صفحه 40 از 67 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    بله گویا زمزمه هایی هست. منتها متن قانون و بخشنامه دی ماه 96 وزارت خارجه به صراحت مشخص کرده که فارغ التحصیلان پس از پایان تحصیلات (و گذراندن فرجه 1 ساله تعیین وضعیت نظام وظیفه)
    به شرط اقامت 3 سال خارج از کشور و ارائه نامه ضبط وثیقه می تونن ازین تسهیلات استفاده کنن. اگر بعد از این بخشنامه ای بیاد، باید اعلام عمومی بشه. اما تا اون موقع، قانونن باید مثل قبل مهر مشمولین رو بدن.
    اما خب متاسفانه برخی سفارتها همون موقعی هم که قانون جدید نیومده بود، سختگیری میکردن. بهرحال الان هم اگر دفتر حافظ منافع متوقف کرده، داره خلاف مقررات عمل میکنه ولی خب کسی دستش به جایی بند نیست.
    مخصوصن اینکه میگید گفتن 4 سال! چون این دیگه کاملن با بخشنامه وزارت خارجه که میگه "ملاک محاسبه غیبت از تاریخ اتمام ، اخراج یا انصراف از تحصیل " هستش مغایره. قبلن هم سختگیری سر این بود که 3 سال بعد از
    پایان نحصیل این مهر رو بدن، که با بخشنامه دی ماه وزارت خارجه این هم برداشته شد. حالا این 4 سال دیگه کلن یه چیز من دراوردیه که فعلن دارن میگن. اما تا سازو کارش تدوین بشه طول میکشه.
    متن قانون مصوب مجلس هم در این زمینه واضح و مشخصه (بخش ب، بند 5).

نگران نباشید. ایشالا این مشکل هم با رایزنی حل میشه.
    الان توی صفحه مشکلات سربازی ارانیان خارج از کشور دیدم یک نفر دیروز مهر رو از دفتر حافط منافع ایران گرفته . ولی بهش گفتن هر چه زودتر درخواست کن چون ممکنه بخش نامه بیاد که سه سال رو از زمان فارغ التحصیلی حساب کنیم

مگه یک قانون جند بار عوض میشه ؟
    اصلا چ منطق پشت این تغییر هست ؟
    مثلا کسی که الان فارغ اتحصیل بشه سال 1400 میتونه در خواست مهر خروج کنه. خود قانون هم ک کلا تا 1400 اعتبار داره !!! واقعا چه منطقی پشت این تفسیر از قانون هست

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط MOIENMOJABI نمایش پست ها
    الان توی صفحه مشکلات سربازی ارانیان خارج از کشور دیدم یک نفر دیروز مهر رو از دفتر حافط منافع ایران گرفته . ولی بهش گفتن هر چه زودتر درخواست کن چون ممکنه بخش نامه بیاد که سه سال رو از زمان فارغ التحصیلی حساب کنیم

مگه یک قانون جند بار عوض میشه ؟
    اصلا چ منطق پشت این تغییر هست ؟
    مثلا کسی که الان فارغ اتحصیل بشه سال 1400 میتونه در خواست مهر خروج کنه. خود قانون هم ک کلا تا 1400 اعتبار داره !!! واقعا چه منطقی پشت این تفسیر از قانون هست
    قانون نظام وظیفه مصوب مجلسه و ثابته. چیزی که تغییر میکنه تفسیرشون از قانونه. متاسفانه این تفسیر هم توی چندماه گذشته هی عوض میشه

دوستانی که اخیرا مهر خروج گرفتن: آیا ارزشیابی مدارک به ترتیبی که در این لینک گفته شده برای ضبط وثیقه الزامیه؟

http://grad.saorg.ir/Credential-Evaluation-Book

یه کم عجیب میاد همچین چیزی الزامی باشه چون قرار نیست از مدرکمون داخل ایران استفاده کنیم ولی توی یه صفحه دیگه این کار رو هم به عنوان یکی از مراحل نوشته بودن.

