صفحه 35 از 67 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

اقا یه مرد پیدا میشه جواب مارو بده.
    من توی فرجه ی یک ساله فراغت ار تحصیل بودم. همونطور که میدونید فارغ التحصیلان باید برای خروج از کشور دفترچه اعزام به خدمت پر کنن تا خارج شن. منم اینکارو کردم و به عنوان سفر زیارتی خارج شدم و بعد رفتم کشور مقصد.
    الان سوالم اینه من سرباز فراری ام یا مشمول غایب یا هرجیز دیگه ای؟؟ عواقب این کارم چیه؟ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1387 نمایش پست ها
    سلام دوستان

بنده از طریق روند قبلی اقدام کردم و تابستون سال پیش مهر خروج گرفتم. توی پاسپورت جدیدم محل اقامت به کانادا تغییر پیدا کرده و در مهر خروجم عنوان شده تا اطلاع ثانوی. از وقتی که مهر خروج گرفتم دوبار به ایران تردد کردم و هیچ مشکلی نداشتم (یعنی در سال ۹۶ با استفاده از مهر خروج دوبار به ایران رفتم). حالا میخوام اردیبهشت ۹۷ به ایران برم. میخواستم بدونم آیا باید دوباره پاسپورتم رو برای تمدید مهر خروج به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن بفرستم؟ یعنی اینکه نوشتن تا اطلاع ثانوی دیگه اعتبار نداره؟ ممنون
    مهر با عنوان "تا اطلاع ثانوی" برای سال بعد اعتبار نداره و باید برای گرفتن مهر جدید اقدام کنید.

Junior Member

سلام به همگی

با وجود داشتن مهره خروج معتبر در پاسپورت چقدر احتمال داره موقع خورج از کشور به بهانه های دیگه از خروج جلوگیری بشه؟ کسی رو سراغ دارین که این اتفاق براش اقتاده باشه؟ دو تایبعیتی مشکلی اینجاد نیمیکنه؟

من ۶ سال ایران نرفتم، مهره خروج جدیدا گرفتم و دو تابعیتی هستم...

پیشاپیش عید نوروز مبارک

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    اقا یه مرد پیدا میشه جواب مارو بده.
    من توی فرجه ی یک ساله فراغت ار تحصیل بودم. همونطور که میدونید فارغ التحصیلان باید برای خروج از کشور دفترچه اعزام به خدمت پر کنن تا خارج شن. منم اینکارو کردم و به عنوان سفر زیارتی خارج شدم و بعد رفتم کشور مقصد.
    الان سوالم اینه من سرباز فراری ام یا مشمول غایب یا هرجیز دیگه ای؟؟ عواقب این کارم چیه؟ممنون
    سلام ؛ شما غایب به حساب میاین . این که چه عواقبی داره رو اطلاع ندارم

سلام دوستان

من موردم یکم خاصه. ممنون میشم اگر دوستانی که ایده یا تجربه ای دارند راهنمایی م کنند.

من6 سال معافیت تحصیلی دکترام باید 1397/06/31 ماه تموم میشه اما درسم اون زمان تموم نمیشه . حالا دو تا سوال دارم

- برای رفت و امد به ایران بعد ازاین تاریخ میتونم از فرجه یکساله بعد از معافیت استفاده کنم یا باید برای مهر خروج مشمولین اقدام کنم؟

تو نامه ایکه نظالم وظیقه داده نوشته حد اکثر زمان برخورداری از معافیت تحصیلی 1398/06/31 و در صورتی که تا این تاریخ به کشور مراحعت نکنم وثیقه ضبظ میشه. با توجه به اینکه دکترا 6 سال هست چرا اینها 7 سال تاریخ زدن ؟ یعنی اون یک سال لفرجه رو هم حساب کزدن ؟

ممنون میشم اگر پاسخ بدین

Junior Member

دوستان خسته نباشید

من امروز برادرم رفت به وزارت علوم برای نامه مربوط به وزارت خارجه بعد بهش گفتن که اصلا به وزارت علوم مربوط نیست باید بره نظام وظیفه بعدش رفته نظام وظیفه اونجا گفتند که باید بری وزارت خارجه و نامه ی ضبط وثیقه رو ازشون بگیری بعد بذاری تو سایت تاک. اصلا کجای این سایت باید بذارم؟ کسی میتونه کمکی کنه

خیلی خیلی ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheils نمایش پست ها

باید بری وزارت خارجه و نامه ی ضبط وثیقه رو ازشون بگیری بعد بذاری تو سایت تاک. اصلا کجای این سایت باید بذارم؟ کسی میتونه کمکی کنه

خیلی خیلی ممنونم
    تا اونجایی که من میدونم، وزارت خارجه نامه رو میذاره توی تاک برای استعلام سفارت....که شماره پیگیری بهت میدن که میتونه ضمیه مدارک سفارت بکنی

Junior Member

من یه سوال جانبی دارم. وقتی با مهر خروج مشمولین بریم ایران آیا واجد شرایط هستیم که گواهینامه منقضی رو هم تمدید کنیم؟ کسی اطلاعی در این رابطه داره؟ ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kia70 نمایش پست ها
    من یه سوال جانبی دارم. وقتی با مهر خروج مشمولین بریم ایران آیا واجد شرایط هستیم که گواهینامه منقضی رو هم تمدید کنیم؟ کسی اطلاعی در این رابطه داره؟ ممنون.
    سلام
    برای تمیدید گواهینامه پلیس +10 هیچ مدرکی مربوط به نشرام وظیفه ارتون نمیخاد. من همین امسال تمیدد کردم

Member albert1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT: Civil Engineering - MBA UT Dallas - Transportation Engineering U of Minnesota

سلام من سه تا مقطع و دانشگاه مختلف خوندم. ولی با پی اچ دی وثیقه گذاشتم و الان یجا دیگه مستر میخونم. هنوز 3 سال اون وثیقه اعتبار داره، بخوام یه سر بزنم ، مشکلی پیش میاد؟ مرسی
    1) ایمیل بزنین نه به امید پذیرش و فاند، اهمیتش اینه بدونین استاده پول داره یا نه، بعضیا بعد اپلای، رو ایمیل ریپلای میزنن
    2) هرکسی نا امیدتون کرد رو جدی نگیرین
    3) توصیه من اینه در حد بودجه تون هر چقدر میتونین اپلای کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)