صفحه 13 از 67 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط dashmani نمایش پست ها
    امروز یه خبری در اومد که متنش خیلی شبیه متن های قبلیه ولی نوشته تا آخر 96... من هیچ جای دیگه چیزی پیدا نکردم ولی این خبر رو به فال نیک میگیرم!
    http://www.momtaznews.com/%D8%B4%D8%...-%D8%AE%D8%A7/

این خبر قدیمیه و غلط تایپی داره. همیشه هم جوریه که تاریخ به روز رسانی مطلب رو به تاریخ روز می زنه در صورتی که من این مطلبو همیشه از چند ماه قبل دیدم !

Junior Member

سلام دوستان
    من سال گذشته مهر خروج مشمولین رو گرفتم و بدون ضبط وثیقه به ایران سفر کردم, و مشکلی پیش نیومد

آیا کسی هست براش مشکل پیش اومده باشه ؟؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arian86 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سال گذشته مهر خروج مشمولین رو گرفتم و بدون ضبط وثیقه به ایران سفر کردم, و مشکلی پیش نیومد

آیا کسی هست براش مشکل پیش اومده باشه ؟؟
    اگر هر مهری، دانشجویی یا مشمولین، از سفارت یا کنسول ایران دریافت کنید دیگه مشکلی پیش نمیاد، نگران نباشید. ربطی هم به این که حالا معافیت تحصیلیتون وضعیتش چی شده نداره.
    البته اگر الان درخواست مهر ويژه ی مشمولین کنید حتمن ازتون مدارک دال بر لغو معافیت و ضبط وثیقه می خوان.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

سلام دوستان

من حدود 4سال پیش با پذیش دکترا ازکشورخارج شدم ، بلافاصله بعدازخروج به کشورثالث برای مهاجرت اومدم.من فقط برای وزارت علوم نامه اشتغال به تحصیل برای ترم اول رو فرستادم. الان می خواستم با استفاده از این قانون 3 سال و مهر خروج برای دو هفته به ایران برم. فکرمینیدمشکلی پیش بیاد با توجه به اینکه من هنوز فکر میکنم معافیت تحصیلیم باطل نشده چون هنوز سود پول به حسابم واریز میشه. ممنون می شم از زاهنماییتون

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad84 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من حدود 4سال پیش با پذیش دکترا ازکشورخارج شدم ، بلافاصله بعدازخروج به کشورثالث برای مهاجرت اومدم.من فقط برای وزارت علوم نامه اشتغال به تحصیل برای ترم اول رو فرستادم. الان می خواستم با استفاده از این قانون 3 سال و مهر خروج برای دو هفته به ایران برم. فکرمینیدمشکلی پیش بیاد با توجه به اینکه من هنوز فکر میکنم معافیت تحصیلیم باطل نشده چون هنوز سود پول به حسابم واریز میشه. ممنون می شم از زاهنماییتون
    اگر مهر خروج در حال حاضر در گذرنامه اتون هست مشکلی ندارید.
    اگر می خواهید الان درخواست بدید برای مهر، باید نامه ی لغو معافیت و ضبط وثیقه به دفتر کنسولی ایران در کشور محل اقامتتون نشون بدید و الا صادر نمی کنند.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

دوستان به نطرتون این قانون تمدید میشه ؟

من ۵ سال پیش درسم در خارج تموم شد و حدود دو سال پیش مهر خروج رو گرفتم و در این مدت ۲ بار به ایران سفر کردم. این وسط هم وثیقه ام بعد از چند سال برداشته شد (مستقل از مهر خروج). با توجه به قانون جدید که باید تکلیف وثیقه مشخص باشه تا مهر خروج بدهند، شایعاتی شنیدم که اگر با مهر خروج به ایران سفر کنیم، ممکن است لب مرز به مشکل بر بخوریم. آیا کسی هست به این مشکل برخورده باشه؟ یا کسی هست که با همین شرایط اخیرا به ایران سفر کرده باشه و بدون مشکل خارج شده باشه؟وقتی زنگ زدم دفتر حافظ منافع ایران تو آمریکا، جوابشون این بود که اگر قبلا مهر رو گرفتی و به ایران سفر کردی این دفعه هم اوکی هست. پرسیدم آیا لازمه نامه برداشته شدن وثیقه رو داشته باشم، گفتند بد نیست همراهت داشته باشی!!! با توجه به ناهماهنگی هایی که بین دستگاه های مختلف ایران همیشه هست، متاسفانه مطمئن نیستم حرفی که زده شده تا چقدر اعتبار داره.آیا کسی اطلاع بیشتر یا مشابه یا متناقضی داره؟

