صفحه 48 از 67 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

سلام دوستان. من از سال 2009 امریکا هستم و وثیقه گذاشته بودم ایران برای فوق لیسانس. آخرین مدرک تحصیلی که برای نظام وظیفه فرستادم سال 2012 برای شروع دکترا بود. من سیتیزن امریکام و الان میخوام مهر خروج بگیرم اگر اعلام کنم که همون سال 2012 از دکترا انصراف دادم بهم مهر خروج میدن؟ در ضمن در گذرنامه قبلی ام محل اقامت امریکا ذکر شده و قبلا هم از سال 93 تا 95 برام مهر خروج زده بودن. الان با این قوانین جدید نمیدونم چی میشه. باید برم درخواست لغو معافیت تحصیلی بدم قبلش؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

با سلام.
    من دکترام اخیرا تموم شده اما خروجی دانشجویی دارم تا شهریور 98. در سیستم تاک هم مدارک فارغ التحصیلی دکتری رو ثبت کردم و از وزارت علوم نامه ارزشیابی گرفتم که منتظرم یکسالش بشه و بعد ببرم نظام وظیفه.
    سوال من اینه که من الآن میتونم با این خروجی دانشجویی ایران برم؟ کسی اطلاع یا تجربه ای داره؟ ممنون از راهنماییتون پیشاپیش

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hsoltan نمایش پست ها
    با سلام.
    من دکترام اخیرا تموم شده اما خروجی دانشجویی دارم تا شهریور 98. در سیستم تاک هم مدارک فارغ التحصیلی دکتری رو ثبت کردم و از وزارت علوم نامه ارزشیابی گرفتم که منتظرم یکسالش بشه و بعد ببرم نظام وظیفه.
    سوال من اینه که من الآن میتونم با این خروجی دانشجویی ایران برم؟ کسی اطلاع یا تجربه ای داره؟ ممنون از راهنماییتون پیشاپیش

قاعدتن مهر شما تا پایان اعتبارش قابل استفاده است و در واقع شما بعد از پایان
    این سال تحصیلی که شهریور ۹۸ تموم میشه میتونین بطور دانشجویی رفت و امد کنین.
    اما بهتره قبل از رفتن به ایران با سفارت و یا اداره گذرنامه تو ایران مشورت کنین.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nead61542 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از سال 2009 امریکا هستم و وثیقه گذاشته بودم ایران برای فوق لیسانس. آخرین مدرک تحصیلی که برای نظام وظیفه فرستادم سال 2012 برای شروع دکترا بود. من سیتیزن امریکام و الان میخوام مهر خروج بگیرم اگر اعلام کنم که همون سال 2012 از دکترا انصراف دادم بهم مهر خروج میدن؟ در ضمن در گذرنامه قبلی ام محل اقامت امریکا ذکر شده و قبلا هم از سال 93 تا 95 برام مهر خروج زده بودن. الان با این قوانین جدید نمیدونم چی میشه. باید برم درخواست لغو معافیت تحصیلی بدم قبلش؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
    طبق قوانین جدید که سال ۹۶ وضع شده، شما برای مهر خروج مشمولین
    باید حتمن معافیتتون باطل شه و وثیقه تون ضبط بشه. حتی اگه قبلن هم
    مهر مشمولین داشتین، بازم الان باید اول وثیقه ضبط کنین.
    شرط ضبط وثیقه هم، تعیین تکلیف وضعیت تحصیلی شما در وزارت علومه.
    اونا باید اخرین مدرک تحصیلی شما رو داشته باشن. یعنی اگه تحصیلاتتون در خارج منتج
    به صدور مدرک تحصیلی جدید شده، اون باید ارزشیابی بشه. اگه هم تحصیلاتتون به نتیجه
    نرسیده (یعنی انصراف یا اخراج یا ...) یه نامه میخوان که این رو اعلام کنه. حالا اگه
    شما این نامه انصراف رو بیارین، از یک سال بعد از تاریخ اون نامه، غیبت شما حساب میشه.
    اگر زیر ۸سال غیبت داشته باشین براتون مهر میزنن، وگنه باید جریمه ریالی بدین و کارت پایان خدمت
    بگیرین.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط alikosari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من حدود دو سال و نیم پیش به صورت موقت ازکشور خارج شدم (سفر نیمه علمی) وحدود یک ماه پیش کارهای ضبط وثیقه ام انجام شد و مهر خروج گرفتم اما طبق قانون جدید من باید سه سال اینجا باشم تا بتونم مهر خروج مشمولین رو بگیرم اما من حالا این مهر رو با دو سال و نیم زندگی در هلند دارم بنظر شما این ریسک رو بکنم و برم ایران؟ یا بذارم سه سال بشه بعد برم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

اگر در پاسپورت شما، محل اقامت خارج از ایران درج شده و مهر خروج معتبر دارید، مشکلی‌ برای تردد ندارید.

