صفحه 33 از 67 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    بله. این مهر برای کسانی هستش که محل اقامتشون (توی پاسپورت) خارج از کشور درج شده باشه. ابتدا باید پاسپورت تعویض بشه و بعد مهر بزنن
    ممنون. دفتر حافظ منافع راحت محل اقامت رو عوض می کنه؟ یا مدرک خاصی لازم دارن؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Andover نمایش پست ها
    ممنون. دفتر حافظ منافع راحت محل اقامت رو عوض می کنه؟ یا مدرک خاصی لازم دارن؟
    اینجا دقیقن توضیح داده:
    http://www.daftar.org/forms/passports/301.pdf

Junior Member

من امروز مهر خروج مخصوص مشمولین رو دوباره گرقتم. تا آخرین ۱۳۹۸ اعتبار داره. درسم ۱۳۹۰ تموم شد. جدیدا ۸ سال رو از پایان تحصیل حساب میکنن نه سن افراد

Junior Member

من در سامانه ی تاک درخواست تایید مدارکم رو دادم و فایل های لازم رو اپلود کردم. در حال حاضر وضعیت در نمایندگی رو منتظر استعلام نشون میده. الان باید چکار کنم؟ آیا لازمه من چیزی واسه دفتر حافظ منافع پست کنم؟ (فرم ۵۰ رو هم خوندم، ولی باز متوجه نشدم بعد از اپلود در سامانه ی تاک، باید چکار کنم)
    ممنون اگه کسی اطلاعاتی داره، من رو مطلع کنه.

Junior Member

دوست عزیز، دقیقا چه مدارکی رو به سفارت دادین؟ یعنی دقیقا فرآیند کاری چی بود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsantl نمایش پست ها
    من امروز مهر خروج مخصوص مشمولین رو دوباره گرقتم. تا آخرین ۱۳۹۸ اعتبار داره. درسم ۱۳۹۰ تموم شد. جدیدا ۸ سال رو از پایان تحصیل حساب میکنن نه سن افراد

Junior Member

1 -تأیید مدارک تحصیلی طبق فرم 05 ورود به سامانه تاک، بارگذاری مدارکفارغالتحصیلی و دریافت کدرهگیری و درخواست تأیید یک نسخه کپی برابر با اصل ازمدارک جهت ارائه به وزارت علوم.
    2 -مراجعه بستگان به اداره کل بورسها و دانشجویان خارج از کشور وزارت علوم واقع درمیدان فردوسی، خیابان شهید موسوی بهمنظور دریافت گواهی از وزارت علوم به سازمان وظیفه عمومی مبنی بر لغو معافیتتحصیلی
    گزینه ی ۱ و ۲ چجوری به هم ربط پیدا می کنن؟ مدرکی رو که دفتر حافظ منافع تایید کنه رو آیا من باید به ایران بفرستم تا ازونجا خانواده بتونن پیگیری کنن؟

Member Maziar_Rafiei آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوالکتریک- پلی تکنیک تهران

سلام به همگی،

من چند صفحه اخر رو خوندم ولی موردی شبیه به خودم ندیدم. شرایط خودم رو توضیح میدم ممنون میشم راهنمایی کنید.

من متولد فروردین ۱۳۶۹‌ام. ۲ سال و ۹ ماه پیش، وقتی دانشجوی ارشد بودم به بهانه سفر نیم‌علمی اجازه خروج ۲۰ روزه گرفتم و با گذاشتن وثیقه از ایران خارج شدم. یعنی الان بیشتر از ۲ سال و نیمه که غایب حساب می‌شم(ویزام دانشجویی نبوده هیچ وقت). زنگ زدم سفارت گفتن خانوادت باید برن نامه ضبط وثیقه از نظام وظیفه بگیرند ببرند وزارت علوم بعد اونجا نامه رو میفرستن برای ما از طریق وزارت امور خارجه. بعدش می‌تونی درخواست پاسپورت بدی. حالا سوال من اینه نظام وظیفه مدرکی میخواد که نامه ضبط وثیقه رو بده یا نه خودشون می‌دونند و اکیه قضیه؟ بعد نظام وظیفه هر شهری باشه اکیه یا حتما باید تهران باشه؟ بعد از گرفتن نامه و بردن واسه وزارت علوم مراحل بعدی چیه؟ فرم ۳۰۱ واسه بعد این مراحل و زمان درخواست پاسپورت جدید؟