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza202 نمایش پست ها
    من ۵ سال پیش درسم در خارج تموم شد و حدود دو سال پیش مهر خروج رو گرفتم و در این مدت ۲ بار به ایران سفر کردم. این وسط هم وثیقه ام بعد از چند سال برداشته شد (مستقل از مهر خروج). با توجه به قانون جدید که باید تکلیف وثیقه مشخص باشه تا مهر خروج بدهند، شایعاتی شنیدم که اگر با مهر خروج به ایران سفر کنیم، ممکن است لب مرز به مشکل بر بخوریم. آیا کسی هست به این مشکل برخورده باشه؟ یا کسی هست که با همین شرایط اخیرا به ایران سفر کرده باشه و بدون مشکل خارج شده باشه؟وقتی زنگ زدم دفتر حافظ منافع ایران تو آمریکا، جوابشون این بود که اگر قبلا مهر رو گرفتی و به ایران سفر کردی این دفعه هم اوکی هست. پرسیدم آیا لازمه نامه برداشته شدن وثیقه رو داشته باشم، گفتند بد نیست همراهت داشته باشی!!! با توجه به ناهماهنگی هایی که بین دستگاه های مختلف ایران همیشه هست، متاسفانه مطمئن نیستم حرفی که زده شده تا چقدر اعتبار داره.آیا کسی اطلاع بیشتر یا مشابه یا متناقضی داره؟
    در مرز کسی با وضعیت سربازی شما کاری نداره. اجازه ی خروج در سیستم مهمه که شما تا اسفند ۹۵ دارید به شرط این که دو بار در سال بیشتر وارد کشور نشده باشید و مجموع اقامتتون از حد مجاز بالاتر نبوده باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    در مرز کسی با وضعیت سربازی شما کاری نداره. اجازه ی خروج در سیستم مهمه که شما تا اسفند ۹۵ دارید به شرط این که دو بار در سال بیشتر وارد کشور نشده باشید و مجموع اقامتتون از حد مجاز بالاتر نبوده باشه.
    ممنون از جوابتون. ترس من از اینه که با تغییر قانون برای دانشجوها، اجازه خروج رو در سیستم برای اونهایی که مهر گرفتند و تکلیف وثیقه شون روشن نبوده، عوض کرده باشند. به خاطر همین میخوام بدونم آیا کسی هست که با شرایط مشابه جدیدا ایران رفته باشه و به مشکل برخورده باشه. من البته هیچ مورد موثقی تا الان پیدا نکردم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Eelectrical Engineering - POWER

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza202 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. ترس من از اینه که با تغییر قانون برای دانشجوها، اجازه خروج رو در سیستم برای اونهایی که مهر گرفتند و تکلیف وثیقه شون روشن نبوده، عوض کرده باشند. به خاطر همین میخوام بدونم آیا کسی هست که با شرایط مشابه جدیدا ایران رفته باشه و به مشکل برخورده باشه. من البته هیچ مورد موثقی تا الان پیدا نکردم.
    دوست من با مهر قدیمی (بدون ضبط وثیقه) 2 هفته پیش از ایران خارج شد و مشکلی هم نداشت. من هم مهر جدید رو دارم البته هنوز خارج نشدم ! ولی روی مهرها چیزی در مورد وثیقه ننوشته. بعید هم میدونم تو سیستمشون چیزی در این مورد باشه. فرقش فقط اینه که با قانون جدید اگه وثیقه ضبط نشه مهر نمیزنن. اما وقتی که مهز زدن دیگه فرقی نمیکنه که وثیقه رو قبلا دادین یا نه.
    اما چون همه مهرها تا آخر 95 هست، اگه قانون تمدید شه، برا کسایی که مهر قبلیشون قبل قانون جدید خورده احتمالا دیگه مهر نمیزنن تا وضعیت وثیقشون معلوم شه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)