Junior Member

ممنون از پاسختون. میدونید که نامه انصراف باید چه فرمتی داشته باشه. آیا یک نامه از طرف دانشکده با امضای مسئول دانشکده کفایت میکنه یا نامه رسمی تری لازمه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    طبق قوانین جدید که سال ۹۶ وضع شده، شما برای مهر خروج مشمولین
    باید حتمن معافیتتون باطل شه و وثیقه تون ضبط بشه. حتی اگه قبلن هم
    مهر مشمولین داشتین، بازم الان باید اول وثیقه ضبط کنین.
    شرط ضبط وثیقه هم، تعیین تکلیف وضعیت تحصیلی شما در وزارت علومه.
    اونا باید اخرین مدرک تحصیلی شما رو داشته باشن. یعنی اگه تحصیلاتتون در خارج منتج
    به صدور مدرک تحصیلی جدید شده، اون باید ارزشیابی بشه. اگه هم تحصیلاتتون به نتیجه
    نرسیده (یعنی انصراف یا اخراج یا ...) یه نامه میخوان که این رو اعلام کنه. حالا اگه
    شما این نامه انصراف رو بیارین، از یک سال بعد از تاریخ اون نامه، غیبت شما حساب میشه.
    اگر زیر ۸سال غیبت داشته باشین براتون مهر میزنن، وگنه باید جریمه ریالی بدین و کارت پایان خدمت
    بگیرین.

Junior Member

سلام
    ممنون میشم اگر اطلاعی دارید راهنمایی کنید
    من یک ماه پیش با مجوز خروج سیاحتی از کشور خارج شدم و الان در اروپا دانشجوی دکترا هستم و کارت اقامت هم دارم این در حالی هست که الان در ایران هم دانشجوی دکترا هستم و با معافیت ایران خارج شدم . ایا می توانم در سامانه تاک بدون معافیت تحصیلی از دانشگاه خارج کشور ثبت نام کنم؟؟ و یا پاسپورتم را عوض کنم ؟

Junior Member

سلام دوستان،
    سوال من در مورد قانون سه سال هست. من تحت معافیت دنشجویی از کشور خارج شدم و تا یک ماه دیگه درسم در مقطع فوق تموم می‌شه و در عین حال مقیم آمریکا هستم (گرین کارت) اما هنوز در پاسم ایران محل اقامتم هست. سوال من این هست که بعد از اتمام تحصیل، ابطال معافیت و گذشت مدت یکسال لازمه، آیا باید سه سال غیبت داشته باشم تا بتونم به کشور برگردم یا مورد اخیری وجود داشته که بتونه بلافاصله بعد از یکسال مهر خروج بگیره. بی‌نهایت از پاسختان سپاسگزارم.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nead61542 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. میدونید که نامه انصراف باید چه فرمتی داشته باشه. آیا یک نامه از طرف دانشکده با امضای مسئول دانشکده کفایت میکنه یا نامه رسمی تری لازمه؟
    فرمت استانداردی که وجود نداره و دانشگاه به دانشگاه فرق
    میکنه. شما باید نامه انصرافتون جوری باشه که سفارت یا دفتر
    حافظ منافع تاییدش کنه. اونا که تایید کنن، میتونین از طریق وزارت
    علوم اقدام کنید.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط MakanT نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    سوال من در مورد قانون سه سال هست. من تحت معافیت دنشجویی از کشور خارج شدم و تا یک ماه دیگه درسم در مقطع فوق تموم می‌شه و در عین حال مقیم آمریکا هستم (گرین کارت) اما هنوز در پاسم ایران محل اقامتم هست. سوال من این هست که بعد از اتمام تحصیل، ابطال معافیت و گذشت مدت یکسال لازمه، آیا باید سه سال غیبت داشته باشم تا بتونم به کشور برگردم یا مورد اخیری وجود داشته که بتونه بلافاصله بعد از یکسال مهر خروج بگیره. بی‌نهایت از پاسختان سپاسگزارم.
    در حال حاضر و طبق اخرین بخشنامه وزارت خارجه در بهمن ۱۳۹۶، کلیه کسانی
    که فارغ التحصیل میشن و بیش از ۳سال در خارج از کشور اقامت دارن (سه سال
    از زمان شروع تحصیل حساب میشه)، بعد از ۱ سال از فارغ التحصیلی و ضبط وثیقه و شروع غیبت رسمی،
    میتونن از این تسهیلات استفاده کنن. در نتیجه، در «حال حاضر» با گذشتن ۱سال از فراغت از تحصیل
    این مهر رو براتون میزنن. اما در مورد شما تا یک سال اینده ، اگر دوباره بخشنامه جدیدی بیاد، قاعدتن طبق اون عمل میکنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)