صفحه 24 از 67 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

سلام
    من خودم شخصا به سفارت ایران در استکهلم مراجعه کردم تا در مورد همین موضوع سوال کنم. کارمند سفارت صراحتا گفت که فقط و فقط و فقط به سن مشمول نگاه میکنند و بر اساس سال تولد مهر خروج را میزنند و اصلا کاری ندارند که طرف چند سال غیبت دارد و کی به 8 سال میرسد و .... سوال من هم این بود که اگر فردی مثل من (متولد بین 55 تا 70) که چند سال پیش به محض فارغ‌التحصیل شدن، وثیقه سفر سیاحتی گذاشته باشد و از کشور خارج شده باشد و کمتر از 8 سال غیبت داشته باشد چه؟ ایشان پاسخ دادند هیچ! فقط تا آخر امسال میتواند سالی دوبار بیاید و برود. خود کارمند سفارت صراحتا گفت که ظاهرا این موضوع در قانون پیش‌بینی نشده است که اگر یک نفر متولد بین 55 تا 70 باشد و زیر 8 سال غیبت، چه باید بکند و میگفت حالا وقتی رفتی ایران خودت برو نظام وظیفه سوال کن! حتی پرسیدم میتوانم جریمه خرید سربازی بدهم، فرمودند نه چون زیر 8 سال غیبت داری.
    جالبه که ایشون گفت چند نفر را دیده که این مشکل را داشته‌اند و حتی گزارش هم داده است و ...
    من پرسیدم حالا مثلا فرض کن اردیبهشت 97 من گذرنامه و مدارکم را برای تمدید مهر خروج مشمولین بفرستم چه میکنید؟ گفت با این قانون فعلی نمیتوانیم مهر بزنیم و برمیگردانیم! مگر این که اول سال جدید یک قانون جدید بیاید.

موارد فوق را صرفا درباره مشمولینی پرسیدم که با وثیقه سیاحتی خارج شده‌اند. حالا این که برای دانشجویات میتوان تا 1400 مهلت گرفت را نمیدانم.

ضمنا، من توی گذرنامه‌ام مهر تا اطلاع ثانوی داشتم. گفتم الان نیازی هست که عوضش کنید و مهرِ تا پایان 96 بزنید؟ گفت نه، با همین مهرتا اطلاع ثانوی میتوانی تا آخر سال تردد کنی. اگر اصرار داری که حتما مهر را به روز کنیم و تا آخر 96 بزنیم میتوانیم انجام بدهیم ولی فقط یک کارمزد اضافه پرداخت کرده‌ای. نیازی نیست.

حالا اگر کسی در ایران میتونه از نظام وظیفه اینو بپرسه که خیلی خوبه. برای مشمولین خارج از کشور (غیر دانشجو) زیر 8 سال غیبت باید چه کرد؟!

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط TheUser نمایش پست ها
    ...
    خود کارمند سفارت صراحتا گفت که ظاهرا این موضوع در قانون پیش‌بینی نشده است که اگر یک نفر متولد بین 55 تا 70 باشد و زیر 8 سال غیبت، چه باید بکند و میگفت حالا وقتی رفتی ایران خودت برو نظام وظیفه سوال کن! حتی پرسیدم میتوانم جریمه خرید سربازی بدهم، فرمودند نه چون زیر 8 سال غیبت داری.
    دوست عزیز
    ارسال تون رو چندین بار خوندم اما متوجه نشدم دقیقا چه چیزی تو قانون پیش بینی نشده. حالا من طبق برداشت خودم از صحبت هاتون جواب میدم اگر سوال داشتید باز بپرسید.

شما خارج از ایرانی چند سال غیبت داری, باید با یک سری شرایط بری سفارت مهر خروج بگیری و ...
    اگر غیبتت بیشتر از 8 ساله میتونی بخری.
    اگر میخوای بیای ایران بمونی و کمتر از 8 سال غیبت داری یا اصلا اگر نخوای بخری میتونی ثبت نام کنی اعزام شی به سربازی.

