صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 109

موضوع: بررسی دقیق دلایل طولانی شدن کلیرنس رشته‌های مهندسی

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بررسی دقیق دلایل طولانی شدن کلیرنس رشته‌های مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    خلاصه و نکات مهم گزارش آقای dhaji

نام دانشکده‌؟ صنایع و مکانیک *ممکنه ولی احتمالش کمه!
    تعداد کل مقالات ژورنالی به زبان انگلیسی: 1 *طولانی می کنه
    تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی:2 *طولانی می کنه
    تعداد کل مقالات ژورنالی به زبان فارسی: 1
    ریسرچ پلن دقیق داشتید یا عمومی؟ دقیق *ممکنه طولانی بکنه اگر طرف سر در نیاره
    سابقه کار دولتی؟ زمینه کار یا محل کار؟ مدت؟ تدریس 3 سال *کجا بوده؟ جداول رو که نگاه کنید کسایی که سابقه تدریس داشتن طولانی شده کلینرسشون
    سابقه تدریس در دانشگاه به عنوان استاد؟ اگر بله فقط تدریس؟ یا همراه با تحقیق؟ بله 6 ترم فقط تدریس
    در کجا خدمت کرده اید؟ یگان؟ درجه؟ ستوان دوم نیروی انتظامی *گاهی اوقات نیرو انتظامی هم باعث طولانی شدن شده
    نوع کاری که در سربازی انجام می دادید و به سفارت عنوان کردید؟ منشی و اپراتور کامپیوتر
    آیا در گوگل سرچ کسی با اسم و فامیل دقیق خود پیدا می کنید؟ چه فارسی چه انگلیسی؟ چند مورد؟ بله یک مورد
    آیا در گوگل سرچ کسی با اسم و فامیل بسیار نزدیک به خود پیدا می کنید؟ چه فارسی چه انگلیسی؟ چند مورد؟ بله زیاد (داود احمدی نژاد برادر رییس جمهور سابق)
    آیا عنوان پروژه‌های درسی داشتید؟ بله
    مدت زمان انتظار شما تا بدین لحظه 99 روز *ممکنه طولانی بکنه اگر طرف سر در نیاره
    وضعیت فعلی؟ منتظر

ممنون از آقای dhaji و به امید کلیرنسی کوتاه از الان به بعد
    همین الان کلیر شد... 100 روز!! :-)
    ویرایش توسط zebarjadi : January 1st, 2014 در ساعت 05:51 PM دلیل: درخواست کاربر

نقل قول نوشته اصلی توسط samic130 نمایش پست ها
    آقا این تاپیک رو بردارید یه دیتابیس بکنید. اینجوری که الان هست هم وارد کردن اطلاعات سخته، هم بعدا بررسی اطلاعات سخته! یه دیتابیس مثل دیتابیسهای کلیرنس درست کنید خیلی راحت میشه کار دو طرف
    اصلش اینه که دیتیل باشه... حتی اگر 1% هم بیان وارد کنند بعد از یه مدت با جزئیات میشه فهمید چرا یکی کلیرنسش طولانی شده... ولی با جدول خیلی سخته

ترم پذیرش: مارچ 2013
    رشته و مقطع تحصیلی بعدی: PHD
    زمینه تحقیقاتی آینده: ----
    در چه گرایشی پذیرش دارید؟ Animal behavior
    نام دانشگاهی که عازم آن هستید: kentucky
    نام دانشکده‌؟ Anilam;s psychology
    رشته و مقاطع قبلی: phd,veterinary
    نام دانشگاه‌های پیشین: Karaj Azad University
    زمینه کاری در لیسانس: -----
    زمینه کاری در فوق لیسانس: -----
    سوابق دیگر پژوهشی خود را عنوان کنید:
    علایق تحقیقاتی عنوان شده در سفارت و رزومه؟ ------
    سال فارغ التحصیلی: 2013

