صفحه 5 از 67 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 664

موضوع: رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور

دوستان من به زودی به کانادا مهاجرت خواهم کرد و سربازی هم نرفتم.
    اگر چار سال از شیش سال اونجا باشم اقامت دایم بهم میدن
    ایا این قانون در سال سومی که کانادا هستم شامل من میشه یا در سال هفتم؟
    چون بعضی از دوستان میگن باید اقامت دایم داشته باشید و سه سال ازش گذشته باشه.

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط samanshp نمایش پست ها
    دوستان من به زودی به کانادا مهاجرت خواهم کرد و سربازی هم نرفتم.
    اگر چار سال از شیش سال اونجا باشم اقامت دایم بهم میدن
    ایا این قانون در سال سومی که کانادا هستم شامل من میشه یا در سال هفتم؟
    چون بعضی از دوستان میگن باید اقامت دایم داشته باشید و سه سال ازش گذشته باشه.
    قانون اینه که شما باید سه سال از کشور خارج شده باشی همین.
    آیا وقت آن نرسیده که از کسانی که به ما کمک میکنند با دادن امتیاز قدردانی کنیم؟ نه نرسیده واقعن؟!؟!

Junior Member

کسی از دوستان عکسی ، چیزی ،از شکل و شمایل این مجوز خروج مشمولین داره برای من ارسال کنه، بسیار ممنون میشم، من برای پسرم درخواست کردم، دفتر واشنگتن، پاسپورت جدید صادر کرده و در صفحه اول پاسپورت نوشته
    محل اقامت: کانادا
    و در توضیحات نوشته:
    مجوز خروج: ویژه مشمولین
    میخوام بدونم، آیا این معنی اش مجوز خروج مشمولین است؟

Member Maziar_Rafiei آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوالکتریک- پلی تکنیک تهران

یه سوالی در مورد این قانون 3 ساله دارم.چون قانونش موقته میپرسم ممکنه بعدش تمدید نشه؟ و اگر تمدید نشه راه دیگه ای واسه ورود موقت به ایران برای سربازهای فراری هست؟
    visa: subclass 476 , lodge: 9 March 2015 , case officer: May 2015 , Health examination: 9 May 2015 , Grant: 11 May 2015 , to: Australia 1 June 2015

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Maziar_Rafiei نمایش پست ها
    یه سوالی در مورد این قانون 3 ساله دارم.چون قانونش موقته میپرسم ممکنه بعدش تمدید نشه؟ و اگر تمدید نشه راه دیگه ای واسه ورود موقت به ایران برای سربازهای فراری هست؟
    ممکنه تمدید نشه ولی همیشه یه راهی میزارن، مثلن قبل از این قانون میتونستید بخرید سربازی رو با اقامت در خارج.
    آیا وقت آن نرسیده که از کسانی که به ما کمک میکنند با دادن امتیاز قدردانی کنیم؟ نه نرسیده واقعن؟!؟!

سلام دوستان. يه سوال تخصصي.

يه نفر در ايران ليسانس گرفته و مشمول بوده. وثيقه ١٥ ميليوني گذاشته و براي مستر از كشور خارج شده. بعد از چند مدت (كمتر از دو سال) ويزاش رو به كاري تغيير داده. حالا با اخرين گواهي اشتغال به تحصيلش به كنسولگري ايران در خارج رفته و مهر خروج از كشور گرفته كه بره ايران و بتونه برگرده. حالا سوال اينه كه:
    وقتي ايشون ميره ايران و ميخواد بياد بيرون از ايران دوباره، مسئول فرودگاه اجازه ي خروج از كشورش رو چك ميكنه و ميبينه كه ميتونه خارج شه. ويزاي كشور مقصد رو هم چك ميكنه و ميبينه كه داره. تنها نكته اينه كه اين ويزا دانشجويي نيست و كاريه. و ايشون به عنوان دانشجو وثيقه گذاشته و خارج شده. آيا اين مسئله ميتونه مشكل ساز باشه يا صرف داشتن اجازه خروج و ويزا براي خروج كفايت ميكنه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Ich_Moschte نمایش پست ها
    سلام دوستان. يه سوال تخصصي.