الان حالت دیگه ای هست که تو قانون پیش بینی نشده باشه؟

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

اطلاعیه مهم در خصوص صدور مهر اجازه خروج ویژه مشمولین
    بسمه تعالی

از کلیه مشمولین محترم مقیم کشور نروژ تقاضا دارد قبل از سفر به ایران نسبت به رعایت مفاد اطلاعیه ذیل اقدام جدی مبذول نمایند.

با عنایت به ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح، تسهیلات مربوط به تردد مشمولین مقیم خارج از کشور به شرح ذیل اعلام می گردد:

1- کلیه مشمولین ایرانی مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند می توانند به مدت سه ماه و حداکثر دوبار در سال به کشور تردد نمایند. آندسته از مشمولانی که جهت ادامه تحصیل با مجوز سازمان وظیفه عمومی از کشور خارج گردیده اند، مدت سه سال اقامات آنان پس از پایان تحصیلات و ورود به غیبت قابل محاسبه می باشد.

2- کلیه مشمولین غایب مقیم خارج از کشور که بیش از 8 سال غیبت دارند، صرفا تا پایان سال جاری می توانند به کشور تردد نمایند، لذا در این مدت باید نسبت به تعیین تکلیف خدمت سربازی با پرداخت جریمه یا انجام خدمت دوره ضروت اقدام نمایند. اینگونه متقاضیان بر اساس بخشنامه شماره 711/528/4627447 مورخ 1396/3/24 پس از تکمیل مدارک و تایید آن توسط نمایندگی از طریق اخذ وکیل و یا حضورا با مراجعه به پلیس +10 نسبت به پرداخت جریمه غیبت و اخذ کارت معافیت اقدام نمایند.

3- مهر خروج ویژه مشمولین بر اساس سال تولد مشمول و طبق جدول ذیل می باشد.

سال تولد مشمول
    مهلت تردد
    کلیه متولدین سال های 1374/1/1 لغایت 1378/12/29
    1400/12/29
    کلیه متولدین سال1373
    1399/12/29
    کلیه متولدین سال1372
    1398/12/29
    کلیه متولدین سال1371
    1397/12/29
    کلیه متولدین سال های 1355/1/1 لغایت 1370/1/1
    1396/12/29
    قابل توجه

* کلیه مشمولانی که تاکنون مهر تردد تا اطلاع ثانوی را در سال 96 دریافت نموده اند، فقط تا تاریخ 1396/12/29 می توانند به کشور تردد کنند و مدت اقامت با این مهر در ایران مجموعا سه ماه و تعداد تردد دوبار در سال می باشد.

* کلیه مشمولانی که تاکنون مهر تردد تا اطلاع ثانوی را در سال 96 دریافت نموده اند، با پرداخت مبلغ 171 کرون به حساب بانکی سفارت به همراه اصل گذرنامه، بصورت حضوری و یا با ارسال پستی در خصوص اصلاح و صدور مهر جدید با اعتبار 1396/12/29 اقدام نمایند.

* کلیه مشمولین متولد سالهای 1346 لغایت1354 مشمول عفو رهبری بوده و مهر خروج ویژه مشمولین به آنها تعلق نمی گیرد. این متقاضیان باید از طریق اخذ وکیل و یا مراجعه به پلیس +10 نسبت به اخذ کارت معافیت از خدمت اقدام نمایند.

http://oslo.mfa.ir/index.aspx?fkeyid...ewsview=470540

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط phpkar نمایش پست ها
    بسمه تعالی

از کلیه مشمولین محترم مقیم کشور نروژ تقاضا دارد قبل از سفر به ایران نسبت به رعایت مفاد اطلاعیه ذیل اقدام جدی مبذول نمایند.

