صفحه 12 از 61 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA دانشگاه تهران Strategy

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

بچه ها خواهشا یکی اینو جواب بده. توی چندتا تاپیک مطرح کردم ولی کسی جوابمو نداده

نمیدونم توی تاپیک درستی این سوال رو مطرح میکنم یا نه. چون چیزی پیدا نکردم!

من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. ولی میخوام برای ادامه تحصیل دو مرتبه توی مقطع ارشد پذیرش بگیرم. با توجه به اینکه اجازه خروج فقط برای مقطع بالاتره، الان چه روشی وجود داره که بتونم از کشور خارج شم برای ادامه تحصیل توی مقطع ارشد؟

لطفا راهنمایی بفرمایید
    ممنون
    در بسیاری از موارد تغییر زاویه دید است که به کمکتان می آید

Junior Member

فقط بعد از سربازی می توانی خارج بشوی. در صورت پذیرش از دانشگاه خارج باید اصل مدارک را به آن دانشگاه در زمان ثبت نام تحویل بدی، اگر مشکل سربازی داری که باید از طریق تشکیل پرونده در وزارت علوم و پروسه نظام وظیفه بتونی مدارک اصلتو بگیری. برای اینهم قوانین واضحه ، باید برای مقطع بالاتر پذیرش داشته باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahabMBA نمایش پست ها
    بچه ها خواهشا یکی اینو جواب بده. توی چندتا تاپیک مطرح کردم ولی کسی جوابمو نداده

نمیدونم توی تاپیک درستی این سوال رو مطرح میکنم یا نه. چون چیزی پیدا نکردم!

من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. ولی میخوام برای ادامه تحصیل دو مرتبه توی مقطع ارشد پذیرش بگیرم. با توجه به اینکه اجازه خروج فقط برای مقطع بالاتره، الان چه روشی وجود داره که بتونم از کشور خارج شم برای ادامه تحصیل توی مقطع ارشد؟

لطفا راهنمایی بفرمایید
    ممنون

سلام دوستان سوالی داشتم اگر كسی میدونه جوابشو لطفا بگه
    من به همراه خانواده ام 1/5 پیش مهاجرت كردیم كانادا من دانشجوی سال سوم بودم و با وثیقه 15 ملیونی از كشور خارج شدم حالا می‌خواهم بدونم در چه صورت می تونم به ایران رفت و آمد كنم؟؟؟؟؟

Junior Member

دوستان کسی در مورد تمدید این قانون خروج مشمولین بعد از سال ۹۵ چیزی شنیده؟ به نظرم باید هرچه زودتر کاری بکنیم درخواست گروهی چیزی درست بکنیم بفرستیم وزارت خارجه ، نظام وظیفه و.... وگرنه ممکنه (به احتمال زیاد)قانون تمدید نشه و مثل قبل نشه تا چند سال رفت ایران....

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad_haji نمایش پست ها
    دوستان کسی در مورد تمدید این قانون خروج مشمولین بعد از سال ۹۵ چیزی شنیده؟ به نظرم باید هرچه زودتر کاری بکنیم درخواست گروهی چیزی درست بکنیم بفرستیم وزارت خارجه ، نظام وظیفه و.... وگرنه ممکنه (به احتمال زیاد)قانون تمدید نشه و مثل قبل نشه تا چند سال رفت ایران....
    من رفتم دفتر حفاظت منافع در واشنگتن 1 ماه پیش بهم گفتن هنوز اطلاعیه ای به ما ندادن. امیدوارم که زود تر تمدید کنن این قانون رو. چون من شرایطم برای خرید سربازی جور نیست. فقط 3 سال غیبت دارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master in informatics, Högskolan i Borås

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad_haji نمایش پست ها
    امروز یه خبری در اومد که متنش خیلی شبیه متن های قبلیه ولی نوشته تا آخر 96... من هیچ جای دیگه چیزی پیدا نکردم ولی این خبر رو به فال نیک میگیرم!
    http://www.momtaznews.com/%D8%B4%D8%...-%D8%AE%D8%A7/

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dashmani نمایش پست ها
    امروز یه خبری در اومد که متنش خیلی شبیه متن های قبلیه ولی نوشته تا آخر 96... من هیچ جای دیگه چیزی پیدا نکردم ولی این خبر رو به فال نیک میگیرم!
    http://www.momtaznews.com/%D8%B4%D8%...-%D8%AE%D8%A7/

این خبر قدیمیه و غلط تایپی داره. همیشه هم جوریه که تاریخ به روز رسانی مطلب رو به تاریخ روز می زنه در صورتی که من این مطلبو همیشه از چند ماه قبل دیدم !

Junior Member

سلام . من از صحبت های دوستان به این نتیجه رسیدم که مشمولین باید ۳ سال اقامت داشته باشن تا بتونن سالی ۳ ماه بدش بیان به ایران و بران . میخواستم بدونم برای من که سیتیزن هستم هم نیاز هاست ۳ سال اقامت داشته باشم یا نه ؟ من الان ۱ ساله ماشمولام و دانشجو هستم والی قصده رفتن دارم

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aminnzzz نمایش پست ها
    سلام . من از صحبت های دوستان به این نتیجه رسیدم که مشمولین باید ۳ سال اقامت داشته باشن تا بتونن سالی ۳ ماه بدش بیان به ایران و بران . میخواستم بدونم برای من که سیتیزن هستم هم نیاز هاست ۳ سال اقامت داشته باشم یا نه ؟ من الان ۱ ساله ماشمولام و دانشجو هستم والی قصده رفتن دارم
    نه شهروندی نمی تونه کمکی به کوتاه تر شدن اون مدت برای شما بکنه. البته اگر پیش از مشمول شدن از کشور خارج شدید و حالا دانشجو هستید می تونید با باز کردن پرونده ی دانشجویی در وزارت علوم و سپردن تعهد (به شکل ضمانت بانکی با مبلغ 500 هزار تومان) از معافیت تحصیلی، گذرنامه ی رایگان و مهر خروج دانشجویی (4 نوبت رفت و آمد در سال تا سقف 4 ماه) استفاده کنید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

کسی دقیقاً مراحل تسویه حساب با نظام وظیفه بعد از اتمام تحصیل و پرداخت وثیغه بانکی و گرفتن مهر خروج مشمولین غایب رو با اون قانون سه سال اقامت خارج از کشور میدونه ؟ من چهار ماه پیش فارغ التحصیل شدم و مدارکم رو برای تایید واشنگتن فرستادم، مدارک من تایید شده ولی الان نمیدونم چه وقتی میتونم نامه ی اتمام تحصیل از وزارت علوم بگیرم و با نظام وظیفه تسویه حساب کنم، باید یک سال صبر کنم؟ تا مهر سال دیگه صبر کنم؟ ممنون میشم اگر کسی تجربه داره و بگه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)