صفحه 22 از 67 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از

دوستان من امروز (22 ژونن) از سفارت ایران توی هامبورگ پرسیدم ، گفت بله میتونید با 2 سال غیبت بیایید و مهر خروج رو بگیرید ، بعد به سفارت ایران توی فرانکفورت زدم گفت نه همون 3 ساله و فعلا چیزی نگفتن و همکارم توی هامبورگ احتمالا قانون رو نمیدونه ، کسی از دوستان جدیدا گرفتن اجازه ورود ؟
    ویرایش توسط saeedrezasaeed : June 22nd, 2017 در ساعت 01:33 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedrezasaeed نمایش پست ها
    دوستان من امروز (22 ژونن) از سفارت ایران توی هامبورگ پرسیدم ، گفت بله میتونید با 2 سال غیبت بیایید و مهر خروج رو بگیرید ، بعد به سفارت ایران توی فرانکفورت زدم گفت نه همون 3 ساله و فعلا چیزی نگفتن و همکارم توی هامبورگ احتمالا قانون رو نمیدونه ، کسی از دوستان جدیدا گرفتن اجازه ورود ؟
    دوست عزیز بالاخره معلوم شد این 2 یا 3 سال از زمان شروع اقامت شروع میشه محاسبه اش یا از زمانی ک شما سرباز فراری حساب میشین و وثیقتون خورده میشه؟
    ممنون

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط shahmnb نمایش پست ها
    دوست عزیز بالاخره معلوم شد این 2 یا 3 سال از زمان شروع اقامت شروع میشه محاسبه اش یا از زمانی ک شما سرباز فراری حساب میشین و وثیقتون خورده میشه؟
    ممنون
    از زمان شروع اقامت. در واقع زمانی که وارد غیبت میشید و وثیقه ضبط میشه، دیگه دانشجو حساب نمیشید که با اجازه خروج دانشجویی بتونید رفت و امد کنید. اون زمان اگر مدارکی
    داشته باشیددال بر اقامت بیشتر از 3 سال تا اون موقع، مهر خروج مشمولین غایب رو میتونید بگیرید. (ضمنن نکته اینکه : سرباز فراری با مشمول غایب فرف داره البته. اشتباه نکنید)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    از زمان شروع اقامت. در واقع زمانی که وارد غیبت میشید و وثیقه ضبط میشه، دیگه دانشجو حساب نمیشید که با اجازه خروج دانشجویی بتونید رفت و امد کنید. اون زمان اگر مدارکی
    داشته باشیددال بر اقامت بیشتر از 3 سال تا اون موقع، مهر خروج مشمولین غایب رو میتونید بگیرید. (ضمنن نکته اینکه : سرباز فراری با مشمول غایب فرف داره البته. اشتباه نکنید)
    قانون برای مشمولان غایب گذاشته شده در واقع یعنی کسی که باید سربازی می رفته و حالا نرفته و خارج از ایران هست. دیگه تفاوت بین سرباز فراری و مشمول غایب در کجاست؟
    من در فرجه فارغ التحصیلی یکساله از ایران خارج شدم و برنگشتم. البته برگه سبز اعزام به خدمت هم باید برای اجازه خروج می گرفتم. الان من آیا سرباز فراری هستم؟ یعنی بعد از سه سال مشمول این قانون میشم؟
    الان دو سال هست که ایران نیستم

Junior Member

سلام دوستان یه سوال داشتم در مورد این قانون مهر خروج. این قانون آیا فقط مربوط به اونایی میشه که در خارج از ایران مشغول تحصیل هستن یا اونایی که بعد از تحصیل مثلا مشغول به کار هستن رو هم شامل میشه؟ من الان حدود ۳ ساله که در امریکا هستم و ایران هم نرفتم. ۲ سال اول رو دانشجو بودم و الان حدود ۱ ساله که دارم کار میکنم. امروز یکی از دوستانم از دفتر حافظ منافع پرسید و بهش گفتن که اگر شخص دانشجو نباشه باید گرین کارت داشته باشه حتما. کسی در مورد چیزی میدونه/شنیده؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Kia70 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال داشتم در مورد این قانون مهر خروج. این قانون آیا فقط مربوط به اونایی میشه که در خارج از ایران مشغول تحصیل هستن یا اونایی که بعد از تحصیل مثلا مشغول به کار هستن رو هم شامل میشه؟ من الان حدود ۳ ساله که در امریکا هستم و ایران هم نرفتم. ۲ سال اول رو دانشجو بودم و الان حدود ۱ ساله که دارم کار میکنم. امروز یکی از دوستانم از دفتر حافظ منافع پرسید و بهش گفتن که اگر شخص دانشجو نباشه باید گرین کارت داشته باشه حتما. کسی در مورد چیزی میدونه/شنیده؟ ممنون
    دوست عزیز این قانون شامل افرادی میشه که در حال حاضر غیبت دارند و در ایران نیستند و فرقی نداره دانشجو باشند یا شاغل

