صفحه 37 از 67 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط MOIENMOJABI نمایش پست ها
    سلام

حد اکثر تا چ زمانی بعد از شروع به تحصیل میشه مهر خروج دانشجویی زد ؟

ممنون
    تا هر زمانی که در خارج از کشور، دانشجو هستید میتونید برای مهر خروج دانشجویی در سفارت ها یا کنسولگری ها اقدام کنین. با این فرض که شما در سفارت اون کشور پرونده دانشجویی باز کرده باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط BIGNimo نمایش پست ها
    دوستان سلام، امیدوارم سوالمو رو جای درستی میپرسم و پیشاپیش ممنون از جوابتون. من گواهی اشتغال به تحصیلم تا آخر شهریور قید شده که دانشجوی تمام وقت هستم. تاریخ صدور این گواهی دی ماه هست. میخواستم ببینم اگه در اردیبهشت برم ایران برای درخواست نامه خروجی از امور دانشجویان به اداره گذرنامه، آیا امور دانشجویان مشکلی به من میگیرند که این نامه دی ماه صادر شده و الان مثلا اردیبهشت هست؟ پیشاپیش ممنون
    در مورد نامه خروجی از امور دانشجویان اطلاعات ندارم. اما مطمئن ترین راه اینه شما چند هفته قبل از سفرتون به ایران از سفارت ایران در کشوری که هستین مهر خروج دانشجویی بگیرین و دیگه نیازی به رفتن به امور دانشجویان و گذرنامه تو ایران ندارین.

نقل قول نوشته اصلی توسط lions_london نمایش پست ها
    تا هر زمانی که در خارج از کشور، دانشجو هستید میتونید برای مهر خروج دانشجویی در سفارت ها یا کنسولگری ها اقدام کنین. با این فرض که شما در سفارت اون کشور پرونده دانشجویی باز کرده باشید.
    ممنونم از پاستختون. توی نامه ک نظام وظیفه داده نوشته حد اکثر زمان مراجعه به کشور تا اخر شهویور 98. اگر من درسم تا اون زمان تموم نشه باید مهر خروج مشمولین بگیرم بعدش. درست میگم ؟

درود دوستان،

من الان با معافیت تحصیلی مشغول تدریس توی امریکا هستم. از پائیز سال آینده قراره برای کار به فرانسه برم.
    ظاهرا الان میتونم همین مهر خروج دانشگاهی بگیرم، به ایران سفر کنم و بعدش هم خارج بشم (چون هنوز اینجا دانشجو هستم)

سوال من اینه که بعد از ترک مجدد ایران و رفتن به فرانسه، میتونم برای مهر خروجی مشمولین اقدام کنم؟ دلیل اینکه این سوال رو میپرسم اینه که یکی از مدارک لازم برای مهر خروج مشمولین، مدرکی هست که اقامت سه ساله خارج از کشور رو نشون بده. حالا وقتی من میرم فرانسه، باید اقامت "سه ساله" توی فرانسه رو به سفارت ارائه بدم حالا یا اینکه میتونم به استناد مدتی که امریکا بودم مهر خروج مشمولین بگیرم؟ اگه بله، چه سندی رو باید به عنوان اقامتم توی امریکا نشون بدم؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_X123 نمایش پست ها
    درود دوستان،

من الان با معافیت تحصیلی مشغول تدریس توی امریکا هستم. از پائیز سال آینده قراره برای کار به فرانسه برم.
    ظاهرا الان میتونم همین مهر خروج دانشگاهی بگیرم، به ایران سفر کنم و بعدش هم خارج بشم (چون هنوز اینجا دانشجو هستم)

