صفحه 30 از 67 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق قزوین

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsantl نمایش پست ها
    من امروز مهره جدید از سفارت گرفتم:

"با استناد مصوبه شماره ۲۲۱۳/۴۶/۱ مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ستاد کل نیروهای مسلح، دارند گذرنامه مجاز است تار تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ هر سال دو بار به کشور وارد و از مرز‌های مجاز خارج شود، مشروط بر اینکه مجموع مدت توقف بیشتر از سه ماه نباشد"

من درسم سال ۹۱ تموم شده و ۳۲ سالمه! یعنی‌ نه می‌تونم سربازیمو بخرم نه برم کشورم! عجب دنیایی!

کسی‌ دیگه از دوستان جدیدا مهر خروج گرفته؟

من هم همین مشکل رو دارم. من متوله ۶۸ هستم. دو سالو نیمه پیش از تلویزیون اعلام کردن که متولدین تا ساله ۶۸ که مقیم خارج هستن یعنی حداقل سه سال خارج زندگی میکنن میتونن
    سربازی رو بخرن. روزه بعدش نظام وظیفه اعلام کرد همچین چیزی نیست.

باید همگی زنگ بزنیم سفارت ایران بهشون بگیم این مشکلو چون فقط اونا میتونن با ایران مکاتبه کنن تا بتونیم بخریم. باید تو همین هفته زنگ بزنیم چون قانون خریدو
    یعنی پیشنهادشو بیارن تو لایحه ی بودجشون واسه ساله ۹۷. چون تا اخره پاییز ۹۶ یعنی اذر قانونه بودجرو میدن به مجلس واسه بررسی و تایید.

بیایید همگی تو این یه هفته (11/27/2017 تا 12/01/2017) به سفارت زنگ بزنیم و بگیم در مورده خرید با ایران مکاتبه کنن و این پیشنهادو بهشون بدن . یه ربع هم وقتتونو نمیگیره.

لطفا جوابی هم که بهتون میدن رو اینجا بنویسید.
    ویرایش توسط seper : November 23rd, 2017 در ساعت 09:35 PM

Local Moderator

علیرغم نحوه ی اجرا، هنوز اطلاعات در وب سایت نظام وظیفه به روز نشده، و طبق اطلاعیه ی قبلی تا 1400 نباید مشکلی باشه:
    http://vazifeh.police.ir/index.jsp?s...25&pageid=5412

Junior Member

بخشنامه‌ای که سفارتها ازش استفاده می‌کنن این هستش:
    http://canberra.mfa.ir/uploads/Mashm..._jadid-_۹۶.tif

سایت امور کنسولی ایرانیان هم چین مطلبی نوشته:
    http://econsulate.mfa.ir/index.aspx?...2&pageid=22746

من امروز با سفارت تماس گرفتم، تنها چیزی که فکر کنم امکان داره اینکه هر سال این قانون رو تمدید و یک سال بهش اضافه کنن (دیگه تا اطلاع ثانوی نمینویسن)

من خودم می‌خواستم اسفند ۹۶ و فروردین ۹۷ برم ایران که اینجوری دیگه نمیرم. سفارت گفت سال پیش تو فرواردین قانون رو تمدید کردن و اینکه تا اسفند شاید اطلاعات بیشتری بیاد! یعنی‌ هیچی‌!

Junior Member

امروز برادر من به نظام وظیفه مراجعه کرد تا برگه ی ضبط وثیقه رو بگیره، براساس این برگه من از تاریخ 20 خرداد 1394 وارد غیبت شدم. من متولد 1369 هستم و مثلا 8 سال غیبت ندارم. این طوری برای خرداد 97 میتونم برگردم ایران؟

کسی نظری نداره؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط soheils نمایش پست ها
    امروز برادر من به نظام وظیفه مراجعه کرد تا برگه ی ضبط وثیقه رو بگیره، براساس این برگه من از تاریخ 20 خرداد 1394 وارد غیبت شدم. من متولد 1369 هستم و مثلا 8 سال غیبت ندارم. این طوری برای خرداد 97 میتونم برگردم ایران؟

