صفحه 27 از 67 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Moderator

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_pix نمایش پست ها
    با عنایت به ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح از تاریخ 03/30/ 1396 کلیه مشمولین غایب مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند می توانند حداکثر دو بار در سال (مجموعا به مدت سه ماه) به کشور تردد نمایند. ضمنا کلیه مشمولینی که دارای 8سال غیبت و یا بیشتر می باشند صرفا تا پایان سال 1396 می توانند به کشور تردد نمایند و در این مدت باید نسبت به تعیین تکلیف خدمت سربازی با پرداخت جریمه یا انجام خدمت دوره ضرورت اقدام نمایند .English
    کسانی که معافیت عفو رهبری به آنان تعلق گرفته، مشمول دریافت تسهیلات مهر خروج مشمولین نبوده و می‌بایست نسبت به تعیین تکلیف وضعیت نظام وظیفه در قالب تسهیلات عفو رهبری اقدام نمایند.
    کسانی که از مهر خروج دانشجوئی استفاده می نمایند با عنایت به داشتن معافیت تحصیلی نبایستی از مهر خروج مشمولین غایب استفاده نمایند.
    مدارک مورد نياز :

1- تکميل يک برگ فرم اجازه خروج مشمولين
    2- ارائه اصل گذرنامه ايراني
    توجه: این مهر به کسانی تعلق می گیرد که حداقل سه سال در خارج از کشور زندگی کرده و از هیچ گونه معافیت تحصیلی برخوردار نبوده و در گذر نامه آنان محل اقامت، خارج ازکشور درج گردیده است.در صورتیکه در گذر نامه، کشور محل اقامت ایران درج شده باشد ابتدا نسبت به تعویض گذرنامه اقدام و سپس درخواست مهر خروج مشمولین گردد.
    3- ارائه اصل رسيد پرداخت هزينه درج مهر خروج مشمولین در گذرنامه براساس جدول هزينه هاي کنسولي نمایندگی مربوطه
    ملاحظات:

به منظور جلوگيري از بروز مشکلات اداري و اتلاف وقت، قبل از مسافرت به کشور نسبت به اخذ اجازه خروج ويژه مشمولين به نمایندگی کنسولی محل اقامت خود مراجعه نمايند
    طبق قانون جدید نظام وظیفه هر فرد ذکور ايراني از اول ماهی که طی آن به 18 سال تمام می رسد، مشمول خدمت وظيفه عمومي مي باشد (سال مشموليت = سال تولد + 18) به طور مثال متولدين 06/30/ 1378 صرفاً تا پايان مرداد ماه 1396 مجاز به خروج از کشور بوده و لازم است براي اخذ مجوز مذکور در شهریور ماه 1396 اقدام نمايند.
    دوست عزیز، قانون تغییری نکرده. سفارت ها اطلاعات دقیقی ندارند و هرچی اداره امور ایرانیان بگه رعایت میشه. اداره امور ایرانیان هم از نظام وظیفه استعلام میکنه. در واقع
    اگر نظام وظیفه به شما نامه بده بعد از ضبط وثیقه تون ، این مهر به شما تعلق میگیره.
    این متنی هم که گذاشتید اول تابستون ابلاغ شده و از اون موقع تا حالا، قانون همین بوده و اجرا میشده (من خودم تا حالا 3 بار توی تابستون از نظام وظیفه پرسیدم) اینجوریه که
    1 سال بعد از اتمام تحصیل که مصادف میشه با ورود به غیبت ، نظام وظیفه نامه ضبط وثیقه رو میده و میتونید باهاش اقدام کنید. اون جمله "
    از هیچ گونه معافیت تحصیلی برخوردار نبوده " در متن بالا، به معنی اینه که کسانی که مهر تردد دانشجویی دارن، نمیتونن ازین استفاده کنن.
    این قانون برای مشمولین "غایب" هستش نه مشمولین "دانشجو". یعنی بعد از ورود به غیبت.