مشخصات بورسیه تحصیلی
    آیا فاند دارید؟ خیر
    اصلیت استاد شما مربوط به کدام کشور است؟ آمریکا
    آیا تحقیقات دانشکده شما حساس می‌باشد؟ خیر
    سوابق تحقیقاتی:
    تعداد کل مقالات ژورنالی به زبان انگلیسی: 0
    تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: 0
    تعداد کل مقالات ژورنالی به زبان فارسی: 0
    اطلاعات در مورد Research Plan
    آیا در سفارت یا بعد از مصاحبه ریسرچ پلن تحویل دادید؟ خیر
    ریسرچ پلن دقیق داشتید یا عمومی؟ خیر
    سوابق کاری
    سابقه کار دولتی؟ زمینه کار یا محل کار؟ مدت؟حیر
    سابقه کار خصوصی؟ زمینه کار یا محل کار؟ مدت؟ حیر
    آیا سابقه کار مرتبط با نفت، گاز، پتروشیمی، هسته‌ای یا انرژی داشته اید؟ حیر
    آیا سابقه کار پژوهشگاهی داشتید؟ زمینه؟ محل؟ حیر
    آیا سابقه کار مهندسی در زمینه‌هایی که تا حدودی حساس هستند داشته‌اید؟خیر
    سابقه تدریس در دانشگاه به عنوان استاد؟ اگر بله فقط تدریس؟ یا همراه با تحقیق؟ خیر
    سابقه دستیار آموزشی یا پژوهشی؟ یا هردو؟ خیر
    مسافرتهای خارجه:
    سابقه سفر به آمریکا؟ نوع ویزا؟ زمان؟ مدت اقامت؟ خیر
    ویزای شینگن؟ تعداد؟ سفربه انگلستان-ویزا دانشجویی -اقامت 3 ماه
    سابقه سفر به کشورهای مسلمان؟ زمان و محل؟ مدت اقامت؟ دوبی-توریستی-6 بار
    سابقه سفر به دیگر کشورها؟ زمان و محل؟ مدت اقامت؟ ترکیه-توریستی
    سابقه سفر زیارتی؟ تعداد و محل؟ خیر
    سابقه اقامت در کشورهای دیگر؟ خیر
    کشور محل تولد؟ ایران
    آیا در حال حاضر اقامت کشور دیگری را دارید؟ خیر
    آیا در حال حاضر پرونده مهاجرتی دارید؟ محل؟ مدت زمان؟ وضعیت؟ خیر
    هرگونه توضیحات اضافه در مورد سوالات بالا:
    اقوام در آمریکا:
    لطفاً اقوام خود در آمریکا را مشخص نمایید: خاله
    نوع اقامت اقوام؟ (توریستی؟ تحصیلی؟ گرین کارد؟ سیتیزن؟) سیتیزن
    آیا در ایالت محل تحصیل شما ساکن می باشند؟ (لطفاً نوع اقوام را مشخص کنید) خیر
    آیا در ایالت های همجوار می باشند؟ (لطفاً نوع اقوام را مشخص کنید) خیر
    درصورت امکان فاصله تقریبی را بیان کنید. سفر زمینی 6 ساعت فاصله
    در صورت داشتن اقوام درجه اول در حال تحصیل در آمریکا کمی توضیح دهید. خانواده ام پرونده مهاجرتیشون تایئد شده
    در صورت داشتن F2 ای که به سوالات بالا مرتبط می‌شود خلاصه توضیح دهید.
    سربازی:
    نوع معافیت (تحصیلی؟ کفالت؟ پزشکی؟ سهمیه؟) معاف
    در کجا خدمت کرده اید؟ یگان؟ درجه؟ --
    نوع کاری که در سربازی انجام می دادید و به سفارت عنوان کردید؟ ---
    امریه؟ نوع؟ مدت؟ محل؟ استان؟ ---
    هر گونه کسری؟ با ذکر مدت و نوع؟ ----
    در سفارت چه سوالاتی در مورد سربازی از شما شد؟هیچ
    در فرم DS160 چه جواب‌هایی به سوالات مربوط به سربازی دادید؟ معاف
    آیا مدرک مرتبط با سربازی در سفارت رویت شد؟ (از کارت پایان خدمت، معافی، کفالت، اشتغال به خدمت تا برگه وثیقه؟) خیر
    اطلاعات در مورد نام و نام خانوادگی شما:
    آیا نام شما عربی است؟ بلی
    آیا نام خانوادگی شما عربی است؟ خیر
    آیا اسم شما چند بخشی است؟ خیر
    آیا نام خانوادگی شما چند بخشی است؟ خیر
    آیا در نام خود سید، سیده یا سادات دارید؟ بلی
    آیا در اسم خود حروف گ چ پ ژ دارید؟ خیر
    آیا در گوگل سرچ کسی با اسم و فامیل دقیق خود پیدا می کنید؟ چه فارسی چه انگلیسی؟ چند مورد؟ خیر
    آیا در گوگل سرچ کسی با اسم و فامیل بسیار نزدیک به خود پیدا می کنید؟ چه فارسی چه انگلیسی؟ چند مورد؟ خیر
    در صورت داشتنF2 جواب سوالات بالا را به اختصار بنویسید.

