صفحه 10 از 67 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

با تشکر از راهنماییتون. من واسه معافیت پزشکی اقدام کردم اگه نشود احتمالا مجبور میشم از این مهر خروج استفاده کنم. آیا امکان این وجور داره که من با یکی از دوستانتون که این کار رو کردن تماس بگیرم از طریق ایمیل یا همین سایت و چنتا جزیات رو بپرسم؟ ممنون میشم اگه امکانش باشه ازشون بپرسید و به من خبر بدید . کمک خیلی بزرگی خواهد بود.
    ی سوال دیگه. آیا منظورشون از سه سال اقامت خارج از کشور سه سال بعداز گرین کارت کاست یا سه سال با هر نو ویزا یا مدرکه اقامتی؟ ممنون یک دنیا.

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

سلام
    من سربازی نرفتم و تیر 94 لیسانسم تموم شد و اسفند 94 برای ادامه تحصیل اومدم آلمان با مدرک ب2 ولی متاسفانه نتونستم امتحان د اس ها رو قبول بشم و نتونستم.دانشگاه ثبت نام کنم و بنابراین از ترم.بعد درسم.شروع خواهد شد و ترم بعد که حدودا میشه مهر 95 و این یعنی بازه یکساله من برای ادامه تحصیل تموم شده و من بعدش تازه درسم.شروع میشه.میخواستم بدونم که حالا من چون درسم.رو بعد از اون بازه یکساله شروع کردم دیگه اگه برم ایران حق خروج ندارم؟ و نمیتونم.ادامه تحصیل در خارج از کشور بدم؟یا اینکه مشکلی نداره و باز بهم مجوز.خروج.میدن؟
    (یک جوابی در صفحه قبل دیدم که گفتن به احتمال زیاد.اما من خواستم ببینم.کسی مطمئن هستش؟و خودش این تجربه رو داشته یا کسی رو میشناسه که این شرایط رو داشته؟

ممنون از راهنماییتون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    سلام
    من سربازی نرفتم و تیر 94 لیسانسم تموم شد و اسفند 94 برای ادامه تحصیل اومدم آلمان با مدرک ب2 ولی متاسفانه نتونستم امتحان د اس ها رو قبول بشم و نتونستم.دانشگاه ثبت نام کنم و بنابراین از ترم.بعد درسم.شروع خواهد شد و ترم بعد که حدودا میشه مهر 95 و این یعنی بازه یکساله من برای ادامه تحصیل تموم شده و من بعدش تازه درسم.شروع میشه.میخواستم بدونم که حالا من چون درسم.رو بعد از اون بازه یکساله شروع کردم دیگه اگه برم ایران حق خروج ندارم؟ و نمیتونم.ادامه تحصیل در خارج از کشور بدم؟یا اینکه مشکلی نداره و باز بهم مجوز.خروج.میدن؟
    (یک جوابی در صفحه قبل دیدم که گفتن به احتمال زیاد.اما من خواستم ببینم.کسی مطمئن هستش؟و خودش این تجربه رو داشته یا کسی رو میشناسه که این شرایط رو داشته؟

ممنون از راهنماییتون
    سلام
    نگران هیچی نباشید.
    ترم آینده درستون رو شروع کنید، به محض شروع تحصیل نامه ی اشتغال به تحصیل رو به سفارت ایران در آلمان ببرید و تشکیل پرونده بدین.
    بعد از تشکیل پرونده، درخواست مهر خروج دانشجویی کنید و بدون مشکل به ایران تردد کنید.

البته باید کمی صبر داشته باشید، پروسه ی تشکیل پرونده هم خودش قدری وقت گیر هست.

موفق باشید

Junior Member

سلام

من در ایران دانشجو دکتری بودم و بعد از گذاشتن وثیقه ۵ میلیونی واسه کنفرانس زدم اومدم کانادا و الان اینجا دانشجو هستم ۴ سال، کسی میدونه وضعیت من چه جوری هست؟!
    الان دفتر حفاظت منافع به من مهر تردد میده واسه سالی سه ماه؟ مشکلی پیش نمیاد بزم؟ لطفا اگه تجربه مشابه دارین یا دیدین بگین

Junior Member

با سلام به همه‌ی دوستان

من به تازگی با استفاده از مهر خروج مشمولین به ایران رفت و آمد کردم و حالا تجربه‌ی خودم رو با جزئیات می‌نویسم شاید به کار کسی بیاد.

