صفحه 32 از 67 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

سلام دوستان ..یک سوالی داشتم من میخوام برای رشته های زیر گروه پزشکی یکی از کشورای اروپایی اقدام کنم ..با توجه به قانونی که گداشتن میگه مشمولان دیپلمه نمیتونن برای تحصیل برن خارج قصد دارم بدون معافیت تحصیلی برم ...حالا یک سوال..ایا این 3 سال و مهر مشمول شامل منم میشه؟خواهشا کمکم کنید

Junior Member

در ضمن متولد 78 هستم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    در مورد شماره ۱ , بخشی که زیرش خط کشیده شده درست نیست و احتمالا سفارت ایران در نروژ استنباط شخصی‌ خودشون رو نوشتن.
    طبق متن قانون در سایت نظام وظیفه، ملاک این قانون ۳ سال اقامت در خارج هستش، نه ۳ سال اقامت بعد از فراغت از تحصیل:

ب-تردد به داخل كشور

1. كليه مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور كه حداقل سه سال درخارج از كشور اقامت داشته باشند مي توانند در هرسال حداكثر دوبار و مجموعا به مدت سه ماه به داخل كشور تردد نمايند.(شرايط اقامت خارج ار كشور در بند(ج) بيان شده است.)2. مشمولان مقيم خارج جهت دريافت مجوز تردد مي بايست به نمايندگي دولت جمهوري اسلامي ايران در كشور محل اقامت مراجعه و گذرنامه آنان پس از احراز شرايط ، ممهور به مهر تردد با عنوان «اجازه تردد مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور» گردد. همچنين لازم است در متن اجازه تردد،به شماره و تاريخ ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح نيز استناد شود.3. مشمولاني كه در اجراي مقررات مربوط ، جهت ادامه تحصيل از كشور خارج شده و داراي معافيت تحصيلي خارج از كشور ميباشند ،در شمول اين مصوبه نبوده و حسب مورد از تسهيلات تردد دانش آموزي يا دانشجويي استفاده خواهند كرد.4. فرزندان مشمول ماموران ثابت دولت در خارج از كشوركه به جهت همراهي با والدين ،داراي مجوز خروج از سازمان وظيفه عمومي مي باشند نيز در شمول اين مصوبه نبوده بلكه مي توانند در طول مدت ماموريت والدين مطابق مجوز صادره ، اقدام به تردد نمايند.5. با افراد موضوع بند (3)و(4)چنانچه ، از شمول مقررات مربوط خارج شوند ،به شرط داشتن حداقل سه سال اقامت در خارج ،برابر اين مصوبه رفتار خواهد شد.6. مهلت اجراي اين مصوبه تا پايان سال 1395 ميباشد.

با مراجعه به اداره امور ایرانیان وزارت خارجه، می‌بینید که این مطلب اونجا هم درج نشده.

http://econsulate.mfa.ir/index.aspx?...2&pageid=22746

در واقع هیچ سفارتی این رو درج نکرده، و برعکس, سفارت ایران در نیوزلند این مطلب رو برای تبدیل تردد دانشجویی به مهر تردد مشمولین غایب رو نوشته.
    http://wellington.mfa.ir/index.aspx?siteid=152&pageid=23842دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور صرفا پس از انقضای مهلت معرفی (یعنی سپری شدن بیش از یک سال از تاریخ فراغت، انصراف، ترک تحصیل و یا در صورتیکه سقف مجاز سنوات تحصیلی آنها خاتمه یافته و وارد غیبت شده باشند) به شرط حداقل ۳ سال اقامت در خارج از کشور و لغو معافیت تحصیلی و مجوز خروج دانشجویی که همراه با ضبط وثیقه می باشد، می توانند از اجازه خروج ویژه مشمولین خارج از کشور استفاده نمایند.
    این دسته از متقاضیان محترم می بایست پس از تایید مدارک فارغ التحصیلی خود در بخش کنسولی سفارت (از طریق سامانه تاک) شخصا یا توسط وکیل خود به سازمان دانشجویان وزارت علوم مراجعه نموده و نسبت به اخذ نامه لغو معافیت تحصیلی (ضبط وثیقه) اقدام نمایند. سپس نامه مذکور را به اداره ایرانیان وزارت امور خارجه (میدان امام خمینی، ساختمان شماره ۳) تحویل داده تا مجوز صدور مهر خروج مشمولین را دریافت نمایند.