اطلاعات مصاحبه
    به کدام سفارت رفتید: عشق آباد
    تاریخ مراجعه به سفارت؟ (حدودی یا دقیق): فوریه
    آفیسر شما که بود یا چه شکلی بود؟ آلتا
    مدت زمان تقریبی که آفیسر به شما عنوان کرد چقدر بود؟ 2هفته
    مدت زمان حدودی مصاحبه: 5 دقیقه
    موردی خاصی در مصاحبه بر روی آن زوم شد: شرکت در لاتاری
    فرم DS160 را چه مدت قبل از مصاحبه سابمیت کردید؟ 2 ماه
    دلیل طولانی شدن کلیرنس از نظر خودتان چیست؟
    اگر زمان به عقب بر می‌گشت به سفارت دیگری می‌رفتید؟ کجا؟ علت؟ جای دیگه نمیرفتم.چون همه کسایی که مثل من واسه کنفرانس اپلای کردن هنوز جواب نگرفتن
    در صورت داشتن F2 توضیحات خلاصه بدهید.
    اطلاعات در مورد Defer
    آیا مجبور به دیفر شدید؟
    چند بار؟
    آیا فاند شما به ترم بعدی انتقال پیدا کرد؟
    آیا دانشگاه با دیفر شما مخالفت کرد؟
    امدت زمان انتظار 14 روز
    مدت زمان انتظار شما تا بدین لحظه 185 روز
    وضعیت فعلی؟ (منتظر؟ کلیر؟ریجکت؟ نوع؟ مدت زمان تصمیم گیری؟ نحوه اطلاع؟ و توضیحات بیشتر) منتظر
    در صورت کلیر شدن تاریخ را مشخص نمایید:
    در صورت دریافت ویزا نوع ویزا را مشخص نمایید:
    آیا ریکلیر خوردید؟خیر
    چند بار status شما در سایت عوض شده است؟ 0
    آیا تا به حا status شما بهrefused تغییر کرده؟ 0
    آیا به شما case number جدید داده شده است؟ 0
    در صورت تغییر status چند روز بعد نامه رد یا قبول دریافت کردید؟
    نحوه خبردار شدن از وضعیت؟
    از تاریخ اعلام نتیجه کلیرنس چند روز به تاریخ I-20 باقی مانده بود؟
    از تاریخ اعلام نتیجه کلیرنس چند روز به تاریخ نامه late arrival باقی مانده بود؟
    آیا در گذشته سابقه هر گونه ریجکت در مصاحبه داشته اید؟ 214؟ 212؟ 306؟ لطفاً در مورد تعداد، نوع و محل توضیح دهید.
    آیا در گذشته سابقه هر گونه ریجکت کلیرنسی داشته اید؟ لطفاً در مورد تعداد، نوع و محل توضیح دهید.
    آیا در تماس های خود با سفارت یا واشنگتن نکته خاصی مطرح شد؟ مثلاً پروند در واشنگتن نمی باشد؟ یا جواب به سفارت داده شده و از سفارت پیگیری نمایید.
    آیا از نمایندگان مجلس آمریکا، دانشگاه یا موارد دیگر درخواست پیگیری داشته اید؟ نتیجه؟