من چهار سال پیش با ۱۵ تومن وثیقه‌ی دانشجویی از کشور خارج شدم، اما به دلایلی تحصیل رو ادامه ندادم و مشغول به کار شدم. اواخر سال گذشته با مراجعه به سفارت ایران درخواست گذرنامه‌ی جدید با درج محل اقامت خارج از کشور و همچنین مهر خروج ویژه‌ی مشمولین رو دادم. مدارکی که خواستن: گذرنامه‌ی قبلی، عکس، کارت ملی، شناسنامه و مدرکی که اقامت در کشور خارجی رو نشون بده (من اقامت دائم داشتم اما نمی‌دونم با ویزاهای غیر دائم هم این کار شدنی هست یا خیر). بعد از دو هفته گذرنامه‌ی جدید با ذکر محل اقامت خارج از کشور و به همراه مهر خروج مشمولین به دستم رسید.

با توجه به شنیده‌ها که استفاده از این قانون برای کسانی که معافیت تحصیلی دارن مشکل‌زا میشه، پیش از رفتن به ایران پیگیر تسویه حساب با نظام وظیفه شدم. برای این کار نیاز به نامه‌ی انصراف یا فارغ‌التحصیلی از دانشگاه هست. نامه‌ی انصراف من رو یکی از دوستان به وزارت علوم برد و وزارت هم نامه‌ای خطاب به نظام وظیفه صادر کرد با این مضمون که نامبرده از فلان تاریخ دانشجوی انصرافی به حساب میاد. تاریخ رو هم دقیقاً مطابق با همون تاریخ انصراف در نامه‌ی دانشگاه ثبت کردن. اون نامه رو می‌برید به نظام وظیفه و اونجا یه دستور خطاب به بانک صادر میشه که وثیقه رو ضبط کنن. این کار یک هفته‌ای زمان می‌بره و بعد از ضبط وثیقه دوباره باید به نظام وظیفه مراجعه کرد تا وضعیت مشمول در سیستم از "دانشجو با معافیت تحصیلی" به "غایب" تغییر کنه. تاریخ شروع غیبت هم برابر است با یک سال بعد از تاریخ انصراف درج شده در نامه‌ی دانشگاه (چون یک سال فرجه میدن بعد از انصراف برگردید).

بعد از انجام همه‌ی این داستان‌ها، ماه گذشته به ایران رفتم و بعد هم بدون هیچ مشکلی از کشور خارج شدم. افسر گذرنامه در فرودگاه هم از این قانون اطلاع داشت و هیچ سؤالی نپرسید.

امیدوارم شما هم راحت برید و برگردید.

دوستان با سلام
    من مهر خروج مشمولين رو پارسال بدون ظبط وسیقه گرفتم - الان میتونم باش برم ایران و خارج شم بدون دردسر نظام وظیفه؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arminhedayati نمایش پست ها
    دوستان با سلام
    من مهر خروج مشمولين رو پارسال بدون ظبط وسیقه گرفتم - الان میتونم باش برم ایران و خارج شم بدون دردسر نظام وظیفه؟
    ممنون
    بله مشکلی نداره
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AmiroForum نمایش پست ها
    با سلام به همه‌ی دوستان

من به تازگی با استفاده از مهر خروج مشمولین به ایران رفت و آمد کردم و حالا تجربه‌ی خودم رو با جزئیات می‌نویسم شاید به کار کسی بیاد.