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط soheils نمایش پست ها
    قانون برای مشمولان غایب گذاشته شده در واقع یعنی کسی که باید سربازی می رفته و حالا نرفته و خارج از ایران هست. دیگه تفاوت بین سرباز فراری و مشمول غایب در کجاست؟
    من در فرجه فارغ التحصیلی یکساله از ایران خارج شدم و برنگشتم. البته برگه سبز اعزام به خدمت هم باید برای اجازه خروج می گرفتم. الان من آیا سرباز فراری هستم؟ یعنی بعد از سه سال مشمول این قانون میشم؟
    الان دو سال هست که ایران نیستم
    چون شما گفتید "از زمانی که سرباز فراری حساب میشید و وثیقتون خورده میشه"، من اون جمله داخل پرانتز رو در جوابتون گفتم. در واقع خواستم بگم، عبارت سرباز فراری با مشمول غایب فرق داره به طور
    کلی. کسی که دقترچه فرستاده و برگه سبز گرفته، قاعدتن از نظر تعریف با کسی ک اصلن کاری نکرده فرق داره از نظر نوع جریمه. منتها این به طور کلی بود نه درباره این قانون.
    در واقع من منظورم این بود که این قانون "همه" رو شامل میشه. چه فراری، چه غایب. هر کسی بتونه ثابت کنه که دستکم 3 سال خارج از کشور اقامت داشته (مهم نیست این 3 سال
    چه وضعیتی داشته، میخواد 2 سال دانشجو باشه و 1 سال غیبت، میخواد همشو دانشجو باشه و تازه درسش تموم شده باشه، در کل 3 سال اقامت خارج از کشور ملاکه) و مقیم خارج از کشور هست
    (یعنی توی پاسپورت نوشته باشه محل اقامت: یه شهری در خارج)، این قانون شاملش میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    چون شما گفتید "از زمانی که سرباز فراری حساب میشید و وثیقتون خورده میشه"، من اون جمله داخل پرانتز رو در جوابتون گفتم. در واقع خواستم بگم، عبارت سرباز فراری با مشمول غایب فرق داره به طور
    کلی. کسی که دقترچه فرستاده و برگه سبز گرفته، قاعدتن از نظر تعریف با کسی ک اصلن کاری نکرده فرق داره از نظر نوع جریمه. منتها این به طور کلی بود نه درباره این قانون.
    در واقع من منظورم این بود که این قانون "همه" رو شامل میشه. چه فراری، چه غایب. هر کسی بتونه ثابت کنه که دستکم 3 سال خارج از کشور اقامت داشته (مهم نیست این 3 سال
    چه وضعیتی داشته، میخواد 2 سال دانشجو باشه و 1 سال غیبت، میخواد همشو دانشجو باشه و تازه درسش تموم شده باشه، در کل 3 سال اقامت خارج از کشور ملاکه) و مقیم خارج از کشور هست
    (یعنی توی پاسپورت نوشته باشه محل اقامت: یه شهری در خارج)، این قانون شاملش میشه.
    عذر میخوام شما این رو مطمئن هستید که فقط "سه سال اقامت خارج از کشور" ملاکه؟
    من متن قانونو که خوندم همچین چیزی برداشت نکردم. فکر میکردم باید سه سال غیبت داشت (یعنی معافیت تحصیلیش تو خارج تموم شه و وارد غیبت شه و سه سال بگذره)

