صفحه 31 از 67 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Moderator

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط goerge نمایش پست ها
    سلام دوستان. شاید جای اشتباهی دارم سوال می پرسم. من با معافیت تحصیلی در کانادا در حال تحصیل هستم. الان می خوام یک مسافرت به ایران انجام بدم و برگردم ادامه درس. ایا باید مدرک خاصی همراه داشته باشم. من گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه گرفتم اما تاییدیه جای خاصی رو نگرفتم؟ایا باید جایی تایید کنه؟ اگر میشه کمک کنید چون چند روز دیگه بلیط دارم...
    این قسمت برای مشمولین غایب هست دوست عزیز. شما دانشجو هستید و اشتغال به تحصیل دارید. در نتیجه هیچ مشکلی برای تردد ندارید.
    به تاپیک مهر خروج باید مراجعه کنید.
    ولی جهت اطلاع اگر پاسپورتتون رو با اشتغال به تحصیل بفرستید سفارت ایران براتون مهر خروج دانشجویی درج میکنن. اما احتمالن چون در کانادا این امکان وجود نداره
    و شما هم فرصت ندارید دفتر حافظ منافع بفرستید، احتمالن (مطمئن نیستم) کاری که باید بکنید اینه که با اپلود کردن گواهی اشتغال به تحصیلتون در سایت نشا،
    درخواست نامه خروجی به اداره گذرنامه بکنید. بعد رفتید ایران اون نامه رو برید از وزارت علوم بگیرید و ببرید اداره گذرنامه که براتون خروجی درج کنن. یه نصفه
    روز وقت میبره ازتون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    این قسمت برای مشمولین غایب هست دوست عزیز. شما دانشجو هستید و اشتغال به تحصیل دارید. در نتیجه هیچ مشکلی برای تردد ندارید.
    به تاپیک مهر خروج باید مراجعه کنید.
    ولی جهت اطلاع اگر پاسپورتتون رو با اشتغال به تحصیل بفرستید سفارت ایران براتون مهر خروج دانشجویی درج میکنن. اما احتمالن چون در کانادا این امکان وجود نداره
    و شما هم فرصت ندارید دفتر حافظ منافع بفرستید، احتمالن (مطمئن نیستم) کاری که باید بکنید اینه که با اپلود کردن گواهی اشتغال به تحصیلتون در سایت نشا،
    درخواست نامه خروجی به اداره گذرنامه بکنید. بعد رفتید ایران اون نامه رو برید از وزارت علوم بگیرید و ببرید اداره گذرنامه که براتون خروجی درج کنن. یه نصفه
    روز وقت میبره ازتون.
    سپاس از پاسختون. ببینید تو سایت نشا گفته که نامه اشتغال به تحصیل باید به تایید نمایندگی ایران در اون کشور برسه؟ سوال من این تکه دوم هست؟ اخه تو کانادا ایران سفارت نداره. نمی دونید چه باید بکنم. (ببخشید جای اشتباه پیام گذاشتم کمی استرسی شدم.)

Moderator

سپاس از پاسختون. ببینید تو سایت نشا گفته که نامه اشتغال به تحصیل باید به تایید نمایندگی ایران در اون کشور برسه؟ سوال من این تکه دوم هست؟ اخه تو کانادا ایران سفارت نداره. نمی دونید چه باید بکنم. (ببخشید جای اشتباه پیام گذاشتم کمی استرسی شدم.)
    استرس نداره نگران نباشید. تا اونجایی که یادمه واسه کانادا بدون مهر سفارت
    هم میشد میشد اپلود کرد. هر چند قاعده اش اینه که توی کشورهایی که ایران سفارت نداره، همه میفرستن دفتر حافظ منافع (نمیدونم کجاس). به نظرم در تاپیک مربوطه بپرسید حتمن تجربه مشابه هست. یا از اعضای فعال در تاپیک تحصیل در کانادا بپرسید که کارای کنسولی رو چجوری انجام میدن. یه راهش هم اینه که یکی رو بفرستین وزارت علوم براتون بپرسه.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نیازی نیست.
    چون در کانادا خدمات کنسولی وجود نداره و امور اداری ایرانیان کانادا در «ستاد Ottawa» (درون وزارت خارجه در تهران) انجام میشه.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

بنده تمام مراحل ضبط وثیقه را پشت سر گذاشتم , و امور دانشجویان خارج از کشور هم به سفارت استکهلم نامه زد . در سفارت به من گفتند که ما نمیدونیم که آیا می توانیم مهر خروج بزنیم و باید استعلام کنیم . پاسپورت من را گرفتند و من فرم های لازم برای مهر خروج را پر کردم بعد از یک هفته با من تماس گرفتند و گفتند چون فقط یکسال و نیم از فارغ تحصیلت گذشته نمیشه مهر خروج بگیری و باید حداقل سه سال بگذرد و این قانون جدید است .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    نه دوست عزیز مشکلی ندارید. این قانون برای مشمولین "غایب" هستش. منظورش اینه که باید "اول" وارد غیبت بشید تا بتونن این قانون رو براتون در نظر بگیرن و تازه سالهای اقامتتون رو بشمرن
    و اگر 3 سال بیشتر اقامت داشتین این مهر رو بگیرید. یعنی در بازه 1 ساله بعد از فراغت از تحصیل نمیشه اقدام کرد. پس شما میتونید اقدام کنید. هر مشکلی هم با سفارت داشتید
    با اداره ایرانیان وزارت خارجه در تهران تماس بگیرید. اونها اطلاعات لازم رو میدن.