با عنایت به ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح، تسهیلات مربوط به تردد مشمولین مقیم خارج از کشور به شرح ذیل اعلام می گردد:

1- کلیه مشمولین ایرانی مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند می توانند به مدت سه ماه و حداکثر دوبار در سال به کشور تردد نمایند. آندسته از مشمولانی که جهت ادامه تحصیل با مجوز سازمان وظیفه عمومی از کشور خارج گردیده اند، مدت سه سال اقامات آنان پس از پایان تحصیلات و ورود به غیبت قابل محاسبه می باشد.

2- کلیه مشمولین غایب مقیم خارج از کشور که بیش از 8 سال غیبت دارند، صرفا تا پایان سال جاری می توانند به کشور تردد نمایند، لذا در این مدت باید نسبت به تعیین تکلیف خدمت سربازی با پرداخت جریمه یا انجام خدمت دوره ضروت اقدام نمایند. اینگونه متقاضیان بر اساس بخشنامه شماره 711/528/4627447 مورخ 1396/3/24 پس از تکمیل مدارک و تایید آن توسط نمایندگی از طریق اخذ وکیل و یا حضورا با مراجعه به پلیس +10 نسبت به پرداخت جریمه غیبت و اخذ کارت معافیت اقدام نمایند.

3- مهر خروج ویژه مشمولین بر اساس سال تولد مشمول و طبق جدول ذیل می باشد.

سال تولد مشمول مهلت تردد
    کلیه متولدین سال های 1374/1/1 لغایت 1378/12/29 1400/12/29
    کلیه متولدین سال1373 1399/12/29
    کلیه متولدین سال1372 1398/12/29
    کلیه متولدین سال1371 1397/12/29
    کلیه متولدین سال های 1355/1/1 لغایت 1370/1/1 1396/12/29
    قابل توجه

* کلیه مشمولانی که تاکنون مهر تردد تا اطلاع ثانوی را در سال 96 دریافت نموده اند، فقط تا تاریخ 1396/12/29 می توانند به کشور تردد کنند و مدت اقامت با این مهر در ایران مجموعا سه ماه و تعداد تردد دوبار در سال می باشد.

* کلیه مشمولانی که تاکنون مهر تردد تا اطلاع ثانوی را در سال 96 دریافت نموده اند، با پرداخت مبلغ 171 کرون به حساب بانکی سفارت به همراه اصل گذرنامه، بصورت حضوری و یا با ارسال پستی در خصوص اصلاح و صدور مهر جدید با اعتبار 1396/12/29 اقدام نمایند.

* کلیه مشمولین متولد سالهای 1346 لغایت1354 مشمول عفو رهبری بوده و مهر خروج ویژه مشمولین به آنها تعلق نمی گیرد. این متقاضیان باید از طریق اخذ وکیل و یا مراجعه به پلیس +10 نسبت به اخذ کارت معافیت از خدمت اقدام نمایند.

http://oslo.mfa.ir/index.aspx?fkeyid...ewsview=470540

در مورد شماره ۱ , بخشی که زیرش خط کشیده شده درست نیست و احتمالا سفارت ایران در نروژ استنباط شخصی‌ خودشون رو نوشتن.
    طبق متن قانون در سایت نظام وظیفه، ملاک این قانون ۳ سال اقامت در خارج هستش، نه ۳ سال اقامت بعد از فراغت از تحصیل:

