صفحه 25 از 67 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Moderator

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط gemany نمایش پست ها
    دوستان سلام سفارت ایران در فرانکفورت این رو تو سایت خودش زده:
    "
    ضمنا مشمولینی که جهت ادامه تحصیل با مجوز سازمان وظیفه عمومی از کشور خارج شده اند، پس از گذشت 3 سال از فراقت از تحصیل و در صورت اقامت در خارج از کشور می توانند از تصحیلات موقع خروج مشمولین استفاده نمایند.
    "

این یعنی منم که 1.5 سال از تاریخ فارغ التحصیلیم گذشته دیگه نمیتونم برای گرفتن مهر خروج مشمولین اقدام کنم ؟؟؟

آخه چطور ممکنه یه شبه قانون عوض شه ؟!
    من همه برنامه هام بهم ریخت .. حتی بلیط هم گرفتم برای بهمن ماه !!
    دوست عزیز. نگران نباشید. اشتباه نوشتن. یعنی برداشت خودشون رو نوشتن. از بیسوادیشون در مورد کلمات "فراغت" و "تسهیلات" میتونید بفهمید که
    متن صریح قانون، این نیست و صرفاً استنباط شخصی‌ کسیه که سایت رو آپدیت کرده.
    قانون اینه که همه کسانی که 3 سال خارج بودن شاملش میشن
    اما این مدت 3 سال اقامت "از بعد از ورود به غیبت" قابل محاسبه است. نه اینکه بعد از 3 سال که وارد غیبت شدین. این اشتباه دستور زبان فارسیه
    که ممکنه هر کسی که سایت سفارتها رو اپدیت میکنه به اشتباه برداشت کرده باشه....توی چندتا پست یالاتر توضیح دادم. سایت نمایندگی ایران توی لاهه
    هم همینو نوشته.
    شما فرایند رو شروع کنید. اگر بهتون گفتن نمیشه با اداره ایرانیان وزارت خارجه مکاتبه کنید. در نظر داشته باشید که خود سفارت باید از اداره ایرانیان
    استعلام کنه در نهایت. حتی اگر الان اینجوری فکر میکنن، تا کسی مثل شما اقدام نکنه و متوجه نمیشن. چون قانون جدیده احتمال اینکه هنوز رویه رو
    نمیدونن هست.
    ویرایش توسط mahdi2010 : October 13th, 2017 در ساعت 04:31 PM

Junior Member

دوست عزیز ممنون از پاسخ امیدوارکننده شما
    اما من از خودم و شما میپرسم مگه میشه همه سفارت خونه ها یهو باهم این تبصره رو از رو استنباط شخصی خودشون (به قول شما به اشتباه) اضافه کرده باشن؟؟؟
    من به سفارت زنگ زدم و گفتند این به آنها ابلاغ شده .. شرایطمو که براش توضیح دادم گفت نمی تونی مهر رو بگیری و باید صبر کنی تا 3 سالت پر شه

اما آره من روند رو با این وجود از امروز آغاز کردم امید به اینکه نظر شما حقیقت پیدا کنه

Junior Member

سفارت ایران هم دقیقا این رو به من گفت و اخیرا این تصمیم گرفته شده. یه نامه هم بهم نشون داد با تاریخ ۱۲ مهر ۹۶ که دقیقا میگفت سه سال از تاریخ فراغت از تحصیل حساب میشه. زنگ زدم امور خارجه گفت این تصمیم اخیرا گرفته شده وشاید در اینده یه تجدید نظری بشه!!!

اما من از خودم و شما میپرسم مگه میشه همه سفارت خونه ها یهو باهم این تبصره رو از رو استنباط شخصی خودشون (به قول شما به اشتباه) اضافه کرده باشن؟؟؟
    من به سفارت زنگ زدم و گفتند این به آنها ابلاغ شده .. شرایطمو که براش توضیح دادم گفت نمی تونی مهر رو بگیری و باید صبر کنی تا 3 سالت پر شه

اما آره من روند رو با این وجود از امروز آغاز کردم امید به اینکه نظر شما حقیقت پیدا کنه