پ.ن. : من استرالیا هستم ممنون میشم از دوستان اگر کسی تجربه مشابه‌ای داشته راهنمایی کنه.
    visa: subclass 476 , lodge: 9 March 2015 , case officer: May 2015 , Health examination: 9 May 2015 , Grant: 11 May 2015 , to: Australia 1 June 2015

Junior Member

هیچی یکی از بستگان خودتون رو بفرستین نظام وظیفه با شماره ملی. بعد همون سرباز دم در میتونه پرینت کنه. تو سیستم ثبت شده دقیقا که چه روزی وثیقه ضبط شده. زمان زیادی نمیبره

نقل قول نوشته اصلی توسط Maziar_Rafiei نمایش پست ها
    سلام به همگی،

من چند صفحه اخر رو خوندم ولی موردی شبیه به خودم ندیدم. شرایط خودم رو توضیح میدم ممنون میشم راهنمایی کنید.

من متولد فروردین ۱۳۶۹‌ام. ۲ سال و ۹ ماه پیش، وقتی دانشجوی ارشد بودم به بهانه سفر نیم‌علمی اجازه خروج ۲۰ روزه گرفتم و با گذاشتن وثیقه از ایران خارج شدم. یعنی الان بیشتر از ۲ سال و نیمه که غایب حساب می‌شم(ویزام دانشجویی نبوده هیچ وقت). زنگ زدم سفارت گفتن خانوادت باید برن نامه ضبط وثیقه از نظام وظیفه بگیرند ببرند وزارت علوم بعد اونجا نامه رو میفرستن برای ما از طریق وزارت امور خارجه. بعدش می‌تونی درخواست پاسپورت بدی. حالا سوال من اینه نظام وظیفه مدرکی میخواد که نامه ضبط وثیقه رو بده یا نه خودشون می‌دونند و اکیه قضیه؟ بعد نظام وظیفه هر شهری باشه اکیه یا حتما باید تهران باشه؟ بعد از گرفتن نامه و بردن واسه وزارت علوم مراحل بعدی چیه؟ فرم ۳۰۱ واسه بعد این مراحل و زمان درخواست پاسپورت جدید؟

پ.ن. : من استرالیا هستم ممنون میشم از دوستان اگر کسی تجربه مشابه‌ای داشته راهنمایی کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Energy Department, Polimi

سلام دوستان. من میخوام برای مراحل ضبط وثیقه و دریافت مهر خروج مشمولین غایب اقدام کنم. الان مدارکم رو از طریق سایت نشا و سفارت تایید کردم.
    اطلاع دارید کل مراحل ایران (مراجعه به وزارت علوم، نظام وظیفه، ضبط وثیقه و ارائه نامه ضبط وثیقه به وزارت خارجه) چند روز طول میکشه؟ خیلی متشکرم.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsoon نمایش پست ها
    سلام دوستان. من میخوام برای مراحل ضبط وثیقه و دریافت مهر خروج مشمولین غایب اقدام کنم. الان مدارکم رو از طریق سایت نشا و سفارت تایید کردم.
    اطلاع دارید کل مراحل ایران (مراجعه به وزارت علوم، نظام وظیفه، ضبط وثیقه و ارائه نامه ضبط وثیقه به وزارت خارجه) چند روز طول میکشه؟ خیلی متشکرم.
    فرایند ارزشیابی مدت دقیقی نداره. از یک تا دو هفته (حتی بیشتر هم شنیده شده بستگی به مورد داره). ولی مراجعه به نظام وظیفه و ضبط وثیقه حداکثر 2 روز کاری طول میکشه.
    بقیه ش هم که فقط بردن نامه است.در مجموع کل فرایند میتونه حداقل 10 روز و حداکثر 3 هفته یا شایدم بیشتر تموم بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)