بالاخره بند اول (3 سال اقامت) از ابلاغیه حذف شد.
    و صد البته مثل همیشه عزیزان دست اندر کار تمام تلاششون رو به کار بستن که خواننده نتونه متوجه بشه چه تغییری در کجا ایجاد شده و صرفا این حس رو القا کنن که "از این بهتر دیگه نمیشه".

متن اطلاعیه:
    "بدینوسیله مفاد بند یک اطلاعیه شماره 4704644 مورخ 12/7/1396 لغو می گردد.
    بر این اساس، کلیه دانشجویان ایرانی مشمول خارج از کشور پس از اتمام تحصیلات می توانند از مهر خروج ویژه مشمولین برخوردار شوند.
    لازم است یکی از وابستگان این متقاضیان به وزارتین علوم و یا وزارت بهداشت مراجعه و ابتدا نسبت به لغو معافیت تحصیلی نامبرده اقدام نموده و ضمن ارائه گواهی مذکور از طرف وزارت امورخارجه کشورمان، تقاضای صدور مهر ویژه مشمولین را به نمایندگی اعلام نمایند."

http://pretoria.mfa.ir/index.aspx?fk...ewsview=496146
    http://oslo.mfa.ir/index.aspx?siteid...ewsview=496360

ترجمه‌ی اطلاعیه:
    "بدینوسیله مفاد بند یک اطلاعیه شماره 4704644 مورخ 12/7/1396 [که می گوید: "این مهر به کسانی تعلق می گیرد که حداقل سه سال در خارج از کشور زندگی کرده و از هیچ گونه معافیت تحصیلی برخوردار نبوده و در گذر نامه آنان محل اقامت، خارج ازکشور درج گردیده است"] لغو می گردد.
    بر این اساس، کلیه دانشجویان ایرانی مشمول خارج از کشور پس از اتمام تحصیلات می توانند از مهر خروج ویژه مشمولین [بدون نیاز به یک وقفه‌ی 3 ساله پس از فراغت از تحصیل] برخوردار شوند.
    لازم است یکی از وابستگان این متقاضیان به وزارتین علوم و یا وزارت بهداشت مراجعه و ابتدا نسبت به لغو معافیت تحصیلی نامبرده [و ضبط وثیقه‌ی 20 میلیون تومانی به نفع دولت] اقدام نموده و ضمن ارائه گواهی مذکور از طرف وزارت امورخارجه کشورمان، تقاضای صدور مهر ویژه مشمولین را به نمایندگی اعلام نمایند.
    لازم به ذکر است که از سال 1390 تا کنون نیز همین روند دنبال شده است. اما بنابر اطلاعیه‌ای که در تاریخ 30 خرداد 96 از سوی ستاد کل نیروهای مسلح منتشر شده بود، این ابهام به وجود آمده بود که با آغاز سال 1397 مدت اقامت سه ساله‌‌ی مشمولان در خارج از کشور به عنوان شرط لازم برای اخذ مجوز تردد، تنها پس از پایان تحصیلات قابل محاسبه می‌باشد، و دوره‌ی اقامت حین تحصیل قابل قبول نیست. که بدینوسیله پس از 8 ماه رفع ابهام صورت گرفت."

و در پایان هم عنوانِ مخاطب‌پسندِ "تسهیلات جدید در خصوص تردد کلیه دانشجویان ایرانی مشمول خارج از کشور" برای اطلاعیه جدید در نظر گرفته شده است.