کسی نظری نداره؟
    اگر از طریق نامه وزارت علوم خارج شدید، اون نامه ضبط وثیقه رو باید ببرید وزارت علوم. اونجایه نامه میدن بهتون که ببرید
    اداره ایرانیان وزارت خارجه. اگر توریستی خارج شدید هم به شرط اینکه تا خرداد 97، 3 سال خارج از ایران زندگی کرده باشید مهر رو بهتون میدن.
    این قانون تا 1400 اجرا میشه و اگر تا اون موقع 8 سال غیبت نداشته باشید، مهر تا 1400 رو میتونید بگیرید.
    ویرایش توسط mahdi2010 : November 28th, 2017 در ساعت 12:30 AM

Junior Member

سلام دوستان،

من متولد ٦٥ هستم و يك سال پيش فارغ التحصيل شدم. در مجموع نيز ٥ سال خارج از كشور (استراليا) بودم.

براي مهر مشمولين خروج از كشور، ٣ سال اقامت در قانون ذكر شده.

توي سايت وزارت خارجه نوشته كه:

"شایان ذکر است برابر بخشنامه جدید آندسته از مشمولانی که جهت ادامه تحصیل با مجوز سازمان وظیفه عمومی از کشور خارج گردیده اند ، مدت سه سال اقامت آنان پس از پایان تحصیلات و ورود به غیبت قابل محاسبه می باشد".

اين يعني اينكه حتما بايد ٣ سال اقامت با غيبت داشته داشته باشي؟ يا اينكه زمان ورود به غيبت ٣ سال اقامت داشته باشي؟

ببخشيد كه ممكنه اين سوال جواب داده شده باشه ولي من جواب سوال نديدم.

با تشكر
    ویرایش توسط Adelahmad : December 4th, 2017 در ساعت 02:04 PM

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Adelahmad نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من متولد ٦٥ هستم و يك سال پيش فارغ التحصيل شدم. در مجموع نيز ٥ سال خارج از كشور (استراليا) بودم.

براي مهر مشمولين خروج از كشور، ٣ سال اقامت در قانون ذكر شده.

توي سايت وزارت خارجه نوشته كه:

"شایان ذکر است برابر بخشنامه جدید آندسته از مشمولانی که جهت ادامه تحصیل با مجوز سازمان وظیفه عمومی از کشور خارج گردیده اند ، مدت سه سال اقامت آنان پس از پایان تحصیلات و ورود به غیبت قابل محاسبه می باشد".

اين يعني اينكه حتما بايد ٣ سال اقامت با غيبت داشته داشته باشي؟ يا اينكه زمان ورود به غيبت ٣ سال اقامت داشته باشي؟

ببخشيد كه ممكنه اين سوال جواب داده شده باشه ولي من جواب سوال نديدم.

با تشكر
    نه دوست عزیز مشکلی ندارید. این قانون برای مشمولین "غایب" هستش. منظورش اینه که باید "اول" وارد غیبت بشید تا بتونن این قانون رو براتون در نظر بگیرن و تازه سالهای اقامتتون رو بشمرن
    و اگر 3 سال بیشتر اقامت داشتین این مهر رو بگیرید. یعنی در بازه 1 ساله بعد از فراغت از تحصیل نمیشه اقدام کرد. پس شما میتونید اقدام کنید. هر مشکلی هم با سفارت داشتید
    با اداره ایرانیان وزارت خارجه در تهران تماس بگیرید. اونها اطلاعات لازم رو میدن.

(این مطلب چندبار تاحالا اینچا پرسیده شده و یه مدت شایعه هم شد که قانون عوض شده و این 3 سال بعد از اتمام تحصیل حساب میشه و این ها.
    اما توجه نکنید چون در حد شایعه و تفسیر اشتباه بعضی سفارتخونه ها از این بخشنامه بود. در حالیکه این قانون نظام وظیفه است و اخیرن هم چندبار از نظام وظیفه پرسیده شده
    و گفتن که قانون هیچ تغییری نکرده و کماکان مثل قبل اجرا میشه. یعنی ملاک 3 سال اقامت خارج از کشوره، مهم نیست قبل یا بعد از تحصیلش. فقط مهم اینه که
    زمان اقدام شما حتمن وارد غیبت شده باشید و وثیقه تون هم ضبط شده باشه. توی یک ماه اخیر تعداد زیادی با همین شرابط اقدام کردند و مهر رو گرفتند.
    شما همین الان اقدام کنید بهتون این مهر رو میدن. منتها سفارتها ملزم شدن که اگر متولد قبل از 70 هستید این مهر رو تا پایان سال 96 براتون درج کنن.
    فعلن چاره ای نیست و باید همینکار رو بکنید. اما وقتی رفتید ایران میتونید برید اداره ایرانیان وزارت خارجه و نامه بگیرید ازشون که این مهر رو تا پایان 1400 براتون بزنن)