[QUOTE=ali_mr64;1314917]
    خلاصه نکات مبهم و مهم آقای ali_mr64 که برای کنفرانس می روند و 185 روز منتظرند از عشق آباد
    در چه گرایشی پذیرش دارید؟ Animal behavior * شما مگه پذیرش دارین؟ شما که میرین کنفرانس
    نام دانشگاهی که عازم آن هستید: kentucky * شما مگه میرین دارین؟ شما که میرین کنفرانس
    نام دانشکده‌؟ Animal's psychology
    تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: 0 * شما که برای کنفرانس میرین... حضور آزاد دارین یا مقاله هم دارین؟ اگر دارین موضوعش چیه؟
    اصلیت استاد شما مربوط به کدام کشور است؟ آمریکا * شما مگه استاد دارین؟ شما که میرین کنفرانس
    ویزای شینگن؟ تعداد؟ سفربه انگلستان-ویزا دانشجویی -اقامت 3 ماه
    سابقه سفر به کشورهای مسلمان؟ زمان و محل؟ مدت اقامت؟ دوبی-توریستی-6 بار
    سابقه سفر به دیگر کشورها؟ زمان و محل؟ مدت اقامت؟ ترکیه-توریستی
    [/B]لطفاً اقوام خود در آمریکا را مشخص نمایید: خاله - سیتیزن - سفر زمینی 6 ساعت فاصله
    در صورت داشتن اقوام درجه اول در حال تحصیل در آمریکا کمی توضیح دهید. خانواده ام پرونده مهاجرتیشون تایئد شده
    [/B]آیا نام شما عربی است؟ بلی
    آیا در نام خود سید، سیده یا سادات دارید؟ بلی
    مدت زمان تقریبی که آفیسر به شما عنوان کرد چقدر بود؟ 2هفته
    موردی خاصی در مصاحبه بر روی آن زوم شد: شرکت در لاتاری * آفیسر دقیقاً به چی گیر داد؟ ... کنفرانس هنوز زمانش تموم نشده؟

تاپیک خیلی خوبیه من که خیلی با این موضوع درگیرم به خاطر رشته ارشدم (مکانیک-نانوکامپوزیت) لطفا اگر از موادیا کسایی رو میشناسید که از یه دانشگاه متوسط پذیرش گرفتن و کلیر شدن بگین بیان این جا مشخصاتشونو بذارن. درضمن آقای
    ali_mr64 که رشتشون مهندسی نیست و درضمن برای کنفرانس دارن میرن و این بحثش کاملا متفاوته.

