صفحه 12 از 67 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad_haji نمایش پست ها
    دوستان کسی در مورد تمدید این قانون خروج مشمولین بعد از سال ۹۵ چیزی شنیده؟ به نظرم باید هرچه زودتر کاری بکنیم درخواست گروهی چیزی درست بکنیم بفرستیم وزارت خارجه ، نظام وظیفه و.... وگرنه ممکنه (به احتمال زیاد)قانون تمدید نشه و مثل قبل نشه تا چند سال رفت ایران....
    من رفتم دفتر حفاظت منافع در واشنگتن 1 ماه پیش بهم گفتن هنوز اطلاعیه ای به ما ندادن. امیدوارم که زود تر تمدید کنن این قانون رو. چون من شرایطم برای خرید سربازی جور نیست. فقط 3 سال غیبت دارم.

Junior Member

سلام . من از صحبت های دوستان به این نتیجه رسیدم که مشمولین باید ۳ سال اقامت داشته باشن تا بتونن سالی ۳ ماه بدش بیان به ایران و بران . میخواستم بدونم برای من که سیتیزن هستم هم نیاز هاست ۳ سال اقامت داشته باشم یا نه ؟ من الان ۱ ساله ماشمولام و دانشجو هستم والی قصده رفتن دارم

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aminnzzz نمایش پست ها
    سلام . من از صحبت های دوستان به این نتیجه رسیدم که مشمولین باید ۳ سال اقامت داشته باشن تا بتونن سالی ۳ ماه بدش بیان به ایران و بران . میخواستم بدونم برای من که سیتیزن هستم هم نیاز هاست ۳ سال اقامت داشته باشم یا نه ؟ من الان ۱ ساله ماشمولام و دانشجو هستم والی قصده رفتن دارم
    نه شهروندی نمی تونه کمکی به کوتاه تر شدن اون مدت برای شما بکنه. البته اگر پیش از مشمول شدن از کشور خارج شدید و حالا دانشجو هستید می تونید با باز کردن پرونده ی دانشجویی در وزارت علوم و سپردن تعهد (به شکل ضمانت بانکی با مبلغ 500 هزار تومان) از معافیت تحصیلی، گذرنامه ی رایگان و مهر خروج دانشجویی (4 نوبت رفت و آمد در سال تا سقف 4 ماه) استفاده کنید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

کسی دقیقاً مراحل تسویه حساب با نظام وظیفه بعد از اتمام تحصیل و پرداخت وثیغه بانکی و گرفتن مهر خروج مشمولین غایب رو با اون قانون سه سال اقامت خارج از کشور میدونه ؟ من چهار ماه پیش فارغ التحصیل شدم و مدارکم رو برای تایید واشنگتن فرستادم، مدارک من تایید شده ولی الان نمیدونم چه وقتی میتونم نامه ی اتمام تحصیل از وزارت علوم بگیرم و با نظام وظیفه تسویه حساب کنم، باید یک سال صبر کنم؟ تا مهر سال دیگه صبر کنم؟ ممنون میشم اگر کسی تجربه داره و بگه

Junior Member SpecialALIREZA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس عمران - دانشگاه شریف