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    نه دوست عزیز مشکلی ندارید. این قانون برای مشمولین "غایب" هستش. منظورش اینه که باید "اول" وارد غیبت بشید تا بتونن این قانون رو براتون در نظر بگیرن و تازه سالهای اقامتتون رو بشمرن
    و اگر 3 سال بیشتر اقامت داشتین این مهر رو بگیرید. یعنی در بازه 1 ساله بعد از فراغت از تحصیل نمیشه اقدام کرد. پس شما میتونید اقدام کنید. هر مشکلی هم با سفارت داشتید
    با اداره ایرانیان وزارت خارجه در تهران تماس بگیرید. اونها اطلاعات لازم رو میدن.

(این مطلب چندبار تاحالا اینچا پرسیده شده و یه مدت شایعه هم شد که قانون عوض شده و این 3 سال بعد از اتمام تحصیل حساب میشه و این ها.
    اما توجه نکنید چون در حد شایعه و تفسیر اشتباه بعضی سفارتخونه ها از این بخشنامه بود. در حالیکه این قانون نظام وظیفه است و اخیرن هم چندبار از نظام وظیفه پرسیده شده
    و گفتن که قانون هیچ تغییری نکرده و کماکان مثل قبل اجرا میشه. یعنی ملاک 3 سال اقامت خارج از کشوره، مهم نیست قبل یا بعد از تحصیلش. فقط مهم اینه که
    زمان اقدام شما حتمن وارد غیبت شده باشید و وثیقه تون هم ضبط شده باشه. توی یک ماه اخیر تعداد زیادی با همین شرابط اقدام کردند و مهر رو گرفتند.
    شما همین الان اقدام کنید بهتون این مهر رو میدن. منتها سفارتها ملزم شدن که اگر متولد قبل از 70 هستید این مهر رو تا پایان سال 96 براتون درج کنن.
    فعلن چاره ای نیست و باید همینکار رو بکنید. اما وقتی رفتید ایران میتونید برید اداره ایرانیان وزارت خارجه و نامه بگیرید ازشون که این مهر رو تا پایان 1400 براتون بزنن)

موفق باشید

سلام،

ممنون از جوابتون.

من با سفارت تماس گرفتم و اونا هم همين حرف زدن. گفتن كه مهر ميزنن ولي بايد نامه ضبط وثيقه هم همراه مدارك بفرستي.

كسي از دوستان مراحل دقيق ضبط وثيقه ميدونه؟ من اقوامي تهران ندارم و ميخواستم مراحل دقيق بدونم.

ممنون از همگي

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Adelahmad نمایش پست ها
    سلام،

ممنون از جوابتون.

من با سفارت تماس گرفتم و اونا هم همين حرف زدن. گفتن كه مهر ميزنن ولي بايد نامه ضبط وثيقه هم همراه مدارك بفرستي.

كسي از دوستان مراحل دقيق ضبط وثيقه ميدونه؟ من اقوامي تهران ندارم و ميخواستم مراحل دقيق بدونم.

ممنون از همگي
    اینجا رو بخونید متوجه میشید

Junior Member

سلام دوستان. شاید جای اشتباهی دارم سوال می پرسم. من با معافیت تحصیلی در کانادا در حال تحصیل هستم. الان می خوام یک مسافرت به ایران انجام بدم و برگردم ادامه درس. ایا باید مدرک خاصی همراه داشته باشم. من گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه گرفتم اما تاییدیه جای خاصی رو نگرفتم؟ایا باید جایی تایید کنه؟ اگر میشه کمک کنید چون چند روز دیگه بلیط دارم...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)