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط F_O نمایش پست ها
    عذر میخوام شما این رو مطمئن هستید که فقط "سه سال اقامت خارج از کشور" ملاکه؟
    من متن قانونو که خوندم همچین چیزی برداشت نکردم. فکر میکردم باید سه سال غیبت داشت (یعنی معافیت تحصیلیش تو خارج تموم شه و وارد غیبت شه و سه سال بگذره)
    بله مطمئنم. میتونید از سفارت محل زندگیتون هم بپرسید. اگر شما 3 سال اقامت در خارج از ایران داشته باشید ولی هنوز دانشجو باشید
    یا در بازه 1 ساله بعد از اتمام/انصراف از تحصیل باشید چون کماکان با مهر خروج دانشجویی میتونید رفت و امد کنید، این قانون شاملتون نخواهد شد.
    یعنی سفارت قبول نمیکنه و میگه کماکان با معافیت تحصیلی میتونید برید. اما اگر بعد از این مدت باشه، شما باید برید سفارت و پاسپورتتون رو عوض
    کنید و پاسپورت جدیدی بگیرید که توش محل اقامت رو بزنه کشور خارجی. بعد میتونید اون مهر رو بگیرید. بازه ش هم دقیقن از فردای روزی که
    دیگه نمیتونید معافیت دانشچویی استفاده کنید شروع میشه، به شرطی که 3 سال در خارچ از کشور زندگی کرده باشید.
    ببینید اینکه میگن 3 سال خارج از کشور، برای اینکه ثابت بشه شما مقیم خارج از کشور هستید. در واقع تشخیص این به عهده سفارته و احتمال
    میدم برای اینکه سفارت برای شما پاسپورتی صادر بکنه که توش محل اقامت بخوره خارج از ایران این سابقه 3 سال اقامت رو اعلام کردن تا معلوم شه
    کی واقعن مقیم خارجه و کی مقیم نیست. وقتی مقیم بودنتون ثابت بشه و پاسپورت جدید بگیرید، عملن سفارت این مهر رو براتون توی پاسپورت
    جدید میزنه و دیگه قانون براتون صادقه. با سفارت محل زندگیتون تماس بگیرید، دقیقن براتون همینا رو توضیح میدن.

نکته دیگه اینکه: منم توی متن قانون اینی که شما میگید رو متوجه نشدم، اما با عقل جور در نمیاد که کسی بعد از اتمام معافیت از تحصیلش
    3 سال توی خارج بلاتکلیف بمونه تا این قانون شاملش بشه. در واقع نقض غرض هستش. چون این قانون رو گذاشتن که کسانی که به هردلیلی
    مقیم خارج از کشور هستن بتونن بدون مشکل به کشور رفت و امد کنن نه اینکه 3 سال اسیر باشن.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط masood_ndp نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من امروز سفارت (در فنلاند) بودم و بهم گفتن برای مهر خروج مشمولین باید یکسال از ضبط وثیقه گذشته باشه! من اینو هیچ کجا ندیدم و به نظرم مسول سفارت اشتباه می گفت، میشه لطفا اگه تجربه ای در این زمینه دارین به اشتراک بذارین؟ ممنونم
    احتمالن اشتباه گفتن. باید یک سال از اتمام تحصیلتون گذشته باشه نه ضبط وثیقه. دلیلش هم ظاهرن اینه که دیگه هیچ معافیت
    دانشجویی ای شاملتون نشه و تنها راه همین مهر خروج مشمولین غایب باشه. طبق این توضیح:

http://econsulate.mfa.ir/index.aspx?...2&pageid=22746

این مهر به کسانی تعلق می گیرد که حداقل سه سال در خارج از کشور زندگی کرده و از هیچ گونه معافیت تحصیلی برخوردار نبوده و
    در گذر نامه آنان محل اقامت،
    خارج ازکشور درج گردیدهاست.در صورتیکه در گذر نامه، کشور محل اقامت ایران درج شده باشد
    ابتدا نسبت به تعویض گذرنامه اقدام و سپس درخواست مهر خروج مشمولین گردد.

لطفن اگر مشکلتون حل شد اینجا توضیح بدید که اطلاعات تصحیح بشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)