سلام دوستان
    یه سوال خیلی مهم دارم که روند ادامه ی تحصیل و زندگی من رو میتونه جوابش تغییر بده
    من دی ماه امسال (95) از پایان نامه ارشدم دفاع میکنم و فارغ التحصیل میشم. بعدش یک سال دقیقا فرصت دارم یا برم سربازی یا دکترا قبول شم. حالا با توجه به شرایطم من تا آذر و دی ماه سال آینده (96) مراحل اپلای رو میگذرونم و انشالله مدارک رو اون موقع میفرستم خارج و جواب پذیرشم هم احتمالا از اردیبهشت تا اواسط تابستون ممکنه بیاد که در صورت قبولی باید واسه ترم پائیز 97 برم خارج از کشور. اما مشکلی که وجود داره اینه که من از دی ماه 96 مشمول میشم :| یعنی اون موقع اقدام به پست کردن دفترچه باید بکنم. بعدش نتیجه ی اعزام کی میاد؟ میتونم به عقب بندازمش تا موقع رفتن؟ یا باید برم سربازی؟ بعد در صورت رفتن به سربازی چطوری کارای قانونی و کاغذ بازی رو واسه خروج از کشور انجام بدم؟ و همچنین برفرض که همه چی اوکی شد و رفتنی شدم باید مبلغ وثیقه رو کامل بذارم یا به نسبتی که سربازی رفتم کم میشه؟؟؟
    سوال دیگه م اینه که وقتی وثیقه میذاریم و میریم برای تحصیل، بعدش تا چه مدت اگر برنگردیم وثیقه رو ضبط میکنن؟ اگر وثیقه رو ضبط کنن دیگه بدون مشکل میشه برگشت؟ یا اگر برگردیم ممنوع الخرویم و باید بریم سربازی؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

نقل قول نوشته اصلی توسط omidomid65 نمایش پست ها
    کسی دقیقاً مراحل تسویه حساب با نظام وظیفه بعد از اتمام تحصیل و پرداخت وثیغه بانکی و گرفتن مهر خروج مشمولین غایب رو با اون قانون سه سال اقامت خارج از کشور میدونه ؟ من چهار ماه پیش فارغ التحصیل شدم و مدارکم رو برای تایید واشنگتن فرستادم، مدارک من تایید شده ولی الان نمیدونم چه وقتی میتونم نامه ی اتمام تحصیل از وزارت علوم بگیرم و با نظام وظیفه تسویه حساب کنم، باید یک سال صبر کنم؟ تا مهر سال دیگه صبر کنم؟ ممنون میشم اگر کسی تجربه داره و بگه
    آره باید 1 سال صبر کنی. برا اینکه خیالت جمع شه میتونن برن نظام وظیفه، اونجا تو کامپیوتر میزنن و میگن که کی میتونی بری دنبالش. در ضمن مدرکت رو باید بفرستی ایران که ببرن وزارت علوم نامه فارغ التحصیلی رو اونا میدن به وزارت علوم

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

نقل قول نوشته اصلی توسط SpecialALIREZA نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال خیلی مهم دارم که روند ادامه ی تحصیل و زندگی من رو میتونه جوابش تغییر بده
    من دی ماه امسال (95) از پایان نامه ارشدم دفاع میکنم و فارغ التحصیل میشم. بعدش یک سال دقیقا فرصت دارم یا برم سربازی یا دکترا قبول شم. حالا با توجه به شرایطم من تا آذر و دی ماه سال آینده (96) مراحل اپلای رو میگذرونم و انشالله مدارک رو اون موقع میفرستم خارج و جواب پذیرشم هم احتمالا از اردیبهشت تا اواسط تابستون ممکنه بیاد که در صورت قبولی باید واسه ترم پائیز 97 برم خارج از کشور. اما مشکلی که وجود داره اینه که من از دی ماه 96 مشمول میشم :| یعنی اون موقع اقدام به پست کردن دفترچه باید بکنم. بعدش نتیجه ی اعزام کی میاد؟ میتونم به عقب بندازمش تا موقع رفتن؟ یا باید برم سربازی؟ بعد در صورت رفتن به سربازی چطوری کارای قانونی و کاغذ بازی رو واسه خروج از کشور انجام بدم؟ و همچنین برفرض که همه چی اوکی شد و رفتنی شدم باید مبلغ وثیقه رو کامل بذارم یا به نسبتی که سربازی رفتم کم میشه؟؟؟
    سوال دیگه م اینه که وقتی وثیقه میذاریم و میریم برای تحصیل، بعدش تا چه مدت اگر برنگردیم وثیقه رو ضبط میکنن؟ اگر وثیقه رو ضبط کنن دیگه بدون مشکل میشه برگشت؟ یا اگر برگردیم ممنوع الخرویم و باید بریم سربازی؟
    سوالهات خیلی هاش نامربوط به این بخشه و در ضمن معلومه که فروم رو نخوندی اصلا وگرنه خیلی هاش جواب داده شده.