متن قانون اصلی از سایت نظام وظیفه>

http://vazifeh.police.ir/index.jsp?s...25&pageid=5412

1. كليه مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور كه حداقل سه سال درخارج از كشور اقامت داشته باشند مي توانند در هرسال حداكثر دوبار و مجموعا به مدت سه ماه به داخل كشور تردد نمايند.(شرايط اقامت خارج ار كشور در بند(ج) بيان شده است.)

2. مشمولان مقيم خارج جهت دريافت مجوز تردد مي بايست به نمايندگي دولت جمهوري اسلامي ايران در كشور محل اقامت مراجعه و گذرنامه آنان پس از احراز شرايط ، ممهور به مهر تردد با عنوان «اجازه تردد مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور» گردد. همچنين لازم است در متن اجازه تردد،به شماره و تاريخ ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح نيز استناد شود.

3. مشمولاني كه در اجراي مقررات مربوط ، جهت ادامه تحصيل از كشور خارج شده و داراي معافيت تحصيلي خارج از كشور ميباشند ،در شمول اين مصوبه نبوده و حسب مورد از تسهيلات تردد دانش آموزي يا دانشجويي استفاده خواهند كرد.

4. فرزندان مشمول ماموران ثابت دولت در خارج از كشوركه به جهت همراهي با والدين ،داراي مجوز خروج از سازمان وظيفه عمومي مي باشند نيز در شمول اين مصوبه نبوده بلكه مي توانند در طول مدت ماموريت والدين مطابق مجوز صادره ، اقدام به تردد نمايند.

5. با افراد موضوع بند (3)و(4)چنانچه ، از شمول مقررات مربوط خارج شوند ،به شرط داشتن حداقل سه سال اقامت در خارج ،برابر اين مصوبه رفتار خواهد شد.

6. مهلت اجراي اين مصوبه تا پايان سال 1400 ميباشد.

لطفن به بند 5 توجه کنید...ملاک باید قانون نظام وظیفه باشه که همین الان زنگ بزنید نظام وظیقه بپرسید همینو به شما میگن...دیگه من نمیدونم چجوری به شما بگم که نگران نباشید...
    سفارت آخرین نقطه از این سلسله کار اداریه...شما باید اول با وزارت علوم و نظام وظیقه شروع کنید....

Junior Member

خیلی ممنون از پاسخ کامل و مفصلی که اینجا دادید . امروز برادرم در ایران مدارک بنده را تحویل داده در وزارت علوم برای ارزشیابی و گفتن چون اصل پاسپورت نیست ۲ ماه طول میکشه. بعد میتونید وثیقه رو ضبط کنید . البته در وزارت علوم هم گفتند که باید ۳ سال از اتمام تحصیل بگذرد ولی پیشنهاد کردن که برادرام از نظام وظیفه سوال کند چون قانون مبهم است.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    دوست عزیز، قانون تغییری نکرده. سفارت ها اطلاعات دقیقی ندارند و هرچی اداره امور ایرانیان بگه رعایت میشه. اداره امور ایرانیان هم از نظام وظیفه استعلام میکنه. در واقع
    اگر نظام وظیفه به شما نامه بده بعد از ضبط وثیقه تون ، این مهر به شما تعلق میگیره.
    این متنی هم که گذاشتید اول تابستون ابلاغ شده و از اون موقع تا حالا، قانون همین بوده و اجرا میشده (من خودم تا حالا 3 بار توی تابستون از نظام وظیفه پرسیدم) اینجوریه که
    1 سال بعد از اتمام تحصیل که مصادف میشه با ورود به غیبت ، نظام وظیفه نامه ضبط وثیقه رو میده و میتونید باهاش اقدام کنید. اون جمله "
    از هیچ گونه معافیت تحصیلی برخوردار نبوده " در متن بالا، به معنی اینه که کسانی که مهر تردد دانشجویی دارن، نمیتونن ازین استفاده کنن.
    این قانون برای مشمولین "غایب" هستش نه مشمولین "دانشجو". یعنی بعد از ورود به غیبت.