ب-تردد به داخل كشور

1. كليه مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور كه حداقل سه سال درخارج از كشور اقامت داشته باشند مي توانند در هرسال حداكثر دوبار و مجموعا به مدت سه ماه به داخل كشور تردد نمايند.(شرايط اقامت خارج ار كشور در بند(ج) بيان شده است.)2. مشمولان مقيم خارج جهت دريافت مجوز تردد مي بايست به نمايندگي دولت جمهوري اسلامي ايران در كشور محل اقامت مراجعه و گذرنامه آنان پس از احراز شرايط ، ممهور به مهر تردد با عنوان «اجازه تردد مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور» گردد. همچنين لازم است در متن اجازه تردد،به شماره و تاريخ ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح نيز استناد شود.3. مشمولاني كه در اجراي مقررات مربوط ، جهت ادامه تحصيل از كشور خارج شده و داراي معافيت تحصيلي خارج از كشور ميباشند ،در شمول اين مصوبه نبوده و حسب مورد از تسهيلات تردد دانش آموزي يا دانشجويي استفاده خواهند كرد.4. فرزندان مشمول ماموران ثابت دولت در خارج از كشوركه به جهت همراهي با والدين ،داراي مجوز خروج از سازمان وظيفه عمومي مي باشند نيز در شمول اين مصوبه نبوده بلكه مي توانند در طول مدت ماموريت والدين مطابق مجوز صادره ، اقدام به تردد نمايند.5. با افراد موضوع بند (3)و(4)چنانچه ، از شمول مقررات مربوط خارج شوند ،به شرط داشتن حداقل سه سال اقامت در خارج ،برابر اين مصوبه رفتار خواهد شد.6. مهلت اجراي اين مصوبه تا پايان سال 1395 ميباشد.

با مراجعه به اداره امور ایرانیان وزارت خارجه، می‌بینید که این مطلب اونجا هم درج نشده.

http://econsulate.mfa.ir/index.aspx?...2&pageid=22746

در واقع هیچ سفارتی این رو درج نکرده، و برعکس, سفارت ایران در نیوزلند این مطلب رو برای تبدیل تردد دانشجویی به مهر تردد مشمولین غایب رو نوشته.
    http://wellington.mfa.ir/index.aspx?siteid=152&pageid=23842

دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور صرفا پس از انقضای مهلت معرفی (یعنی سپری شدن بیش از یک سال از تاریخ فراغت، انصراف، ترک تحصیل و یا در صورتیکه سقف مجاز سنوات تحصیلی آنها خاتمه یافته و وارد غیبت شده باشند) به شرط حداقل ۳ سال اقامت در خارج از کشور و لغو معافیت تحصیلی و مجوز خروج دانشجویی که همراه با ضبط وثیقه می باشد، می توانند از اجازه خروج ویژه مشمولین خارج از کشور استفاده نمایند.
    این دسته از متقاضیان محترم می بایست پس از تایید مدارک فارغ التحصیلی خود در بخش کنسولی سفارت (از طریق سامانه تاک) شخصا یا توسط وکیل خود به سازمان دانشجویان وزارت علوم مراجعه نموده و نسبت به اخذ نامه لغو معافیت تحصیلی (ضبط وثیقه) اقدام نمایند. سپس نامه مذکور را به اداره ایرانیان وزارت امور خارجه (میدان امام خمینی، ساختمان شماره ۳) تحویل داده تا مجوز صدور مهر خروج مشمولین را دریافت نمایند.
    ویرایش توسط mahdi2010 : October 9th, 2017 در ساعت 10:24 AM

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط TheUser نمایش پست ها
    سلام
    من خودم شخصا به سفارت ایران در استکهلم مراجعه کردم تا در مورد همین موضوع سوال کنم. کارمند سفارت صراحتا گفت که فقط و فقط و فقط به سن مشمول نگاه میکنند و بر اساس سال تولد مهر خروج را میزنند و اصلا کاری ندارند که طرف چند سال غیبت دارد و کی به 8 سال میرسد و .... سوال من هم این بود که اگر فردی مثل من (متولد بین 55 تا 70) که چند سال پیش به محض فارغ‌التحصیل شدن، وثیقه سفر سیاحتی گذاشته باشد و از کشور خارج شده باشد و کمتر از 8 سال غیبت داشته باشد چه؟ ایشان پاسخ دادند هیچ! فقط تا آخر امسال میتواند سالی دوبار بیاید و برود. خود کارمند سفارت صراحتا گفت که ظاهرا این موضوع در قانون پیش‌بینی نشده است که اگر یک نفر متولد بین 55 تا 70 باشد و زیر 8 سال غیبت، چه باید بکند و میگفت حالا وقتی رفتی ایران خودت برو نظام وظیفه سوال کن! حتی پرسیدم میتوانم جریمه خرید سربازی بدهم، فرمودند نه چون زیر 8 سال غیبت داری.
    جالبه که ایشون گفت چند نفر را دیده که این مشکل را داشته‌اند و حتی گزارش هم داده است و ...
    من پرسیدم حالا مثلا فرض کن اردیبهشت 97 من گذرنامه و مدارکم را برای تمدید مهر خروج مشمولین بفرستم چه میکنید؟ گفت با این قانون فعلی نمیتوانیم مهر بزنیم و برمیگردانیم! مگر این که اول سال جدید یک قانون جدید بیاید.