جواب سوالات مربوطت اینه:
    1 سال بعد فارغ التحصیلی اگه برنگردی ایران و دفترچه پست نکنی، غایب حساب میشی و وثیقه رو برمیدارن. قانون موجود که فقط تا پایان 95 معتبره و بعدش معلوم نیست که چی میشه اینه که در صورت غیبت و ظبط وثیقه، اگه حداقل 3 سال مقیم خارج باشی و اقامت کشور دیگه ای رو داشته باشی (مثل گرین کارت آمریکا یا پی آر کانادا ) اون موقع میتونی سالی 2 بار و حداکثر به مدت 3 ماه سفر کنی به ایران

جواب بقیش هم تا جایی که من میدونم، باید کل وثیقه رو بذاری حتی اگه وسط سربازی خارج شی. اگه پذیرش داشته باشی وسط سربازی میتونی وسطش دوباره معافیت تحصیلی بگیری ولی چجوریش رو نمیدونم. باید بری تو بخش های مرتبط بپرسی که اونایی که قبلا این کار رو انجام دادن جوابت رو بدن

Junior Member

دوستان سلام من پارسال 1 اسفند انصراف دادم تا 1 اسفند امسال معافیت تحصیلی دارم
    میتونم اواخر بهمن دفترچه بفرستم که بخوره واسه اردیبهشت یه بارم میشه درخواست داد اینم بگیم اواخر خرداد دیگه اواخر خورداد باید برم سربازی .میشه تو همین حین و بین من از هند واسه داروسازی پذیرش بگیرم . (تاریخ دقیق شروع پذیرش کی هست)
    و بعد بتونم از معافیت تحصیلیش استفاده کنم چون شنیدم از دیپلم به دکترا معافیت نمیدن

Junior Member

سلام . نميدونم سوالم رو جاي درستي مي پرسم يا نه ... پيشاپيش از راهنمايي تمامي دوستان سپاس گذارم...
    من در حال فارغ التحصيلي از مقطع ارشد در ايران هستم ولي مي خوام براي يك مستر ديگه در كانادا اقدام كنم. مشاور تحصيلي به من گفت كه بايد يك پذيرش سوري دكتري بگيرم تا با اون بتونم از وزارت علوم معافيت تحصيلي و اجازه خروج بگيرم و بعد از خروج از كشور بپيچونم و برم براي مستر مجدد. مي خواستم بدونم كسي از دوستان همچين تجربه اي را دارد...؟
    و عواقب اين قضيه غير از ضبط پول وثيقه و عدم امكان بازگشت به وطن تا ٣ سال چي هست..؟
    سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master in informatics, Högskolan i Borås

نقل قول نوشته اصلی توسط mamad_haji نمایش پست ها
    دوستان کسی در مورد تمدید این قانون خروج مشمولین بعد از سال ۹۵ چیزی شنیده؟ به نظرم باید هرچه زودتر کاری بکنیم درخواست گروهی چیزی درست بکنیم بفرستیم وزارت خارجه ، نظام وظیفه و.... وگرنه ممکنه (به احتمال زیاد)قانون تمدید نشه و مثل قبل نشه تا چند سال رفت ایران....
    امروز یه خبری در اومد که متنش خیلی شبیه متن های قبلیه ولی نوشته تا آخر 96... من هیچ جای دیگه چیزی پیدا نکردم ولی این خبر رو به فال نیک میگیرم!
    http://www.momtaznews.com/%D8%B4%D8%...-%D8%AE%D8%A7/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)