ممنون از پاسختون.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiyi نمایش پست ها
    دوستانی که اخیرا مهر خروج گرفتن: آیا ارزشیابی مدارک به ترتیبی که در این لینک گفته شده برای ضبط وثیقه الزامیه؟

http://grad.saorg.ir/Credential-Evaluation-Book

یه کم عجیب میاد همچین چیزی الزامی باشه چون قرار نیست از مدرکمون داخل ایران استفاده کنیم ولی توی یه صفحه دیگه این کار رو هم به عنوان یکی از مراحل نوشته بودن.

ممنون از پاسختون.
    بله، ارزشیابی وزارت علوم لازمه تا واسه نظام وظیفه معلوم شه تحصیلات شما چیه. منتها این فرایند طولانی ارزشیابی که اینجا گذاشتید برای کسانیه که میخوان مدرکشون رو تو ایران استفاده کنن. برای کسانی‌ که میخوان ارزشیابی رو صرفا برای " نظام وظیفه" انجام بدن، یه سری از این مراحل حذف می‌شه و سریع تر هم انجام می‌شه. اما یه تعهد کتبی‌ همونجا میگیرن ازتون که این ارزشیابی "نهایی‌" حساب نمی‌شه و در آینده اگه بخواین از مدرکتون استفاده کنید، باید این فرایند رو دوباره کامل از اول انجام بدین. تهش هم یه گواهی به نظام وظیفه صادر می‌کنن.

ممنون. جایی نوشته شده که کدوم یکی از مراحل واسه گواهی نظام وظیفه الزامیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    بله، ارزشیابی وزارت علوم لازمه تا واسه نظام وظیفه معلوم شه تحصیلات شما چیه. منتها این فرایند طولانی ارزشیابی که اینجا گذاشتید برای کسانیه که میخوان مدرکشون رو تو ایران استفاده کنن. برای کسانی‌ که میخوان ارزشیابی رو صرفا برای " نظام وظیفه" انجام بدن، یه سری از این مراحل حذف می‌شه و سریع تر هم انجام می‌شه. اما یه تعهد کتبی‌ همونجا میگیرن ازتون که این ارزشیابی "نهایی‌" حساب نمی‌شه و در آینده اگه بخواین از مدرکتون استفاده کنید، باید این فرایند رو دوباره کامل از اول انجام بدین. تهش هم یه گواهی به نظام وظیفه صادر می‌کنن.

Moderator

ممنون. جایی نوشته شده که کدوم یکی از مراحل واسه گواهی نظام وظیفه الزامیه؟

بعید میدونم جایی نوشته باشه. اگه حضوری مراجعه کنید بهتون میگن. در واقع میدونم پارسال کسانی که مراجعه میکردن همچین
    برگه ای بهشون میدادن تو وزارت علوم. اگر مقایسه ش بکنید با فایلی که خودتون گذاشتید توی اون لینک میبنید که تقریبن باهم یکیه
    ولی بعضی مواردش نیس. مثلن از مورد شماره 5 یهو رفته رو شماره 7. بالای این فرم هم همون تعهدیه که گفتم. چون دارید مدارک کمتری
    از یک ارزشیابی "نهایی" رو ارائه میدید، باید تعهد بدین که بعدن مدعی نمیشید که من قبلن ارزشیابی کردم. و چون فرایندش سریعتره فقط
    یه گواهی به نظام وظیفه صادر میشه که ایشون تحصیلاتش اینقدر ارزشیابی شده. و طبعن اون برگه نظام وظیفه هیچ ارزش دیگه ای هم
    نداره برای استفاده در داخل کشور.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

سلام دوستان. من حدود ۴ سال ساکن امریکا هستم و ۱ سال و نیم از فراغتم میگذره. پدرم به زودی برای لغو معافیت تحصیلی در ایران اقدام میکنه و طبیعتا بعدش من باید کارهای مهر خروج رو از دفتر حفاظت دنبال می کنم. اما یک نکته عجیب رو در فرم ۳۰۱ متوجه شدم و اون هم عین این جمله در صفحه دوم فرم هست:

"پس از لغو معافیت توسط نظام وظیفه و اعلام آن از طریق وزارت امور خارجه و همچنین گذشت حداقل سه سال از تاریخ شروع غیبت صدور مهر خروجی ویژه مشمولین مقیم خارج از کشور امکانپذیر است."

