صفحه 21 از 67 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    این رو که نمی تونم بگیرم چون در واقع نمی خوام انصراف بدم و فقط می خوام معافیت تحصیلیم باطل بشه.
    سال ۵ دکترا هستم و هر سال باید گواهی اشتغال به تحصیل بدم بهشون و ضمانت نامم رو سال به سال تمدید کنم.
    حالا اگه ضمانت نامه ام رو تمدید نکنم چی میشه؟ ضمانت رو ضبط می کنند و معافیت تحصیلیم باطل میشه؟
    نه خود به خود ضمانت‌نامه باطل نمیشه و شما وارد غیبت نمیشی. باید یه نامه‌ای چیزی جور کنی که مثلاً از تحصیل انصراف دادی. البته در این صورت اگه بعدها بخوای مدرکت رو در ایران اعتبارسنجی بکنی شاید به مشکل بربخوری.
    حالا چرا با استفاده از همون معافیت تحصیلی که داری و گواهی اشتغال به تحصیلت به ایران رفت و آمد نمی‌کنی؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط AmiroForum نمایش پست ها
    نه خود به خود ضمانت‌نامه باطل نمیشه و شما وارد غیبت نمیشی. باید یه نامه‌ای چیزی جور کنی که مثلاً از تحصیل انصراف دادی. البته در این صورت اگه بعدها بخوای مدرکت رو در ایران اعتبارسنجی بکنی شاید به مشکل بربخوری.
    حالا چرا با استفاده از همون معافیت تحصیلی که داری و گواهی اشتغال به تحصیلت به ایران رفت و آمد نمی‌کنی؟
    می خوام از قانون ۸ سال غیبت استفاده کنم.

با سلام دوستان عزیز
    کسی اطلاع داره اگر بنده با وثیقه ۱۵ میلیون تومان برای سفر تفریحی ( جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ) از کشور به مقصد آلمان خارج بشم بعد از دقیقا چند سال و با چه شرایطی میتونم به ایران برگردم ؟
    لطفا اگر در مورد قانونی که میگه بعد از ۳ سال میشه ۹۰ روز در سال به ایران اومد در طی ۲ مرحله اطلاعات دقیقی دارید لطف کنید بفرمایید منبعش کجا هست چون من خیلی تحقیق کردم و چیزی پیدا نکردم

ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط moh96kr نمایش پست ها
    با سلام دوستان عزیز
    کسی اطلاع داره اگر بنده با وثیقه ۱۵ میلیون تومان برای سفر تفریحی ( جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ) از کشور به مقصد آلمان خارج بشم بعد از دقیقا چند سال و با چه شرایطی میتونم به ایران برگردم ؟
    لطفا اگر در مورد قانونی که میگه بعد از ۳ سال میشه ۹۰ روز در سال به ایران اومد در طی ۲ مرحله اطلاعات دقیقی دارید لطف کنید بفرمایید منبعش کجا هست چون من خیلی تحقیق کردم و چیزی پیدا نکردم

ممنونم
    کسایی ک سه سال اقامت در کشور خارجی دارن و مدارکی دارن ک میتونه اونو ثابت بکنه و در پاس ایرانشون محل اقامت اون کشور ثبت شده میتوننن سالی دو بار به مدت مجموعا سه ماه بیان ایران و خارج بشن
    باید یا برن وزارت خارجه توپخونه
    یا برن سفارت اون کشور

سلام،

کسی هست اینجا که مهر خروجی براش زده باشن (تاریخ رو زده باشن اطلاع ثانوی) و رفته باشه ایران و حین خروج براش مشکلی درست شده باشه (یا بهتره بگم مشکلی درست نشده باشه!)؟ من پاسم رو فرستادم که خروجی بگیرم از دفتر منافع، اما با اینکه چندین بار تماس گرفتم و دفتر منافع و اداره امور ایرانیان وزارت خارجه گفته مشکلی نداره و میشه کما فی السابق با این مهر درسال 96 اومد به ایران و برگشت اما خودم هنوز شک دارم که این تاریخ اطلاغ ثانوی مشکلی ایجاد نکنه. اگه کسی هست که با داشتن این مهر خارج شده یا کسی رو میشناسه ممنون میشم بگید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan_Ehsan نمایش پست ها
    سلام،

کسی هست اینجا که مهر خروجی براش زده باشن (تاریخ رو زده باشن اطلاع ثانوی) و رفته باشه ایران و حین خروج براش مشکلی درست شده باشه (یا بهتره بگم مشکلی درست نشده باشه!)؟ من پاسم رو فرستادم که خروجی بگیرم از دفتر منافع، اما با اینکه چندین بار تماس گرفتم و دفتر منافع و اداره امور ایرانیان وزارت خارجه گفته مشکلی نداره و میشه کما فی السابق با این مهر درسال 96 اومد به ایران و برگشت اما خودم هنوز شک دارم که این تاریخ اطلاغ ثانوی مشکلی ایجاد نکنه. اگه کسی هست که با داشتن این مهر خارج شده یا کسی رو میشناسه ممنون میشم بگید.
    من با همین مهر جدید (معتبر تا اطلاع ثانوی) امسال به ایران رفتم و بدون مشکل خارج شدم.

Junior Member

دوستان سلام
    من امروز سفارت (در فنلاند) بودم و بهم گفتن برای مهر خروج مشمولین باید یکسال از ضبط وثیقه گذشته باشه! من اینو هیچ کجا ندیدم و به نظرم مسول سفارت اشتباه می گفت، میشه لطفا اگه تجربه ای در این زمینه دارین به اشتراک بذارین؟ ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط masood_ndp نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من امروز سفارت (در فنلاند) بودم و بهم گفتن برای مهر خروج مشمولین باید یکسال از ضبط وثیقه گذشته باشه! من اینو هیچ کجا ندیدم و به نظرم مسول سفارت اشتباه می گفت، میشه لطفا اگه تجربه ای در این زمینه دارین به اشتراک بذارین؟ ممنونم
    البته قانونها توی ایران روزانه عوض میشه اما خب پارسال که من اقدام کردم از این خبرها نبود و بلافاصله بعد از پرداخت وثیقه مهر خروج گرفتم. از آمریکا.
    راه، همان است که تو می‌روی.

Junior Member

سلام
    دوستانی که مطلعند ممنون میشم اگر راهنمایی‌ کنند. من مهر جدید خروج مشمولین تا اطلاع ثانوی رو در پاسپورتم دارم ولی‌ هنوز وثیقهٔ من ضبط نشده. به نظرتون در سفر به ایران با مشکل روبرو میشم؟

Member Reza323 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pavlov First Saint Petersburg State Medical University

سلام
    دوستان کسی از قانون جدید اطلاع داره ؟
    من امروز به سفارت ایران تو مسکو تماس گرفتم گفتن که قانون جدید اومده استعلام میگیرم اگه 2 سال خارج از کشور بودین این مهر بهتون تعلق میگیره
    می خواستم بدونم از دوستان کسی هست که به تازگی برای این مهر اقدام کرده باشه ؟
    The only thing that overcomes hard luck is hard work

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)