موارد فوق را صرفا درباره مشمولینی پرسیدم که با وثیقه سیاحتی خارج شده‌اند. حالا این که برای دانشجویات میتوان تا 1400 مهلت گرفت را نمیدانم.

ضمنا، من توی گذرنامه‌ام مهر تا اطلاع ثانوی داشتم. گفتم الان نیازی هست که عوضش کنید و مهرِ تا پایان 96 بزنید؟ گفت نه، با همین مهرتا اطلاع ثانوی میتوانی تا آخر سال تردد کنی. اگر اصرار داری که حتما مهر را به روز کنیم و تا آخر 96 بزنیم میتوانیم انجام بدهیم ولی فقط یک کارمزد اضافه پرداخت کرده‌ای. نیازی نیست.

حالا اگر کسی در ایران میتونه از نظام وظیفه اینو بپرسه که خیلی خوبه. برای مشمولین خارج از کشور (غیر دانشجو) زیر 8 سال غیبت باید چه کرد؟!

بهترین کار تماس تلفنی یا با ایمیل با اداره امور ایرانیان وزارت خارجه است.
    ظرف ۱ یا ۲ روز کاری ایمیل رو جواب میدن. در نظر داشته باشید که استناد هر سفارت در خارج از کشور
    در مورد امور کنسولی مطابق استعلام از اداره ایرانیان هستش. در واقع سفارت چیزی رو میگه که
    از طریق اداره ایرانیان بهش بخش نامه بشه...اگه می‌بینید که سفارت اطلاعات ضدو نقیض میده،
    حتما زنگ یا ایمیل بزنید به اداره امور ایرانیان در تهران ( توپخونه، اول خیابون سپه) و دقیقش رو ازاونا بپرسید

پست الکترونیک : iranianaffairs@mfa.gov.ir
    ارتباط با داخل کشور:
    شماره های تماس :
    تلفنخانه: 61151 009821
    اداره امور ایرانیان: 61153216 و 61153214،
    اداره دانشجویی، بورس ها و مدارس خارج از کشور: 61153203 و 61153263
    اداره امور اجتماعی: 61153273 و 61153236

اداره سجلات و احوال شخصیه: 61153102،

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    در مورد شماره ۱ , بخشی که زیرش خط کشیده شده درست نیست و احتمالا سفارت ایران در نروژ استنباط شخصی‌ خودشون رو نوشتن.
    طبق متن قانون در سایت نظام وظیفه، ملاک این قانون ۳ سال اقامت در خارج هستش، نه ۳ سال اقامت بعد از فراغت از تحصیل:

