صفحه 38 از 67 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    بله. شرط گرفتن مهر خروجی مشمولین از سفارت محل زندگی، اینه که تکلیفتون با نظام وظیفه
    حل بشه، یعنی وثیقه تون ضبط بشه. نظام وظیفه هم تنها پس از گذشتن ۱ سال از اتمام/انصراف/اخراج از تحصیلات
    خارجی حاضره وثیقه رو ضبط کنه. پس یعنی توی اون ۱سال نمیتونید هیچ مهر جدیدی از سفارت بگیرید.

توصیه من اینه که با توجه به اینکه مهر خروجی دانشجویی از مهر هر سال تا شهریور سال بعد درج میشه،
    دستکم درستونو طوری تموم کنید که ابتدا بتونید مهر مربوط به اون سال تحصیلی رو بگیرید که اگر ضرورتی پیش
    اومد دستکم یه مقداری از اون ۱سال رو بتونید پوشش بدید. ولی اون ۱سال رو همه مجبورن تردد نکنن. روالش همینه.
    میشه منابع مربوط به پاسختون رو قرار بدید و یا لینک هاش رو بگذارید؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط aahmadi83 نمایش پست ها
    میشه منابع مربوط به پاسختون رو قرار بدید و یا لینک هاش رو بگذارید؟
    اینجا توضیح داده:
    http://www.daftar.org/forms/passports/301.pdf

سلام دوستان. ببخشید اینجا یه سوال پیش میاد، ما اگه غایب باشیم دیگه گذرنامه مون رو تمدید نمیکنن که توش مهر تردد مشمولین بزنیم و بریم ایران درسته؟ گذرنامه ایرانیمون بزودی اکسپایر میشه که .

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط teenysnowflake نمایش پست ها
    سلام دوستان. ببخشید اینجا یه سوال پیش میاد، ما اگه غایب باشیم دیگه گذرنامه مون رو تمدید نمیکنن که توش مهر تردد مشمولین بزنیم و بریم ایران درسته؟ گذرنامه ایرانیمون بزودی اکسپایر میشه که .

تمدید گذرنامه اتباع ایرانی‌ در خارج از کشور وظیفه سفارت هستش و مستقل از مساله سربازی و غیبت بهش رسیدگی می‌شه.
    یعنی‌ در هر صورت گذرنامتون تمدید می‌شه. اما اگر غائب باشید، محل اقامت رو توی پاسپورت جدید، "ایران" درج می‌کنن.
    حالا اگر برای مهر مشمولین اقدام کنید باز باید گذرنامه تونو عوض کنید (یعنی‌ همون جدیده رو باز باید عوض کنید)
    چون باید محل اقامت تو پاسپورت "خارج ایران" بخوره...

توصیه: یه جوری تنظیم کنید که مهر مشمولین رو زودتر از انقضا پاسپورت بگیرید، که فقط یکبار هزینه تعویض گذرنامه رو بدید.
    وگرنه، باید ۲ بار گذرنامه رو عوض کنید.

سلام دوستان

من مدت ۵ سال هست که برای تحصیل به کانادا اومدم ولی خیلی غیر پیوسته درس خوندم و مدتی هم کار کردم. هنوز درسم تموم نشده ولی میخوام آخر تابستان برم ایران. برای این ترم جدید دوباره study permit گرفتم. تا جایی که شنیدم وزارت امور خارحه برای مفطع فوق لیسانس فقط تا ۳ سال مهر ورود و خروج رو میزنن و اگه مدت زمان تحصیل بیشتر بشه نمیشه از طریق تحصیلی مهر خروج از ایران رو گرفت. میخواستم بدونم ایا کسی تجربه ای در این مورد داشته، چجوری میتونم وثیقه‌ام رو در ایران پرداخت کنم و مهر خروج رو بگیرم؟ ممنون.

Junior Member

دوستان من یک مشکل خیلی مهم دارم، لطف می کنید که بهم کمک کنید

امروز برادر من با مراجعه به نظام وظیفه و گرفتن نامه به وزارت خارجه با این مسئله مواجه شده که وضعیت من تو سیستم هنوز اعزام به خدمت و مشمول نیست به همین خاطر تو نامه نوشتن که مشمول قانون نمیشی. من 3 سال خارج از ایران هستم و 4 سال هم از تاریخ فارغ التحصیلیم می گذره.

بعد وزارت خارجه گفته که باید 48 ساعت صبر کنید ممکنه وضعیت تغییر کنه اما چون برگه سبز داشته و خارج شده اینا زدن که شامل قانون نمیشه. این دیگه چه حرفیه؟؟؟؟؟؟؟؟
    حتی قانون برای کسایی هست که غیرقانونی از ممکلت خارج شدند دیگه دفترچه داشتن و نداشتن چه اهمیتی داره.