الان این یعنی چی؟ دوباره برگشتن به ۳ سال از شروع غیبت؟ مگه اون قانونی که بهمن ۹۶ اومد دقیقا برای رفع همین ابهام نبود؟ چه وضعشه آخه...

(دقت کنین که تاریخ ویرایش فرم کمتر از ۲ هفته پیش بوده)

به نظر میاد مشکل از فشل بودن دفتر حافظ منافع توی به روز رسانی فرم هاشون باشه. من یک نفر رو میشناسم که 8 روز پیش تونسته بدون مشکل مهر بگیره و 3 سال هم از غیبتش نگذشته بوده. امیدوارم دوباره به روال سابق بر نگردن. بهتره در اسرع وقت برای گرفتن مهر اقدام کنید. ظاهرا حضوری میتونید یک روزه بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kia70 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من حدود ۴ سال ساکن امریکا هستم و ۱ سال و نیم از فراغتم میگذره. پدرم به زودی برای لغو معافیت تحصیلی در ایران اقدام میکنه و طبیعتا بعدش من باید کارهای مهر خروج رو از دفتر حفاظت دنبال می کنم. اما یک نکته عجیب رو در فرم ۳۰۱ متوجه شدم و اون هم عین این جمله در صفحه دوم فرم هست:

"پس از لغو معافیت توسط نظام وظیفه و اعلام آن از طریق وزارت امور خارجه و همچنین گذشت حداقل سه سال از تاریخ شروع غیبت صدور مهر خروجی ویژه مشمولین مقیم خارج از کشور امکانپذیر است."

الان این یعنی چی؟ دوباره برگشتن به ۳ سال از شروع غیبت؟ مگه اون قانونی که بهمن ۹۶ اومد دقیقا برای رفع همین ابهام نبود؟ چه وضعشه آخه...

(دقت کنین که تاریخ ویرایش فرم کمتر از ۲ هفته پیش بوده)

Junior Member

به نظر میاد مشکل از فشل بودن دفتر حافظ منافع توی به روز رسانی فرم هاشون باشه. من یک نفر رو میشناسم که 8 روز پیش تونسته بدون مشکل مهر بگیره و 3 سال هم از غیبتش نگذشته بوده. امیدوارم دوباره به روال سابق بر نگردن. بهتره در اسرع وقت برای گرفتن مهر اقدام کنید. ظاهرا حضوری میتونید یک روزه بگیرید.
    اینکه تاریخ ویرایش فرم همین ۲ هفته پیش بوده یکم قضیه رو ترسناک میکنه.. امیدوارم فقط تنبلی در آپدیت کردن فرم باشه و طبق روال فعلی مهر رو بدن

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Kia70 نمایش پست ها
    اینکه تاریخ ویرایش فرم همین ۲ هفته پیش بوده یکم قضیه رو ترسناک میکنه.. امیدوارم فقط تنبلی در آپدیت کردن فرم باشه و طبق روال فعلی مهر رو بدن
    داستان برعکسه. در واقع اول فرم رو جوری گذاشته بودن که سه سال غیبت توش نبود و مهر رو به همه فارغ التحصیلان (فارغ از مدت غیبت) میدادن. اما طبق گفته مسئولین دفتر حافظ منافع؛ گویا
    نظام وظیفه فشار اورد و حدود 2-3 هفته این پروسه متوقف شد. تا اینکه دفتر منافع مجبور شد فرم ها رو اصلاح کنه و شرط 3 سال غیبت بعد از فراغت از تحصیل رو بذاره! الان فرمها بر این اساس در سایت
    قرار گرفته، اما گویا بعدش دوباره رایزنی انجام شد و موافقت شده که هرکسی میره فعلن طبق قبل مهر رو میدن. یعنی حرف اون دوستمون که میگه همین 8 روز پیش یکی گرفته ، درسته.
    در نتیجه به نظرم اگر شرایطش رو دارید اقدام کنید تا قبل از اینکه تغییری بخواد به صورت جدی اعمال بشه، بتونید مهر رو بگیرید. فعلن شرایط همین شکلیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)