متن قانون اصلی از سایت نظام وظیفه>

http://vazifeh.police.ir/index.jsp?s...25&pageid=5412

1. كليه مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور كه حداقل سه سال درخارج از كشور اقامت داشته باشند مي توانند در هرسال حداكثر دوبار و مجموعا به مدت سه ماه به داخل كشور تردد نمايند.(شرايط اقامت خارج ار كشور در بند(ج) بيان شده است.)

2. مشمولان مقيم خارج جهت دريافت مجوز تردد مي بايست به نمايندگي دولت جمهوري اسلامي ايران در كشور محل اقامت مراجعه و گذرنامه آنان پس از احراز شرايط ، ممهور به مهر تردد با عنوان «اجازه تردد مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور» گردد. همچنين لازم است در متن اجازه تردد،به شماره و تاريخ ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح نيز استناد شود.

3. مشمولاني كه در اجراي مقررات مربوط ، جهت ادامه تحصيل از كشور خارج شده و داراي معافيت تحصيلي خارج از كشور ميباشند ،در شمول اين مصوبه نبوده و حسب مورد از تسهيلات تردد دانش آموزي يا دانشجويي استفاده خواهند كرد.

4. فرزندان مشمول ماموران ثابت دولت در خارج از كشوركه به جهت همراهي با والدين ،داراي مجوز خروج از سازمان وظيفه عمومي مي باشند نيز در شمول اين مصوبه نبوده بلكه مي توانند در طول مدت ماموريت والدين مطابق مجوز صادره ، اقدام به تردد نمايند.

5. با افراد موضوع بند (3)و(4)چنانچه ، از شمول مقررات مربوط خارج شوند ،به شرط داشتن حداقل سه سال اقامت در خارج ،برابر اين مصوبه رفتار خواهد شد.

6. مهلت اجراي اين مصوبه تا پايان سال 1400 ميباشد.

لطفن به بند 5 توجه کنید...ملاک باید قانون نظام وظیفه باشه که همین الان زنگ بزنید نظام وظیقه بپرسید همینو به شما میگن...دیگه من نمیدونم چجوری به شما بگم که نگران نباشید...
    سفارت آخرین نقطه از این سلسله کار اداریه...شما باید اول با وزارت علوم و نظام وظیقه شروع کنید....

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_pix نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخ کامل و مفصلی که اینجا دادید . امروز برادرم در ایران مدارک بنده را تحویل داده در وزارت علوم برای ارزشیابی و گفتن چون اصل پاسپورت نیست ۲ ماه طول میکشه. بعد میتونید وثیقه رو ضبط کنید . البته در وزارت علوم هم گفتند که باید ۳ سال از اتمام تحصیل بگذرد ولی پیشنهاد کردن که برادرام از نظام وظیفه سوال کند چون قانون مبهم است.
    لطفن از نظام وظیفه بپرسید و دقیقش رو اینجا اطلاع رسانی کنید. ممنون

Junior Member

سلام بچه ها از دوستانی که کمتر از 3 سال هست که فارق التحصیل شده اند کسی جدیدا مهر خروج نگرفته؟
    خبر جدیدی نشد؟
    بچه هایی که الان ایران هستند لطفا
    از نظام وظیفه بپرسید و اینجا اطلاع رسانی کنید
    ممنونیم

Junior Member

من هنوز نتونستم بگیرم و خیلی داره واسم مسله میشه. میخوام اخر سال برم ایران ولی اینطوری باید برنامم رو عوض کنم. کسی خبر جدیدی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gemany نمایش پست ها
    سلام بچه ها از دوستانی که کمتر از 3 سال هست که فارق التحصیل شده اند کسی جدیدا مهر خروج نگرفته؟
    خبر جدیدی نشد؟
    بچه هایی که الان ایران هستند لطفا
    از نظام وظیفه بپرسید و اینجا اطلاع رسانی کنید
    ممنونیم

Junior Member

دوست عزیز یعنی درخواست مهر خروج کردید و پذیرفته نشده یا تازه در حال اقدامید؟
    کدوم کشور هستید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrnick66 نمایش پست ها
    من هنوز نتونستم بگیرم و خیلی داره واسم مسله میشه. میخوام اخر سال برم ایران ولی اینطوری باید برنامم رو عوض کنم. کسی خبر جدیدی داره؟