نقل قول نوشته اصلی توسط HAMED.B نمایش پست ها
    تاپیک خیلی خوبیه من که خیلی با این موضوع درگیرم به خاطر رشته ارشدم (مکانیک-نانوکامپوزیت) لطفا اگر از موادیا کسایی رو میشناسید که از یه دانشگاه متوسط پذیرش گرفتن و کلیر شدن بگین بیان این جا مشخصاتشونو بذارن. درضمن آقای
    ali_mr64 که رشتشون مهندسی نیست و درضمن برای کنفرانس دارن میرن و این بحثش کاملا متفاوته.
    راستش اینه که من همه کسایی که از 2008 به اینور رد شدن رو پیدا کردم و یا همه پست هاشون رو خوندم...یا با همه تماس گرفتم:
    1. 80% کسایی که تو مکانیک و مواد رد شده بودن شامل: نانو، کامپوزیت، پلیمر، خستگی، شکست، ترک، متال فرمینگ بودن!، FGM، مواد پیزو الکتریک، نانو پودر...
    2. 5% سیالاتی بودن و مرتبط با CFD، آیرو و سیالات تجربی، فلو سپریشن بودن و یه مورد هم سیال غیر نیوتونی! البته اصولاً CFD امنه! اینا شاید 5 6 نفر بودن که آدم نمی دونه چه جاهایی کار کردن یا چه مقالاتی دادن یا RP رو چی بوده؟ و یا چه کلمات جیزی به کار بردن!
    3. 5% هم مرتبط با ارتعاشات بودن: از سیستم تعلیق خودرو بگیر، تا اکتیو وایبریشن کنترل، SHM: Structural Health Monitoring، Fault Detection، CBM: Condition Based Monitoring .... تو اینا یکی دو مورد هم بودن که کارشون مرتبط با اجسام دوار بوده! پمپ، توربین، کمپرسور... توربین بادی.... و کاربردهای بالا!
    4. 5% چند نفر هم بودن که فقط کارشون مرتبط با اجسام دوار بوده و رد شدن... مثلاً اینجا نوشته که کارش انرژی بوده ولی وقتی تماس گرفتم گفت مقاله توربین گاز داشته!
    5. 5% دیگه هم ردی ازشون نبوده که من پیدا کنم بهت بگم ... یه مورد دیگه هم بود که کنترل مدرن کار کرده بود!!

اینارو همرو با ID و شماره و لینک پست هاشون دارم. دارم مرتب می کنم به زودی تو یک تاپیک جدید میذارمشون!

والا من پیشنهادم اینه که شما حتماً از الان به فکر اپلای برای جاهای دیگه باش... اگر کلیر شدی که با خیال راحت میری... اگر خدایی نکرده هم طول کشید یا نشدی... جلوی بلاتکلیفی رو گرفتی و حداقل 6 ماه جلوتری! من خودم با اینکه اصلاً زمینه کارم حساس نبوده و نیست (کنترل و دینامیک) از الان به فکر اپلای در جاهای دیگه هستم (هنوز به کلیرنس هم نرسیدم) اما کلاً اصلاً پیشنهاد نمی کنم ریسک نمی کنم!

آیا کسی بوده با این اینترست ها و بک گراندها کلییر بشه اخیراً؟

1. آره بوده... ولی روز به روز کمتر میشه. سال های پیش اگر رفتن اکثراً از سفارت های پرت و پلا گرفتن با کلیرنس های 20 30 روزه! مثل بیروت، باکو، عشق آباد (اونم اوایلش که وارد نبودن زیاد) مشخص که پروندشون تو سفارت بررسی شده.
    2. امسال هم بوده... اما عمدتاً خانم بودن و یا ریترنینگ خانم!
    3. یه مورد رو میشناسم که مواد شریف بود سال 3 دکتری... همین چند وقت پیش با 20 تا مقاله نانو خفن از عشق آباد رفت دانشگاه ریورسایت به عنوان exchange! اواخر جون کلیر شد و فکر نکنم اطلاعاتش اینجا باشه.

سلام.
    من چند وقتیه که موضوع کلیرنس رو تو فروم تعقیب می کنم (البته خودم الان مستقیما در گیر نیستم). می خوام توجهتون رو به مسئله ای جلب کنم که تو فروم کسی به اون اشاره ای نکرده، و اون بمب گذاری بوستون هستش. متاسفانه همه افراد درگیر تو این بمب گذاری دانشجوی خارجی بودن، از جمله یک دانشجوی قزاقستانی که دارای ویزای تحصیلی باطل شده بود و با سهل انگاری مامور گذرنامه آمریکا تونسته بود با اون ویزا وارد امریکا بشه (این شخص به برادران بمب گذار برای پنهان شدن کمک کرده بود). این مسئله آمریکاییها رو به ویزای تحصیلی حساس کرده (حتی قانونی که در مورد بررسی ویزاهای تحصیلی در مرزها بود رو تغییر دادن و سخت گیرانه تر کردن)، بنابر این امسال انتظار میرفت که سخت گیری بیشتری بکنن.