Moderator

اخه همه سفارتخونه ها نیست. نیوزیلند و لاهه دقیقن یه متن رو منتشر کردن. راستش رو بخواید من اینجوری در نظر میگیرم که اصل قانون یک چیزی بوده که این موارد توش درست پیش بینی نشده
    بعد هر سفارت خونه ای با توجه به مراجعه کننده هاشون استعلام کرده و تبصره ها رو هم گرفته. به عنوان مثال سفارت نیوزیلند یا لاهه دقیقن از یک متن
    استفاده کردند که نشون میده احتمالن بعد از مراجعه کیسهای مشابه شما، استعلام کردند و اون متن براشون ارسال شده.
    چیزی که واضحه اینه که متن قانون در زمان فارغ التحصیلی شما و بقیه افراد این بوده که سه سال اقامت بعد از شروع غیبت محاسبه میشده
    و به این راحتی نمیشه یهو قانون رو تغییر بدن. ضمن اینکه خود این قانون تا سال 1400 بیشتر نیس و یکی که الان فارغ التحصیل شه و بخواد 1 سال صبر کنه
    تا وارد غیبت شه و بعد 3 سال صبر کنه که عملن این قانون دیگه شاملش نمیشه...
    نگران نباشید. لطفن بعد از اینکه فرایند رو طی کردید اینجا اطلاع رسانی کنید که بقیه هم متوجه بشن. ایشالا درست میشه
    ویرایش توسط mahdi2010 : October 14th, 2017 در ساعت 02:31 AM

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mrnick66 نمایش پست ها
    سفارت ایران هم دقیقا این رو به من گفت و اخیرا این تصمیم گرفته شده. یه نامه هم بهم نشون داد با تاریخ ۱۲ مهر ۹۶ که دقیقا میگفت سه سال از تاریخ فراغت از تحصیل حساب میشه. زنگ زدم امور خارجه گفت این تصمیم اخیرا گرفته شده وشاید در اینده یه تجدید نظری بشه!!!
    اخه این قانون از سال ۹۲ اومده و ۴سال هم اجرا شده و الان مجددن از خرداد امسال این قانون تمدید شده‌ تا ۱۴۰۰. یعنی هنوز این جزییات در نیومده بعد از ۴سال و هی قانونو عوض میکنن؟ ملاک باید متن صریح قانون نظام وظیفه باشه البته خدای نکرده صحت تماس شما رو نقض نمیکنم، ولی وقتی چندتا سفارت توی کشورهای مختلف چیزای متفاوت با بخشنامه های مختلف رو میگن، ملاک تصمیم گیری تا زمان ابلاغ سراسری باید متن قانون نظام وظیفه باشه.
    چیزی که واضحه اینه که متنهای موجود در سایت سفارت خونه ها برای تاریخ های حدود 2 ماه پیش هستن
    و اگر قانون جدیدی ابلاغ شده باشه موظفن در دسترس همه قرار بدن. الان به سفارتخونه توی سوئد زنگ بزنید میگه اصلن بخشنامه این مهر فقط بر اساس تاریخ تولده. حتی اگر ۳سال از فراغت از تحصیل هم گذشته باشه، اونا مهر رو تا ۱۴۰۰ نمیزنن، بلکه مطابق جدول سنی میزنن. بهرحال اگر شما اون متن نامه رو‌ جای دیگه هم دیدید اطلاع رسانی کنید اینجا ک بقیه هم بتونن تصمیم گیری کنن.
    موفق باشید
    ویرایش توسط mahdi2010 : October 14th, 2017 در ساعت 02:29 AM

