صفحه 41 از 67 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

من با دفتر راجع به این قضیه ۳ سال بعد از اتمام تماس گرفتم که این چیه اضافه شده؟ گفتن مدارک رو بفرست حالا بررسی میشه.
    من چون عجله دارم دوشنبه حضوری میرم دفتر حفاظت تو دی سی. نتیجه اش رو اعلام میکنم.

از دوستان ۲ سوال دارم:
    ۱. آیا حضوری پاسپورت رو به مقیم تبدیل میکنن و مهر خروج میدن؟
    ۲. ما بیاییم ایران می‌زارن برگردیم؟! من استرس دارم! مشکلی پیش ممکنه بیاد؟

Junior Member

سریعتر از ایران اقدام کنید یه 1 هفته طول داره. از ارزشیابی فرم ها رو پر کنین قبل فرستادن اقوام.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kia70 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من حدود ۴ سال ساکن امریکا هستم و ۱ سال و نیم از فراغتم میگذره. پدرم به زودی برای لغو معافیت تحصیلی در ایران اقدام میکنه و طبیعتا بعدش من باید کارهای مهر خروج رو از دفتر حفاظت دنبال می کنم. اما یک نکته عجیب رو در فرم ۳۰۱ متوجه شدم و اون هم عین این جمله در صفحه دوم فرم هست:

"پس از لغو معافیت توسط نظام وظیفه و اعلام آن از طریق وزارت امور خارجه و همچنین گذشت حداقل سه سال از تاریخ شروع غیبت صدور مهر خروجی ویژه مشمولین مقیم خارج از کشور امکانپذیر است."

الان این یعنی چی؟ دوباره برگشتن به ۳ سال از شروع غیبت؟ مگه اون قانونی که بهمن ۹۶ اومد دقیقا برای رفع همین ابهام نبود؟ چه وضعشه آخه...

(دقت کنین که تاریخ ویرایش فرم کمتر از ۲ هفته پیش بوده)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kmost نمایش پست ها
    من با دفتر راجع به این قضیه ۳ سال بعد از اتمام تماس گرفتم که این چیه اضافه شده؟ گفتن مدارک رو بفرست حالا بررسی میشه.
    من چون عجله دارم دوشنبه حضوری میرم دفتر حفاظت تو دی سی. نتیجه اش رو اعلام میکنم.

از دوستان ۲ سوال دارم:
    ۱. آیا حضوری پاسپورت رو به مقیم تبدیل میکنن و مهر خروج میدن؟
    ۲. ما بیاییم ایران می‌زارن برگردیم؟! من استرس دارم! مشکلی پیش ممکنه بیاد؟
    جواب هر ۲ سوال بله هست. یکی از دوستان من حضوری هم پاسپورت رو تجدید کرد و هم مهر رو گرفت. یکی دیگه از دوستانم هم اخیرا با این مهر تونسته خارج بشه. فقط یه سوال: برای شما مراحل ضبط وثیقه و امور خارجه در ایران چند روز طول کشید؟ و مهمتر از اون اینکه از وقتی امور خارجه تائید میکنه چقدر طول میکشه تا دفتر حفاظت مطلع بشه؟ ممنون

Junior Member

وزارت علوم فقط تا ۴شنبه قبول میکنه درخواست ارزشیابی رو و ممکنه تا ۱هفته طول بکشه.
    جالب اینه که بعد از ارزشیابی، نظام و ظیفه و وزارت خارجه ۱ روزه حل شد برای من. یه کد رهگیری میدن حتما نگهداری کنید.
    قبل از شروع پروسه باید مدرک رو در سفارت تایید کنید از وبسایت حتما کد رهگیری و شماره ملی رو در تمام مراحل داشته باشین.

دفتر حفاظت چند روز بعد مطلع میشه. نگران اون نباشین.

جواب هر ۲ سوال بله هست. یکی از دوستان من حضوری هم پاسپورت رو تجدید کرد و هم مهر رو گرفت. یکی دیگه از دوستانم هم اخیرا با این مهر تونسته خارج بشه. فقط یه سوال: برای شما مراحل ضبط وثیقه و امور خارجه در ایران چند روز طول کشید؟ و مهمتر از اون اینکه از وقتی امور خارجه تائید میکنه چقدر طول میکشه تا دفتر حفاظت مطلع بشه؟ ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kmost نمایش پست ها
    وزارت علوم فقط تا ۴شنبه قبول میکنه درخواست ارزشیابی رو و ممکنه تا ۱هفته طول بکشه.
    جالب اینه که بعد از ارزشیابی، نظام و ظیفه و وزارت خارجه ۱ روزه حل شد برای من. یه کد رهگیری میدن حتما نگهداری کنید.
    قبل از شروع پروسه باید مدرک رو در سفارت تایید کنید از وبسایت حتما کد رهگیری و شماره ملی رو در تمام مراحل داشته باشین.

