صفحه 2 از 67 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Banned

پیش فرض پاسخ : مژده، (ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام تحصیل و رفت و آمد به کشور)

کی میگه باید سه سال اقامت دائم داشته باشیم؟ این حرف درست نیست.

همین که سه سال اقامت داشتید، چه دانشجویی چه کار چه هرچی شاملتون میشه.

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : مژده، (ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام تحصیل و رفت و آمد به کشور)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ich_Liebe_Dich نمایش پست ها
    کی میگه باید سه سال اقامت دائم داشته باشیم؟ این حرف درست نیست.

همین که سه سال اقامت داشتید، چه دانشجویی چه کار چه هرچی شاملتون میشه.
    تایید میشه
    شکست، نردبان پیروزی است.

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

وی با بیان اینکه مهلت اجرای این طرح در حال حاضر تا سال ۹۶ است، به ایسنا گفت: به عنوان مثال اگر فردی امروزه از کشور خارج شود و سه سال را در یک کشور خارجی اقامت داشته باشد، در سال ۹۵ می‌تواند به کشور مراجعه کند و مشکلی نیز نداشته باشد.

http://www.sarbazi.us/?p=2600#comments

Junior Member

با سلام، همچنین اخیرا گفت شده که غیبت‌ها باعث تعقیب قضایی‌ می‌شه، آیا این و قانونِ جدید در تناقض نیستن؟!

در قانون جدید وظیفه عمومی همانطور که امتیازات پر رنگ دیده شده, تنبیهات و مجازات ها هم پر رنگ است. مثلاً در ارتباط با مشمولان غایب, در قانون سابق مدت غیبت اثری در میزان تنبیه نداشت. یعنی تنبیه فردی که یکماه غیبت داشت با فردی که چند سال غیبت داشت یکی بود که این چندان منطقی و عادلانه نبود اما در قانون جدید, میزان تنبیه و مجازات بر اساس میزان غیبت تنظیم شده است.

به طور مثال مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها در زمان صلح تا سه ماه باشد, سه ماه اضافه خدمت خواهند داشت و چنانچه مدت غیبت آنان بیشتر از سه ماه باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبیه می شوند. مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان از یک سال تجاوز کند علاوه بر شش ماه اضافه خدمت, فراری محسوب شده و به مراجع قضایی معرفی می شوند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rv نمایش پست ها
    با سلام، همچنین اخیرا گفت شده که غیبت‌ها باعث تعقیب قضایی‌ می‌شه، آیا این و قانونِ جدید در تناقض نیستن؟!

در قانون جدید وظیفه عمومی همانطور که امتیازات پر رنگ دیده شده, تنبیهات و مجازات ها هم پر رنگ است. مثلاً در ارتباط با مشمولان غایب, در قانون سابق مدت غیبت اثری در میزان تنبیه نداشت. یعنی تنبیه فردی که یکماه غیبت داشت با فردی که چند سال غیبت داشت یکی بود که این چندان منطقی و عادلانه نبود اما در قانون جدید, میزان تنبیه و مجازات بر اساس میزان غیبت تنظیم شده است.

به طور مثال مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها در زمان صلح تا سه ماه باشد, سه ماه اضافه خدمت خواهند داشت و چنانچه مدت غیبت آنان بیشتر از سه ماه باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبیه می شوند. مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان از یک سال تجاوز کند علاوه بر شش ماه اضافه خدمت, فراری محسوب شده و به مراجع قضایی معرفی می شوند
    یعنی الان کسی که درسش تموم شده، از تاریخ فارغ التحصیلی 2 سال مهلت داره تا فراری محسوب نشه؟ زیر 2 سال فقط غیبت و اضافه خدمت؟
    ضمنا کسی که وارد غیبت شده میتونه از کسر خدمت های با انجام پروژه که قبلا انجام داده استفاده بکنه؟

آقا کسی تا حالا عملاً از این قانون استفاده کرده بره ایران؟ اگه تجربه ی عملی دارید ممنون میشم در اختیار بقیه دوستان هم قرار بدید.

خب انقدر کسی اینجا جواب نداد که من خودم شخصاً رفتم وارد پروسه ی عملی کار شدم و اینجا تجربه ی عملی خودم رو میگم که شاید به درد دوستانی که میخوان از این قانون استفاده کنن بخوره.

من چون سه سال از اقامتم در بلژیک میگذره رفتم بروکسل سفارت ایران و داستان خودم رو براشون گفتم، گفتن که شما باید فرمهای مربوطه رو پر کنی بعد ما میفرستیم ایران وزارت خارجه استعلام میشه (10 روز کاری) بعد که جوابش اومد میتونم کارت رو انجام بدیم. منم در خواست عبور مشمولین رو پر کردم که توش تاریخ آخرین خروج و مدرک تحصیلی و... یه سری اطلاعات دیگه رو میخواد. ده روز بعد تماس گرفتم گفتن جوابش اومده، بیا سفارت برای تعویض گذرنامه! گفتم چرا تعویض؟ گفتن چون توی پاست باید محل اقامت بخوره کشوری که توش زندگی میکنی (نه ایران) تا ما بتونیم اجازه خروج ویژه مشمولین رو برات صادر کنیم. خلاصه من هم رفتم سفارت و تقاضای پاسپورت جدید دادم و 143 یورو هم پیاده شدم.
    4 روز بعد هم پاسپورت جدید که تو صفحه ی پنجمش این عبارت درج شده در خونه اومد به دستم رسید: " دارنده ی این گذرنامه طی مصوبه x شماره y قانون مشمولین کل نیرو های مسلح، مجاز است سالانه دو بار از طریق مبادی مجاز به کشور وارد و مجموعا به مدت 3 ماه توقف کرده و از مرزهای مجاز کشور خارج شود. این مجوز تا پایان سال 1395 معتبر میباشد."
    حالا بریم ایران امیدوارم با این پاسپورت مشکلی برای ورود و خروج بوجود نیاد، تا خدا چه خواهد!

Junior Member

من ٤.٥ سال پیش اومدم دانمارک دکترا بخونم و ١.٥ سال هم هست که درسم تو دانمارک تموم شده. رفتم سفارت ایران تو دانمارک بهم میگن باید ٣ سال اقامت غیر دانشجویی داشته باشی تا این قانون شاملت بشه. یعنی ١.٥ سال دیگه بمونی تا این قانون شاملت بشه. به شما هم همینو گفتن ؟

Junior Member

دوستان کسی تا حالا عملاً از این قانون استفاده کرده بره ایران و برگرده؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Economics

سلام دوستان گرامی.
    من چندتا سوال داشتم.

پارسال یه I20 گرفتم و با وثیقه گذاشتن ملک پدری یه پاس گرفتم و رفتم سفارت برای اخذ ویزا که متاسفانه به خاطر یه سری مشکلات دیفر کردم به امسال 2014.
    1- اگه I20 جدید بعد از فرجه1 ساله دستم برسه، میتونم پاسپورتم رو تمدید کنم؟ یا اینکه قبلش (سر یه سال) بایستی دفترچه اعزام رو پر کنم و بفرستم؟
    2- اگه برم و برنگردم سر ملک پدرم چی میاد؟ میشه بجاش مبلغ 15 میلیون رو بفرستم که سند خونه آزاد بشه؟

پیشاپیش از راهنمایی هایتان کمال تشکر رو دارم،
    جمال

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)