صفحه 29 از 67 نخستنخست ... 192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Moderator

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsantl نمایش پست ها
    دقیقا همینطوره. خانواده من به اداره امور ایرانیان مراجعه کردن و مجبور شدن نامه جدیدی از وزارت علوم بگیرن که تاریخ شروع غیبت ذکر شده باشه.

با سفارت تماس گرفتم و همینطوری که گفتین اونا فقط از اداره ایرانیان استعلام میکنن. تایید کردن که مهر جدید رو میتونن ثبت کنن. منم مدارکمو دوباره فردا میفرستم واسه سفارت...
    درسته. باید از وزارت علوم شروع بشه کار، و البته اصلاح کنم که وزارت علوم از همون اول کاری به غیبت شما نداره، مدرکتون رو ارزشیابی میکنه و یه نامه تعیین وضعیت میده
    که توش تاریخ اتمام تحصیل شما قید شده. بعد شما با اون نامه میرید نظام وظیفه. اگر یک سال از اون تاریخ گذشته باشه و وارد غیبت شده باشید، نظام وظیفه وثیقه تون رو ضبط میکنه.
    بعد نامه ضبط وثیقه رو از نظام وظیفه بر میگردونید به وزارت علوم. اون وقت وزارت علوم یه نامه میده و شما رو به عنوان غایب معرفی میکنه به اداره ایرانیان...

(جزییاتش رو دقیق گفتم که بدونید رفت و امد ها بین وزارت خونه ها و اداره ها به چه شکلیه)
    ویرایش توسط mahdi2010 : November 8th, 2017 در ساعت 01:47 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    قاعدتن نباید مشکلی باشه، ولی بهترین کار اینه از اداره دانشجویان وزارت علوم (میدون فردوسی-خیابون فرصت) بپرسید.
    چون همه جا وقتی صحبت از مشمولین غایب میشه،. تاکید دارن روی کسانی که یک سال از اتمام/انصراف تحصیلشون
    گذشته و یا سقف مجاز سنوات رو تموم کردن. الان برید ببینید اون سالی که از کشور خارج شدید براتون سقف سنوات رو
    چند سال زدن؟ معمولن برای دکترا ۷ سال اجازه میدن که درستونو تموم کنید و بعدش اگر درستون مونده باشه هم معافیت تحصیلی
    و مهر خروج دانشجویی نمیدن. در نتیجه اگر بستگان شما بعد از ۷+۱ سال برن وزارت علوم، قاعدتن وزارت علوم صرف نظر از
    وضعیت فارغ التحصیلی شما باید نامه اعلام وضعیت شما به نظام وظیفه جهت ضبط وثیقه رو بده! اما بهترین کار اینه که برید بپرسید.