دقیقاً من یادمه که یکی برام یکی دو هفته قبل از مصاحبه ام که 25 جون بود یه article فرستاد که از یه روزنامه معروفی بود که خیلی تو مقاله شاکی بودن از DOS به خاطر این مسئله و پیشنهاد کرده بودند که به عنوان تنبیه تا 2 سوال به دانشجوهایی که از کشور های مسلمان میان ویزا ندن... فرستنده خیلی نگران بود...! من فکر نمی کردم که تاثیر داشته باشه... الانم مطمئن نیستم که داشته یا نه. ولی اگر تاپیک ها رو بخونین یکم ریجکت در مصاحبه از 25 جون دقیقاً زیاد شده... به طور هم زمان.. یه نمونه به 25 جون عشق آباد رجوع کنید که در 3 سال گذشته در تاریخ این سفارت بی نظیره. یا 27 جون باکو و بقیه سفارت ها هم شروع کردند. ولی معلوم نیست چی سخت تر میشه؟ به چی گیر میدن؟
    نه چندان بی ربط با این قضیه... من یه تعداد زیادی موادی و مکانیکی دیدم که کار و ریسرچشون حساس بود و با بند 306 رد شده بودند و نه 212... گویا از نظر اونا سربازی خیلی مهم تره تا ریسرچ حساس!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    دقیقاً من یادمه که یکی برام یکی دو هفته قبل از مصاحبه ام که 25 جون بود یه article فرستاد که از یه روزنامه معروفی بود که خیلی تو مقاله شاکی بودن از DOS به خاطر این مسئله و پیشنهاد کرده بودند که به عنوان تنبیه تا 2 سوال به دانشجوهایی که از کشور های مسلمان میان ویزا ندن... فرستنده خیلی نگران بود...! من فکر نمی کردم که تاثیر داشته باشه... الانم مطمئن نیستم که داشته یا نه. ولی اگر تاپیک ها رو بخونین یکم ریجکت در مصاحبه از 25 جون دقیقاً زیاد شده... به طور هم زمان.. یه نمونه به 25 جون عشق آباد رجوع کنید که در 3 سال گذشته در تاریخ این سفارت بی نظیره. یا 27 جون باکو و بقیه سفارت ها هم شروع کردند. ولی معلوم نیست چی سخت تر میشه؟ به چی گیر میدن؟
    نه چندان بی ربط با این قضیه... من یه تعداد زیادی موادی و مکانیکی دیدم که کار و ریسرچشون حساس بود و با بند 306 رد شده بودند و نه 212... گویا از نظر اونا سربازی خیلی مهم تره تا ریسرچ حساس!!
    موضوع سربازی دقیقا میتونه با آموزشهایی که دیدن مرتبط باشه، مثلا آموزش ساخت بمب !
    ویرایش توسط zebarjadi : January 1st, 2014 در ساعت 05:50 PM دلیل: درخواست کاربر

من یه ابسترک در زمینه Animal behavior داشتم و کسی که واسه ابسترکت من رو accept کرد و دعوت نامه داد یکی از اساتید دانشگاه Kentuchy بود.و جالبه که وقتی جواب ویزام نیومد این استاد با سفارت و واشنگتن تماس گرفت و درخواست داد که ویزا منو زودتر بررسی کنن که اون ها هم در جواب گفتن باید مراحل اداری تموم بشه
    در مورد گذشتن زمان کنفرامس باید بگم که با وکیلم توی آمریکا صحبت کردم و گفت که تحت هر شرایطی بعد از تمام شدن مراحل اداری باید ویزا رو بدن و کاری به گذشتن تاریخ کنفرنس ندارن.و چند تا از دوستان من هم توی این شرایط بودن که ویزاشونو با تاخیر گرفتن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)