سوال من اینه که بعد از ترک مجدد ایران و رفتن به فرانسه، میتونم برای مهر خروجی مشمولین اقدام کنم؟ دلیل اینکه این سوال رو میپرسم اینه که یکی از مدارک لازم برای مهر خروج مشمولین، مدرکی هست که اقامت سه ساله خارج از کشور رو نشون بده. حالا وقتی من میرم فرانسه، باید اقامت "سه ساله" توی فرانسه رو به سفارت ارائه بدم حالا یا اینکه میتونم به استناد مدتی که امریکا بودم مهر خروج مشمولین بگیرم؟ اگه بله، چه سندی رو باید به عنوان اقامتم توی امریکا نشون بدم؟
    طبق آخرین بخشنامه ای که ابتدای بهمن ماه ابلاغ شد دیگه به طور قطعی اعلام شد که مهر خروجی مشمولین به کسانی که 3 سال
    خارج از کشور بودن داده میشه و برای دانشجوها این 3 سال اقامت از زمان خروجشون از کشور به قصد تحصیل اغاز میشه. پس این این قانون
    شامل شما هم میشه چون ایام اقامت تحصیلی شما در امریکا هم حسابه.
    در مورد سوال دوم هم شما نباید چیزی رو نشون بدید، وقتی وارد فرایند اداری گرفتن این مهر بشین (توضیح داده شده توی پستهای قبلی)، لازمه ش
    تایید مدرک تحصیلی صادره از امریکا توسط وزارت علوم ایرانه، و اونا نامه میدن به نظام وظیفه و وقتی کارای ضبط وثیقه تون انجام بشه، وزارت علوم
    شما رو به وزارت خارجه معرفی میکنه و توی نامه معرفی مینویسه که شما چندسال در امریکا تحصیل کردید (تاریخ شروع تحصیل و اتمامش در امریکا رو مینویسن)
    بعد شما اون نامه رو میدید وزارت خارجه . حالا وقتی برید سفارت ایران در فرانسه و درخواست مهر خروجی بدید،اونا از وزارت خارجه توی تهران استعلام میکنن
    و متوجه میشن که شما در امریکا هم اقامت داشتید. در هرصورت فراموش نکنید که سفارت فقط بعد از استعلام وضعیت شما از وزارت خارجه توی تهران
    مهر رو میزنه، پس همه چی باید اونجا مشخص بشه که در صورتی که روند رو طی کنید،خود به خود درست میشه. موفق باشید.

ضمنن یه نکته خیلی مهم اینه که از روزی که رسمن از دانشگاه توی امریکا فارغ التحصیل میشین، باید 1 سال صبر کنید تا بتونید برای این مهر اقدام کنید.
    دلیلش هم اینه که از نظر نظام وظیقه شما 1 سال وقت دارید تا خودتون رو برای خدمت معرفی کنید، و تنها در صورتی که 1 سال بگذره و شما اینکار رو نکنید
    از نظر نظام وظیقه غایب محسوب میشید و میتونید این مهر رو بگیرید. این رو گفتم که توی برنامه ریزیت در نظر بگیریدش.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    طبق آخرین بخشنامه ای که ابتدای بهمن ماه ابلاغ شد دیگه به طور قطعی اعلام شد که مهر خروجی مشمولین به کسانی که 3 سال
    خارج از کشور بودن داده میشه و برای دانشجوها این 3 سال اقامت از زمان خروجشون از کشور به قصد تحصیل اغاز میشه. پس این این قانون
    در مورد سوال دوم هم شما نباید چیزی رو نشون بدید، وقتی وارد فرایند اداری گرفتن این مهر بشین (توضیح داده شده توی پستهای قبلی)، لازمه ش
    تایید مدرک تحصیلی صادره از امریکا توسط وزارت علوم ایرانه، و اونا نامه میدن به نظام وظیفه و وقتی کارای ضبط وثیقه تون انجام بشه، وزارت علوم
    شما رو به وزارت خارجه معرفی میکنه و توی نامه معرفی مینویسه که شما چندسال در امریکا تحصیل کردید (تاریخ شروع تحصیل و اتمامش در امریکا رو مینویسن)
    بعد شما اون نامه رو میدید وزارت خارجه . حالا وقتی برید سفارت ایران در فرانسه و درخواست مهر خروجی بدید،اونا از وزارت خارجه توی تهران استعلام میکنن
    و متوجه میشن که شما در امریکا هم اقامت داشتید. در هرصورت فراموش نکنید که سفارت فقط بعد از استعلام وضعیت شما از وزارت خارجه توی تهران
    مهر رو میزنه، پس همه چی باید اونجا مشخص بشه که در صورتی که روند رو طی کنید،خود به خود درست میشه. موفق باشید.