اما در کل دلیلتون ممکنه شخصی باشه واسه عدم اعلام فراغت از تحصیل، اما فرض کنید ۵ ساله دکترا را تموم کردید، اینجوری بعد
    از ۵+۱ سال میتونید فرایند ضبط وثیقه و گرفتن مهر مشمولین رو انجام بدید، ولی اونجوری ۷+۱ سال باید صبر کنید. این در حالیه که
    اگر بخواید به کشور تردد نکنید توی این فاصله. چون به محض فراغت از تحصیل، دیگه گواهی اشتغال ب تحصیل نخواهید داشت ک بتونید
    از سفارت کشور محل تحصیل مهر خروج دانشجویی بگیرید.
    من اطلاعاتم بر اساس این سایته. خیلی ممنون میشم یکی برام چک کنه که درست میگم:
    https://goo.gl/WZzcwK
    "در صورتی که مشمولان فوق به علت انصراف ، اخراج و یا ترک تحصیل نتوانسته باشند مقطع تحصیلی خود را به اتمام برسانند ، شروع غیبت آنان از تاریخ فراغت در مقطع قبل محاسبه می گردد."
    آخه اگه فارغ التحصیلی نشون بدم اونوقت تازه غیبتم شروع میشه ! اما اگه به قول شما ۷+۱ سال دیگه برم بگم فارغ التحصیل نشدم. در اون صورت شروع غیبتم می خوره ۸ سال پیش و جریمه ۸ سال غیبت رو میدم و معاف میشم . موافقید؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط utm-wanted نمایش پست ها
    "در صورتی که مشمولان فوق به علت انصراف ، اخراج و یا ترک تحصیل نتوانسته باشند مقطع تحصیلی خود را به اتمام برسانند ، شروع غیبت آنان از تاریخ فراغت در مقطع قبل محاسبه می گردد."
    آخه اگه فارغ التحصیلی نشون بدم اونوقت تازه غیبتم شروع میشه ! اما اگه به قول شما ۷+۱ سال دیگه برم بگم فارغ التحصیل نشدم. در اون صورت شروع غیبتم می خوره ۸ سال پیش و جریمه ۸ سال غیبت رو میدم و معاف میشم . موافقید؟
    نکته جالبی بود. من اطلاع نداشتم از این بند قانونی. منتها توصیه میکنم حتمن
    این رو از طریق نظام وظیفه پیگیری کنید. شاید این صرفن برای دانشجویانی باشه
    که در داخل کشور تحصیل میکنن. ممکنه، (تاکید میکنم ممکنه) بعد از 7+1 سال که
    شما برید برای استفاده از این بند قانونی، این رو بهتون بگن که شما مشمول این بند
    نمیشید چون با مجوز وزارت علوم رفتید...چون میدونم یه جوری خلاصه میخوان بفهمن آخرین مدرک
    تحصیلی شما چی بوده که بر اساسش جریمه رو تنظیم کنن. فرق جریمه ارشد و دکترا چقدره؟
    شاید یه مکانیزیمی باشه که بتونن استعلام کنن. بهرحال، کاری که دارید میکنید خیلی هوشمندانه است
    اگر جواب بده، اما از طرفی این پنالتی رو داره که توی چند سال آینده نمیتونید بیاید ایران
    و اگر این اتفاق بیفته و بعد خدای نکرده بهتون بگن نمیشه، اونوقت بی دلیل خودتون رو از
    اون قانون مهر مشمولین محروم کردید برای اون مدت. حتمن یه جوری از نظام وظیقه بپرسید.
    اطلاع بدید اینجا که بقیه هم بدونن...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsantl نمایش پست ها
    دقیقا همینطوره. خانواده من به اداره امور ایرانیان مراجعه کردن و مجبور شدن نامه جدیدی از وزارت علوم بگیرن که تاریخ شروع غیبت ذکر شده باشه.

با سفارت تماس گرفتم و همینطوری که گفتین اونا فقط از اداره ایرانیان استعلام میکنن. تایید کردن که مهر جدید رو میتونن ثبت کنن. منم مدارکمو دوباره فردا میفرستم واسه سفارت...
    ممنون از اطلاعاتتون. اون سه سال روبرای شما چطوری محاسبه کردن ؟

از ایتدای اقامتتون خارج از کشور در نشر گرفتن یا از زمان اتمام تحصیل ؟

Local Moderator

توجه داشته باشید که زمانی که شما وضعیت خودتون رو به سفارت گزارش میکنید از شما مدرک معتبر درخواست میشه:
    1. انصراف، اخراج، ترک تحصیل: نامه ی تایید وضعیت معتبر با سربرگ دانشگاه.
    2. فارغ التحصیلی: دانشنامه.
    3. دانشجویی: گواهی اشتغال به تحصیل.

پ.ن.
    لطفا در ادامه ی این مبحث دقت لازم رو به قوانین تالار مبذول بفرمایید:
    از ترویج و تشویق تقلب جدا خودداری کنید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    توجه داشته باشید که زمانی که شما وضعیت خودتون رو به سفارت گزارش میکنید از شما مدرک معتبر درخواست میشه:
    1. انصراف، اخراج، ترک تحصیل: نامه ی تایید وضعیت معتبر با سربرگ دانشگاه.
    2. فارغ التحصیلی: دانشنامه.
    3. دانشجویی: گواهی اشتغال به تحصیل.

پ.ن.
    لطفا در ادامه ی این مبحث دقت لازم رو به قوانین تالار مبذول بفرمایید:
    از ترویج و تشویق تقلب جدا خودداری کنید
    اینکه شما می فرمایید مال کسایی که تو مدت زمان معافیت تحصیلیش فارغ التحصیل / انصراف / اخراج بشن. بعد پایان سنوات تحصیلی و بعد از فرجه مجاز چی؟ چون ۱ روز بعد از فرجه شما اتوماتیک غیبتون شروع میشه.
    کش دادن درس که تقلب نیست.

Junior Member

سلام دوست عزیز،

شما اطلاع دارید اگر کسی برای شرکت در کنفرانس از ایران خارح شده باشه و الان بعد از 4 سال بخواد مهر ویژه خروج مشمولین رو بگیره، چطور باید برای دریافت نامه ضبط وثیقه اقدام کنه؟
    آیا باز باید یکی از بستگان به وزارت علوم مراجعه کنه یا باید مستقیما به اداره امور ایرانیان خارج از کشور بره؟

ممنون.