ب-تردد به داخل كشور

1. كليه مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور كه حداقل سه سال درخارج از كشور اقامت داشته باشند مي توانند در هرسال حداكثر دوبار و مجموعا به مدت سه ماه به داخل كشور تردد نمايند.(شرايط اقامت خارج ار كشور در بند(ج) بيان شده است.)2. مشمولان مقيم خارج جهت دريافت مجوز تردد مي بايست به نمايندگي دولت جمهوري اسلامي ايران در كشور محل اقامت مراجعه و گذرنامه آنان پس از احراز شرايط ، ممهور به مهر تردد با عنوان «اجازه تردد مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور» گردد. همچنين لازم است در متن اجازه تردد،به شماره و تاريخ ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح نيز استناد شود.3. مشمولاني كه در اجراي مقررات مربوط ، جهت ادامه تحصيل از كشور خارج شده و داراي معافيت تحصيلي خارج از كشور ميباشند ،در شمول اين مصوبه نبوده و حسب مورد از تسهيلات تردد دانش آموزي يا دانشجويي استفاده خواهند كرد.4. فرزندان مشمول ماموران ثابت دولت در خارج از كشوركه به جهت همراهي با والدين ،داراي مجوز خروج از سازمان وظيفه عمومي مي باشند نيز در شمول اين مصوبه نبوده بلكه مي توانند در طول مدت ماموريت والدين مطابق مجوز صادره ، اقدام به تردد نمايند.5. با افراد موضوع بند (3)و(4)چنانچه ، از شمول مقررات مربوط خارج شوند ،به شرط داشتن حداقل سه سال اقامت در خارج ،برابر اين مصوبه رفتار خواهد شد.6. مهلت اجراي اين مصوبه تا پايان سال 1395 ميباشد.

با مراجعه به اداره امور ایرانیان وزارت خارجه، می‌بینید که این مطلب اونجا هم درج نشده.

http://econsulate.mfa.ir/index.aspx?...2&pageid=22746

در واقع هیچ سفارتی این رو درج نکرده، و برعکس, سفارت ایران در نیوزلند این مطلب رو برای تبدیل تردد دانشجویی به مهر تردد مشمولین غایب رو نوشته.
    http://wellington.mfa.ir/index.aspx?siteid=152&pageid=23842دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور صرفا پس از انقضای مهلت معرفی (یعنی سپری شدن بیش از یک سال از تاریخ فراغت، انصراف، ترک تحصیل و یا در صورتیکه سقف مجاز سنوات تحصیلی آنها خاتمه یافته و وارد غیبت شده باشند) به شرط حداقل ۳ سال اقامت در خارج از کشور و لغو معافیت تحصیلی و مجوز خروج دانشجویی که همراه با ضبط وثیقه می باشد، می توانند از اجازه خروج ویژه مشمولین خارج از کشور استفاده نمایند.
    این دسته از متقاضیان محترم می بایست پس از تایید مدارک فارغ التحصیلی خود در بخش کنسولی سفارت (از طریق سامانه تاک) شخصا یا توسط وکیل خود به سازمان دانشجویان وزارت علوم مراجعه نموده و نسبت به اخذ نامه لغو معافیت تحصیلی (ضبط وثیقه) اقدام نمایند. سپس نامه مذکور را به اداره ایرانیان وزارت امور خارجه (میدان امام خمینی، ساختمان شماره ۳) تحویل داده تا مجوز صدور مهر خروج مشمولین را دریافت نمایند.

این مطلب در سایت نمایندگی‌ ایران در لاهه هم درج شده:

http://thehague.mfa.ir/index.aspx?fk...ewsview=470609

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    این مطلب در سایت نمایندگی‌ ایران در لاهه هم درج شده:

http://thehague.mfa.ir/index.aspx?fk...ewsview=470609

کسی در این مورد اطلاعات دیگه ای داره؟ من زنگ زدم سفارت دقیقا گفتن که به ما بخشنامه شده که سه سال بعد از غیبت ملاک هست واسه دانشجوها!
    اینطوری که خیلی بد میشه! یه نظرم باید یه اعتراض بکنیم

سلام
    دوستان کسانی که مراحل گرفتن مهر خروجی مشمولین انجام دادن ، تقریبا چه مدت طول میکشه مراحل وزارت علوم ، نظام وظیفه ،...و همچنین دفتر حفاظت ایران ؟ و اینکه ایا ارزشیابی مدارک هم لازم هست ؟ من ایران نیستم و مجبور هستم از بستگان بخواهم که برام انجام بدن .
    ممنونم

