صفحه 4 از 67 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

پیش فرض خروج از کشور مشمولین غایب ، ساکن خارج از ایران

دوستان کسی دقیقا از جزییات این قانون خبر داره؟
    خیلی خلاصه این قانون میگه 3 سال هر کسی که سه سال خارج از ایران بوده و غایب هم هست میتونه مهر خروج از سفارت ایران بگیره و هر سال به مدت حداکثر سه ماه بیاد ایران.

شرایط من این هست که من دو سال با معافیت تحصیلی خارج از کشور درس میخوندم ولی نصفه رها کردم و مشغول کار شدم و حالا یکسالی هست که غایب محسوب میشم.
    آیا اون 3 سال سکونت خارج از کشور برای من لحاظ میشه یا باید همه 3 سال رو غایب بوده باشم؟

ممنون از همفکریتون
    ......

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

همونطور که قبلاً هم تو فروم توضیح داده شده، شرط لازم و کافی برای استفاده از این قانون اثبات سه سال اقامت در خارج از ایران هست. نیابد که حتماً غایب باشید تا بتونید استفاده کنید!
    3 سال سکونت کافی هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی دانشگاه اصفهان

این قانون شامل کسانیکه که با سپردن وثیقه از کشور برای ادامه تحصیل با هزینه شخصی خارج شده اند هم میشه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaghj نمایش پست ها
    این قانون شامل کسانیکه که با سپردن وثیقه از کشور برای ادامه تحصیل با هزینه شخصی خارج شده اند هم میشه؟
    این قانون برای همه ی کسانی که وارد غیبت شدند صدق میکنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی دانشگاه اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    این قانون برای همه ی کسانی که وارد غیبت شدند صدق میکنه.
    سپاس از پاسختان
    اخیرا سرهنگی به نام واعظی نژاد که ظاهرا از معاونان ناجا است گفته " این تسهیلات شامل کسانیکه دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور هستند نمی شه"http://bit.ly/1jAjV4E
    نظرتان در این مورد چیه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaghj نمایش پست ها
    سپاس از پاسختان
    اخیرا سرهنگی به نام واعظی نژاد که ظاهرا از معاونان ناجا است گفته " این تسهیلات شامل کسانیکه دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور هستند نمی شه"http://bit.ly/1jAjV4E
    نظرتان در این مورد چیه؟
    دوست من، زمانی که شما با معافیت تحصیلی خارج از کشور هستید که دیگه غایب نیستید، هر دانشجو هم تا 2 بار در سال و مجموع 3 ماه بدون مشکل میتونه تردد کنه.
    پس تا زمانی که معافیت تحصیلی معتبر دارید باید با اسم دانشجو تردد کنید و اگه به هر دلیلی وارد غیبت شدید (با وثیقه به بهانه زیارت رفتید و بر نگشتید، معافیت تحصیلیتون تموم شد و برنگشتید، از کشور فرار کردید و ...) از اون موقع به بعد مشمول این یکی قانون خواهید شد.

Junior Member

یه سوال
    فرض کنید از آلمان و یا هر جای دیگه پذیرش دکتری گرفتم و ساکن شدم، خب تا زمان تحصی که حد اقل 3 سال هست طبیعتاً دانشجو هستم و مشکلی بابت رفت و آمد ندارم
    بعد از تحصیل آیا اگر به هر نحوی بشه شهروندی اون کشور رو گرفت و پاسپورت اون کشور رو دریافت کرد، میشه با هویت جدید به راحتی رفت و آمد کرد بدون اینکه مشکلی جهت سربازی واسمون پیش بیاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط eefe نمایش پست ها
    یه سوال
    فرض کنید از آلمان و یا هر جای دیگه پذیرش دکتری گرفتم و ساکن شدم، خب تا زمان تحصی که حد اقل 3 سال هست طبیعتاً دانشجو هستم و مشکلی بابت رفت و آمد ندارم
    بعد از تحصیل آیا اگر به هر نحوی بشه شهروندی اون کشور رو گرفت و پاسپورت اون کشور رو دریافت کرد، میشه با هویت جدید به راحتی رفت و آمد کرد بدون اینکه مشکلی جهت سربازی واسمون پیش بیاد؟
    اصلا مساله شهروندی، PR یا حتی Passport یه کشور دیگه داشتن نیست! چرا پیچیده میکنید قضیه رو!
    شما سه سال میری یه کشور کار میکنی (کار نه تحصیل) و مثلا ویزا کار بهت میدن (نه دانشجویی) بعد از سه سال چون سه سال غیبت داشتی این قانون شاملت میشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط delgadoless نمایش پست ها
    اصلا مساله شهروندی، PR یا حتی Passport یه کشور دیگه داشتن نیست! چرا پیچیده میکنید قضیه رو!
    شما سه سال میری یه کشور کار میکنی (کار نه تحصیل) و مثلا ویزا کار بهت میدن (نه دانشجویی) بعد از سه سال چون سه سال غیبت داشتی این قانون شاملت میشه
    ممنون از پاسختون
    خب من سوالم کار نبود، دانشجو بود !
    بنده 4 سال دانشجو خواهم بود آلمان (البته نوعی کار حساب میشه دانشجوی دکتری در آلمان و حقوق و ... داره) خب وقتی بخوام برگردم دیگه اصلاً غیبتی نداشتم چون معافیت تحصیلی داشتم در اون زمان !
    سوال من اینه، بر فرض اینکه بنده بتونم تابعیت آلمان رو بگیرم و پاسپورت آلمانی واسم صادر بشه، میتونم با اون پاس راحت به ایران سفر کنم یا چون اصالتاً ایرانی ام بهم گیر میدن؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط eefe نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    خب من سوالم کار نبود، دانشجو بود !
    بنده 4 سال دانشجو خواهم بود آلمان (البته نوعی کار حساب میشه دانشجوی دکتری در آلمان و حقوق و ... داره) خب وقتی بخوام برگردم دیگه اصلاً غیبتی نداشتم چون معافیت تحصیلی داشتم در اون زمان !
    سوال من اینه، بر فرض اینکه بنده بتونم تابعیت آلمان رو بگیرم و پاسپورت آلمانی واسم صادر بشه، میتونم با اون پاس راحت به ایران سفر کنم یا چون اصالتاً ایرانی ام بهم گیر میدن؟
    خیر! به عنوان یک ایرانی شما در هر شرایطی تا زمانی که تابعیت ایرانی رو رسما ترک نکنید (برای ترک تابعیت ایرانی سربازی رو باید طی کرده یا معاف دایم شده باشد)، موظف هستید فقط و فقط با پاسپورت ایرانی به کشور تردد کنید.

اون قانون تردد آزاد بعد از 3 سال اقامت در کشور خارجی هم، سال 95 مهلت اجراش تموم میشه. این یه بخشنامه موقت هست که تا سال 95 این امکان رو فراهم کرده، بعدش هم اگه تمدید نشه دیگه قابل اجرا نخواهد بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)