Local Moderator

اینکه شما می فرمایید مال کسایی که تو مدت زمان معافیت تحصیلیش فارغ التحصیل / انصراف / اخراج بشن. بعد پایان سنوات تحصیلی و بعد از فرجه مجاز چی؟ چون ۱ روز بعد از فرجه شما اتوماتیک غیبتون شروع میشه.

متاسفانه پاسخ مطمئنی برای این پرسش ندارم، ولی تا جایی که اطلاع دارم همیشه نامه ی "استعلام از دانشگاه" یکی از ملاک های اصلی برای سفارت ها بوده.
    هر چند همونطور که شما اشاره فرمودین، خیلی دور از ذهن هم نیست که در صورت سپری شدن کامل دوره ی معافیتِ مجاز (9-7 سال برای دکترا)، دیگه نیازی به ارائه ی نامه از دانشگاه نباشه.
    با این وجود من قدری محتاطتر به این موضوع نگاه میکنم و سناریوهای زیر رو (از دیدگاه سفارت) در نظر میگیرم:

1. فردی (در هر زمانی) از تحصیل انصراف/اخراج/فارغ التحصیل شده و حالا مایل به اقدام برای ضبط وثیقه و دریافت مجوز تردد هست --> در زمان وقوع هر یک از شرایط اشاره شده، دانشگاه نامه ای مبنی بر انصراف/اخراج/فارغ التحصیلی صادر کرده که برای سفارت قابل استفاده خواهد بود.

2. فردی با وجود اتمام دوره ی مجاز معافیتش همچنان به تحصیل مشغول هست و با توجه به ورودش به بازه ی غیبت مایل هست برای دریافت مجوز تردد اقدام کند --> با توجه به دانشجو بودن فرد مذبور، سفارت میتواند از وی درخواست گواهی اشتغال به تحصیل کند.

3. فردی با وجود فراغت از تحصیل (به هر دلیلی) در زمان مجاز، تا اتمام دوره ی مجاز معافیتش "فراغت از تحصیل" خود را به سفارت اعلام ننموده است و اکنون پس از سپری شدن دوره مجاز معافیت با توجه به ورودش به بازه ی غیبت مایل هست برای دریافت مجوز تردد اقدام کند --> با توجه به ادعای دانشجو بودن فرد مذبور، سفارت همچنان میتواند از وی درخواست گواهی اشتغال به تحصیل کند.

در مورد وضعیت 2 هیچ ایده ای ندارم که چه اتفاقی میفته و سفارت چطور رفتار میکنه، حتی بعید نیست که معافیت تحصیلی تمدید بشه!
    قطعا طولانی شدن مدت زمان نحصیل تقلب نیست. احتمالا من منظور شما رو در پست قبل بد متوجه شدم چون فکر کردم که شما دارید درباره ی سناریوی سوم (بالا) صحبت میکنید.

موفق باشید

Junior Member

مشمولانی که قبل یا بعد از سن مشمولیت از کشورخارج شده وبا اخذ معافیت تحصیلی، درخارج ازکشور مشغول به تحصیل شده اند،غیبت آنان از تاریخ فراغت از تحصیل همان مقطع مورد محاسبه قرار خواهد گرفته، اعم از آنکه در مهلت سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل شده باشند و یا خارج از کشور شده باشند و یا خارج از سنوات مجاز ، مدرک تحصیلی خود را اخذ نموده باشند.

ref: http://vazifeh.police.ir/index.jsp?s...25&pageid=5549

Junior Member

Angry پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

من امروز مهره جدید از سفارت گرفتم:

"با استناد مصوبه شماره ۲۲۱۳/۴۶/۱ مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ستاد کل نیروهای مسلح، دارند گذرنامه مجاز است تار تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ هر سال دو بار به کشور وارد و از مرز‌های مجاز خارج شود، مشروط بر اینکه مجموع مدت توقف بیشتر از سه ماه نباشد"

من درسم سال ۹۱ تموم شده و ۳۲ سالمه! یعنی‌ نه می‌تونم سربازیمو بخرم نه برم کشورم! عجب دنیایی!

کسی‌ دیگه از دوستان جدیدا مهر خروج گرفته؟
    ویرایش توسط ehsantl : November 23rd, 2017 در ساعت 11:38 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)