دفتر حفاظت چند روز بعد مطلع میشه. نگران اون نباشین.
    ممنون. فکر میکنم ارزشیابی که شما در وزارت علوم کردین ارزشیابی جامع باشه (که هفته ای یک بار نیاز به تشکیل کمیسیون داره که در صورت استفاده از مدرک در ایران نیاز به ارزشیابی مجدد نداشته باشین) درسته؟ در غیر این صورت فکر نمیکنم اینقدر طول بکشه.

Junior Member

بعله کمیسیون تشکیل دادن. ولی برای پدر من راه دیگری ارائه نکردن. گفتن باید بره کمیسیون فقط تایید دفتر حفاظت کافی نیست.

ممنون. فکر میکنم ارزشیابی که شما در وزارت علوم کردین ارزشیابی جامع باشه (که هفته ای یک بار نیاز به تشکیل کمیسیون داره که در صورت استفاده از مدرک در ایران نیاز به ارزشیابی مجدد نداشته باشین) درسته؟ در غیر این صورت فکر نمیکنم اینقدر طول بکشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

یک سوال
    من اگر بعد از اتمام تحصیلات (دکترا) در کشور مقصد بمونم مثلا برای کار کردن (یا برای درخواست اقامت)...
    وثیقه من در ایران ضبط میشه و آیا من میتونم ایران بیام و برم؟

سلام
    شوهر من ايرانى الاصل هستن ، وگذرنامه كشور ديگرى رو دارن ، چند روزه شناسنامه ايرانى و گذرنامه براى اولين بار از سفارت ايران دريافت كردن
    ٤٠ سالش هم هست
    ايا با گذرنامه جديد ايرانى كه گرفتن ميتونند وارد ايران شود و كمتر از سه ماه بماند واز كشور خارج شود بدون مشكل نظام وظيفه
    يا حتما بايد مهر مشولين از سفارت بگيرن ?

Junior Member

حتما برین وبسایت سفارت فرم ها رو با دقت بخونین. باید پاسپورت جدید بگیرین که محل اقامت کشور خارجی درج بشه.
    اگر ایران برین دیگر نمی‌تونین از داخل مهر خروج بگیرین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Heidich نمایش پست ها
    سلام
    شوهر من ايرانى الاصل هستن ، وگذرنامه كشور ديگرى رو دارن ، چند روزه شناسنامه ايرانى و گذرنامه براى اولين بار از سفارت ايران دريافت كردن
    ٤٠ سالش هم هست
    ايا با گذرنامه جديد ايرانى كه گرفتن ميتونند وارد ايران شود و كمتر از سه ماه بماند واز كشور خارج شود بدون مشكل نظام وظيفه
    يا حتما بايد مهر مشولين از سفارت بگيرن ?

می تونید ولی باید همه کارهای مربوط به گرفتن مهر خروج رو انجام بدید. فقط دو تا نکته:

طبق تفسیر فعلی از قانون، باید 1 سال از فارغ التحصیلیتون گذشته باشه و قبل از 1 سال نمیتونید رفت و آمد کنید. این تفسیر گاهی به 4 سال تغییر پیدا می کنه و اینکه کی میتونید رفت و آمد رو شروع کنید بستگی به این داره که زمانی که شما اقدام به گرفتن مهر خروج می کنید تفسیرشون از قانون چی باشه.

این قانون فقط تا سال 1400 معتبره و اگه تاریخ 1 سال (یا 4 سال) بعد از فراغت از تحصیل شما بعد از آخر 1400 بیفته باید صبر کنید تا ببینید قانون جدید چی میگه (تمدید، لغو، تمدید با تغییر).

نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    یک سوال
    من اگر بعد از اتمام تحصیلات (دکترا) در کشور مقصد بمونم مثلا برای کار کردن (یا برای درخواست اقامت)...
    وثیقه من در ایران ضبط میشه و آیا من میتونم ایران بیام و برم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)