صفحه 42 از 67 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط Kmost نمایش پست ها
    حتما برین وبسایت سفارت فرم ها رو با دقت بخونین. باید پاسپورت جدید بگیرین که محل اقامت کشور خارجی درج بشه.
    اگر ایران برین دیگر نمی‌تونین از داخل مهر خروج بگیرین.
    در گذرنامه اى كه از سفارت ايران گرفتند ، محل اقامت رو ان كشور زدن ( همان كشورى كه اونجا متولد شده و شناشنامه اونو هم داره )
    ودر همان كشور ثالث درخواست شناسنامه ايران رو كرده بود دوسال پيش
    سفارت ايران همان موقعى كه شناسنامه گرفتن ، پاسپورت هم دادن بهش

Junior Member

سلام دوستان
    من به مشکلی برخورد کردم که هر چی می گردم راه حلی براش نیست. من سال 2013 با وثیقه 15 میلیونی از ایران برای تحصیل فوق لیسانس خارج شدم و توی این مدت دوبار هم با مهر خروج دانشجویی به ایران رفتم. تقریبا ۹ ماه پیش وثیقه ضبط شد چون ۴ سال سنوات پر شده بود.
    من با کنسولگری هامبورگ تماس گرفتم و پرسیدم که چطوری میتونم برم ایران و برگردم و گفتن که شما میتونی از مهر خروج مشمولین استفاده کنی چون الان غایب هستی. مسولش گفت که به پدرت بگو بره نامه ضبط وثیقه رو بگیره و بده به وزارت امور خارجه و...
    پدرم رفته نظام وظیفه و اونا میگن که ما فقط در جواب اموزش عالی نامه میدیم. اموزش عالی هم میگه ما فقط در این سه حالت نامه میدیم. انصراف، اخراج و فارغ التحصیلی.
    در صورتیکه توی قانون حالت چهارم هم هست (پر شدن سنوات تحصیلی که منجر به ضبط وثیقه گردد).
    بنظرتون چیکار کنم؟
    کنسولگری میگه که اونا از لحاظ قانونی موظف هستن که نامه صادر کنند.

خب بالاخره شما یکی از این سه حالت واستون اتفاق افتاده (انصراف، اخراج، فراغت). چرا از دانشگاه نامه نمی گیرید و روی تاک آپلود کنید؟ هزینه ای نداره و خیلی هم سریع روی تاک تأیید می کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedfard1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به مشکلی برخورد کردم که هر چی می گردم راه حلی براش نیست. من سال 2013 با وثیقه 15 میلیونی از ایران برای تحصیل فوق لیسانس خارج شدم و توی این مدت دوبار هم با مهر خروج دانشجویی به ایران رفتم. تقریبا ۹ ماه پیش وثیقه ضبط شد چون ۴ سال سنوات پر شده بود.
    من با کنسولگری هامبورگ تماس گرفتم و پرسیدم که چطوری میتونم برم ایران و برگردم و گفتن که شما میتونی از مهر خروج مشمولین استفاده کنی چون الان غایب هستی. مسولش گفت که به پدرت بگو بره نامه ضبط وثیقه رو بگیره و بده به وزارت امور خارجه و...
    پدرم رفته نظام وظیفه و اونا میگن که ما فقط در جواب اموزش عالی نامه میدیم. اموزش عالی هم میگه ما فقط در این سه حالت نامه میدیم. انصراف، اخراج و فارغ التحصیلی.
    در صورتیکه توی قانون حالت چهارم هم هست (پر شدن سنوات تحصیلی که منجر به ضبط وثیقه گردد).
    بنظرتون چیکار کنم؟
    کنسولگری میگه که اونا از لحاظ قانونی موظف هستن که نامه صادر کنند.

