صفحه 67 از 67 نخستنخست ... 175758596061626364656667
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 664 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

خواهش میکنم یکی از دوستان راهنماییم کنه.

من درخواست استعلام مدرک تحصیلیم رو دادم به کنسولگری و منتظر تاییدیه مدرک هستم. بهم گفتن بعد از اینکه تایید شد باید به خانوادم بگم برن وزارت علوم اونجا یه نامه بگیرن و برن نظام وظیفه وثیقه رو ضبط کنه و بعد باز یه نامه بده ببرن وزارت علوم؟ بعد من درخواست پاس جدید بدم که محل اقامتم رو تغییر بده به کشوری که هستم و بعد واسه مهر ورود و خروج مشمولین اقدام کنم.

لطفا راهنماییم کنید به کجای وزارت علوم باید بگم برن و اصلا بگم چیکار کنن؟ مدارک چی نیازه (از شهرستان میرن و باید همون یکبار انجام بدن)
    بعد نظام وظیفه باید دقیقا چیکار کرد؟
    و بعد از نظام وظیفه به وزارت علوم باز باید نامه برد و کاری کرد؟
    کل این پروسه چقدر طول میکشه به نظرتون حدودا؟ میخواستم بلیط بگیرم واسه ایران برای 10 یا 15 روز دیگه (10 جون)، به نظرتون شدنی هست؟!

خیلی خیلی ممنونم

پ.ن: من از اتمام تحصیلم حدود 10 ماه گذشته و حالا تازه واسه تایید مدرک اقدام کردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadR3za نمایش پست ها
    خواهش میکنم یکی از دوستان راهنماییم کنه.

من درخواست استعلام مدرک تحصیلیم رو دادم به کنسولگری و منتظر تاییدیه مدرک هستم. بهم گفتن بعد از اینکه تایید شد باید به خانوادم بگم برن وزارت علوم اونجا یه نامه بگیرن و برن نظام وظیفه وثیقه رو ضبط کنه و بعد باز یه نامه بده ببرن وزارت علوم؟ بعد من درخواست پاس جدید بدم که محل اقامتم رو تغییر بده به کشوری که هستم و بعد واسه مهر ورود و خروج مشمولین اقدام کنم.

لطفا راهنماییم کنید به کجای وزارت علوم باید بگم برن و اصلا بگم چیکار کنن؟ مدارک چی نیازه (از شهرستان میرن و باید همون یکبار انجام بدن)
    بعد نظام وظیفه باید دقیقا چیکار کرد؟
    و بعد از نظام وظیفه به وزارت علوم باز باید نامه برد و کاری کرد؟
    کل این پروسه چقدر طول میکشه به نظرتون حدودا؟ میخواستم بلیط بگیرم واسه ایران برای 10 یا 15 روز دیگه (10 جون)، به نظرتون شدنی هست؟!

خیلی خیلی ممنونم

پ.ن: من از اتمام تحصیلم حدود 10 ماه گذشته و حالا تازه واسه تایید مدرک اقدام کردم.
    دوستان به این نکته هم باید اشاره کنم که من نامه نظام وظیفه رو چک کردم و تا پایان سال 1400 معافیت تحصیلی داشتم(برج 11 سال 1400). حالا من دقیقا تاریخ یک سال پیش فارغ تحصیل شدم (جون 2022 که به عبارتی میشه برج 3 از ساب 1401) و الان هم برج 3 از سال 1402 هست.
    حالا من تازه 20 روز پیش درخواست تایید مدرکم رو ثبت کردم توی سامانه میخک ولی آیا اصلا نیاز هست برم واسه لغو معافیت تحصیلی به وزارت علوم و اون روند نامه نگاری به نظام رو برم یا نه من همینجوریش الان وارد عیبت شدم؟ از کجا میشه فهمید که وارد غیبت شدم و وثیقه خود به خو ضبط شده؟
    میتونم فقط برم سفارت و درخواست بدم واسه تغییر محل اقامت پاسپورت و اقدام برای مهر ورود مشمولین؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadR3za نمایش پست ها
    دوستان به این نکته هم باید اشاره کنم که من نامه نظام وظیفه رو چک کردم و تا پایان سال 1400 معافیت تحصیلی داشتم(برج 11 سال 1400). حالا من دقیقا تاریخ یک سال پیش فارغ تحصیل شدم (جون 2022 که به عبارتی میشه برج 3 از ساب 1401) و الان هم برج 3 از سال 1402 هست.
    حالا من تازه 20 روز پیش درخواست تایید مدرکم رو ثبت کردم توی سامانه میخک ولی آیا اصلا نیاز هست برم واسه لغو معافیت تحصیلی به وزارت علوم و اون روند نامه نگاری به نظام رو برم یا نه من همینجوریش الان وارد عیبت شدم؟ از کجا میشه فهمید که وارد غیبت شدم و وثیقه خود به خو ضبط شده؟
    میتونم فقط برم سفارت و درخواست بدم واسه تغییر محل اقامت پاسپورت و اقدام برای مهر ورود مشمولین؟

کلیات روندی که اشاره کردین درست هست.
    در مورد وضعیت خاص پرونده ی شما جواب رو فقط کارشناس کشور مربوطه در وزارت علوم داره. باهاشون تلفنی تماس بگیرید، عموما پاسخگو هستن.

تلفن ها از قسمت "اداره اعزام با هزینه شخصی" در وب سایت زیر قابل دسترسی هستن:
    https://scholarship.saorg.ir/portal/...B1%D8%A7%D9%86

معمولا این پروسه زمانبر هست و خیلی بعید میدونم در مدت 2 هفته به نتیجه برسه.

Thumbs up پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    کلیات روندی که اشاره کردین درست هست.
    در مورد وضعیت خاص پرونده ی شما جواب رو فقط کارشناس کشور مربوطه در وزارت علوم داره. باهاشون تلفنی تماس بگیرید، عموما پاسخگو هستن.

تلفن ها از قسمت "اداره اعزام با هزینه شخصی" در وب سایت زیر قابل دسترسی هستن:
    https://scholarship.saorg.ir/portal/...B1%D8%A7%D9%86

معمولا این پروسه زمانبر هست و خیلی بعید میدونم در مدت 2 هفته به نتیجه برسه.
    خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون جناب ارباب تاریکی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)