به امید روزی که نگارندگان چنین متونی، قدری زحمت به خرج بدن و متن رو طوری بنویسند که نیاز نباشه 8 ماه منتظر اصلاحیه‌اش باشیم،
    و به امید روزی که خبرنگاران عزیزمون هم یاد بگیرن که حرفه‌ای عمل کنند و وقتی کسی گفت "تسهیلات جدید" قبل یادداشت کردنش بپرسن نسبت به کدام تسهیلات و چه‌زمانی این تسهیلات جدید به حساب میاد؟

ارادت

Junior Member

یعنی من الان سه سال هست که خارج از ایران هستم میتوانم برگردم یا نه ؟ چقدر گنگ این قانون. من یک ماه پیش برای تغییر پاسپورت به سفارت ایران در مسکو رفته بودم و گفتند که مادامی که من هنوز به 8 سال غیبت نرسیدم این مهر بهم تعلق میگیره. این قانون جدید دیگه چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    بالاخره بند اول (3 سال اقامت) از ابلاغیه حذف شد.
    و صد البته مثل همیشه عزیزان دست اندر کار تمام تلاششون رو به کار بستن که خواننده نتونه متوجه بشه چه تغییری در کجا ایجاد شده و صرفا این حس رو القا کنن که "از این بهتر دیگه نمیشه".

متن اطلاعیه:
    "بدینوسیله مفاد بند یک اطلاعیه شماره 4704644 مورخ 12/7/1396 لغو می گردد.
    بر این اساس، کلیه دانشجویان ایرانی مشمول خارج از کشور پس از اتمام تحصیلات می توانند از مهر خروج ویژه مشمولین برخوردار شوند.
    لازم است یکی از وابستگان این متقاضیان به وزارتین علوم و یا وزارت بهداشت مراجعه و ابتدا نسبت به لغو معافیت تحصیلی نامبرده اقدام نموده و ضمن ارائه گواهی مذکور از طرف وزارت امورخارجه کشورمان، تقاضای صدور مهر ویژه مشمولین را به نمایندگی اعلام نمایند."

http://pretoria.mfa.ir/index.aspx?fk...ewsview=496146
    http://oslo.mfa.ir/index.aspx?siteid...ewsview=496360

ترجمه‌ی اطلاعیه:
    "بدینوسیله مفاد بند یک اطلاعیه شماره 4704644 مورخ 12/7/1396 [که می گوید: "این مهر به کسانی تعلق می گیرد که حداقل سه سال در خارج از کشور زندگی کرده و از هیچ گونه معافیت تحصیلی برخوردار نبوده و در گذر نامه آنان محل اقامت، خارج ازکشور درج گردیده است"] لغو می گردد.
    بر این اساس، کلیه دانشجویان ایرانی مشمول خارج از کشور پس از اتمام تحصیلات می توانند از مهر خروج ویژه مشمولین [بدون نیاز به یک وقفه‌ی 3 ساله پس از فراغت از تحصیل] برخوردار شوند.
    لازم است یکی از وابستگان این متقاضیان به وزارتین علوم و یا وزارت بهداشت مراجعه و ابتدا نسبت به لغو معافیت تحصیلی نامبرده [و ضبط وثیقه‌ی 20 میلیون تومانی به نفع دولت] اقدام نموده و ضمن ارائه گواهی مذکور از طرف وزارت امورخارجه کشورمان، تقاضای صدور مهر ویژه مشمولین را به نمایندگی اعلام نمایند.
    لازم به ذکر است که از سال 1390 تا کنون نیز همین روند دنبال شده است. اما بنابر اطلاعیه‌ای که در تاریخ 30 خرداد 96 از سوی ستاد کل نیروهای مسلح منتشر شده بود، این ابهام به وجود آمده بود که با آغاز سال 1397 مدت اقامت سه ساله‌‌ی مشمولان در خارج از کشور به عنوان شرط لازم برای اخذ مجوز تردد، تنها پس از پایان تحصیلات قابل محاسبه می‌باشد، و دوره‌ی اقامت حین تحصیل قابل قبول نیست. که بدینوسیله پس از 8 ماه رفع ابهام صورت گرفت."