Junior Member

سلام دوستان من امروز به دفتر حفاظت منافع زنگ زدم که در مورد مهر خروج و آخرین اخبار در موردش بپرسم. به محض اینکه شرایطم رو گفتم (دانشجویی اومدم پارسال فارغ التحصیل شدم و بیشتر از ۳ ساله که اقامت دارم) پرسید که متولد چه سالی هستی و من گفتم ۱۳۷۰ و به من در مورد این فرم توضیح داد (ملاحظات بند اول):

http://www.daftar.org/forms/passports/301.pdf

و تاکید کرد که حتی اگر هم مهر خروج مشمولین غایب رو بگیرم باید تا قبل از ۲۹ اسفند امسال از ایران خارج بشم. بعدش که پرسیدم امثال من بعد از شروع سال ۹۷ چه بلایی سرشون میاد بهم گفت که ما داریم الان با ایران مکاتبه میکنیم که بعدش اگه بشه سال مشمولیت رو از ۱۸ سالگی حساب کنن نه از وقتی وارد غیبت میشن و به این صورت بشه سربازی رو خرید. خیلی عجیب بود این حرف واسم چون قانون ۸ سال از وقتی حساب میشه که وارد غیبت میشیم خواستم ببینم کسی از دوستان در این مورد اطلاعاتی داره؟ ممنون
    ویرایش توسط Kia70 : November 3rd, 2017 در ساعت 09:04 PM

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Kia70 نمایش پست ها
    سلام دوستان من امروز به دفتر حفاظت منافع زنگ زدم که در مورد مهر خروج و آخرین اخبار در موردش بپرسم. به محض اینکه شرایطم رو گفتم (دانشجویی اومدم پارسال فارغ التحصیل شدم و بیشتر از ۳ ساله که اقامت دارم) پرسید که متولد چه سالی هستی و من گفتم ۱۳۷۰ و به من در مورد این فرم توضیح داد (ملاحظات بند اول):

http://www.daftar.org/forms/passports/301.pdf

و تاکید کرد که حتی اگر هم مهر خروج مشمولین غایب رو بگیرم باید تا قبل از ۲۹ اسفند امسال از ایران خارج بشم. بعدش که پرسیدم امثال من بعد از شروع سال ۹۷ چه بلایی سرشون میاد بهم گفت که ما داریم الان با ایران مکاتبه میکنیم که بعدش اگه بشه سال مشمولیت رو از ۱۸ سالگی حساب کنن نه از وقتی وارد غیبت میشن و به این صورت بشه سربازی رو خرید. خیلی عجیب بود این حرف واسم چون قانون ۸ سال از وقتی حساب میشه که وارد غیبت میشیم خواستم ببینم کسی از دوستان در این مورد اطلاعاتی داره؟ ممنون