ضمنن یه نکته خیلی مهم اینه که از روزی که رسمن از دانشگاه توی امریکا فارغ التحصیل میشین، باید 1 سال صبر کنید تا بتونید برای این مهر اقدام کنید.
    دلیلش هم اینه که از نظر نظام وظیقه شما 1 سال وقت دارید تا خودتون رو برای خدمت معرفی کنید، و تنها در صورتی که 1 سال بگذره و شما اینکار رو نکنید
    از نظر نظام وظیقه غایب محسوب میشید و میتونید این مهر رو بگیرید. این رو گفتم که توی برنامه ریزیت در نظر بگیریدش.
    خوب توی یک سال بعد ار پایان تحصیلات چطور باید رفت و امد کرد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها

خیلی ممنونم مهدی جان،

جوابت خیلی کمکم کرد.
    اونطوری که متوجه شدم، اینبار که از ایران خارج بشم، باید یک سال بیخیال برگشت به وطن بشم چون معافیت تحصیلی ندارم، اون برگ خروج مشمولین هم فعلا تا یک سال صادر نمیشه (ششمین عید متوالی رو توی غربتیم )

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط MOIENMOJABI نمایش پست ها
    خوب توی یک سال بعد ار پایان تحصیلات چطور باید رفت و امد کرد ؟
    هیچ کاری نمیشه کرد. اگر برید ایران اجازه خروج نخواهید داشت. مگر اینکه دفترچه اعزام
    به خدمت بفرستید و تاریخ اعزام بگیرید و قبلش مجددن با وثیقه به صورت قانونی (یا توریستی و یا اگر کماکان میتونید نحصیل کنید، با پذیرش مقطع بالاتر و بصورت تحصیلی) خارج بشید که کار پیچیده ایه.بهرحال از نظر نظام وظیفه هر فردی توی یک سال فرجه فراغت از تحصیل
    باید وضعیت سربازی رو معلوم کنه. فقط بعذ از این بازه ست که فرد غایب محسوب میشه و میتونه ازین
    قانون استفاده کنه.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_X123 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم مهدی جان،

جوابت خیلی کمکم کرد.
    اونطوری که متوجه شدم، اینبار که از ایران خارج بشم، باید یک سال بیخیال برگشت به وطن بشم چون معافیت تحصیلی ندارم، اون برگ خروج مشمولین هم فعلا تا یک سال صادر نمیشه (ششمین عید متوالی رو توی غربتیم )
    بله. شرط گرفتن مهر خروجی مشمولین از سفارت محل زندگی، اینه که تکلیفتون با نظام وظیفه
    حل بشه، یعنی وثیقه تون ضبط بشه. نظام وظیفه هم تنها پس از گذشتن ۱ سال از اتمام/انصراف/اخراج از تحصیلات
    خارجی حاضره وثیقه رو ضبط کنه. پس یعنی توی اون ۱سال نمیتونید هیچ مهر جدیدی از سفارت بگیرید.

توصیه من اینه که با توجه به اینکه مهر خروجی دانشجویی از مهر هر سال تا شهریور سال بعد درج میشه،
    دستکم درستونو طوری تموم کنید که ابتدا بتونید مهر مربوط به اون سال تحصیلی رو بگیرید که اگر ضرورتی پیش
    اومد دستکم یه مقداری از اون ۱سال رو بتونید پوشش بدید. ولی اون ۱سال رو همه مجبورن تردد نکنن. روالش همینه.

Junior Member

میشه منابع مربوط به پاسختون رو قرار بدید و یا لینک هاش رو بگذارید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)