صفحه 63 از 67 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer science- university of Jaen - Spain

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmajidy نمایش پست ها
    اینطور که نشه روی قانون هاشن حساب کرد که خیلی بده! دیگه نمیشه ادم برنامه ریزی بکنه برای برگشتش... الان این گرفتن مهرخروج بعد سه سال به چه صورت هست برای کسانیکه مشمول هستن؟ مثلا من که الان فارغ تحصیل میشم سال بعد همین موقع میشم مشمول، درسته؟ بعد از اون باید سه سال صبر کنم؟ اون مهرخروج چه فرقی با مهر فعلی داره؟ بعد چه تضمینی هست بعد سه سال نظام وظیفه اعزام به خدمت نکنه؟ منظورتون خرید سربازی که نیست!؟
    نه منظورشون اینه اگه ساکن خارج از کشور باشید و مشمول غایب باشید و سه سال بیشتر در خارج سکونت داشته باشید میتونید بیاید ایران و برگردید با اون برگه خروج بدون مشکل.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Nparsa88 نمایش پست ها
    من از بچه هایی که مشمول غایب بودن و اومدن ایران پرسیدم دو نفر از دوستام که دانشجو بودن در روسیه برگشتن ایران و وزارت امور خارجه مجوز نداد که هیچ . نظام وظیفه براشون قانون تعیین کرد باید یکراست برن سربازی. دوستان گول اینایی که قول دادن مجوز بدن رو نخورین اینا سرتاپاشون دروغ و ریا هست. صبر کنید 3 سال که شد مهر خروج بگیرین با خیال راحت برین.
    معمولا میگن تا زمانی‌ که همه کارای اجازه خروج رو از "خارج" از ایران انجام ندادید و مهر خروج رو از سفارت نگرفتید،برنامه سفر به ایران رو قطعی نکنین. در صورتی‌ که سفارت مهر خروج به شما بده، تحت هیچ شرایطی نمی‌شه جلوی خروج شما رو گرفت. مستقیم میرید فرودگاه و سوار هواپیما میشید و از کشور خارج میشین. پس تا جائی که می‌شه، از تعویق کار‌های اداری اجازه خروج به داخل کشور اجتناب کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    معمولا میگن تا زمانی‌ که همه کارای اجازه خروج رو از "خارج" از ایران انجام ندادید و مهر خروج رو از سفارت نگرفتید،برنامه سفر به ایران رو قطعی نکنین. در صورتی‌ که سفارت مهر خروج به شما بده، تحت هیچ شرایطی نمی‌شه جلوی خروج شما رو گرفت. مستقیم میرید فرودگاه و سوار هواپیما میشید و از کشور خارج میشین. پس تا جائی که می‌شه، از تعویق کار‌های اداری اجازه خروج به داخل کشور اجتناب کنید.
    یک خبر جدید هم اومد یکی از دوستان برادرم دانشجو بوده در اتریش اون هم همین مشکل رو داشته غیبت سربازی داشته و دوران کرونا برگشته ایران ولی جدیدا بهش مجوز خزوج ندادن .. فکر کنم نذارن از کشور خارج شن

یک خبر جدید هم اومد یکی از دوستان برادرم دانشجو بوده در اتریش اون هم همین مشکل رو داشته غیبت سربازی داشته و دوران کرونا برگشته ایران ولی جدیدا بهش مجوز خزوج ندادن .. فکر کنم نذارن از کشور خارج شن
    میزارن، خلاصه یه روش پیدا میکنه بزارن بره شایدم با پول

با سلام
    ببخشید یه سوال داشتم
    بنده از دانشپاه تورین ادمیشن گرفتم اما کارشتاسی ! و من کارشناسیمو پرفتم یکبار ایران
    حالا سوالم اینه که من اگر بخوام توریستی از ایران خارج بشم و اونجا این رشتمو بخونم از سال بعد غیبت میخورم میخواستم ببیتم بعد از 3 سال ایا میتونم به مهر خروج مشمولیین وارد کشور بشم ؟

درود همگی
    کسی از دوستان میدونه که تا چه مدت میشه بدون مشکل تو کشور موند؟ آیا آخرین مهلت خروج یا ضرب العجلی برای خروج مشمولین غایب از کشور صادر شده؟

چون اخباری که در سایت نظام وظیفه و رسانه های داخلی منتشر شد میگه که:"سردار تقی مهری اظهار کرد:آن دسته از مشمولان غایبی که بیش از سه سال در خارج از کشور اقامت داشته اند و براساس مقررات تردد ایرانیان مقیم خارج از کشور، از سالی دوبار تردد و در مجموع به مدت سه ماه اقامت استفاده کرده اند و در حال حاضر مدت حضور آنان درکشور بیش از سه ماه شده است، بدون هیچ گونه نگرانی می توانند پس از بهبود شرایط از کشور خارج شوند."