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mrnick66 نمایش پست ها

ضمنن یه مطلب دیگه، بعد از پست شما من یه کم سرچ کردم. تاریخی که در مورد نامه ۱۲ مهر میگید
    حدودن‌ زمانی هستش که سایت سفارت ایران در مالزی، یه اصلاحیه برای اطلاعیه ش‌ صادر کرده.
    یعنی ابتدا در تاریخ ۳ شهریور این اطلاعیه رو منتشر کرده

http://kualalumpur.mfa.ir/index.aspx...ewsview=471812

بعد حدود یک ماه و نیم بعد در تاریخ ۱۶ مهر، این اصلاحیه رو به اطلاعیه اول منتشر کرده:

http://kualalumpur.mfa.ir/index.aspx...ewsview=478586

تفاوت این دو اطلاعیه فقط جمله «
    شایانذکراستآندستهازمشمولانیکهجهتادامهتحصیلبامجوزسازمانوظیفهعمومیازکشورحارجگردیدهاند،مدتسهسالاقامتآنانپسازپایانتحصیلاتوورودبهغیبتقابلمحاسبهمیباشد .» هستش.
    به نظر میاد نامه ای که تو سفارت به شما نشون دادن همین باشه، درسته؟
    اگر اینطور باشه پیشنهاد میکنم از نظام وظیفه پیگیر بشید، چون تفسیر این جمله اینطوری هم میتونه باشه
    سه سال اقامت خارج از کشور، از بعد از ورود به غیبت قابل محاسبه است، نه قبلش. مثلن کسی که دو ماه پیش
    درسش تموم شده و الان بخواد اقدام کنه، باید صبر کنه تا ۱ سال فرجه فراغت از تحصیلش طی بشه و وارد غیبت بشه و
    بعد این سه سال حساب میشه. (مثلن کسی با مستر ۲سال و نیمه + ۱ سال صبر برای ورود به غیبت
    میتونه ازین قانون استفاده کنه)

بهرحال چون پای مجوز سازمان وظیفه اومده توی اطلاعیه، یعنی از نظام وظیفه این مطلب ابلاغ شده
    به وزارت خارجه، وگرنه نیازی به اصلاحیه اطلاعیه اول نبود. پس شاید بهتر باشه از نظام وظیفه هم بپرسید.
    چون توی اینترنت تنها یه مصاحبه از سردار کمالی هست ک توی تیرماه ۹۶ انجام داده و تاکید میکنه حتی
    دانشجوهای خارج از کشور پس از اتمام معافیت تحصیلی به شرط حداقل ۳سال اقامت مشمول این قانون میشن.

بهرحال امیدوارم روندش معلوم شه هرچه زودتر و این اطلاعات ضد و نقیض واضح و قطعی بشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering-Iran U of Science & Tech

اين تغيير كاملا تازه است؛ من خودم مستقيما از كنسولگرى مونيخ توى ماه شهريور پرسيدم و گفتن كه اين قانون و سه سال شامل حال دانشلجوها كه از معافيت تحصيلى برخوردارند مى شود. پس اين قانون همين هفته هاى پيش مصوب شده. واقعا جالب نيست؛ چرا كه براى شخص من كه الان دوساله خارج از كشور دانشجو هستم، وجود چنين قانونى براى تصميماتم نقش بازى كرد والان براحتى قانون رو عوض كردند...عادلانه ترين حالت اينه كه اين قانون رو عطف به ما سبق كنند. مثلا بگويند كه مشمولانى كه مثلا تا وسط مهر از كشور خارج شدند مثل قبل باهاشون رفتار بشه.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rokaal نمایش پست ها
    اين تغيير كاملا تازه است؛ من خودم مستقيما از كنسولگرى مونيخ توى ماه شهريور پرسيدم و گفتن كه اين قانون و سه سال شامل حال دانشلجوها كه از معافيت تحصيلى برخوردارند مى شود. پس اين قانون همين هفته هاى پيش مصوب شده. واقعا جالب نيست؛ چرا كه براى شخص من كه الان دوساله خارج از كشور دانشجو هستم، وجود چنين قانونى براى تصميماتم نقش بازى كرد والان براحتى قانون رو عوض كردند...عادلانه ترين حالت اينه كه اين قانون رو عطف به ما سبق كنند. مثلا بگويند كه مشمولانى كه مثلا تا وسط مهر از كشور خارج شدند مثل قبل باهاشون رفتار بشه.
    احتمالن همینطور میشه. چونکه پستهای قبلی همین تا‌پیک رو بخونید میبینید ۲-۳ سال قبل
    هم همین موارد ضد و‌نقیض بوده و‌تبصره های جدید باعث رفع مشکل شده. احتمالن به مرور دوباره
    تغییر میکنه. چون شامل خیلی ها میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    ضمنن یه مطلب دیگه، بعد از پست شما من یه کم سرچ کردم. تاریخی که در مورد نامه ۱۲ مهر میگید
    حدودن‌ زمانی هستش که سایت سفارت ایران در مالزی، یه اصلاحیه برای اطلاعیه ش‌ صادر کرده.
    یعنی ابتدا در تاریخ ۳ شهریور این اطلاعیه رو منتشر کرده

