صفحه 49 از 67 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Moderator

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    بالاخره بند اول (3 سال اقامت) از ابلاغیه حذف شد.
    و صد البته مثل همیشه عزیزان دست اندر کار تمام تلاششون رو به کار بستن که خواننده نتونه متوجه بشه چه تغییری در کجا ایجاد شده و صرفا این حس رو القا کنن که "از این بهتر دیگه نمیشه".

متن اطلاعیه:
    "بدینوسیله مفاد بند یک اطلاعیه شماره 4704644 مورخ 12/7/1396 لغو می گردد.
    بر این اساس، کلیه دانشجویان ایرانی مشمول خارج از کشور پس از اتمام تحصیلات می توانند از مهر خروج ویژه مشمولین برخوردار شوند.
    لازم است یکی از وابستگان این متقاضیان به وزارتین علوم و یا وزارت بهداشت مراجعه و ابتدا نسبت به لغو معافیت تحصیلی نامبرده اقدام نموده و ضمن ارائه گواهی مذکور از طرف وزارت امورخارجه کشورمان، تقاضای صدور مهر ویژه مشمولین را به نمایندگی اعلام نمایند."

http://pretoria.mfa.ir/index.aspx?fk...ewsview=496146
    http://oslo.mfa.ir/index.aspx?siteid...ewsview=496360

ترجمه‌ی اطلاعیه:
    "بدینوسیله مفاد بند یک اطلاعیه شماره 4704644 مورخ 12/7/1396 [که می گوید: "این مهر به کسانی تعلق می گیرد که حداقل سه سال در خارج از کشور زندگی کرده و از هیچ گونه معافیت تحصیلی برخوردار نبوده و در گذر نامه آنان محل اقامت، خارج ازکشور درج گردیده است"] لغو می گردد.
    بر این اساس، کلیه دانشجویان ایرانی مشمول خارج از کشور پس از اتمام تحصیلات می توانند از مهر خروج ویژه مشمولین [بدون نیاز به یک وقفه‌ی 3 ساله پس از فراغت از تحصیل] برخوردار شوند.
    لازم است یکی از وابستگان این متقاضیان به وزارتین علوم و یا وزارت بهداشت مراجعه و ابتدا نسبت به لغو معافیت تحصیلی نامبرده [و ضبط وثیقه‌ی 20 میلیون تومانی به نفع دولت] اقدام نموده و ضمن ارائه گواهی مذکور از طرف وزارت امورخارجه کشورمان، تقاضای صدور مهر ویژه مشمولین را به نمایندگی اعلام نمایند.
    لازم به ذکر است که از سال 1390 تا کنون نیز همین روند دنبال شده است. اما بنابر اطلاعیه‌ای که در تاریخ 30 خرداد 96 از سوی ستاد کل نیروهای مسلح منتشر شده بود، این ابهام به وجود آمده بود که با آغاز سال 1397 مدت اقامت سه ساله‌‌ی مشمولان در خارج از کشور به عنوان شرط لازم برای اخذ مجوز تردد، تنها پس از پایان تحصیلات قابل محاسبه می‌باشد، و دوره‌ی اقامت حین تحصیل قابل قبول نیست. که بدینوسیله پس از 8 ماه رفع ابهام صورت گرفت."

و در پایان هم عنوانِ مخاطب‌پسندِ "تسهیلات جدید در خصوص تردد کلیه دانشجویان ایرانی مشمول خارج از کشور" برای اطلاعیه جدید در نظر گرفته شده است.

به امید روزی که نگارندگان چنین متونی، قدری زحمت به خرج بدن و متن رو طوری بنویسند که نیاز نباشه 8 ماه منتظر اصلاحیه‌اش باشیم،
    و به امید روزی که خبرنگاران عزیزمون هم یاد بگیرن که حرفه‌ای عمل کنند و وقتی کسی گفت "تسهیلات جدید" قبل یادداشت کردنش بپرسن نسبت به کدام تسهیلات و چه‌زمانی این تسهیلات جدید به حساب میاد؟

ارادت
    این پست اطلاعیه وزارت خارجه که به بهمن سال ۱۳۹۶ منتشر شد
    رو بررسی کرده. الان این اجرا میشه برای فارغ التحصیلان.

Junior Member

سلام من در ایران دانشجوی دکترا بودم و با وثیقه به صورت سیاحتی از کشور خارج شدم و در مدت مشخص برنگشتم الان کارت اقامت اروپا را دارم آیا می تونم به عنوان مشمول غایب به ایران سفر کنم؟

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra1370 نمایش پست ها
    سلام من در ایران دانشجوی دکترا بودم و با وثیقه به صورت سیاحتی از کشور خارج شدم و در مدت مشخص برنگشتم الان کارت اقامت اروپا را دارم آیا می تونم به عنوان مشمول غایب به ایران سفر کنم؟

در حال حاضر این مهر رو برای کسانی‌ میزنن که ۳ سال خارج از کشور زندگی‌ کردن و زیر ۸ سال غیبت دارن. در مورد شما چون وسط مقطع دکترا از کشور خارج شدید، قاعدتا از اون مقطع انصرافی محسوب میشین. در نتیجه از نظر نظام وظیفه، سالهای غیبت شما از تاریخ اخذ مدرک کارشناسی ارشد محسوب می‌شه. حالا اگه زیر ۸ سال غیبت داشته باشین که این مهر رو میگیرین، اگر هم بیشتر از ۸ سال که باید جریمه ریالی بدید و کارت پایان خدمت بگیرین (اصطلاحا سربازی رو بخرین).