يه نفر در ايران ليسانس گرفته و مشمول بوده. وثيقه ١٥ ميليوني گذاشته و براي مستر از كشور خارج شده. بعد از چند مدت (كمتر از دو سال) ويزاش رو به كاري تغيير داده. حالا با اخرين گواهي اشتغال به تحصيلش به كنسولگري ايران در خارج رفته و مهر خروج از كشور گرفته كه بره ايران و بتونه برگرده. حالا سوال اينه كه:
    وقتي ايشون ميره ايران و ميخواد بياد بيرون از ايران دوباره، مسئول فرودگاه اجازه ي خروج از كشورش رو چك ميكنه و ميبينه كه ميتونه خارج شه. ويزاي كشور مقصد رو هم چك ميكنه و ميبينه كه داره. تنها نكته اينه كه اين ويزا دانشجويي نيست و كاريه. و ايشون به عنوان دانشجو وثيقه گذاشته و خارج شده. آيا اين مسئله ميتونه مشكل ساز باشه يا صرف داشتن اجازه خروج و ويزا براي خروج كفايت ميكنه؟
    سلام،
    اول یه رفع ابهام کنم که این سوال خیلی به "رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور" ارتباطی نداره به این دلیل که شما اصلا غیبتی نداشتی! تغییر ویزا همچنان شما رو مشمول معافیت تحصیلی نگه می داره، مادامی که سفارت این معافیت رو لغو نکرده باشه.

بله، در دروازه خروجی از فرودگاه پلیس گذرنامه، همه ی مدارک شما و صد البته اجازه ی خروجتون رو کنترل میکنه ولی با توجه به اینکه مهر سفارت در پاسپورت درج شده هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد اومد و بدون مشکل می‌تونید از کشور خارج بشید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام،
    اول یه رفع ابهام کنم که این سوال خیلی به "رفت و آمد به ایران برای مشمولین غایب ساکن خارج از کشور" ارتباطی نداره به این دلیل که شما اصلا غیبتی نداشتی! تغییر ویزا همچنان شما رو مشمول معافیت تحصیلی نگه می داره، مادامی که سفارت این معافیت رو لغو نکرده باشه.

بله، در دروازه خروجی از فرودگاه پلیس گذرنامه، همه ی مدارک شما و صد البته اجازه ی خروجتون رو کنترل میکنه ولی با توجه به اینکه مهر سفارت در پاسپورت درج شده هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد اومد و بدون مشکل می‌تونید از کشور خارج بشید.

موفق باشید

darklord عزیز ممنون بابت پاسخ. اینجا مربوطترین تاپیکی بود که پیدا کردم. میرفتم تاپیک میزدم هم که میگفتین چرا تاپیک زدی!

حالا یه سوال. اگه اجازه خروج رو به صورت مهری از کنسولگری ایران در خارج نگیریم و وقتی اومدیم ایران از خود وزارت علوم نامه بگیریم و بدیم اداره گذرنامه و بگیریم، باز هم شرایط فرقی نمیکنه و برای خروج مشکلی نیست؟ یعنی شما در کل میگی مسئول فرودگاه کاری به نوع ویزای ما نداره. فقط میبینه اجازه خروج داشته باشیم و ویزا داشته باشیم.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Ich_Moschte نمایش پست ها
    حالا یه سوال. اگه اجازه خروج رو به صورت مهری از کنسولگری ایران در خارج نگیریم و وقتی اومدیم ایران از خود وزارت علوم نامه بگیریم و بدیم اداره گذرنامه و بگیریم، باز هم شرایط فرقی نمیکنه و برای خروج مشکلی نیست؟ یعنی شما در کل میگی مسئول فرودگاه کاری به نوع ویزای ما نداره. فقط میبینه اجازه خروج داشته باشیم و ویزا داشته باشیم.
    خواهش میکنم.
    دقیقا همینطوره، تا زمانی که سازمان های مربوطه به شما مجوز خروج رو داده باشند، افسر پلیس گذرنامه هیچ کاری با نوع ویزا و اقامت شما نداره.

Member
    رشته و دانشگاه
    AUT - Mech Eng( Manufacturing & Prodection)

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام،

موفق باشید
    ببخشید جناب darklord من متوجه نشدم که چرا وقتی تغییر ویزا به ویزای کار میدیم هنوز مشمول معافیت تحصیلی هستیم و غیبت نمی خوریم. و اینکه منظورتون از سفارت تو این جمله کدوم سفارته؟ :"
    مادامی که سفارت این معافیت رو لغو نکرده باشه".
    یه سوال دیگه اینکه ایا وزارت علوم واقعا به کسی که مشمول سربازی هست و ویزای کار داره اجازه خروج میده؟ یعنی کسی که ویزای کار داره اگه ویزا راحت میتونه بیاد ایران و برگرده؟
    ممنون
    Resume: BS GPA: 15.55/20 (3.16/4) ; GRE(Q166/V147/W3) ; iBT:98 ; 0 publication ; MS Applicant
    Admission Result: Rejected, Admitted but fund is undecided, full fund, No Fund
    UW-Madison - Oregon State - Clemson - Arizona State - Northern Illinois

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)