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط amirgharavi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کسانی که مراحل گرفتن مهر خروجی مشمولین انجام دادن ، تقریبا چه مدت طول میکشه مراحل وزارت علوم ، نظام وظیفه ،...و همچنین دفتر حفاظت ایران ؟ و اینکه ایا ارزشیابی مدارک هم لازم هست ؟ من ایران نیستم و مجبور هستم از بستگان بخواهم که برام انجام بدن .
    ممنونم
    چون قانون نسبتا جدید به نظر می‌رسه، هنوز دقیق معلوم نیست زمانش. اما من شنیدم که
    ارزشیابی تحصیلیش در حد ۱ هفته تا ۱۰ روز طول میکشه به شرطی که تو سایت نشا عضو بوده باشید و تاریخ شروع تحصیل معلوم بوده باشه
    و در طول زمان تحصیل اشتغال به تحصیل رو به تائید نمایندگی‌ ایران
    رسونده باشید و آپلود کرده باشید (خلاصه یعنی‌ همه چی‌ شسته رفته باشه).
    در این صورت ارسال اصل مدارک خارجی‌ به ایران هم لازم نیست و فقط آپلود و تأییدش در سامانه اسناد وزارت خارجه (تاک) کفایت می‌کنه. وکیل یا پدر مادرتون

با بارکد اون مدارک و یه سری مدارک دیگه (مثل کپی‌ گذرنامه که ثابت کنه در مدت تحصیلات خارج بودید و چیزای دیگه که لیستش رو وزارت علوم میده)
    می‌رن و پروسه رو شروع می‌کنن

اینم به دلیل اینه که فقط یه گواهی برای نظام وظیفه میخوان صادر کنن که ارزش تحصیلات مشمول غایب چی‌ هستش.
    اگر بخوان فرایند ارزشیابی قطعی که منتهی می‌شه به صدور ارزشنامه
    طی‌ بشه, هم مدارک بیشتری لازمه و هم حدود یک و نیم ماه یا بیشتر طول میکشه.
    اما چون صرفاً گواهی برای نظام وظیفه است (و ارزش دیگه‌ای نداره)
    سریع انجام میدن. یه تعهد هم از وکیل یا بستگان شما میگیرن که بدونید
    این ارزشیابی "سریع" فقط واسه نظام وظیفه بوده
    و بعدا اگه اصل مدرک ارزشنامه رو بخواید باز باید با مدارک بیشتر اقدام کنید و فرایند معمولش طی‌ بشه.
    یعنی‌
    بعدا مدّعی نشید که ارزشیابی انجام شده... بعدش یه نامه میدن واسه ضبط وثیقه به نظام وظیفه که اونم ماکزیمم ۲ روز کاری طول میکشه.
    بعدم نظام وظیفه
    یه نامه میده به وزارت خارجه که باید بستگانتون ببرن تحویل بدن. بعد شما میرید نمایندگی‌ ایران و اون نامه رو میدید بهشون (یا شماره نامه
    رو میدید خودشون استعلام می‌کنن)، بعد
    پاسپورتو عوض می‌کنید و توش مهر میزنن. فک نمیکنم کل پروسه داخل ایران بیشتر از ۲ هفته بشه.

ضمنا توجه کنید حتما باید ۱ سال از تاریخ فارغ التحصیلی گذشته باشه (غیبت شروع شده باشه) تا این کارو براتون بکنن.

Junior Member

دوستان سلام سفارت ایران در فرانکفورت این رو تو سایت خودش زده:
    "
    ضمنا مشمولینی که جهت ادامه تحصیل با مجوز سازمان وظیفه عمومی از کشور خارج شده اند، پس از گذشت 3 سال از فراقت از تحصیل و در صورت اقامت در خارج از کشور می توانند از تصحیلات موقع خروج مشمولین استفاده نمایند.
    "

این یعنی منم که 1.5 سال از تاریخ فارغ التحصیلیم گذشته دیگه نمیتونم برای گرفتن مهر خروج مشمولین اقدام کنم ؟؟؟

آخه چطور ممکنه یه شبه قانون عوض شه ؟!
    من همه برنامه هام بهم ریخت .. حتی بلیط هم گرفتم برای بهمن ماه !!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)