و طبق اطلاعیه وزارت امور خارجه:
    "بر اساس مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح و ابلاغیه سازمان نظام وظیفه عمومی، با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان مشمولان غایب در خارج از کشور فقط برای یک نوبت میتوانند وارد کشور شده و پس از بر طرف شدن شرایط بیماری کرونا بدون مشکل از کشور خارج شوند."

منظور از بهبود شرایط و یا بیماری کرونا دقیقاً چی هست؟ کرونا تو کشور بر طرف بشه یا تو کشور مقصد یا کل جهان؟ بهبود به معنی ریشه کنی کامل هست که ممکنه یکی دو سال تا ساخت واکسن طول بکشه و یا فقط اتمام یه پیک/موج؟! چون این کلمات و بند های نا مفهموم بعداً میتونه به راحتی مشکل ساز بشه و سازمان ها ومسئولین میتونن برداشت خودشون از این لغات بکنن و از خروج از کشور جلوگیری کنن.

Junior Member

سلام دوستان، اگر کسی وثیقه سربازیش ضبط نشده باشه و کمتر از یک سال از فارغ التحصیلی‌ اش گذشته باشه می‌تونه برای گرفتن مهر خروج اقدام کنه؟

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط meqme نمایش پست ها
    سلام دوستان، اگر کسی وثیقه سربازیش ضبط نشده باشه و کمتر از یک سال از فارغ التحصیلی‌ اش گذشته باشه می‌تونه برای گرفتن مهر خروج اقدام کنه؟
    خير
    براي اين نوع مهر خروج بايد وثيقه ضبط شده باشه
    اگر سفارت نميدونه فارغ التحصيل شدي ، برو مهر خروج دانشجويي بگير
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Junior Member

سلام خواهش میکنم راهنماییم کنید.
    من سال 96 که فارغ التحصیل شدم از دبیرستان و یکسال موندم با معافیت تحصیلی دانشگاه پیام نور با دو ترم مرخصی و تیر ماه 97 عازم خارج شدم با وثیقه 15 میلیونی توریستی... من هیچ انصرافی هم ندادم از دانشگاه و هیچ کاری نکردم و نمیدونم تا الان اون معافیت تحصیلیم چی شده.. من در حال حاضر در یکی از دانشگاه های غیر تایید ایران میخونم و تابستان 1400 میخوام به ایران سفر کنم برای دو سه ماهی . حالا سوالم اینکه برای گرفتن مهر خروج مشمولین غایب که بعد سه سال اقامت در خارج در پاسپورتمون زده میشه .. خانواده باید از ایران اقداماتی رو انجام بدن مثل گرفتن نامه ضبط وثیقه ؟؟؟ یا میتونم بدون اینکه خانواده در ایران مراحل رو پشت سر بذارن خودم همه کارهارو در سفارت محل اقامت انجام بدم؟ و اینکه دوباره وثیقه ای چیزی نیازه که بذاریم؟ ممنون میشم دوستان رانمایی کنن .

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

سلام خواهش میکنم راهنماییم کنید.
    من سال 96 که فارغ التحصیل شدم از دبیرستان و یکسال موندم با معافیت تحصیلی دانشگاه پیام نور با دو ترم مرخصی و تیر ماه 97 عازم خارج شدم با وثیقه 15 میلیونی توریستی... من هیچ انصرافی هم ندادم از دانشگاه و هیچ کاری نکردم و نمیدونم تا الان اون معافیت تحصیلیم چی شده.. من در حال حاضر در یکی از دانشگاه های غیر تایید ایران میخونم و تابستان 1400 میخوام به ایران سفر کنم برای دو سه ماهی . حالا سوالم اینکه برای گرفتن مهر خروج مشمولین غایب که بعد سه سال اقامت در خارج در پاسپورتمون زده میشه .. خانواده باید از ایران اقداماتی رو انجام بدن مثل گرفتن نامه ضبط وثیقه ؟؟؟ یا میتونم بدون اینکه خانواده در ایران مراحل رو پشت سر بذارن خودم همه کارهارو در سفارت محل اقامت انجام بدم؟ و اینکه دوباره وثیقه ای چیزی نیازه که بذاریم؟ ممنون میشم دوستان رانمایی کنن .
    معافيت تحصيلي /توريستي بايد لغو بشه و همچنين وثيقه ظبط بشه
    اينا كارايي نيست كه بتوني از سفارت انجام بدي
    بايد خانواده انجام بدن
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)