من چهار سال پیش با ۱۵ تومن وثیقه‌ی دانشجویی از کشور خارج شدم، اما به دلایلی تحصیل رو ادامه ندادم و مشغول به کار شدم. اواخر سال گذشته با مراجعه به سفارت ایران درخواست گذرنامه‌ی جدید با درج محل اقامت خارج از کشور و همچنین مهر خروج ویژه‌ی مشمولین رو دادم. مدارکی که خواستن: گذرنامه‌ی قبلی، عکس، کارت ملی، شناسنامه و مدرکی که اقامت در کشور خارجی رو نشون بده (من اقامت دائم داشتم اما نمی‌دونم با ویزاهای غیر دائم هم این کار شدنی هست یا خیر). بعد از دو هفته گذرنامه‌ی جدید با ذکر محل اقامت خارج از کشور و به همراه مهر خروج مشمولین به دستم رسید.

با توجه به شنیده‌ها که استفاده از این قانون برای کسانی که معافیت تحصیلی دارن مشکل‌زا میشه، پیش از رفتن به ایران پیگیر تسویه حساب با نظام وظیفه شدم. برای این کار نیاز به نامه‌ی انصراف یا فارغ‌التحصیلی از دانشگاه هست. نامه‌ی انصراف من رو یکی از دوستان به وزارت علوم برد و وزارت هم نامه‌ای خطاب به نظام وظیفه صادر کرد با این مضمون که نامبرده از فلان تاریخ دانشجوی انصرافی به حساب میاد. تاریخ رو هم دقیقاً مطابق با همون تاریخ انصراف در نامه‌ی دانشگاه ثبت کردن. اون نامه رو می‌برید به نظام وظیفه و اونجا یه دستور خطاب به بانک صادر میشه که وثیقه رو ضبط کنن. این کار یک هفته‌ای زمان می‌بره و بعد از ضبط وثیقه دوباره باید به نظام وظیفه مراجعه کرد تا وضعیت مشمول در سیستم از "دانشجو با معافیت تحصیلی" به "غایب" تغییر کنه. تاریخ شروع غیبت هم برابر است با یک سال بعد از تاریخ انصراف درج شده در نامه‌ی دانشگاه (چون یک سال فرجه میدن بعد از انصراف برگردید).

بعد از انجام همه‌ی این داستان‌ها، ماه گذشته به ایران رفتم و بعد هم بدون هیچ مشکلی از کشور خارج شدم. افسر گذرنامه در فرودگاه هم از این قانون اطلاع داشت و هیچ سؤالی نپرسید.

امیدوارم شما هم راحت برید و برگردید.

مرسی بابت اطلاع رسانی! من مدتها بود منتظر یه نفر بودم که این کارو کرده باشه. فقط یه سوال چه کسی می تونه نامه رو ببره نظام وظیفه و کار ضبط وثیقه رو انجام بده؟ حتما باید پدرومادر یا وکیل باشه؟ یا دوست هم می تونه بره؟ شناسنامه یا کارت ملی شما هم لازمه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad_haji نمایش پست ها
    مرسی بابت اطلاع رسانی! من مدتها بود منتظر یه نفر بودم که این کارو کرده باشه. فقط یه سوال چه کسی می تونه نامه رو ببره نظام وظیفه و کار ضبط وثیقه رو انجام بده؟ حتما باید پدرومادر یا وکیل باشه؟ یا دوست هم می تونه بره؟ شناسنامه یا کارت ملی شما هم لازمه؟
    کارهای شخص من رو پدرم پیگیری کرد اما می‌گفت که هیچ جا ازش مدرک شناسایی من یا خودش رو نخواستن.

در ضمن این رو هم یادم رفت بگم که برای ثبت انصراف در وزارت علوم، پرونده‌ی نشا هم باید کامل باشه. خودتون وارد سیستم بشید و مدارکی که می‌خواد رو آپلود کنید که اونجا آماده باشه.

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

من فارغ التحصیل شدم و میخوام وثیقه رو به حساب نظام وظیفه بریزم که بتونم مهر خروج بگیرم. واسم از وزارت علوم پرسیدن و گفتن اول باید دفتر حافظ منافع فارغ التحصیلی رو تایید کنه و بعد توی سایت وزارت خارجه ثبت نام کنی و ....
    حالا چطور دفتر حافظ منافع باید تایید کنه ؟ مگه نمیشه مدارک رو فرستاد ایران واسه تایید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)