Junior Member

مشكل اينجاست كه من هفت ماه ديگه درسم تموم ميشه. من از زمانيكه اومدم المان، شش ماه زبان خوندم ولي شروع ترم درسي رو از دست دادم و مجبور شدم تا سال بعدش صبر كنم. همچنين شش تا از درساي ليسانس رو بعنوان پيش نياز بهمون دادن كه واسه همه خارجيا اجباري بود. الان من سوالم اينه كه حالا كه وثيقه ضبط شده اگر يكسال از اون تاريخ بگذره. ميتونم مهر خروج مشمولين بگيرم؟ اصلا وضعيت من الان چيه؟
    اگر از نظر نظام وظيفه دانشجو هستم كه يعني معافيت تحصيلي دارم و ميتونم مهر خروج دانشجويي بگيرم. اگر هم دانشجو نيستم يعني مشمول غايب هستم و ميتونم مهر خروج مشمولين بگيرم. من فكر ميكنم كه قانون براي افرادي در شرايط من وضعيتي رو تعريف نكرده.

Junior Member

اگر دانشگاه نامه اشتغال به تحصیل بهتون بده سفارت تایید می‌کنه و مهر خروج دانشجویی میده. اگر فارغ‌التحصیل شدین یا نزدیک به فارغ‌التحصیل شدنین، ممکنه زمان کافی برای گرفتن مهر نداشته باشین.
    بعد از فارغ‌التحصیلی ۱ سال فرجه دارین از نظر نظام وظیفه. مقررات خروج توی اون بازه کمی ریسک داره باید حتما با سفارت مشورت کنین ببینین به مقیم توی اون بازه که وثیقه اش ظبط شده آیا مهر میدن یا نه.

مشكل اينجاست كه من هفت ماه ديگه درسم تموم ميشه. من از زمانيكه اومدم المان، شش ماه زبان خوندم ولي شروع ترم درسي رو از دست دادم و مجبور شدم تا سال بعدش صبر كنم. همچنين شش تا از درساي ليسانس رو بعنوان پيش نياز بهمون دادن كه واسه همه خارجيا اجباري بود. الان من سوالم اينه كه حالا كه وثيقه ضبط شده اگر يكسال از اون تاريخ بگذره. ميتونم مهر خروج مشمولين بگيرم؟ اصلا وضعيت من الان چيه؟
    اگر از نظر نظام وظيفه دانشجو هستم كه يعني معافيت تحصيلي دارم و ميتونم مهر خروج دانشجويي بگيرم. اگر هم دانشجو نيستم يعني مشمول غايب هستم و ميتونم مهر خروج مشمولين بگيرم. من فكر ميكنم كه قانون براي افرادي در شرايط من وضعيتي رو تعريف نكرده.

Junior Member

من دوباره با كنسولگري صحبت كردم و چند هفته پيش گواهي اشتغال به تحصيل اين ترم رو اونا تاييد كردن برام. مسئول قسمت دانشجويي گفت من برات مهر خروج دانشجويي ميزنم ولي ريسكش پاي خودت هست. ممكنه چون وثيقه ضبط شده، ديگه نتوني برگردي.

من این رو مطمئن نیستم و شاید اشتباه کنم ولی تا جایی که میدونم اگه تو سیستم اداره گذرنامه مشکل خروج نداشته باشید، اونها اصلا از سیستم نظام وظیفه خبر ندارن. یعنی اصلا احتمالا نمیدونن شما کی وثیقه گذاشتید و کی ضبط شده. در نتیجه اگه مهر خروج رو بگیرید بعید میدونم مشکل خروج داشته باشید. شاید بشه از گذرنامه یا نظام وظیفه اینو پرسید.

من دوباره با كنسولگري صحبت كردم و چند هفته پيش گواهي اشتغال به تحصيل اين ترم رو اونا تاييد كردن برام. مسئول قسمت دانشجويي گفت من برات مهر خروج دانشجويي ميزنم ولي ريسكش پاي خودت هست. ممكنه چون وثيقه ضبط شده، ديگه نتوني برگردي.

Junior Member

یکی از دوستان اینجا می‌گفت (فکر کنم مهدی بود اسمشون) که اداره امور ایرانیان وزارت خارجه آخرین تصمیم رو میگیره و مهر خروج رو تائید می‌کنه و نظام وظیفه ظبط وثیقه رو به اونا اعلام میکنه. ولی من خداییش جرئت همچین توصیه ای به کسی ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiyi نمایش پست ها
    من این رو مطمئن نیستم و شاید اشتباه کنم ولی تا جایی که میدونم اگه تو سیستم اداره گذرنامه مشکل خروج نداشته باشید، اونها اصلا از سیستم نظام وظیفه خبر ندارن. یعنی اصلا احتمالا نمیدونن شما کی وثیقه گذاشتید و کی ضبط شده. در نتیجه اگه مهر خروج رو بگیرید بعید میدونم مشکل خروج داشته باشید. شاید بشه از گذرنامه یا نظام وظیفه اینو پرسید.
    ویرایش توسط Kmost : July 3rd, 2018 در ساعت 08:08 PM