Junior Member

سلام دوستان
    شخصی اینجا هستش که بعد از گرفتن مهر خروج ویژه مشمولین برای ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کرده باشه؟ در این صورت،زمان مصاحبه در سفارت چه مدرکی رو بعنوان وضعیت سربازی ارائه کرده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک، شریف

درود دوستان، من با اینکه تنها یک سال از گرفتن مدرک دکتریم در آمریکا میگذرد، دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا مهر خروجم را همین دو ماه پیش در گذرنامه ام زد (بنا به قانون تازه، باید دست کم سه سال گذشته باشد)!! حالا ترس برم داشته که تو ایران گیر بدهند که این مهر ارزشی ندارد و ...
    کسی اینجا چنین تجربه ای دارد؟!

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط amirthinker نمایش پست ها
    درود دوستان، من با اینکه تنها یک سال از گرفتن مدرک دکتریم در آمریکا میگذرد، دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا مهر خروجم را همین دو ماه پیش در گذرنامه ام زد (بنا به قانون تازه، باید دست کم سه سال گذشته باشد)!! حالا ترس برم داشته که تو ایران گیر بدهند که این مهر ارزشی ندارد و ...
    نگران نباشید دوست عزیز اون قانون تغییر کرده.
    اینجا رو مطالعه بفرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران-آزاد کرج

سلام،
    من دانشجوی ترم 7 کارشناسی هستم و میخوام برای ارشد سال دیگه خراج اقدام کنم،ترم خرداد امسال درسم تموم میشه.میخواستم بپرسم ثبت نام کنکور ارشد و قبولی تو دانشگاه های ایران برای رفتنم و پذیرش گرفتن از دانشگاه های خراج مثل آلمان،اتریش،نروژ،کانادا یا ژآپن مشکل ایجاد میکنه؟اصلا" کلا ثبت نام و قبولی دانشگاه ایران برای مقطع ارشد مشکلی برای خروج و پذیرش دانشگاه های خراجی ایجاد میکنه یا نه؟چون معافیت تحصیلی من بعد از تحصیل یک ساله است میخوام با ثبت نام تو کنکور و قبولی دانشگاه های ایران برای مقطع ارشد زمان معافیتم رو بیشتر کنم که اگر کارام طول کشید از نظر سربازی به مشکل نخورم

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط amirthinker نمایش پست ها
    نگران نباشید. همونطور که darklord گفتن، طبق قانون برای فارغ التحصیلان از یک سال بعد از اتمام تحصیل این تسهیلات ارائه میشه. اگر سفارت مهر بزنه یعنی طبق قانون همه چی روی روال بوده (اونا از همه جا استعلام میگیرن قبلش) و فرودگاه هم همه مهر مشمولین رو
    میشناسن . روزانه افراد زیادی با این مهر از کشور خارج میشن.

Junior Member

درود دوستان

من در حال حاضر دانشجوی ارشد در ایران هستم(تا شهریور ۹۸ معافیت تحصیلی دارم) و در حال انصراف و متعاقبا پر کردن دفترچه که نهایتا بتونم اجازه خروج رو بگیرم(با وثیقه سیاحتی! خارج میشم).

۱. سوال اینه که با تفسیر جدید از قانون، من بعد از چه مدت اشتغال ب تحصیل یا سکونت در خارج از کشور میتونم برای گرفتن مهر خروج اقدام کنم؟ یه سال؟ سه سال؟ یا این دو سال ارشد ک انصراف دادم هم جز سالهای غیبت حساب میشه ؟

۲. طی این یکی دوسال ابتدایی تحصیلِ بدون مهر.. به هیچ وجه اجازه تردد رو نمیدن؟ اظطراری ؟ چیزی؟
    ممنون

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hussein00 نمایش پست ها
    درود دوستان

من در حال حاضر دانشجوی ارشد در ایران هستم(تا شهریور ۹۸ معافیت تحصیلی دارم) و در حال انصراف و متعاقبا پر کردن دفترچه که نهایتا بتونم اجازه خروج رو بگیرم(با وثیقه سیاحتی! خارج میشم).

۱. سوال اینه که با تفسیر جدید از قانون، من بعد از چه مدت اشتغال ب تحصیل یا سکونت در خارج از کشور میتونم برای گرفتن مهر خروج اقدام کنم؟ یه سال؟ سه سال؟ یا این دو سال ارشد ک انصراف دادم هم جز سالهای غیبت حساب میشه ؟

۲. طی این یکی دوسال ابتدایی تحصیلِ بدون مهر.. به هیچ وجه اجازه تردد رو نمیدن؟ اظطراری ؟ چیزی؟
    ممنون
    ببینید این قانون تا سال ۱۴۰۰ به این شکل اجرا می‌شه که کلیه کسانی‌ که "غایب" هستن و ۳ سال در خارج از کشور اقامت داشتن، می‌تونن مهر تردد بگیرن. در مورد شما، اول باید ۳ سال اقامت رو داشته باشید تا بتونید واسه مهر اقدام کنید. غیبت شما هم از هر زمانی‌ حساب کنن فرقی‌ نداره، چون در هر صورت اول باید ۳ سال اقامت رو داشته باشید. وقتی‌ هم ۳ سال مقیم باشید، طبعا حداقل ۳ سال غیبت هم خواهید داشت. تو این مدت هم تحت هیچ شرایطی نمیتونید تردد کنید. مگه اینکه برید سراغ دانشجو شدن و گرفتن مهر خروج دانشجویی.که من توصیه می‌کنم اگه واسه تحصیل دارین خارج میشید، حتما پیگیرش باشید. این قانون مهر مشمولین تا سال ۱۴۰۰ به این شکل اجرا می‌شه... و معلوم نیست بعدش چه تغییراتی می‌کنه. سعی‌ کنید تا میتونید از "غیبت" بی‌ دلیل جلوگیری کنید
    ویرایش توسط mahdi2010 : December 14th, 2018 در ساعت 12:01 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)