحبت میکنن و یادگیری به خود آدم بستگی داره . درسته محیط تاثیر داره ولی همه ی ماجرا نیست.
    6- به نظرم اگه قصد دارید بعد از گرفتن مدرک به کانادا بیاین ، بهتره از اول برای کانادا اقدام کنین . چون اینجا مدرک شما رو قبول ندارن و باید یه دوره معادل بگذرونین . و اون زمان رو اگه از اول توی کشوری که مقصدتون هست بگذرونین ، خیلی خیلی دستتون جلو خواهد بود. هم از لحاظ سنی و هم از لحاظ مالی.

موفق باشید.
    سلام ممنون از راهنماییتون
    میشه نحوه جستجوی خوابگاه رو برامون توضیح بدید؟
    و کدوم مناطق نباید خونه یا خوابگاه بگیریم؟
    یا اینجوری بگم کدام مناطق برای خوابگاه مناسبتره تا نزدیک شرکتهای اداری باشه؟ یعنی منطقه ای که نزدیک شرکتهای اداری یا مترو باشه تا رفت و آمد راحتتر باشه البته این موضوع نسبی هستش شاید مجبور بشیم مناطق دورتر از خوابگاه برای مصاحبه شغلی بریم
    بهم گفتن مناطقی تو ژوهانسبورگ هستش که نباید خونه یا خوابگاه بگیریم ... میشه اونارو بهم معرفی کنید

Junior Member kishikchi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات

نقل قول نوشته اصلی توسط B3MH نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنماییتون
    میشه نحوه جستجوی خوابگاه رو برامون توضیح بدید؟
    و کدوم مناطق نباید خونه یا خوابگاه بگیریم؟
    یا اینجوری بگم کدام مناطق برای خوابگاه مناسبتره تا نزدیک شرکتهای اداری باشه؟ یعنی منطقه ای که نزدیک شرکتهای اداری یا مترو باشه تا رفت و آمد راحتتر باشه البته این موضوع نسبی هستش شاید مجبور بشیم مناطق دورتر از خوابگاه برای مصاحبه شغلی بریم
    بهم گفتن مناطقی تو ژوهانسبورگ هستش که نباید خونه یا خوابگاه بگیریم ... میشه اونارو بهم معرفی کنید
    ذر فروم بود.
    مناطق امن شهر ژوهانسبورگ برای گرفتن خانه برای تازه وارد ها :
    Lonehill -
    Paulshof -
    Douglasdale -
    Fourways -
    Midrand -
    Sandton -
    DainFern -
    Braynston -
    Randburg-
    Rivonia

من با این استاد توی دانشگاه استلن بوش برای دوره دکترا مکاتبه کردم و تقریبا اوکی نسبت به گرفتن من
    حالا من نمیدونم آفریقای جنوبی بعد از تحصیل شرایطش چطوره؟ برای کار؟ من بعد از دکترا واسم مهمه.
    چون رشته من عملا حتی دکترا هم داشته باشم در ایران هیچ کاری وجود نداره و اگر بخوام برم یه کشور دیگه واسه دکترا فقط و فقط برای آینده بهتر و شرایط شغلی بهتر هست.
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)