آیا برای کسی این اتفاق افتاده؟ احتمالش هست که نظام وظیفه اشتباه کرده و وضعیت من از سال 94 تغییر ندادن؟

Junior Member

سلام
    ممنون میشم دوستان مطلع کمک کنند.
    من هنوز یک سال کامل از تاریخ دقیق فارغ التحصیلی دکترام نگذشته و روند دریافت مهر خروج مشمولین و ضبط وثیقه و تعویض محل اقامت در پاسپورت متاسفانه در نظام وظیفه بعد از دریافت نامه معرفی از وزارت علوم متوقف شده.
    چون من منتظر نمیتونم بمونم و باید به ایران سفر کنم و تا اون موقع یک سال کامل از فارغ التحصیلی سپری میشه. سوالم اینه میشه این پروسه تعویض پاسپورت و دریافت مهر خروج مشمولین رو بعد از ورود به کشور و از داخل ایران انجام داد یا حتما باید از طریق سفارت و قبل ورود انجام بشه ؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_p نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم دوستان مطلع کمک کنند.
    من هنوز یک سال کامل از تاریخ دقیق فارغ التحصیلی دکترام نگذشته و روند دریافت مهر خروج مشمولین و ضبط وثیقه و تعویض محل اقامت در پاسپورت متاسفانه در نظام وظیفه بعد از دریافت نامه معرفی از وزارت علوم متوقف شده.
    چون من منتظر نمیتونم بمونم و باید به ایران سفر کنم و تا اون موقع یک سال کامل از فارغ التحصیلی سپری میشه. سوالم اینه میشه این پروسه تعویض پاسپورت و دریافت مهر خروج مشمولین رو بعد از ورود به کشور و از داخل ایران انجام داد یا حتما باید از طریق سفارت و قبل ورود انجام بشه ؟

خیلی سخته گفتنش. اگر میتونید صبر کنید تا مهر رو خارج از کشور بگیرید. وگرنه از داخل کشور ممکنه به سادگی انجام نشه.
    برای افراد مقیم کانادا میدونم که چون ایران اونجا سفارت نداره، این استثنا رو قائل میشن و پاسپورت جدید با درج محل اقامت کانادا رو توی همون تهران صادر میکنن
    اما برای کشورهای دیگه باید بپرسید. بهترین کار اینه که یک نفر رو بفرستید وزارت خارجه (اداره امور ایرانیان خیابون سپه) و براتون بپرسه. یا اینکه خودتون تلفنی بپرسید ازشون.
    چون در نهایت بعد از گرفتن نامه نظام وظیقه، شما باید پاسپورتتون رو عوض کنید و اینکار باید توسط وزارت خارجه انجام بشه...

سلام دوستان ، خواهشا بهم پاسخ بدین ، ممنون.
    من در تاریکه ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ مهر ازجازه خروج ویژه مشمولین گرفتم که نوشته با استناد مصوبه شماره ۲۲۱۳/۱/۴۶/۱ مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ستاد کل نیروهای مسلح ،دارنده گذرنامه مجاز است تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ هر سال دو بر به کشور وارد و از مرزهای مجاز خارج شود ، مشروط بر اینکه مجموع مدت توقف بیش از سه ماه نباشد.
    سوال: من ۱ بار از خروجی دانشجوی در سال ۱۳۹۱ استفاده کردم ، و دانشگاه را دو ساله پیش تموم کردم ولی اقدام به بستن پرونده نکرده بودم ، در هر صورت سفارت مهره خروج به من داده ، و توی سایت همچنان نشون میده که من از خروجی دانشجویی استفاده کردم ، می‌خواستم بدونم اگار با این مهر خروج برم ایران مشکلی برام پیش نمیاد که بخوام برگردم ؟(چنین مشکلی داشتید که مثلا درس که تموم شده و اقدام نکردین که پروندرو ببندین براتون مشکل ساز باشه؟)
    اگر چیزی کم نوشتم که میتون جای سوال باشه ممنون میشم اضافه کنید.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط narbeh8282 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، خواهشا بهم پاسخ بدین ، ممنون.
    من در تاریکه ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ مهر ازجازه خروج ویژه مشمولین گرفتم که نوشته با استناد مصوبه شماره ۲۲۱۳/۱/۴۶/۱ مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ستاد کل نیروهای مسلح ،دارنده گذرنامه مجاز است تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ هر سال دو بر به کشور وارد و از مرزهای مجاز خارج شود ، مشروط بر اینکه مجموع مدت توقف بیش از سه ماه نباشد.
    سوال: من ۱ بار از خروجی دانشجوی در سال ۱۳۹۱ استفاده کردم ، و دانشگاه را دو ساله پیش تموم کردم ولی اقدام به بستن پرونده نکرده بودم ، در هر صورت سفارت مهره خروج به من داده ، و توی سایت همچنان نشون میده که من از خروجی دانشجویی استفاده کردم ، می‌خواستم بدونم اگار با این مهر خروج برم ایران مشکلی برام پیش نمیاد که بخوام برگردم ؟(چنین مشکلی داشتید که مثلا درس که تموم شده و اقدام نکردین که پروندرو ببندین براتون مشکل ساز باشه؟)
    اگر چیزی کم نوشتم که میتون جای سوال باشه ممنون میشم اضافه کنید.

اگر مهر خروج توی پاسپورتتون خورده، کسی نمیتونه مشکلی ایجاد بکنه و راحت خارج میشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)