بله دوست عزیز. این قانون که بر اساس جدول سنی مهر مشمولین رو میزنن یه مشکل اساسی داره واینکه کسانی که متولد قبل از ۷۰ هستن و کمتر از ۸ سال غیبت دارن، از ابتدای سال
    ۹۷ نه هیچ مهری میتونه براشون درج بشه و نه میتونن بخرن. احتمالش هست در حال مذاکره باشن که برای بودجه سال۹۷ کشور روی خرید سربازی توسط این افراد حساب کنن. اگر به نتیجه برسه خبر خوبیه . ولی اگر نشه، قانون مهر مشمولین رو ادامه میدن ولی احتمالن این جدول سنی رو برای سال ۹۷ اصلاح میکنن. چون الان فقط کسانی که متولد ۷۰ به بعد هستن تکلیفشون معلومه، اما خیلی ها هستن ک زیر ۷۰ هستن و ممکنه بتونن بخرن. باید تا ابتدای ۹۷ صبر کرد.
    ویرایش توسط mahdi2010 : November 4th, 2017 در ساعت 03:41 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    بله دوست عزیز. این قانون که بر اساس جدول سنی مهر مشمولین رو میزنن یه مشکل اساسی داره واینکه کسانی که متولد قبل از ۷۰ هستن و کمتر از ۸ سال غیبت دارن، از ابتدای سال
    ۹۷ نه هیچ مهری میتونه براشون درج بشه و نه میتونن بخرن. احتمالش هست در حال مذاکره باشن که برای بودجه سال۹۷ کشور روی خرید سربازی توسط این افراد حساب کنن. اگر به نتیجه برسه خبر خوبیه . ولی اگر نشه، قانون مهر مشمولین رو ادامه میدن ولی احتمالن این جدول سنی رو برای سال ۹۷ اصلاح میکنن. چون الان فقط کسانی که متولد ۷۰ به بعد هستن تکلیفشون معلومه، اما خیلی ها هستن ک زیر ۷۰ هستن و ممکنه بتونن بخرن. باید تا ابتدای ۹۷ صبر کرد.
    ممنون از پاسختون. خوب این که خیلی گیج کننده ست. شما احیانا اطلاع دارین که سالهای پیش به چه منوال بوده؟ یعنی مثلا تا آخر سال ۹۵ اونایی که متولد ۶۹ به قبل بودن رو شامل میشده و تو سال ۹۶ یک سال آوردنش جلو و متولدین ۷۰ به قبل رو شامل شده. حالا احتمالش هست که برای سال ۹۷ دوباره بگن متولدین ۷۱ به قبل تا آخر سال ۹۷ میتونن رفت و آمد کنن؟ درست متوجه شدم؟ ممنون

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Kia70 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. خوب این که خیلی گیج کننده ست. شما احیانا اطلاع دارین که سالهای پیش به چه منوال بوده؟ یعنی مثلا تا آخر سال ۹۵ اونایی که متولد ۶۹ به قبل بودن رو شامل میشده و تو سال ۹۶ یک سال آوردنش جلو و متولدین ۷۰ به قبل رو شامل شده. حالا احتمالش هست که برای سال ۹۷ دوباره بگن متولدین ۷۱ به قبل تا آخر سال ۹۷ میتونن رفت و آمد کنن؟ درست متوجه شدم؟ ممنون

این قانون سال ۹۲ برای اولین بار تصویب و اجرا شد برای مدت ۴ سال. یعنی تا ابتدای سال ۹۶.
    توی اون ۴ سال، قانون بدون هیچ بند و تبصره ای اجرا میشده. یعنی شرط‌اصلی سه سال اقامت خارج از
    کشور بوده. همین.
    اجرای این قانون از خرداد امسال هم مجددن برای ۴ سال تمدید شد یعنی تا ۱۴۰۰، منتها یکی دوماه بعد از تصویبش
    این بخشنامه از وزارت خارجه به نمایندگی ها ابلاغ شد که در اجرای این قانون، بحث تاریخ تولد رو وارد کرده بود. در نتیجه
    در پاسخ سوالتون باید بگم که این روند کاملن جدیده و قبلن کسی باهاش برخورد نداشته. الان همه کسانی که متولد قبل از ۷۰ هستن
    و این قانون شاملشون میشه، همه برای تا اخر ۹۶ مهر گرفتن. کسی نمیدونه برای ۹۷ چه بخشنامه ای صادر میشه. همین بلاتکلیفی به نوعی
    روزنه امید رو ایجاد کرده که شاید هدف قراردادن همون شرایطیه که شما گفتین (بحث امکان خریدن). حالا باید دید چه تصمیمی میگیرن. بهرحال این قانون
    تا ۱۴۰۰ قطعی و لازم الاجراس. اگر هی تبصره میذارن براش، باید در راستای بهتر شدنش باشه. وگرنه بدترین
    حالتش تکرار همین جدول سنی با افزایش سن از ۱۳۷۰ به ۱۳۷۱ برای یک سال دیگه س( هرچند فهم منطق قانونگذار در این صورت خیلی پیچیده خواهد بود. اینکه چرا هی سال به سالش بکنن)

خلاصه نگران نباشید.باید تا ۹۷ صبر کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)