و در پایان هم عنوانِ مخاطب‌پسندِ "تسهیلات جدید در خصوص تردد کلیه دانشجویان ایرانی مشمول خارج از کشور" برای اطلاعیه جدید در نظر گرفته شده است.

به امید روزی که نگارندگان چنین متونی، قدری زحمت به خرج بدن و متن رو طوری بنویسند که نیاز نباشه 8 ماه منتظر اصلاحیه‌اش باشیم،
    و به امید روزی که خبرنگاران عزیزمون هم یاد بگیرن که حرفه‌ای عمل کنند و وقتی کسی گفت "تسهیلات جدید" قبل یادداشت کردنش بپرسن نسبت به کدام تسهیلات و چه‌زمانی این تسهیلات جدید به حساب میاد؟

ارادت

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط soheils نمایش پست ها
    یعنی من الان سه سال هست که خارج از ایران هستم میتوانم برگردم یا نه ؟ چقدر گنگ این قانون. من یک ماه پیش برای تغییر پاسپورت به سفارت ایران در مسکو رفته بودم و گفتند که مادامی که من هنوز به 8 سال غیبت نرسیدم این مهر بهم تعلق میگیره. این قانون جدید دیگه چیه؟
    قانون سر جاش هست دوست عزیز و کماکان شامل شما می‌شه (به شرط اینکه ۳ سال خارج بوده باشید). پس نگران نباشید. این بخشنامه جدید یه سری ابهام رو برای فارغ التحصیل‌ها برطرف کرد

Junior Member

بله شما میتونید
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheils نمایش پست ها

Junior Member

دوستان عزیز کسی یه سوال:

اگه من آخر اسفند برم ایران، فروردین از ایران خارج بشم، این برای امسالم حساب میشه یا جزو سال بعد؟ من یه بار دیگه امسال جا دارم طبق این قانون برم ایران...

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Oistrakh نمایش پست ها
    دوستان عزیز کسی یه سوال:

اگه من آخر اسفند برم ایران، فروردین از ایران خارج بشم، این برای امسالم حساب میشه یا جزو سال بعد؟ من یه بار دیگه امسال جا دارم طبق این قانون برم ایران...
    از سهمیه امسالتون حساب میشه. معیار سالیه که توش وارد میشید.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

با سلام خدمت همگی.

من آوریل ۲۰۱۵ فوق لیسانسم رو در امریکا تموم کردم و ازون مدت در حال کار بودم اینجا. پاسپورتم رو هم پارسال تعویض کردم از طریق دفتر حافظ منافع. محل اقامت برام ایران درج شده. سوالم اینه که الان اگر بخوام ازین قانون سه ماه استفاده کنم، آیا لازمه که پاسپورت جدید با محل اقامت آمریکا بگیرم؟ متشکر

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Andover نمایش پست ها
    با سلام خدمت همگی.

من آوریل ۲۰۱۵ فوق لیسانسم رو در امریکا تموم کردم و ازون مدت در حال کار بودم اینجا. پاسپورتم رو هم پارسال تعویض کردم از طریق دفتر حافظ منافع. محل اقامت برام ایران درج شده. سوالم اینه که الان اگر بخوام ازین قانون سه ماه استفاده کنم، آیا لازمه که پاسپورت جدید با محل اقامت آمریکا بگیرم؟ متشکر
    بله. این مهر برای کسانی هستش که محل اقامتشون (توی پاسپورت) خارج از کشور درج شده باشه. ابتدا باید پاسپورت تعویض بشه و بعد مهر بزنن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)