http://kualalumpur.mfa.ir/index.aspx...ewsview=471812

بعد حدود یک ماه و نیم بعد در تاریخ ۱۶ مهر، این اصلاحیه رو به اطلاعیه اول منتشر کرده:

http://kualalumpur.mfa.ir/index.aspx...ewsview=478586

تفاوت این دو اطلاعیه فقط جمله «
    شایانذکراستآندستهازمشمولانیکهجهتادامهتحصیلبامجوزسازمانوظیفهعمومیازکشورحارجگردیدهاند،مدتسهسالاقامتآنانپسازپایانتحصیلاتوورودبهغیبتقابلمحاسبهمیباشد .» هستش.
    به نظر میاد نامه ای که تو سفارت به شما نشون دادن همین باشه، درسته؟
    اگر اینطور باشه پیشنهاد میکنم از نظام وظیفه پیگیر بشید، چون تفسیر این جمله اینطوری هم میتونه باشه
    سه سال اقامت خارج از کشور، از بعد از ورود به غیبت قابل محاسبه است، نه قبلش. مثلن کسی که دو ماه پیش
    درسش تموم شده و الان بخواد اقدام کنه، باید صبر کنه تا ۱ سال فرجه فراغت از تحصیلش طی بشه و وارد غیبت بشه و
    بعد این سه سال حساب میشه. (مثلن کسی با مستر ۲سال و نیمه + ۱ سال صبر برای ورود به غیبت
    میتونه ازین قانون استفاده کنه)

بهرحال چون پای مجوز سازمان وظیفه اومده توی اطلاعیه، یعنی از نظام وظیفه این مطلب ابلاغ شده
    به وزارت خارجه، وگرنه نیازی به اصلاحیه اطلاعیه اول نبود. پس شاید بهتر باشه از نظام وظیفه هم بپرسید.
    چون توی اینترنت تنها یه مصاحبه از سردار کمالی هست ک توی تیرماه ۹۶ انجام داده و تاکید میکنه حتی
    دانشجوهای خارج از کشور پس از اتمام معافیت تحصیلی به شرط حداقل ۳سال اقامت مشمول این قانون میشن.

بهرحال امیدوارم روندش معلوم شه هرچه زودتر و این اطلاعات ضد و نقیض واضح و قطعی بشه.
    مضمونش همین دومی بود!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    بهترین کار تماس تلفنی یا با ایمیل با اداره امور ایرانیان وزارت خارجه است.
    ظرف ۱ یا ۲ روز کاری ایمیل رو جواب میدن. در نظر داشته باشید که استناد هر سفارت در خارج از کشور
    در مورد امور کنسولی مطابق استعلام از اداره ایرانیان هستش. در واقع سفارت چیزی رو میگه که
    از طریق اداره ایرانیان بهش بخش نامه بشه...اگه می‌بینید که سفارت اطلاعات ضدو نقیض میده،
    حتما زنگ یا ایمیل بزنید به اداره امور ایرانیان در تهران ( توپخونه، اول خیابون سپه) و دقیقش رو ازاونا بپرسید

پست الکترونیک : iranianaffairs@mfa.gov.ir
    ارتباط با داخل کشور:
    شماره های تماس :
    تلفنخانه: 61151 009821
    اداره امور ایرانیان: 61153216 و 61153214،
    اداره دانشجویی، بورس ها و مدارس خارج از کشور: 61153203 و 61153263
    اداره امور اجتماعی: 61153273 و 61153236

اداره سجلات و احوال شخصیه: 61153102،
    کسی اخیرا با وزارت امور خارجه تماس گرفته ببینه که این ماجرا اخرش چطوری میشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)