Junior Member

دوستان من دوشنبه رفتم حظوری دفتر حفاظت و مهر خروج و پاسپورت مقیم گرفتم. یه چند تا نکته:
    ۱. این فرم ها رو آپدیت کردن و ظاهراً ۳ سال اقامت بعد از فارغ‌التحصیلی لازم نیست. اینکه عوض بشه رو نمیتونم ولی من ۱ سال از فارغ‌التحصیلی ام میگذره و تا ۱۴۰۰ مهر گرفتم.

۲. من مدرک ام رو تو دفتر تایید کرده بودم و پدر من مراحل وزارت علوم و کمیسیون و نظام وظیفه و وزارت خارجه رو با کد رهگیری سامانه تاک و غیره طی کرد. کل پروسه رو مثل فرم انجام بدین مشکلی ندارید. فقط از همه چی کپی بفرستید ایران.
    ۳. برای پاس جدید مدرک اقامت و کد رهگیری داشته باشین. اینکه تو فرجه ۱ ساله فارغ التحصیلی چی میشه و چطور میشه رفت نمیدونم.

اگر کسی راجع به تجربه خروج اطلاعات داره بگه لطفاً. آیا ما باید عوارض خروج از کشور پر کنیم مثل بقیه؟
    آیا موقع خروج به کسی تا بحال گیر دادن؟ می‌خوام واقعا قبل رفتم مطمئن باشم!

من با دفتر راجع به این قضیه ۳ سال بعد از اتمام تماس گرفتم که این چیه اضافه شده؟ گفتن مدارک رو بفرست حالا بررسی میشه.
    من چون عجله دارم دوشنبه حضوری میرم دفتر حفاظت تو دی سی. نتیجه اش رو اعلام میکنم.

از دوستان ۲ سوال دارم:
    ۱. آیا حضوری پاسپورت رو به مقیم تبدیل میکنن و مهر خروج میدن؟
    ۲. ما بیاییم ایران می‌زارن برگردیم؟! من استرس دارم! مشکلی پیش ممکنه بیاد؟

Junior Member

دوستان من دوشنبه رفتم حظوری دفتر حفاظت و مهر خروج و پاسپورت مقیم گرفتم. یه چند تا نکته:
    ۱. این فرم ها رو آپدیت کردن و ظاهراً ۳ سال اقامت بعد از فارغ‌التحصیلی لازم نیست. اینکه عوض بشه رو نمیتونم ولی من ۱ سال از فارغ‌التحصیلی ام میگذره و تا ۱۴۰۰ مهر گرفتم.

۲. من مدرک ام رو تو دفتر تایید کرده بودم و پدر من مراحل وزارت علوم و کمیسیون و نظام وظیفه و وزارت خارجه رو با کد رهگیری سامانه تاک و غیره طی کرد. کل پروسه رو مثل فرم انجام بدین مشکلی ندارید. فقط از همه چی کپی بفرستید ایران.
    ۳. برای پاس جدید مدرک اقامت و کد رهگیری داشته باشین. اینکه تو فرجه ۱ ساله فارغ التحصیلی چی میشه و چطور میشه رفت نمیدونم.

اگر کسی راجع به تجربه خروج اطلاعات داره بگه لطفاً. آیا ما باید عوارض خروج از کشور پر کنیم مثل بقیه؟
    آیا موقع خروج به کسی تا بحال گیر دادن؟ می‌خوام واقعا قبل رفتم مطمئن باشم!
    ممنون از اطلاع رسانیتون. امیدوارم تا چند هفته دیگه که من هم حضوری میرم پیششون به همین منوال ۱ روزه کارم رو راه بندازن. فقط یه سوال؛ تاریخ انقضاء مدرک اقامت معتبر مهمه و اینکه از چه نوع اقامتی باشه (گرین کارت, OPT یا H1 مثلا)؟ ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)