صفحه 46 از 67 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Graphic Design

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

سلام
    من تقریبا ۳ ساله برگشتم ایران بعد ازینکه فارق التحصیل شدم، ولی موقع ورود به ایران تو پاسپورتم مهر خروج یکساله داشتم که استفاده هم نکردم، حالا می‌خوام خارج شم دوباره و تو سیستم نظام وظیفه هنوز معافیت تحصیلی هستش وضعیتم، من تو سامانه تاک پرونده تحصیلیم و مدرکم رو به تازگی سفارت تایید کرده، یه اشتغال به تحصیل جدیدم گرفتم از دانشگاه که تایید نکرد سفارت ایران. حالا الان چطور میتونم از کشور دوباره خارج شم؟
    ممنون می‌شم راهنمایی کنید.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_azid نمایش پست ها
    یک سوال در مورد مهر خروج های جدید:
    - آیا خود مشمول باید حواسش باشد که بیش از 2 بار و مجموعا 3 ماه به ایران تردد نکنه یا اینکه هر بار (با وجود مهر معتبر تا 1400) باید از دفتر واشنگتن اجازه برای تردد به ایران گرفت؟
    مهر خروج مشمولین توسط سفارت درج میشه و دیگه تا زمانی که اعتبار داره؛ نیازی به هیچ گونه مراجعه مجدد به سفارت یا مراجعه به اداره گذرنامه یا هرجای دیگه نیس.
    خود فرد باید حسابش رو داشته باشه و موقع خروج هم مامور گذرنامه روزها رو میشمره. در نتیجه تا زمانی که مهر معتبره نیازی به مراجعه به هیچ جایی نیس.

شما اگه سه سال از فارغ التحصیلیتون گذشته و تو این مدت ایران بودید باید حداکثر 2 سال پیش می رفتید سربازی و چون نرفتید سرباز غایب مقیم ایران محسوب می شید. فکر نمی کنم بتونید از کشور خارج شید تا وقتی که برید خدمت. حتی اگه اونها ندونن که شما فارغ التحصیل شدید هم باز باید تو اون یک سال از کشور خارج می شدید و اینکه سه سال تو ایران موندید واسه اونها به منزله فراغت یا انصراف محسوب میشه.

من درسم ۶ ماه پیش تمام شد. ایا سفارت مهر خروج تو یک سال بعد از فارغ التحصیلی میزنه?

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط msa2 نمایش پست ها
    من درسم ۶ ماه پیش تمام شد. ایا سفارت مهر خروج تو یک سال بعد از فارغ التحصیلی میزنه?
    خیر دوست عزیز. از روز فارغ التخصیلی (تاریخ دفاع از پایان نامه) به مدت یک سال شما فرصت دارید برید سربازی، در نتیجه توی این بازه ی یک ساله
    هیچ مهری به شما تعلق نمیگیره و نظام وظیفه (حتی اگه شما خودتون هم حاضر باشین) وثیقه تون رو ضبط نمیکنه و در نتیجه بهتون مهر نمیدن.
    اما بعد از گذشت یک سال، عملن شما وارد غیبت میشید و اون موقع نظام وظیقه با شما مطابق قانون مشمولین غایب خارج از کشور برخورد میکنه.و سفارت
    میتونه برای شما مهر تردد بزنه.

با سلام
    دوستان کسی اطلاع قطعی داره که ورود قبل از عید به کشور و خروج بعد از عید امسال, از سهمیه ۲ بار "امسال" کم نمیکنه؟
    این قابل درکه که "ورود" مال پارساله و از امسال کم نمیکنه, ولی "خروج" چی؟ خروج توی امسال انجام شده, آیا از "دو بار" تردد کم نمیکنه؟
    من یه بار هم بعد از عید رفتم ایران [شورش رو در آوردم!], اینه که الان میترسم اگر برای کریسمس برم اجازه "خروج" دیگه بهم ندن, چون میشه خروج سوم!
    ممنون از توجهتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط M1234M1234M نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان کسی اطلاع قطعی داره که ورود قبل از عید به کشور و خروج بعد از عید امسال, از سهمیه ۲ بار "امسال" کم نمیکنه؟
    این قابل درکه که "ورود" مال پارساله و از امسال کم نمیکنه, ولی "خروج" چی؟ خروج توی امسال انجام شده, آیا از "دو بار" تردد کم نمیکنه؟
    من یه بار هم بعد از عید رفتم ایران [شورش رو در آوردم!], اینه که الان میترسم اگر برای کریسمس برم اجازه "خروج" دیگه بهم ندن, چون میشه خروج سوم!
    ممنون از توجهتون

سلام دوستان ,

کسی جدیدا برای گرفتنه مهر خرج مشمولان اقدام کرده ؟ قانون۳ سال رو بلاخره برای اقامت خارج از کشور لحاظ میکنن یا بعد از فارغ التحصیلی ؟ هر کسی یه چیزی میگه؟ واقعن گیج کنندست ؟ مخصوصن که کنسول ایران در لندن هم دوباره اپدات کرده قوانین و و ذکر کرده که ۳ سال از باد از اتمام تحصیلات محاسبه میشه ... ممنون میشم کسی از تجربه جدیدش بگه !

Junior Member

این جا نظام وظیفه حداکثر مدت معافیت تحصیلی رو نوشته. واسه دکتری تخصصی 6 سال هست. در ضمن شما چطوری اون نامه معافیت تحصیلی رو در اختیار دارید؟ من یادم هست که اون نامه رو از من گرفتن.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamjb نمایش پست ها
    سلام دوستان ,

کسی جدیدا برای گرفتنه مهر خرج مشمولان اقدام کرده ؟ قانون۳ سال رو بلاخره برای اقامت خارج از کشور لحاظ میکنن یا بعد از فارغ التحصیلی ؟ هر کسی یه چیزی میگه؟ واقعن گیج کنندست ؟ مخصوصن که کنسول ایران در لندن هم دوباره اپدات کرده قوانین و و ذکر کرده که ۳ سال از باد از اتمام تحصیلات محاسبه میشه ... ممنون میشم کسی از تجربه جدیدش بگه !
    قانون واضحه. 3 سال از زمان خروج از کشور محاسبه میشه. شما شرایطش رو دارید و اقدام کردید و بهتون گفتن
    نمیشه؟یا صرفن دارین از اطلاعات توی وبسایت سفارتها
    میگین،؟ چون میشه گفت خیلی قابل اعتتا نیست. یعنی تفسیر از قوانین طی یک سال گذشته چندبار تغییر کرده ولی
    اخرین چیزی که همینجا هم بحث شد این بود که 3 سال از زمان شروع تحصیل شروع میشه نه فارغ التحصیلی.
    چون هیچ موردی وجود نداشته که کسی با این شرایط مراجعه کنه و مهر رو نگیره.
    همه کسانی که شرایطش رو دارن بعد از ضبط وثیقه مهر تردد رو میگیرن.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط M1234M1234M نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون از توجهتون
    معیار تاریخ ورود به کشوره. البته اگر مامور گذرنامه بی تجربه بود و موقع خروج بهتون گفت نمیشه از استرس بیهوش نشید، به شخص بگید که سفارت گفته معیار تاریخ وروده و افسر میره از رئیس مرز می پرسه و درست میشه. (مگر این که خیلی بدشانس باشید و خود رئیس مرز هم ندونه که دیگه خیلی بعیده!)
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)