(این مطلب چندبار تاحالا اینچا پرسیده شده و یه مدت شایعه هم شد که قانون عوض شده و این 3 سال بعد از اتمام تحصیل حساب میشه و این ها.
    اما توجه نکنید چون در حد شایعه و تفسیر اشتباه بعضی سفارتخونه ها از این بخشنامه بود. در حالیکه این قانون نظام وظیفه است و اخیرن هم چندبار از نظام وظیفه پرسیده شده
    و گفتن که قانون هیچ تغییری نکرده و کماکان مثل قبل اجرا میشه. یعنی ملاک 3 سال اقامت خارج از کشوره، مهم نیست قبل یا بعد از تحصیلش. فقط مهم اینه که
    زمان اقدام شما حتمن وارد غیبت شده باشید و وثیقه تون هم ضبط شده باشه. توی یک ماه اخیر تعداد زیادی با همین شرابط اقدام کردند و مهر رو گرفتند.
    شما همین الان اقدام کنید بهتون این مهر رو میدن. منتها سفارتها ملزم شدن که اگر متولد قبل از 70 هستید این مهر رو تا پایان سال 96 براتون درج کنن.
    فعلن چاره ای نیست و باید همینکار رو بکنید. اما وقتی رفتید ایران میتونید برید اداره ایرانیان وزارت خارجه و نامه بگیرید ازشون که این مهر رو تا پایان 1400 براتون بزنن)

موفق باشید

بنده تمام مراحل ضبط وثیقه را پشت سر گذاشتم , و امور دانشجویان خارج از کشور هم به سفارت استکهلم نامه زد . در سفارت به من گفتند که ما نمیدونیم که آیا می توانیم مهر خروج بزنیم و باید استعلام کنیم . پاسپورت من را گرفتند و من فرم های لازم برای مهر خروج را پر کردم بعد از یک هفته با من تماس گرفتند و گفتند چون فقط یکسال و نیم از فارغ تحصیلت گذشته نمیشه مهر خروج بگیری و باید حداقل سه سال بگذرد و این قانون جدید است

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_pix نمایش پست ها
    بنده تمام مراحل ضبط وثیقه را پشت سر گذاشتم , و امور دانشجویان خارج از کشور هم به سفارت استکهلم نامه زد . در سفارت به من گفتند که ما نمیدونیم که آیا می توانیم مهر خروج بزنیم و باید استعلام کنیم . پاسپورت من را گرفتند و من فرم های لازم برای مهر خروج را پر کردم بعد از یک هفته با من تماس گرفتند و گفتند چون فقط یکسال و نیم از فارغ تحصیلت گذشته نمیشه مهر خروج بگیری و باید حداقل سه سال بگذرد و این قانون جدید است
    این اصل قانونه و اگر از نظام وظیفه هم بپرسید همین رو میگن. از اداره امور ایرانیان وزارت خارجه تو تهران هم بپرسید همینو میگین. اصن خود همونا نامه میزنن،
    دیگه مشکلی نیست. همین چند روز پیش سه نفر از اتریش، آلمان و هلند این مهر رو گرفتند. حتی اخیرن شنیدم کنسولگری مونیخ درجا تا 1400 مهر میزنه
    برای کسانی که تا 1400 هشت سال غیبت ندارن، و حتی دیدم کسانی مثه شما یک سال و خرده ای از فراغت از تحصیلشون گذشته و این مهر رو گرفتن. همین
    چندتا پست بالاتر رو بخونید دوستی با یک سال فراغت از تحصیل از استرالیا گفتن که سفارت بهشون گفته که مهر رو بهش میدن فقط باید نامه ضبط وثیقه رو بیاره.
    به نظرم این مشکل فقط در حد "سفارت" هستش و باید یه جوری باهاشون حلش کنید حالا از طریق تماس با اداره ایرانیان وزارت خارجه در تهران
    یا هر جور دیگه. چون نمیشه این همه کنسولگری توی کشورهای دیگه قانون رو اجرا کنن و اینا اجرا نکنن؟ یعنی سفارت آلمان و اتریش و استرالیا و هلند
    تا حالا استغلام نکردن و فقط سفارت سوئد استعلام کرده؟!!!!!!

امیدوارم مشکلتون زودتر حل شه. موفق باشید
    ویرایش توسط mahdi2010 : December 15th, 2017 در ساعت 11:46 AM

Junior Member

Post پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

بخشنامه جدیدتر در مورد تغییرات جدید:

http://canberra.mfa.ir/uploads/ffaf9...4eb038f2b.jpeg

لطفا کسایی که کمتر از ۸ سال غیبت دارن بگن مهری که گرفت تاریخ انقضاش کیه...من قبل از این بخشنامه گرفتم و تاریخ انقضاش 29/12/1396 بود.
    موفق باشید

Junior Member

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در واگذاری‌ها احکامی وجود داشت و چند مورد پیشنهاد حذف دیگر نیز در کمیسیون تصویب شد، ادامه داد: در کمیسیون مصوب شد تا قیمت خرید خدمت سربازی برای افراد دارای مدارک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس دو برابر شود و همچنین قیمت خرید خدمت سربازی افراد دارای مدارک فوق لیسانس تا دکترای تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و بالاتر سه برابر شود.

https://www.isna.ir/news/96100402049/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C

نقل قول نوشته اصلی توسط azimut نمایش پست ها
    نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در واگذاری‌ها احکامی وجود داشت و چند مورد پیشنهاد حذف دیگر نیز در کمیسیون تصویب شد، ادامه داد: در کمیسیون مصوب شد تا قیمت خرید خدمت سربازی برای افراد دارای مدارک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس دو برابر شود و همچنین قیمت خرید خدمت سربازی افراد دارای مدارک فوق لیسانس تا دکترای تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و بالاتر سه برابر شود.

https://www.isna.ir/news/96100402049/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C

کسی که تو ایران به این چیز ها اعتراضی نمی کنه, عجیبه ۱۰ برابرش نکردند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)